Εκστρατείες συντεχνίας

Tsaxpinogargaliara

Νέο Μέλος
Είναι ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν όλοι οι παίκτες που αλλάζουν εποχή. Δεν μπορούν να ολοκληρώσουν την εκστρατεία καθώς όσο προχωρά συνταντά στρατιωτικές μονάδες που δεν έχει ανοίξει καν στις έρευνες. Καλό θα ήταν λοιπόν να υπολογίζονται οι δυνατότητες του παίκτη σε σχέση με το στρατό που μπορεί να διαθέσει ώστε να δίνεται και σε εκείνον η δυνατότητα να ολοκληρώσει την εκστρατεία.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
...οι παίκτες που αλλάζουν εποχή. Δεν μπορούν να ολοκληρώσουν την εκστρατεία καθώς όσο προχωρά συνταντά στρατιωτικές μονάδες που δεν έχει ανοίξει καν στις έρευνες...

Καλησπέρα.
Η λύση σε αυτό είναι να αλλάζεις εποχή αφού έχει ξεκινήσει η εκστρατεία. Θα έχεις να αντιμετωπίσεις στρατό της εποχής που μόλις άφησες.

Θα μπορούσαν να βοηθήσουν ακόμα περισσότερο και τα εξής:
1) Να έχεις προχωρήσει στον χάρτη ηπείρων σε επόμενες εποχές (μπορείς αν έχεις καλά επιθετικά ΜΚ). Έτσι ενεργοποιούνται και οι αποστολές ιστορίας των επόμενων εποχών. Κάποιες από αυτές σου δίνουν στρατό της εποχής στην οποία αναφέρονται.
2) Πριν αλλάξεις εποχή, να έχεις μαζέψει τα αγαθά που χρειάζονται μέχρι το ξεκλείδωμα του πρώτου στρατιωτικού κτιρίου τουλάχιστον, ώστε στην επόμενη εκστρατεία να έχεις μαζέψει αρκετές μονάδες (αν έχεις αλκατράζ ακόμα καλύτερα)
 

Tsaxpinogargaliara

Νέο Μέλος
Το να αλλάζω εποχή αφού ξεκινήσει, είναι μια λύση ΜΟΝΟ όταν είμαι σε αυτή τη φάση και συνεπώς για ΜΟΝΟ μια εκστρατεία. Το 1): ο στρατός που μπορεί να δώσουν οι αποστολές δεν μπορεί να βγάλει όλη την εκστρατεία και το 2) όσα αγαθά και να μαζέψει κάποιος, ακόμα και να έχει τους πόντους ώστε να ανοίξει το 1ο στρατιωτικό, δεν είναι δυνατόν και πάλι με μόνο ένα είδος στρατού να βγάλει όλη την εκστρατεία
 

DeletedUser

Guest
Ε τότε Gargaliara δεν έχει νόημα η εκστρατεία και όποιο κομμάτι του παιχνιδιού. Και εγώ θα ήθελα να ολοκληρώσω σε όλους τους κόσμους όλα τα επίπεδα του κτίσματος της εκδήλωσης που μόλις τελείωσε, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα και έμεινα μόνος να παλεύω με τους ψυχαναγκασμούς μου.

Οι δυνατότητες του/ης παίκτη/ριας σε σχέση με το στρατό που μπορεί να διαθέσει σαφώς και υπολογίζονται αλλά όχι για να ολοκληρώνουν όλοι/ες το 4ο επίπεδο της εκστρατείας αλλά για να μπορούν όλοι/ες να ολοκληρώσουν έστω και ένα επίπεδο. Ετοιμαζόμουν να γράψω και άλλα, απ' ότι βλέπω όμως είσαι κατά πολύ μεγαλύτερός μου λογαριασμός οπότε τα ξέρεις πολύ καλύτερα από εμένα.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Ε τότε Gargaliara δεν έχει νόημα η εκστρατεία και όποιο κομμάτι του παιχνιδιού. Και εγώ θα ήθελα να ολοκληρώσω σε όλους τους κόσμους όλα τα επίπεδα του κτίσματος της εκδήλωσης που μόλις τελείωσε, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα και έμεινα μόνος να παλεύω με τους ψυχαναγκασμούς μου.

Οι δυνατότητες του/ης παίκτη/ριας σε σχέση με το στρατό που μπορεί να διαθέσει σαφώς και υπολογίζονται αλλά όχι για να ολοκληρώνουν όλοι/ες το 4ο επίπεδο της εκστρατείας αλλά για να μπορούν όλοι/ες να ολοκληρώσουν έστω και ένα επίπεδο. Ετοιμαζόμουν να γράψω και άλλα, απ' ότι βλέπω όμως είσαι κατά πολύ μεγαλύτερός μου λογαριασμός οπότε τα ξέρεις πολύ καλύτερα από εμένα.

πως σε καταλαβαινω...αν δεν τελειωνει ενα κτιριο τοτε απλαδεν το βαζω...
 

DeletedUser

Guest
Ευτυχώς σε Δ' και Γ' που παίζω κυρίως, τα κατάφερα οριακά (στον Δ' έκανα βλακεία και ξόδεψα μερικά διαμάντια ενώ ίσως δεν χρειαζόταν, δεν είμαι σίγουρος). Σε Α', Β' και Ε' δεν κατάφερα το τελευταίο επίπεδο του βασικού κτιρίου και πραγματικά αν δεν είχα βιαστεί να τα βάλω, δεν θα τα έβαζα τελικά' τώρα απλά δεν θέλω να χαλάσω εργαλεία αποθήκευσης... ελπίζω όταν με το καλό φτάσω Πρώιμο, στον Παλαιοπώλη αν και δύσκολο...
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Έχουμε και την επιλογή των διαπραγματεύσεων στην εκστρατεία....
 
Κορυφή