Διαγωνισμός Διαγωνισμός: Οι καλύτερες στιγμές στο Forge!

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Forge Stroies Competition Logo.png


Γεια σας φίλοι του Forge,

Αυτή η χρονιά σημαδεύει ένα σημαντικό ορόσημο για το Forge of Empires - τα 10α γενέθλια μας! Με τα γενέθλια μας να είναι μόνο λίγους μήνες μακριά, αυτή τη στιγμή είμαστε απασχολημένοι με διαφορετικά σχέδια για να το γιορτάσουμε με στυλ!

Πολλά από αυτά τα σχέδια, δυστυχώς, δε μπορούμε να τα αποκαλύψουμε τώρα. Αυτό που μπορούμε να μοιραστούμε σήμερα, είανι ότι θα υπάρχει μία εκδήλωση (βασισμένη στις εποχές του παιχνιδιού, με ένα εντελώς διαφορετικό μηχανισμό), και κατά τη διάρκεια των εορτασμών, θα παρουσιάσουμε επίσης ένα βίντεο το οποίο θα λέει τις ιστορίες σας! Για το τελευταίο θέλουμε τη βοήθεια σας!

Οι εμπειρίες σας στο Forge of Empires είναι αυτές που σημαδεύουν και την επιτυχία των κοινοτήτων μας που ακμάζουν. Θέλουμε να τις ακούσουμε!

Ξεκινώντας από σήμερα, θα τρέξουμε ένα διαγωνισμό, όπου σας ζητάμε να αφήσετε ένα σχόλια με την καλύτερη στιγμή σας στο Forge of Empires ή μια ιστορία. Θα θέλαμε να μάθουμε για τα επιτεύγματα σας, τις αγαπημένες σας στιγμές, τις διακρίσεις της συντεχνίας και προσωπικές σας επιτυχίες! Περισσότερο θέλουμε να ακούσουμε για τις φιλίες που έχετε αναπτύξει, τις πιο όμορφες αναμνήσεις σας, καθώς και τον αντίκτυπο που έχει κάνει η κοινότητά μας! Ουσιαστικά, θέλουμε να ακούσουμε τι έχει κάνει το Forge of Empires ένα αναπόσπαστο κομμάτι της ζωή σας! Ποιος ξέρει, μπορεί ακόμη και να ζητήσουμε να χρησιμοποιήσουμε την ιστορία σας στο βίντεο Forge Moments!

Σε αυτές τις ιστορίες, παρακαλούμε να συμπεριλάβετε όσες περισσότερες λεπτομέρειες θέλετε. Ωστόσο, υπάρχουν μερικές σημαντικές προϋποθέσεις:

  1. Πρώτον, ο διαγωνισμός θα τρέχει από τις 11 μέχρι τις 25 Φεβρουαρίου και μόνο οι συμμετοχές μέσα σε αυτό το διάστημα θα ληφθούν υπόψη.
  2. Δεύτερον, σας ζητούμε στην αναφορά σας να μη συμπεριλάβετε οποιαδήποτε πληροφορία περιέχει ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα δικά σας ή άλλων (συμπεριλαμβανιμένων ονομάτων, διευθύνσεων, τοποθετισών κλπ).
  3. Έπειτα, σας ζητούμε αυτές οι ιστορίες να ακολουθούν τους κανόνες του φόρουμ και αυτές οι ιστορίες να μην έχουν σκοπό να μην είναι κακό προέραιτες και να μη προσβάλουν κανένα.
  4. Επιπλέον, αν κερδίσετε ένα από τα βραβεία, παρακαλούμε να περιμένετε εμάς να επικοινωνήσουμε μαζί σας μέσω προσωπικού μηνύματος στο Φόρουμ. Ειδικά αν έχετε κερδίσει κάποιο προϊόν της εταιρίας, παρακαλούμε να μη δημοσιεύσετε τη διεύθυνση σας οπουδήποτε δημόσια!
  5. Τέλος, για οποιαδήποτε ιστορία που έχει ακατάλληλο ή ευαίσθητο περιεχόμενο, δε θα έχουμε άλλη επιλογή από το να διαγράψουμε τη δημοσίευση.

