Συζήτηση Ημέρα του Αγ. Πατρικίου

finrοd

Banned
πιθανόν να είναι ενδιαφέροντα καποια κτίσματα τις δεδομενες στιγμές.
Ορθό αυτό. Κάποια δεδομένη στιγμή μπορεί να καλύπτουν ανάγκες ανάπτυξης της πόλης.
Κτίρια όμως μικρότερου μεγέθους που να σέβονται τον χώρο που λείπει από πόλεις που είναι στις πρώιμες εποχές και δεν έχουν πάρει επεκτάσεις, αλλά και τον χώρο από πόλεις που είναι στις πιο προχωρημένες εποχές κι έχουν πάλι στενότητα χώρου λόγω άλλων κτισμάτων που συνεπικουρούν τη δράση των διαχειριστών τους στο παιχνίδι, δεν θα έβλαπταν...
 
  • Like
Αντιδράσεις: marya

wanda

Νέο Μέλος
Καλημερα παιδιά πως παιρνεις με email τα 500 δοχεια που λετε
Καλημέρα! Ελέγχεις στο mail που έχεις δηλώσει κατά την εγγραφή σου στο παιχνίδι για "Ενημερωτικό δελτίο για το Forge of Empires"
Καλημέρα κι από μένα.
Τελικά αυτό είχε γίνει και δεν έπαιρνα τα e-mail. Το είχα διαγράψει ή δεν ήταν εξαρχής ενεργοποιημένο.
Σε όσους συνέβη το ίδιο, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις του παιχνιδιού / 'Χρήση Δεδομένων' και αναθεωρήστε τις Επιλογές Επικοινωνίας
για να λαμβάνετε τα ενημερωτικά στο μέλλον.
 

marya

Νέο Μέλος
Ορθό αυτό. Κάποια δεδομένη στιγμή μπορεί να καλύπτουν ανάγκες ανάπτυξης της πόλης.
Κτίρια όμως μικρότερου μεγέθους που να σέβονται τον χώρο που λείπει από πόλεις που είναι στις πρώιμες εποχές και δεν έχουν πάρει επεκτάσεις, αλλά και τον χώρο από πόλεις που είναι στις πιο προχωρημένες εποχές κι έχουν πάλι στενότητα χώρου λόγω άλλων κτισμάτων που συνεπικουρούν τη δράση των διαχειριστών τους στο παιχνίδι, δεν θα έβλαπταν...
Θα ωφελούσε τους παίκτες όμως.. και ως γνωστόν διαφέρουν τα "συμφέροντα" παικτών και εταιρείας. Όπως αναφέρεται στις απαντήσεις της εταιρείας σε αξιολογήσεις παικτών: "ο περιορισμός του χώρου κλπ κλπ είναι μέρος της στρατηγικής του παιχνιδιού".......
Ναι εντάξει, δεν είπαμε να είναι όλα πανεύκολα, για να υπάρχει και ενδιαφέρον, από την άλλη όμως και η αργή εξέλιξη του παιχνιδιού (εάν δεν δαπανήσουμε χρήματα..) όσο προχωράμε, πάλι στην έλλειψη ενδιαφέροντος και εγκατάλειψη του παιχνιδιού θα οδηγήσει..
 

force6

Νέο Μέλος
Καλησπερα, γνωρίζει κάποιος αν το κτίριο της εκδήλωσης λεηλατείται; Εψαξα και δεν βρηκα κατι.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα, γνωρίζει κάποιος αν το κτίριο της εκδήλωσης λεηλατείται; Εψαξα και δεν βρηκα κατι.
Οχι δεν μπορει να λεηλατηθει
γιατι δεν μπορει μεν να παροτρυνθει αλλα δινει τυχαια αμοιβη
και ουσιαστικα γι αυτο αξιζει να το εχει καποιος στην πολη του
ειναι η απαντηση του υπευθυνου σε αντιστοιχη ερωτηση στον σερβερ βετα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Γεγονος πιο βαρετο ηβεντ δεν υπαρχει...και το κτισμα....ακομα αναρωτιεμαι αν θα μπει στην πολη μου..το γεγονος οτι δεν θα κλεβεται του δινει μια υπερ'αξια...πως το παθανε??δεν φοβούνται τα παραπονα...απο τους γνωστους,---το παιχνιδι δεν το απαγορευει.....απο αυτη την απαντηση αντιλαμβανεται κανεις ποσο υψηλες αξίες εχουμε....
 

force6

Νέο Μέλος
Οχι δεν μπορει να λεηλατηθει
γιατι δεν μπορει μεν να παροτρυνθει αλλα δινει τυχαια αμοιβη
και ουσιαστικα γι αυτο αξιζει να το εχει καποιος στην πολη του
ειναι η απαντηση του υπευθυνου σε αντιστοιχη ερωτηση στον σερβερ βετα
Ευχαριστώ πολύ
 

COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ

Ενεργό Μέλος
Όταν ανοίξεις όλα τα σεντούκια μαζί είναι σίγουρο ότι θα πάρεις έστω μια αναβάθμιση του κτιρίου η είναι στην τύχη όλα.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Όταν ανοίξεις όλα τα σεντούκια μαζί είναι σίγουρο ότι θα πάρεις έστω μια αναβάθμιση του κτιρίου η είναι στην τύχη όλα.

Δεν εβαλες ερωτηματικο αλλα υποθετω ρωτας. ΝΑΙ ειναι σιγουρο 100%. Στο τελος με το 6ο σεντουκι δινει ενα κιτ του κεντρικου δωρου.

