Ιδέα Θησαυροφυλακιο Μοναδων Στρατου.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31473
  • Ημερομηνία έναρξης

talamanta

Καμένος Χρήστης
Γιωργο μου σχεδον ολοι εχουμε κατα καιρους βοηθησει φιλους και εχουμε βοηθηθει απο φιλους
πχ με υλικα διαφορετικων εποχων με αναποδη αναλογια του σωστου
ομως εαν γινει επισημη καταγγελια τοτε μπορει να θεωρηθει παρανομη και να χρεωθει ως κινηση προωθητικου λογαριασμου
Εχει συμβει στο παρελθον και φυσικα την πληρωνει ο μικροτερος λογαριασμος παντα
Οι παλιοι συμπαικτες μου του γ κοσμου ξερουν γιατι εφυγα απο την συντεχνεια και γενικα γιατι ξενερωσα με τον γ κοσμο οταν ''εφυγε'' ο Αποστολης marap
Και τον στρατο του ''ευεργετη'' δηλ δεν θα τον χρησιμοποιουν για επιθεσεις ?
ως τι θα τον χρησιμοποιουν οι αλλοι ως ... μαζορετες για να εμψυχωνουν τους στρατιωτες τους ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
συ ειπας ....τότε μπορούμε ν' αντιστοιχίσουμε 8 φορτζ πόντους με 2,7 αγαθά.
2,7χ20=54
8χ20=160
Δίκιο έχεις. Στιγμιαίο, δικό μου μπέρδεμα! Η ουσία όμως βρίσκεται στο παρακάτω που έγραψα, όπου είναι φανερό πως στην πραγματικότητα για τους 160 πόντους δίνονται 162 αγαθά.
Επίσης, για την παραγωγή των 54 αγαθών της αρκτικής έχουν δαπανηθεί ακόμη 54 αγαθά πρωθύστερης εποχής, για την παραγωγή των οποίων έχουν επίσης δαπανηθεί 54 αγαθά πρωθύστερής τους εποχής.
Συνεπώς, στην ουσία η Τάλα και η Μάντα προσφέρουν 54*3=162 αγαθά για να πάρουν ως αντάλλαγμα 160 φόρτζ πόντους.
 

DeletedUser30097

Guest
ομως εαν γινει επισημη καταγγελια τοτε μπορει να θεωρηθει παρανομη και να χρεωθει ως κινηση προωθητικου λογαριασμου
εχει συμβει στο παρελθον
Ε, όχι. Μόνο αν είναι συνεχές το ...έγκλημα. Δηλαδή μόνο εάν ένας συγκεκριμένος λογαριασμός πριμοδοτεί συνεχώς έναν άλλον συγκεκριμένο λογαριασμό κατ' αυτόν τον τρόπο, μπορεί να θεωρηθεί προωθητικός. Όλα τα υπόλοιπα εμπίπτουν στην «συντεχνιακή αλληλεγγύη» και στη φιλική βοήθεια μια δύσκολη στιγμή. Εξάλλου ισχύει και η αρχή της αμοιβαιότητας...
 

DeletedUser30097

Guest
Σε φιλική κουβέντα με μέλος της ομάδας διαχείρισης πρότεινα να στείλω αίτημα υποστήριξης προς τη διαχείριση όπου να ζητώ να ελεχθούν οι πόλεις μου και στους 4 κόσμους για τυχόν παρατυπίες, να μου γνωστοποιηθούν αυτές -εάν υπάρχουν-, να μου υποδειχθεί ο τρόπος επανόρθωσής τους και να μου δοθεί χρόνος για να τις επανορθώσω, μιας και θα 'χουν γίνει άθελά μου.
Μη σου γράψω τι ακριβώς μου απάντησε!!!

Εν κατακλείδι, επειδή το θέμα αυτής της συζήτησης είναι άλλο, κι αφορά τον Χάρτη ΣεΣ:
Ας αφεθεί ελεύθερος ο κάθε παίκτης να κάνει ότι θέλει, αρκεί να μην «κλέβει», να μην έχει πολλαπλούς λογαριασμούς, να συμμετέχει με την πόλη που έχει στον κάθε κόσμο σ' όλα τα σκέλη του παιχνιδιού, αλλού πιο χαλαρά κι αλλού πιο εντατικά.
Το αν πήρε 500 πόντους παραπάνω, ενώ έχει ανταλλάξει χιλιάδες για να ανεβάσει τα Μ/Κ του, ή αν αντάλλαξε με ανάποδη αναλογία μερικές εκατοντάδες αγαθών, μικρή σημασία έχει και δεν του δίνει κανένα πλεονέκτημα έναντι των άλλων παικτών.
Ξέρουμε όλοι πως γίνονται οι απατεωνιές και σου περιέγραψα τα χαρακτηριστικά της πόλης ενός λογαριασμού ο οποίος είναι μούφα ή προωθητικός.
Ας ασχοληθούμε με την ουσία των ζητημάτων κι ας αφήσουμε το γράμμα των κανονισμών.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή