ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑΣ 50

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser28453
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser28453

Guest
Καλησπέρα σε όλους .
Θα ήθελα να θίξω ένα σημαντικό πρόβλημα για τη συντεχνία μας ΑΒΑΤΟΝ – ΑΡΧΟΝΤΑΣ και σχετίζεται με το ανώτατο επίπεδο συντεχνίας 50 . Εδώ και 3 μήνες έχουμε φτάσει στο επίπεδο αυτό και στον γ κόσμο η συντεχνία Αρμαγεδδών , αν δεν απατώμαι από το καλοκαίρι ήδη . Επικοινώνησα μαζί σας από την πρώτη στιγμή και μου είπατε ότι δεν έχετε κάποιο νέο από τους τεχνικούς σας . Μήπως άλλαξε κάτι ??? Δεν έπρεπε να είχε αλλάξει τόσους μήνες ??? Μήπως πρέπει να τους πιέσετε να αλλάξει ??? Κατά την ταπεινή μου γνώμη οι χιονόμπαλες και το δέντρο της αγάπης πίσω από το οποίο κάνει ναζάκια η Κλεοπάτρα στον Ιούλιο δεν είναι πιο σημαντικά θέματα . Είναι αδικία να μην ανταμείβεται περαιτέρω μια συντεχνία και να υπάρχει << ταβάνι >> στα οφέλη που παρέχονται . Μην ξεχνάτε ότι πλήθος παικτών θα έρθουν στην ίδια θέση σε λίγο καιρό , καθώς πλησιάζουν το 50 επίπεδο πολλές συντεχνίες . Πρέπει να ξεκαθαριστεί αν θα υπάρξει περαιτέρω αύξηση ή όχι για να ξέρουμε τι θα κάνουμε με τις δόξες . Είναι σωστό να υπάρχει στις πόλεις μας ένα εντελώς αχρείαστο κτίριο ??? Τι να κάνουμε με τις δόξες ??? Να τις γκρεμίσουμε ??? Να τις κρατήσουμε ??? Εγώ δυο έχω και μου χρησιμεύουν μόνο να απλώνω τα ρούχα . Πρέπει να ξεκαθαρίσετε αν θα μας χρειαστούν με περεταίρω αύξηση επιπέδου συντεχνίας πέρα από το 50 ή αν θα δώσετε κάποιο λειτουργικό ρόλο σε ένα κτίριο που δε μας χρησιμεύει τ ί π ο τ α τώρα και το οποίο δίνεται μάλιστα και ως προνομιακό δώρο σε διάφορα events . Επαναλαμβάνω στη ίδια θέση θα βρεθούν πλήθος παικτών , για αυτό παρακαλώ θα ήθελα μια υπεύθυνη απάντηση για να ενημερώσουμε την συντεχνία μας .
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση .
Υ.Γ Στους ξένους servers << το ταβάνι >> είναι και εκεί 50 ??? Δεν έχουν διαμαρτυρηθεί για αυτό το τέλμα των επιπέδων ??? .
 

DeletedUser31290

Guest
σε αυτο που λες φιλε μου . εχεις δικιο να ρωτας ., αλλα για την ωρα να χαιρεσε που ειστε η πρωτη συντεχνια που το καταφερατε αυτο.
αρα νικητες του αρβαχαλ ειστε. ολοι οι αλλοι τρεχουμε ακομα........χαχαχαχαχαχα
ισως παλι να το δουν οι τεχνικοι δεν λέω . και να το βαλουνε στο εκατο επιπεδο. αλλα ισως περιμενουν και μας τους υπολοιπους. ωστε να τρεχουμε ολοι απο το ιδιο σημειο.....λέω τωρα εγω
θα δειξει.....παντως συμβουλη μου ειναι μην πεταξεις της δοξες σου ακομα . ποτε δεν ξερεις....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα τουλαχιστον πριν 1 μηνα το προβλημα αυτο ηταν κοινο σε ολους τους σερβερ ( τον τελευταιο μηνα δεν πολυ εμπαινα οποτε ισως εχασα καποιες εξελιξεις )
μαλιστα εδω και πολυ καιρο ειχε αναφερθει στον φορουμ του βετα το προβλημα αυτο ( πολυ πριν το καλοκαιρι)
εαν δεν κανω λαθος μια συντεχνεια στον ρωσικο σερβερ πλησιαζε το 50 επιπεδο
ειχαν πει λοιπον ( τοτε ) οτι θα το διορθωναν συντομα
μεχρι να εφτανε δηλ καποια συντεχνεια στο 50 επιπεδο θα ειχαν βρει λυση
.... τελικα μαλλον ειναι λατρεις της παροιμιας
'' good thihgs come to those who wail ''
δηλαδη στα ελληνικα
'' αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι ''
τωρα ολοι πραγματικα λενε οτι προγραμματιζονται και θα εφαρμοστουν συντομα, μεγαλες αλλαγες στον χαρτη των συντεχνειων
φυσικα δεν ξερω εαν θα εχει σχεση με τα επιπεδα ..αν θα υπαρχουν δηλ επιπεδα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31199