Μόλις υποβάλλετε μία ιστορία, θα θέλαμε να εμπλακείτε και να κάνετε like στις αγαπημένες σας! Οι νικητές θα επιλεχθούν από την Ομάδα Διαχείρισης της κοινότητας μας, αλλά οι δημοσιεύσεις με τα περισσότερα likes, θα ληφθούν σοβαρά υπόψη για τα δώρα!

Για αυτούς που θα είναι ανάμεσα στις νικητήριες συμμετοχές, έχουμε μερικά τεράστια δώρα:

Λίστα Δώρων:


1η Θέση2η Θέση3η Θέση
  • 2,000 διαμάντια
  • 1,000 δοχεία χρυσού
  • Επιλογή από ένα προϊόν της InnoGames
  • Μία πιθανότητα να συμπεριληφθεί στο βίντεοForge moments
  • 1,500 διαμάντια
  • 500 δοχεία χρυσού
  • Επιλογή από ένα προϊόν της InnoGames
  • Μία πιθανότητα να συμπεριληφθεί στο βίντεοForge moments
  • 1,000 διαμάντια
  • 250 δοχεία χρυσού
  • Επιλογή από ένα προϊόν της InnoGames
  • Μία πιθανότητα να συμπεριληφθεί στο βίντεοForge moments

Πιθανά Διαθέσιμα Προϊοντα της InnoGames
  • Σακίδιο Πλάτη InnoGames
  • Σάκος Γυμναστηρίου InnoGames
  • Γυαλιά Ηλίου InnoGames
  • Επιτραπέζιο Innopolis
  • Καπέλο InnoGames
  • Κούπα InnoGames
  • Κουπα Μπύρας InnoGames
  • Μπρελόκ InnoGames
*Παρακαλούμε να θυμάστε πως μερικά από αυτά τα δώρα ίσως να μην είναι διαθέσιμα.

Σας ευχαριστούμε και πάλι που παίζετε Forge και το κάνατε, καθώς και την κοινότητα μας, το μέρος που είναι τα τελευταία (σχεδόν) δέκα χρόνια! Ανυπομονούμε για τις ιστορίες !

Με εκτίμηση,
Η Ομάδα του Forge of Empires.
 

Συνημμένα

  • Forge Moments - Forum T&Cs.pdf
    166,7 KB · Προβολές: 9

Cain Volos

Μέλος
Καλημέρα στην όμορφη παρέα του Φόρουμ :)
σήμερα κλείνω 647 ημέρες παιχνιδιού , ούτε και εγώ κατάλαβα πως πέρασαν
Δεν θέλω να μιλήσω για τα επιτεύγματα μου μέσα στο παιχνίδι όλο αυτό το
διάστημα αλλά για μία ξεχωριστή σχέση που ανέπτυξα με έναν άλλον παίχτη .
Σε αυτόν λοιπόν ΄΄τον Στάθη΄΄ οφείλω όλα όσα έχω μάθει μέσα στο παιχνίδι ,
ήρθαμε τόσο κοντά που η σχέση μας προχώρησε και στην αληθινή Ζωή .
Βρεθήκαμε και πήγαμε για Τσίπουρα , ανοίξαμε την καρδιά μας ο ένας στον άλλον
και συζητήσαμε όλα αυτά που μας απασχολούν .
Δεν ξέρω αν κάποτε σταματήσω το παιχνίδι (που δεν νομίζω) ;) αλλά ξέρω ότι
μέσα από αυτό κέρδισα έναν ΑΛΗΘΙΝΟ φίλο που δεν θέλω να χάσω ποτέ . :+1:
 

kinder

Νέο Μέλος
Εντάξει... δε μπορούσα να το χάσω αυτό...

