Ευκολη αλλαγη αρχικου ονοματος

talamanta

Καμένος Χρήστης
Χριστος Ανεστη
Καλημερα
εδω και λιγες ημερες στον πειραματικο κοσμο (beta) υπαρχει πλεον η δυνατοτητα αλλαγης του ονοματος μας απο το μενου του προφιλ
σημερα το ειδα και εκανα δοκιμες
Η αλλαγη ειναι τσαμπα καθε 180 μερες και με 50 διαμαντια καθε μερα
Το παλιο ονομα παει στα ''αζητητα'' για καποιο διαστημα και μετα γινεται ..ελευθερας βοσκης
Δεν μπορει να το ξαναπαρει αμεσως πισω ο αρχικος ιδιοκτητης εαν δεν περασουν 60 μερες
..φαινομενικα ολα αυτα ηχουν καλα
ομως πιο κατω θα σας αναλυσω τα επικινδυνα ....παραθυρακια /μονοπατια κλπ της διοδου προς την κοιλαδα της ...''ελευθερας βοσκης''
Επειδη κατ εμε ειναι η πιο σοβαρη εξελιξη για την πορεια και το μελλον του ΦΟΕ
ανοιγω θεμα συζητησης απο τωρα
δηλ. πριν μπει στους κανονικους σερβερ

Παμε τωρα στην δικη μου αναλυση
Στην αρχη ενθουσιαστηκα
1 γιατι θεωρησα οτι αρκετοι παικτες που στην αρχικη εγγραφη εβαλαν το ονομα επιλογης του συστηματος 'η το κανονικο τους ονομα
θα μπορουν να επιλεξουν καποιο αλλο ονομα
2 στα πλαισια του ρητου ....τα ''παιδια παιζει'' μου αρεσε η ιδεα να αλλαζουμε προσωρινα τα ονοματα μας
Στην πραξη ομως αρχισα να συνειδητοποιω οτι οριοβατει μεταξυ του + και του ολοκληρωτικου ... μπαχαλου (με οτι αυτο συνεπαγεται για το μελλον του ΦΟΕ)
Παμε τωρα στα επικινδυνα μονοπατια
- Εαν αλλαξεις ονομα ναι μεν δεν μπορει να παρει καποιος αλλος το προηγουμενο σου ονομα για αρκετο χρονικο διαστημα
αλλα και ο κανονικος/αρχικος ιδιοκτητης παλι δεν μπορει να το ξαναπαρει για 60 μερες
ομως υπαρχει ενα ..πονηρο μονοπατι
μπορει να πληκτρολογισεις εσυ 'η καποιος αλλος το ιδιο ονομα αφηνοντας κενο διαστημα στην αρχη και αυτοματα ..το κερδιζει
- Για φανταστειτε λοιπον τι εχει να γινει με ολους αυτους που ειτε εχουν βρεθει ''κληρονομοι'' μεγαλων λογαριασμων
ειτε ειναι ''αρχοντοχωριατες'' διπλοτριτων εξαδελφων ...στους απανταχου κοσμους
Θα μπορουν να αλλαζουν τα ονοματα μεταξυ λογαριασμων και κανεις απο τους υπολοιπους παικτες δεν θα παιρνει πλεον χαμπαρι απο τις ανταλλαγες ''κληρονομικων'' πολεων, αγαθων, ποντων, τομεων κλπ
- Αληθεια τι θα γινει εαν καποιος βαλει εναν διπλο του ''ξαδελφο'' να μπλοκαρει το ονομα που εγω αλλαξα για λιγες ('η για πολλες μερες) πχ σε καποιον απο τους 4 κοσμους που παιζω?
Τι θελει να πει η ποιητρια
πχ εγω εχω λογαριασμους πολεις και στους 4 κοσμους με το ιδιο ονομα
στον μεν α κοσμο εχω μεγαλυτερο στρατο καλυτερα ΜΚ ...περισσοτερους φιλους και αντιπαλους
στον γ κοσμο η πολη μου δεν ειναι το ιδιο ''καλη''
θελω λοιπον να δοκιμασω να αλλαξω το ονομα μου στον γ κοσμο που δεν εχω καλο στρατο
πχ γιατι οι αντιπαλοι μου του α κοσμου ξεσπουν..την αγαπη τους στην talamanta του γ κοσμου
Μπορει ανετα καποιος απο τους ''οχθρους'' μου να κανει αλλαγη ονοματος σε καποιον ..εξαδελφο του γ κοσμο πριν περασουν οι 60 μερες
και για να μου μπλοκαρει το αρχικο ονομα στον γ κοσμο
(με το κολπακι του κενου στην αρχη) και ''κερδιζει'' το ονομα talamanta* (ασχετο...να ξερετε το ακουσα το ...σιγα το κελεπουρι)
θα μπορει να στελνει μνμ σε φιλους μου ( με το ονομα '' talamanta'' ) με προσβλητικο περιεχομενο (ειτε για αυτους ειτε για κοινους μας φιλους)---> οι φιλοι μου μπορει να θεωρησουν οτι τα μνμ ειναι απο μενα---> μπαχαλο σχεσεων φιλιας
Ηδη ειναι κοινο μυστικο οτι εχουμε αρχισει πλεον να μην ξερουμε ..ποιος ειναι ο επι χρονια ''διπλανος'' μας
Πολυ φοβαμαι οτι σε λιγο δεν θα ξερουμε ουτε καν για μνμ που εχουμε ('η δεν εχουμε) γραψει
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! ωραια πραγματα! εχει χασει που εχει χασει η μανα το παιδι κ το παιδι την μανα εδω μεσα με τοσοοοους διπλους λογαριασμους..αν κανουν το παραπανω θα χασει κ η μανα την γιαγια κ η γιαγια την προγιαγια η γενικα θα χαθει ολο το οικογενειακο δεντρο! με λιγα λογια!!! (ερχεται κρεμαλα σιγα μην το πω χαχαχαχα)

Μ _ _ _ _ _ _ _ Ο !!!!! οποιος το βρει 9 ποντους..:p
 

DeletedUser29206

Guest
Γενικώς είμαι ύπερ στην αλλαγή ονόματος αλλά αυτό παραπάει. Θα πρέπει να γίνεται αυστηρός έλεγχος σε αυτούς τους λογαριασμούς, είναι η ευκαιρία σας να τους τσεκάρετε (αυτό περιλαμβάνει και εμένα).
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
σας εχω δυο φρεσκα νεα ενα ..κακο και ενα καλο
( τωρα αναλογα απο ποια οπτικη γωνια ''ορει'' καποιος το φοε παει και το καλο ή κακο)
http://prntscr.com/j4xnbp
 

DeletedUser29206

Guest
Το δεύτερο πώς και πώς το περίμενα. Δεν μπορώ να προχωρήσω την μπάρα να πούμε
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα Καλη Εβδομαδα
Τελικα μετα απο αρκετη σκεψη και επι μπαχαλικου ''πρακταιου ''
απεσυραν (προσωρινα?) την δυνατοτητα συχνης αλλαγης ονοματος απο τον πειραματικο κοσμο -βεετα-
Αρα αδελφια μου φοεκιτακια δεν θα ζησουμε στιγμες ''μεγαλης δοξας'' των φοεκικων αρχοντοχωριατων - καμμια σχεση με αυτον του Μολιερου-
και δυστυχως ( για το ενδομυχο εγω τους) θα εξακολουθουν να ''μεγαλουργουν'' μεσα απο ....προσωπεια και πανοπλιες αλλων παιχτων
https://prnt.sc/jnkzfl
 
Κορυφή