Διευκρινηση 1η, τα σεντουκια δεν σπανε δηλ ΔΕΝ μπορεις να παρεις 3 στο τελος της 1ης πολης και αλλα 3 στο τελος της 2ης και να το θεωρησεις εξαδα. Εξαδα ειναι μετα το τελος μιας πολης να παρεις και τα 6 με κοστος 1,900 δοχεια

Διευκρινηση 2η, μπορεις να παρεις σερι και 2η εξαδα αλλα η τιμη απογειωνεται πολυ πανω απο 1,900 οποτε το σωστο και οικονομικο ειναι να παιρνεις μια εξαδα μονο και μετα ξανα στην επομενη πολη.

Το εβεντ ειναι πανευκολο φετος. Εγω ειμαι στην 5η πολη, εχω μαζεψει τα 175 ζητουμενα που ειχα στοχο και απλα θα περιμενω πλεον να περασουν 8 μερες να μαζεψω 1,900 δοχεια ωστε να κλεισω και να παρω την τελευταια εξαδα (την 3η που εχω προγραμματισει) . Και φυσικα με την τελευταια αποστολη θα παρω το τελευταιο κιτ και θα εχω το κεντρικο δωρο τερματισμενο.

Καλαβαινω την βαρεμαρα μερικων γατι στην αρχη η πολη για κανα διωρο θελει να μπεις αρκετες φορες ωστε να προχωρησει αλλα μετα γινεται πολυ ευκολο το πραγμα. Εγω σαν εβεντ το θεωρω πολυ καλο γιατι εχει λυση μαθηματικη και ευκολη μαλιστα ωστε οποιος θελει να ασχοληθει να μπορει να παρει το κεντρικο δωρο τερματισμενο και πουθενα μα πουθενα δεν εχει τον παραγοντα τυχη μεσα οπως σε αλλα εβεντ που δεν ξερεις αν θα τερματισεις το δωρο ή οχι.

Το μονο κακο του ειναι η απουσια καθημερινων δωρων που την εχουμε συνηθισει και συνηθως παιρνουμε και το περσινο δωρο απο εκει.
 

wanda

Νέο Μέλος
Διευκρινηση 2η, μπορεις να παρεις σερι και 2η εξαδα αλλα η τιμη απογειωνεται πολυ πανω απο 1,900 ..

Εχεις δοκιμάσει να ανοίξεις δεύτερη εξάδα συνεχόμενα;
Γιατί αφού άνοιξα μια εξάδα σεντούκια, η δεύτερη ξεκίνησε παλι με κόστος 50 νομίσματα το πρώτο σεντούκι. Δεν ειχα ομως 1900 νομίσματα εκεινη τη στιγμη, για να τα ανοίξω ολα, οποτε δεν ειμαι σίγουρη για το πως αυξάνεται η τιμή τους μετά.
Σύμφωνα, όμως με όσα αναφέρονται απο άλλους παίκτες, μαλλον η τιμή στην εξάδα παραμένει στα 1900.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Εχεις δοκιμάσει να ανοίξεις δεύτερη εξάδα συνεχόμενα;
Γιατί αφού άνοιξα μια εξάδα σεντούκια, η δεύτερη ξεκίνησε παλι με κόστος 50 νομίσματα το πρώτο σεντούκι. Δεν ειχα ομως 1900 νομίσματα εκεινη τη στιγμη, για να τα ανοίξω ολα, οποτε δεν ειμαι σίγουρη για το πως αυξάνεται η τιμή τους μετά.
Σύμφωνα, όμως με όσα αναφέρονται απο άλλους παίκτες, μαλλον η τιμή στην εξάδα παραμένει στα 1900

Η πρώτη εξάδα ΔΕΝ ξεκινάει με κόστος 50 αλλα με κόστος μηδέν στο πρώτο σεντούκι και μετά πάει 50, 100, 250, 500 και 1000 δηλ σύνολο 1900. Η 2η σερί όντως ξεκινάει με 50 και μετά 100, 250, 500, 1000, 2000 σύνολο 3.900. η 3η σερί ξεκινάει αντίστοιχα από 100 και πάει ακόμα πιο ακριβά δηλ στα 7.850. Δεν ξέρω ποιος στο ανέφερε ότι κάνει ίδια τιμή αλλά είμαι 99,99999999999999999999999% σίγουρος ότι κάνει λάθος.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
εχει τζακποτ το τζοκερ, παω να ριξω δελτιο μπας και κερδισω και ανοιξω ολες τις εξαδες απο εδω και περα....

Μια χαρα ειναι παντως αυτο το Ιβεντ, δεν ξερω τι λενε ολοι...
παει-ερχετε το καραβακι, ουτε μια φορα κολλησε, μας ακονιζει τη σκεψη και μας βαζει να κανουμε υπολογισμους (χωρις κομπιουτερακι), γενικα μας βοηθαει με την ανοια...μπραβο, μπραβο...
 

wanda

Νέο Μέλος
Η πρώτη εξάδα ΔΕΝ ξεκινάει με κόστος 50 αλλα με κόστος μηδέν στο πρώτο σεντούκι και μετά πάει 50, 100, 250, 500 και 1000 δηλ σύνολο 1900. Η 2η σερί όντως ξεκινάει με 50 και μετά 100, 250, 500, 1000, 2000 σύνολο 3.900. η 3η σερί ξεκινάει αντίστοιχα από 100 και πάει ακόμα πιο ακριβά δηλ στα 7.850. Δεν ξέρω ποιος στο ανέφερε ότι κάνει ίδια τιμή αλλά είμαι 99,99999999999999999999999% σίγουρος ότι κάνει λάθος.
Ναι δίκιο έχεις. Ξέχασα το δωρεάν σεντούκι. Ευτυχώς δεν το δοκίμασα :D Καλημέρα!
 
Κορυφή