Αρχικά, mr. Cain Reddington εύχομαι ότι καλύτερο....

Όσον αφορά εμένα ούτε ξέρω πόσες μέρες είμαι στο παιχνίδι... νομίζω από την πρώτη ημέρα (άρα κλείνω κι εγώ 10 χρόνια στο παιχνίδι)

Μπήκα στο παιχνίδι τότε γιατί απλά το είδα σε άλλο παιχνίδι της INNO GAMES, ουδέποτε ήμουν "φανατικός" παίκτης αλλά πάντα μ' άρεσε να ασχολούμε με Ομαδικά Παιχνίδια.. ειδικά όταν μέσα σ' αυτά επικοινωνούσα με τους "διαδικτυακούς" μου φίλους, που μαζί τους μπορούσα να κάνω λάθη, μπορούσα να στηρίζομαι στην ανοχή τους, μπορούσα να γελώ με ακόμη και για χαζά θέματα κι αν τύχαινε και τους συναντούσα από κοντά απολάμβανα την παρέα τους... και κάπως έτσι πέρασαν τα 10 χρόνια,

Για να το ξεκαθαρίσω, δε θέλω Διαμάντια και Δοχεία Χρυσού... (τα υπόλοιπα δώρα τα θέλω! αυτά μαζί με τόσα άλλα που έχω μαζέψει από την ΙΝΝΟ θα μπουν στο προσωπικό μου "αρχείο" και ελπίζω κάποια στιγμή να τα μοιραστώ μαζί σας)

Όπως καταλαβαίνετε δεν έχω να καταθέσω στιγμές "Δόξας" στο FOE, ούτε πρωτιές (πάντα ΝΟΟΒ ήμουν άλλωστε),

Ούτε και προσωπικές στιγμές θα καταθέσω... θα τις κρατήσω και θα συνεχίζω να τις μοιράζομαι με όσους τις έζησα.

Το μόνο που θα καταθέσω είναι την εκτίμησή μου σε όσους και όσες γνώρισα στο παιχνίδι, σε συναντήσεις, σε skype meetings και σε οποιαδήποτε άλλη μορφή επικοινωνίας.

Με αγάπη,

kinder (Surprise)
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
καλησπερα σε ολες και ολους.

Παντα μεσα στην καρδια μου απο αυτο το πολυ ομορφο παιχνιδι θα κρατησω τις αληθινες επαφες και φιλιες που δημιουργησα. Με πραγματικα αξιολογα και ενδιαφεροντα ατομα που περαν των διαδυκτυακων μας συζητησεων ηπιαμε και ενα καφε και βρεθηκαμε και στην αληθινη ζωη. γιατι περα και πισω απο τους κωδικους κρυβονται αληθινοι ανθρωποι με τα δικα τους προβληματα και αγωνιες. ατομα που σταθηκαμε ο ενας στον αλλον και αλληλοβοηθηθηκαμε οταν χρειαστηκε. το παιχνιδι σιγουρα δεν θα διαρκεσει για παντα γιατι και ο χρονος μας λογω οικογενειακων υποχρεωσεων μειωνεται, αλλα αυτο που ΠΑΝΤΑ θα κρατησει ειναι οι φιλιες που δημιουργησα και που ποτε δεν θα αφησω.
οσον αφορα την καλυτερη στιγμη μου στο φοε αναμφισβητητα ηταν ο θολος στο 80.τον κοιτουσα 1 μερα ολοκληρη και δεν το πιστευα..το παιχνιδι πηρε αλλη τροπη απο εκει και υστερα.
καλη συνεχεια σε ολους παιδια.
 

ΜΚ80

Μέλος
Καλησπέρα παιδιά

Στα ομαδικά διαδικτυακά παιχνίδια δεν έχω κάποια τρομερή εμπειρία, έχω όμως συναντήσει εδώ πολύ καλό κλίμα από τους περισσότερους συμπαίκτες μου, που έγιναν με το καιρό είτε σύντεχνοι μου είτε φίλοι μου και ομαδικά πορευόμαστε!