Guest
ARVAHALL κοσμος αγγλικος σερβερ συντεχνια crecy & agicourt ειναι ηδη επιπεδο 50
CIRGARD αγγλικος σερβερ συντεχνια forge on ! επιπεδο 49
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα απο τα τελη Μαρτιου του 2015 η πρωτη συντεχνεια του ρωσικου σερβερ ειχε φτασει στο 50 επιπεδο
εναν μηνα πριν οταν πλησιαζαν δηλ το 50 αναφεραν το προβλημα
στην αρχη υπηρχε ..μια δυσπιστια (να το πω ευγενικα)
γιατι φανταζε υπερβολικο, τοτε, το να φτασει μια συντεχνεια το 50 επιπεδο
και μαλιστα οταν διαβεβαιωναν οτι θα το εφταναν σε λιγες μερες
( δηλ σε 15 -20 περιπου μερες θα πηγαιναν απο το 49 στο 50 επιπεδο(αυτο σημαινε... 1 εκατ και κατι σε ισχυη)
μεχρι που εδειξαν εικονα απο το αρχηγειο τους
και τοτε οι προγραμματιστες ειπαν οτι συντομα θα εβρισκαν λυση ( τον απριλιο του 2015)
ομως μεχρι και σημερα η κατασταση δεν εχει αλλαξει ως προς αυτο
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser28453

Guest
Ευχαριστώ τους συμπαίκτες για την ενημέρωση όσον αφορά το ύψιστο επίπεδο 50 στους ξένους servers και στο beta . Στον Γερμανικό server πληροφορήθηκα ότι είναι πολύ πίσω οι συντεχνίες και κάτω από το 40 αν δεν απατώμαι . Οπότε ίσως αυτός είναι ο λόγος που οι τεχνικοί δεν έχουν ασχοληθεί με το ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ αυτό θέμα . Ας περιμένουμε και την επίσημη απάντηση από τη διαχείριση , για να γνωρίζουμε τι θα κάνουμε με τις δόξες .
 

DeletedUser28453

Guest
Καλημέρα σε όλους .
Θα μπορούσα να λάβω παρακαλώ μια απάντηση και εγώ μετά την πάροδο 10 ημερών από την αρχική υποβολή της ερώτησης μου ???
Το πρόβλημα είναι π ο λ ύ σ η μ α ν τ ι κ ό και το διάστημα μεγάλο και εύλογο , νομίζω , για να έχω μια απάντηση .
Σας ευχαριστώ .
 

DeletedUser30401

Guest
Καλησπέρα
Πάντως το κάθε επίπεδο συντεχνίας λειτουργεί με κυκλικό τρόπο δηλαδή αναβαθμίζει προηγούμενες "ανταμοιβές" με συγκεκριμένη σειρά.Οπότε από θέμα τεχνικής άποψης θα ήταν πολύ εύκολο να αυξηθούν τα επίπεδα Συντεχνίας.Ίσως το πρόβλημα να εντοπίζεται στις τιμές που θα παίρνει κάθε αναβάθμιση ανά επίπεδο .Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα εξαιτίας της αναβάθμισης που θα φέρει τα πάνω / κάτω στην παγκόσμια κατάταξη, αυτό που πολύ σωστά αναφέρεται να πάει πολύ πίσω.Σίγουρα δεν νομίζω οτι αφορά τον Γερμανικό σέρβερ και ότι οι συντεχνίες τους είναι περίπου στο 40ο επίπεδο.

Υ.Γ Μια ενημέρωση για την αναβαθμιση 1.69 θα ήταν πολύ χρήσιμη...
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δυστυχώς δεν έχουμε κάτι νεότερο να σας πούμε. Αν αλλάξει κάτι θα ενημερωθείτε από σχετική ανακοίνωση, όπως γίνεται πάντα όταν αλλάζει κάτι στο παιχνίδι ή όταν προστίθεται κάποιο νέο χαρακτηριστικό.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι γνωρίζουμε το πρόβλημα με το όριο του επιπέδου των συντεχνιών.
 

DeletedUser28327

Guest
Καλησπερα σε ολους.
Βεβαιως και πρεπει να ανεβουν τα επιπεδα και πανω απο το 50.
ειναι αδικο για τις συντεχνιες που εχουν φτασει στο 50 επιπεδο ειτε απο αιθουσες τις δοξας ειτε απο τομεις.
Παρολα αυτα δεν κρινεται απο εκει η πρωτη θεση αλλα απο το πρεστιζ με βαση τους τομεις που εχει μια συντεχνια.
Ο ρολος του επιπεδου ειναι για την πιο γρηγορη στρατολογηση και αμυνα στους τομεις.
Εαν επαιζε ρολο το επιπεδο στη βαθμολογια θα ηταν πρωτοι οσοι ειχαν φτασει στο επιπεδο 50 αλλα ευτυχως σε αυτο το κομματι
οι τεχνικοι του παιχνιδιου επραξαν σωστα και αλλαξαν τη ρυθμιση που επαιρνες πρεστιζ απο τις αιθουσες της δοξας που καποιοι γεμιζαν την πολη τους με αυτες αγοραζοντας τες με διαμαντια.
 

DeletedUser30573

Guest
kαλησπερα
αν σε ενα παιχνιδι στρατηγικο ειχε σχεση ποιος επερνε πρωτος τα μπονους θα μαζευαμε αγγουρακια δεν θα καναμε μαχες με την στρατηγικη βαση γνωσεων που εχει ο καθενας αυτα τα οληγα
 
Κορυφή