Ημέρα του Αγίου Πατρικίου

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
το σκεφτηκα και αυτο αλλα δεν βγαινει καθολου ευκολα.τοπροβλημα εδω ειναι ο χρονος που δεν εχουμε.τα μαθηματικα βγαινουν μια χαρα και ειναι ευκολος τροπος αλλα ξερεις τι γινεται;κανεις την 1η πολη.πρεπει μετα οπωσδηποτε να δωσεις 1900 νομισματα για τα σεντουκια.μπορει να μην τα εχεις παρει καν απο τις αποστολες.τι κανεις;περιμενεις; ποσες μερες;
αντε και τα πηρες.πας στη δευτερη πολη.θελεις 580 νομισματα για την πολη μιας και πρεπει να παρεις πλεον κοντα στις 35 αποστολες + 1900 παλι.δεν θα εχουν περασει τοσες μερες για να τα παρεις.τι κανεις τοτε;περιμενεις 5-6 μερες;θα εχεις φτασει 10 μερες και θα χεις κανει 2 πολεις ΜΟΝΟ.μετα σε 10 μερες δεν βγαζεις αλλες 4 πολεις.....
το προβλημα ειναι πως απο τα 11.200 νομισματα τα 6.000+ τα παιρνεις μετα τις 10 μερες.....αρα για τις πρωτες 10 μερες θα εχεις 5.000 νομισματα και 2 πολεις....

Κοιτα στο τροπο που λεω εγω θες 5 πολεις στο συνολο δηλ μια ανα 4 ημερες με την 5η να χρειαζεται να φτασεις σε μικροτερο αριθμο αποστολων. πρεπει να κανεις συνολικα 175 ζητουμενα αρα μεσο ορο 35. Αν στις 4 πρωτες κανεις 37 (αφηνεις αυτη που ζηταει αρχηγο ή καραβι στο λεβελ 4 για να γλυτωσεις 150 χρυσα) στην 5η πολη θα θες 27/38 )μπορει να πας και 36/38 για ενα σετ ζητουμενων ζηταει πυροτεχνηματα στο λεβελ 75 και ισως ειναι πανακριβο και δεν συμφερει). Παντως ειμαι αισιοδοξος οιο τοσες μερες θα παρω και κατι απο τα περιστατικα!!!!

Οσον αφορα για τα χρυσα νομισματα εχεις ενα δικιο αλλα εξαρταται και απο το ποσο γρηγορα θα παει καποιος τις πρωτες 35 αποστολες (εγω ειμαι στην 18 ηδη). Εγω την 4η μερα που θα τελειωνω την 1η πολη θα χω τελειωσει ανετα πιστευω τις 35 αποστολες και λογικα θα ειμαι στην 4η ημερησια δηλ στην αριθμο 39. Θα εχω δηλ τα αρχικα χρυσα συν 3500 απο τις αποστολες συν 750 (απο την 20η αποστολη) συν 400 απο το καθημερινο login συν 600 απο τις ημερησιες δηλ συνολο 5450. Οποτε δεν νομιζω οτι θα εχω θεμα για να παρω την πρωτη εξαδα. Και την 8η μερα θα εχω αλλα 400 απο login συν 600 απο ημερησιες δηλ συνολικα 6,500. Δεν νομιζω να αποτελεσει προβλημα δηλαδη. (την 12η μερα θα εχω αλλα 1000 συν 2000 απο την 45η αποστολη δηλ 9,500 θα εχω παραξει και φυσικα θα εχω χαλασει κιολας). Δεν νομιζω οτι θα με καθυστερησει αυτο καθολου.

