Ιδέα Ημερήσεις Προκλήσεις -1 μόνο εάν επιλέξεις σεντούκι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31436
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser31436

Guest
Η ιδέα είναι απλή και έγραψα κάτι σχετικό στην συζήτηση για τις ημερήσεις προκλήσεις. Το εβδομαδιαίο σεντούκι σου δίνει +1 για κάθε πρόκληση που κάνεις και -1 για κάθε πρόκληση στην οποία αποτυγχάνεις ανεξάρτητα αν διάλεξες σεντούκι ή όχι.

Θα ήταν πολύ καλύτερο σαν feature το -1 να το παίρνει μόνο κάποιος που διάλεξε σεντούκι αλλά δεν τελείωσε την αποστολή και όχι κάποιος που δεν διάλεξε καθόλου σεντούκι για διάφορους λόγους:
1) Μπορεί να μην σε ενδιαφέρουν οι ανταμοιβές σε κανένα σεντούκι (μου έτυχε).
2) Αν θέλεις να λείψεις ή δεν μπορείς για οποιονδήποτε λόγο να παίξεις για λίγες μέρες χάνεις πόντους από την μπάρα χωρίς λόγο.
3) Κάποιες αποστολές είναι υπερβολικά απαιτητικές και απαιτούν αρκετό χρόνο online για να τις τελειώσεις.

Είναι λοιπόν πολύ καλύτερο και φυσιολογικό από άποψη feature design το να έχεις την δυνατότητα να αποφύγεις τις ημερήσεις προκλήσεις αν το θες χωρίς να παίρνεις -1 στην μπάρα, πολύ απλά μη διαλέγοντας κανένα σεντούκι.
 

vulder

Μέλος
όχι απλώς πολύ καλή ιδέα αλλά και η πιο λογική!
αν δεν διαλέξεις σεντούκι δλδ το παιχνίδι σε τιμωρεί!
Γιατί ρε παιδιά να τιμωρηθώ; δεν έχω το δικαίωμα να μην παίξω μια μέρα ή δύο;
Ούτε να αρρωστήσουμε δλδ!
 

DeletedUser29206

Guest
εγώ πήγα κάπου μέχρι το 3 την προηγούμενη βδομάδα αλλά λόγω πίεσης παράτησα προσωρινά τις ημερήσιες προκλήσεις και τώρα ξανά από το μηδέν. Είναι κοροϊδία!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: vulder

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπρα
συμφωνω εχει παρατραβηξει κυριως αυτο με την δωρεα των υλικων της εποχης σου και τις διαπραγματευσεις τομεων
που και πως νομιζουν οτι βρισκονται /μαζευονται τοσα υλικα ?
με ''μουφα'' συναλλαγες
...πενταδιπλων ?

ας λαβουν επιτελους υποψη οτι υπαρχουν και κανονικοι παιχτες σε αυτο το παιχνιδι
Ειναι κριμα να ... αυτο-απαξιωνουν -κατι σαν το αυτογκολ-
μια πολυ καλη προσπαθεια που θα μπορουσε να λειτουργησει θετικα ως προς το ενδιαφερον των παιχτων
****asxeto=ασχετο (καλα πως το λαλω το αγγλικο εεεεε)
Τι φωναζετε ενα ''ε'' εφαγα μονο αυτη την φορα
αλλα τουλαχιστον εγραψα τα υπολοιπα ..γραμματακια του Καλησπερα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Άσε που έχουν βάλει τα λιμάνια στις δύο τελευταίες εποχές που τραβάνε και αυτά πολλά αγαθά
 
Κορυφή