Συζήτηση Ερωτήσεις και Σχόλια σχετικά με το Χειμερινό Διαγωνισμό

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να κάνετε μία γενική συζήτηση σχετικά με το Χειμερινό Διαγωνισμό 2020.
Οποιαδήποτε απάντηση σε μία από τις προκλήσεις μας δε θα μετρήσει στην κλήρωση.

Καλή Διασκέδαση!
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Κατά παρέκλιση της στάσης μου απέναντι στους διαγωνισμούς, (αποχή), σ' αυτόν θα συμμετέχω, μιας και, για λόγο που για τον εαυτό μου θα μου επιτρέψετε να κρατήσω, αρχικά μ' έκανε να γελάσω πολύ, ενώ στη συνέχεια παίδεψε κάμποσο κάποια ψυχή!
Ένα θεματάκι όμως με την 1η πρόκληση έχω.
Ζητάει να βρεθούν 7 διαφορές μεταξύ των εικόνων, ενώ εγώ βρίσκω 8. Τι να κάνω «γιατρέ» μου; χαχαχα (όπου «γιατρός» κάποιο υπεύθυνο άτομο από την ΟΔ που με τον διαγωνισμό και τις προκλήσεις του ν' ασχολείται).
Καλημέρα Σας και καλή εβδομάδα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Love
Αντιδράσεις: *iris*

Sagittarius the Great

Νέο Μέλος
πατησα το κουμπι συμμετοχη διαλεξα ενα απο τα τρια και μου λεει ελα παλι αργοτερα γιατι?
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Η πρώτη πρόκληση θα είναι ενεργή στις 3 το μεσημέρι, ενώ όλες οι υπόλοιπες θα ανοίξουν περιπου στις 12 τα μεσάνυχτα στις ημερομηνίες που φαίνεται στην ανακοίνωση
 

force6

Νέο Μέλος
Καλησπερα, μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να λαβω ενα στιγμιοτυπο οθονης και πως να το επισυναψω στο forum; Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Ζητάει να βρεθούν 7 διαφορές μεταξύ των εικόνων, ενώ εγώ βρίσκω 8.
Μάλλον αναφέρεσαι στο κυκλάκι-χιονονιφάδα που είναι λίγο κομμένο από κάτω στη μία φωτο.... υποψιάζομαι ότι δεν είναι διαφορά αλλά κάτι που ξέφυγε κατά το "πείραγμα" της εικόνας :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα, μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να λαβω ενα στιγμιοτυπο οθονης και πως να το επισυναψω στο forum; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Για την πρώτη πρόκληση μπορείς απλά να κατεβάσεις τις εικόνες στη συσκευή σου, να σημειώσεις επάνω (στη μία είναι αρκετό) τις διαφορές, να την αποθηκεύσεις και έπειτα να την ανεβάσεις στο φόρουμ.

Για να την ανεβάσεις κάνεις τα εξής:
Μπαίνεις στην πρόκληση
Πατάς Συμμετοχή
Επισυνάπτεις την εικόνα με τις διαφορές πατώντας το αντίστοιχο κουμπί και δημοσιεύεις (νομίζω θέλει κι έναν σχολιασμό, δε θυμάμαι):
1608472150010.pngΥπάρχει όριο στο μέγεθος του αρχείου εικόνας που μπορείς να ανεβάσεις (δεν το θυμάμαι ούτε αυτό). Ίσως χρειαστεί να μικρύνεις τις διαστάσεις της.

Για στιγμιότυπο οθόνης σε υπολογιστή:
Μπορείς να κάνεις prtscr, πατώντας το αντίστοιχο πλήκτρο και να κάνεις μετά επικόλληση σε ένα άλλο πρόγραμμα πχ ζωγραφική των windows.
Μπορείς να πατήσεις prtscr μαζί με το πλήκτρο logo των windows και θα το βρεις στον φάκελο εικόνες->στιγμιότυπα (images/screenshots)
Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή lightshot ή κάποια αντίστοιχη.
Σε κινητά: πατάς ταυτότχρονα τα δύο πλαϊνά κουμπιά
 

force6

Νέο Μέλος
Για την πρώτη πρόκληση μπορείς απλά να κατεβάσεις τις εικόνες στη συσκευή σου, να σημειώσεις επάνω (στη μία είναι αρκετό) τις διαφορές, να την αποθηκεύσεις και έπειτα να την ανεβάσεις στο φόρουμ.

Για να την ανεβάσεις κάνεις τα εξής:
Μπαίνεις στην πρόκληση
Πατάς Συμμετοχή
Επισυνάπτεις την εικόνα με τις διαφορές πατώντας το αντίστοιχο κουμπί και δημοσιεύεις (νομίζω θέλει κι έναν σχολιασμό, δε θυμάμαι):
Προβολή συνημμένου 1667Υπάρχει όριο στο μέγεθος του αρχείου εικόνας που μπορείς να ανεβάσεις (δεν το θυμάμαι ούτε αυτό). Ίσως χρειαστεί να μικρύνεις τις διαστάσεις της.

Για στιγμιότυπο οθόνης σε υπολογιστή:
Μπορείς να κάνεις prtscr, πατώντας το αντίστοιχο πλήκτρο και να κάνεις μετά επικόλληση σε ένα άλλο πρόγραμμα πχ ζωγραφική των windows.
Μπορείς να πατήσεις prtscr μαζί με το πλήκτρο logo των windows και θα το βρεις στον φάκελο εικόνες->στιγμιότυπα (images/screenshots)
Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή lightshot ή κάποια αντίστοιχη.
Σε κινητά: πατάς ταυτότχρονα τα δύο πλαϊνά κουμπιά
Ευχαριστώ πολύ.
 

finrοd

Banned
Ρίξε μια ματιά στην ανακοίνωση του Χειμερινού διαγωνισμού 2020 επιλέγοντας ΑΥΤΟ ή, απλώς κοίτα την κάτωθι εικόνα:
2020.png
 

COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ

Ενεργό Μέλος
Καλησπέρα σε όλους. Πώς μπορώ να δω την απάντηση που υπέβαλα;

Και εγώ έβαλα την απάντηση και στης 2 έβγαλε πάνω αναμονή από συντονιστή
όταν μπήκα ξανά δεν μου βγάζει τίποτα είναι κενό σαν να μην έχω απαντήσει
δεν ξέρω καν αν υπάρχει η συμμετοχή μου παρακαλώ τους συντονιστές να μας πουν.
χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Και εγώ έβαλα την απάντηση και στης 2 έβγαλε πάνω αναμονή από συντονιστή
όταν μπήκα ξανά δεν μου βγάζει τίποτα είναι κενό σαν να μην έχω απαντήσει
δεν ξέρω καν αν υπάρχει η συμμετοχή μου παρακαλώ τους συντονιστές να μας πουν.
χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα.
Χρόνια πολλά!... η απάντηση που δίνει ο @dspev είναι η λύση
 
Κορυφή