Οτι και να γινει δεν πειραζει! Μερικα εβεντ ειναι μυστηρια και μερικα οπως το προηγουμενο πχ εχουν 100% επιτυχια
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31374

Guest
Αν πας στην επόμενη πόλη η προηγούμενη τέλος η συνεχίζει να δουλεύει ;;;;;;;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα δεν θελω να σας χαλασω τον ενθουσιασμο
αλλα φοεκιτακια μου εχετε αναρωτηθει για ποιο λογο θα πρεπει να τρεχουμε σαν τον γνωστο λαγο ολοι γυρω -γυρω .. ?
αντε και μαζευουμε τα απαραιτητα κιτ για ολα τα κτηρια του σετ
οκ θελετε να γινω σουπερ ουαου αισιοδοξη
ας το προχωρησω και αλλο
η υποθετικη υπεραισιοδοξη φαντασια μου μαζευει και αλλα τοσα κιτ για να τα ..αναβαθμισει ολα κτηρια στο 2 επιπ
Που θα βρουμε αδελφια μου τοσο χωρο δηλ για να το στησουμε στις πολεις μας ?


γραψε λαθος.χαχαχα
συνεχισε να ξεκλειδωσεις τα 2 κτιρια δεξια οπωσδηποτε

σχετικα με το εαν πρεπει να ενεργοποιησουμε το τελευταιο εργοσ για να αλλαξουμε πιστα
θα σας πω τι κατα την προσωπικη μου γνωμη ναι μεν θεωρητικα δεν ειναι υποχρεωτικο
ομως ..επι του πρακταιου ειναι υποχρεωτικο γιατι διαφορετικα θα αργησουμε πολυ περισσοτερο για να συγκεντρωσουμε τα προαπαιτουμενα τριφυλλια για την αλλαγη πιστας

μην σας ξεγελαει εαν δειχνει ...ενεργο το κουμπι επομενη πολη


αυτο βασικα σημαινει οτι μπορεις να προχωρισεις στην επομενη εφοσον εχεις μαζεψει 8.4Q τριφυλλια


δηλ εδω να εχετε μαζεψει τουλαχιστον 8,4 Q

 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31374

Guest
Στην επόμενη πόλη βλέπω ότι συνεχίζει η μπάρα με το μεγάλο βραβείο δεν βγαίνει καινούρια
άρα όλες οι πόλεις στην ίδια μπάρα μεγάλη καθυστέρηση το κιτ είναι ανά τρία μάλλον
παιδιά δεν βγαίνει με τίποτα..
Το πρωί τα περιστατικά μου έδωσαν 300 και 100 χρυσό στο ίδιο μάζεμα

μετά είναι άφαντα δεν βγαίνουν καθόλου.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
παιδιά δεν βγαίνει με τίποτα..


Για να παρεις ολα τα κιτ (δηλ 7) απο τα μεγαλα δωρα θες να ολοκληρωσεις 475 ζητουμενα δηλ 12,5 πολεις δηλ 13. Ειναι αρκετα δυσκολο γιατι δεν βγαινει ο χρονος. Για αυτο ειπαμε και εγω και ο Nouliadis οτι πρεπει να γινει συνδυασμος δηλ να παρεις κιτ τοσο απο μεγαλα δωρα οσο και απο εξαδες σεντουκιων. Εχουμε ενα πεπερασμενο αριθμο χρυσων νομισματων (συν τα περιστατικα που δεν ξερουμε ποσα θα ειναι) και πρεπει να τα διαχειριστουμε πολυ προσεκτικα. Αν πηρες σημερα 300+100=400 εισια πολυ καλα. Εγω 50+10=60 πηρα και εκανα τουμπες. Μακαρι να δινει καθε μερα.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Σορρυ που διπλοποσταρω αλλα για να φανει