Η προσωπική μου ιστορία σε αρκετούς είναι γνωστή, όπου επέλεξαν να με στηρίξουν σε προσωπική επαφή ειδικά την τελευταία 5ετια, που λόγο σοβαρού προβλήματος υγείας, ήρθαν σε επαφή μέσω Skype viber discord κλπ.

Η βοήθεια τους είναι πέρα του στενού πλαισίου του διαδικτύου, αποδεικνύοντας πως πίσω από το πληκτρολόγιο , το ποντίκι και την οθόνη, έχουν αισθήματα, γνώσεις και είναι πολύπλευροι χαρακτήρες!

Αν κάτι φοβούμουν ήταν η μοναξιά και ειδικά μέσω αυτού του παιχνιδιού, κατάφεραν να είναι διπλά μου και σαν ιδρυτής της συντεχνίας Ethereum, άλλα και σαν συμπαίκτης τους!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ τα ατέλειωτα βράδια συμπαράστασης και ψυχολογικής υποστήριξης προτού και αφού έφυγε από την ζωή η μητέρα μου!

Τα μηνύματα ανταπόκρισης στον ξαφνικό χαμό άλλων συμπαικτών μας από διάφορες συντεχνίες!

Έχω λοιπόν ζήσει έντονες και καλές στιγμές με τις επιλογές μου σε φίλους εδώ στο ΦΟΕ, έχω αναπτύξει την συντεχνία μου σε σεβαστό βαθμό από τις μεγαλύτερες συντεχνίες και ξέρω όπως ξέρουν και εκείνοι θα είμαι δίπλα τους στα δύσκολα και στα εύκολα!

Μετά τιμής
ΜΚ80

*edit: αντικαταστήθηκε το όνομα με το όνομα χρήστη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

silvo

Banned
Δεν έχω να παραθέσω καποια φοβερή ιστορία. Παίζω λιγότερο από χρόνο, αν και έπαιζα και πριν 5 χρόνια για ένα με ενάμιση χρόνο νομίζω.

Πριν 5 χρόνια λοιπόν που έπαιζα με φίλους είχα δει για πρώτη φορα το χριστουγεννιάτικο event. Βλέποντας ότι είναι δύσκολο να βρεις το κατάλληλο δώρο προσπαθήσαμε να κάνουμε ένα κολπο μπας και το πετύχουμε. Δοκιμασαμε να βιντεοσκοπήσουμε το ανακάτεμα των δώρων και μετά να το βάλουμε σε slow motion. Αφου πειραματιστήκαμε μερικές φορές ανακαλύψαμε ότι στο τελευταίο κλάσμα του δευτερολέπτου το ανακάτεμα σπάει και απλά μπαίνουν τυχαία :D Δεν καταφέραμε ποτέ να πετύχουμε τα δώρα που θέλαμε ακριβώς και όντας νουμπάδες πιάσαμε γερό κουβά, αφού δεν ξέραμε πως να παίζουμε στα event
 

Mr HoodieGuy

Νέο Μέλος
Σε λίγες μέρες κλείνω και εγώ με την σειρά μου 4 χρόνια παιχνιδιού. Είμαι ευγνώμων στον φίλο μου τον Διονύση που πριν από 4 χρόνια με έβαλε στον κόσμο του FoE και από τότε έχω "κολλήσει" με αυτό το φοβερό παιχνίδι....
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Λυπούμαστε για την καθυστέρηση στη δημοσίευση των νικητών.
Αυτοί είναι:


  1. mr. Cain Reddigton
  2. nouliadis
  3. MK80

Θα δοθούν τα αντικείμενα εντός του παιχνιδιού και θα επικοινωνήσω μαζί τους σε προσωπικό μήνυμα για να κανονίσουμε την αποστολή των προϊόντων InnoGames :)

Ευχαριστούμε όλους για τη συμμετοχή σας!
 
Κορυφή