Παιδια μην ξεχασετε να μπειτε στο email που εχετε κανει εγγραφη στο παιχνιδι γιατι (οπως και σε καθε εβεντ) σας εχει ερθει email ενημερωτικο διαφημιστικο για το εβεντ που σας δινει 500 χρυσα νομισματα. Μπορει να εχει παει και στα spam.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Για να παρεις ολα τα κιτ (δηλ 7) απο τα μεγαλα δωρα θες να ολοκληρωσεις 475 ζητουμενα δηλ 12,5 πολεις δηλ 13. Ειναι αρκετα δυσκολο γιατι δεν βγαινει ο χρονος. Για αυτο ειπαμε και εγω και ο Nouliadis οτι πρεπει να γινει συνδυασμος δηλ να παρεις κιτ τοσο απο μεγαλα δωρα οσο και απο εξαδες σεντουκιων. Εχουμε ενα πεπερασμενο αριθμο χρυσων νομισματων (συν τα περιστατικα που δεν ξερουμε ποσα θα ειναι) και πρεπει να τα διαχειριστουμε πολυ προσεκτικα. Αν πηρες σημερα 300+100=400 εισια πολυ καλα. Εγω 50+10=60 πηρα και εκανα τουμπες. Μακαρι να δινει καθε μερα.

ακριβως παιδια.οπως τα λεει ο albertus.κυνηγαμε 5 κιτ απο τις πολεις + 2 απο τα σεντουκια.τανομισματα βγαινουν ετσι.αν παιρνετε και απο περιστατικα τελεια.
 

DeletedUser31473

Guest
Μακραν το πιο δυσκολο εβεντ και σιγουρα απο τις πιο αχρηστες αμοιβες (προσωπικα μιλαω παντα) . Θα τελειωσω την πολη σε 1 ημερα και κατι ψιλα με 3-3-0-1-1-1-2 / 300-300-200-100-25-31 ειναι ακομα αλλα λογικα θα το παω 50 αν και πιστευω οτι βγαινει και με 1 επιπεδο στα πυροτεχνηματα ΑΛΛΑ ημουν σχεδον ολη ημερα απο πανω , παιδια αν ειναι να πεθανουμε για να βγαλουμε ενα εβεντ απλα για την τιμη των οπλων να παει ... απο εκει που ηρθε! Δηλαδη τι περιμενουν να περνουμε 10 μερες αδεια μετα απο τα εβεντ για να ετοιμαζομαστε για τα επομενα?
 

DeletedUser31374

Guest
Σορρυ που διπλοποσταρω αλλα για να φανει

Παιδια μην ξεχασετε να μπειτε στο email που εχετε κανει εγγραφη στο παιχνιδι γιατι (οπως και σε καθε εβεντ) σας εχει ερθει email ενημερωτικο διαφημιστικο για το εβεντ που σας δινει 500 χρυσα νομισματα. Μπορει να εχει παει και στα spam.

hmm - Καλημέρα. Ευχαριστώ για την υπενθύμιση
Μπήκα, έψαξα, αλλά τίποτα....

Kαι σε μένα δεν έχει τίποτα
Τα δίνει σε όλους η μετά από κλήρωση.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Μακραν το πιο δυσκολο εβεντ και σιγουρα απο τις πιο αχρηστες αμοιβες (προσωπικα μιλαω παντα) . Θα τελειωσω την πολη σε 1 ημερα και κατι ψιλα με 3-3-0-1-1-1-2 / 300-300-200-100-25-31 ειναι ακομα αλλα λογικα θα το παω 50 αν και πιστευω οτι βγαινει και με 1 επιπεδο στα πυροτεχνηματα ΑΛΛΑ ημουν σχεδον ολη ημερα απο πανω , παιδια αν ειναι να πεθανουμε για να βγαλουμε ενα εβεντ απλα για την τιμη των οπλων να παει ... απο εκει που ηρθε! Δηλαδη τι περιμενουν να περνουμε 10 μερες αδεια μετα απο τα εβεντ για να ετοιμαζομαστε για τα επομενα?

ετσι οπως το λες ομως δεν πρεπει να πηρες πολλες 25αρες αποστολες και να κολλησες καπου στην 18η καθως μεχρι εκει απαιτουσε αναβαθμισε σε καποιους μανατζερς που δεν εκανες
 
Κορυφή