ΚΥΝΗΓΙ ΘΗΣΑΥΡΟΥ

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΕΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
http://prntscr.com/5v5xmv
http://prntscr.com/5v5sop
Δεν βλεπω πουθενα όμως οδηγιες
Οσοι παιζουν στο βετα το γνωριζουν όμως υπαρχουν και αρκετα παιδια που δεν εχουν προσβαση
και ισως εχουν μπερδευτει
Προσωρινα θελω να πω στα παιδια ότι δεν εχει σχεση τι παραγωγες εχουν εκεινοι
δηλ δεν είναι υποχρεωτικο να εχουν παραγωγη 1ωρας για να μαζεψουν το αντιστοιχο σεντουκι
οι παραγωγες είναι ουσιαστικα του απεσταλμένου
οι παιχτες απλως πρεπει να αποδεχτουν/μαζεψουν το δωρο μεσα στην ωρα που γραφει το χρονομετρο, αλλιως ξεκιναει παλι από την αρχη
δηλ ξαναπαει στην παραγωγη-σεντουκι των 5'
Τα καλα δε δωρα τα εχουν τα δυο τελευταια σεντουκια -με τυχαια επιλογή-
Ουσιαστικα είναι μια επιβραβευση οσων παιζουν συχνα
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ
Εάν υπαρχει παρομοιο θεμα ζητω σγμ
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Δεν κατάλαβα πως συνδέονται οι παραγωγές με τα σεντούκια; Μπορεί κάποιος να δώσει ένα παράδειγμα;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
http://prntscr.com/5v6jgc
αυτό είναι το σεντουκι των 4 ωρων
αρκετοι πιστευουν ότι θα πρεπει να ολοκληρωθεί μια παραγωγη των 4 ωρων για να μαζεψουν το δωρο
και βαζουν παραγωγη 4ωρη όμως δεν εχει καμμια σχεση με τις παραγωγες της πολης σου
απλως εσυ πρεπει να μαζεψεις στην ωρα του μονο το δωρο
 

DeletedUser

Guest
Τελικώς κατάλαβα τα εξής.
Πρέπει το πρώτο δώρο να το μαζέψεις σε 5 λεπτά, το επόμενο σε 15, το επόμενο σε μία ώρα και κλπ. Η μόνη απορία που έχω τώρα είναι αν αφού φτάσει ο χρόνος γι ανα μαζέψεις το δώρο, σε πόσο χρόνο μπορείς να το μάσεις. Είναι 1 ώρα για κάθε σεντούκι; Πάνε αναλογικά οι χρόνοι;

Τέλος για πόσο καιρό θα υπάρχει το κυνήγη θυσαυρού;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
κοιτα οσο πιο γρηγορα το μαζεύεις τοσο καλυτερα γιατι πας στο επομενο και τα καλα δωρα είναι στα δυο τελευταια αρα οα περισσοτερα 8ωρα εχεις τοσο καλυτερα δωρα μαζεύεις
μολις τελειώσεις το τελευταιο(δηλ το σεντουκι του 8ωρου) ξεκινάς παλι από το 5'
Ανοιξα το θεμα γιατι τα παιδια μου ειχαν καποιες αποριες και σκεφτηκα ότι παρομοιες μπορει να ειχαν και καποιοι αλλοι παιχτες
και ισως μαζι μπορούσαμε βοηθώντας ο ενας τον άλλο να τις λυσουμε
όμως δεν είμαι ειδικη και μπορει να εχω καταλαβει και εγω κατι λαθος
δεν είμαι μελος της διαχειρησης και ουτε γνωριζω ποσο θα κρατησει
 

DeletedUser

Guest
τα ερωτήματα τα έθεσα γενικά για να υπάρχουν να μας απαντήση κάποιος που μπορεί να γνωρίζει. Γιατί είναι σημαντικό να φτιάξει κάποιος ένα χρονοδιάγραμμα για να μπορεί να προλαβαίνει να τα μαζεύει. Π.χ. αν εγώ καταφέρνω σε ένα 24ωρο να τα μαζέψω θα πρέπει το 8ωρο να είναι όταν κοιμάμαι, αν έχω περιθώριο μία ώρα να τα μαζέψω.
 

DeletedUser28896

Guest
Μπορείτε να δείτε τον Οδηγό που υπάρχει στο αγγλικό φόρουμ.

Σύντομα θα υπάρξει οδηγός και στο δικό μας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Λοιπόν με βάση τον αγγλικό οδηγό.

1) Κάθε φορά πρέπει να περίμενεις το χρόνο που γράφει για να συλλέξεις το θυσαυρό.
2) Όταν ολοκληρωθεί ο χρόνος, κάθε θυσαυρός λήγει σε μία ώρα! ( το ίδιο ο 15λεπτος, το ίδιο και ο 8ωρος κλπ)
3) Αν λήξει ο χρόνος, τότε το παιχνίδι ξαναξεκινάει αυτόματα απο τον 5 λεπτο.

Συμπεράσματα. Πρέπει να το προγραμματίσετε έτσι μέσα στη μέρα που το 8ωρο θα είναι οταν θα πέσετε να κοιμηθείτε. Γιατί θα έχετε το πολύ 9 ώρες να τον συλλέξετε.

Σημείωση. Τα δώρα είναι ανάλογα με την εποχή που βρίσκεστε, εκτός απο το σχέδιο και τους forge points.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα
εχω την εντυπωση πως ο χρονος για να μαζεψεις τα τελευταια μπαουλα είναι περισσοτερος από 1 ωρα
 

DeletedUser30091

Guest
Καλησπέρα !
στα 4 ωρα..αν δεν τα μαζέψεις αμέσως...4 ώρες..είδα ότι μετράνε ξανά...
 

DeletedUser

Guest
Τελικά ολοκληρώνοντας όλα, είδα ότι στα 4ωρα είναι 4 ώρες και στο 8ωρο δεν μετράει καθόλου! Ας το επιβεβαίωσει και κάποιος ακόμα
 

DeletedUser30091

Guest
λες εε ???
έχω έτοιμο ..και το 2ο τετράωρο..αλλά θα το περιμένω να το μαζέψω αργότερα
για να προλάβω το πρωί το 8ωρο .
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα
ναι στο 8 ωρο δεν εχει ωρα
και είναι λογικο αφου όποτε και να το μαζεψει καποιος παλι από το 5λεπτο θα ξεκινησει
Εχουμε λοιπον 5' 15' και 1 ωρα μπορεις να τα μαζεψεις αφου ολοκληρωθουν μεσα σε 1 ωρα
τα δυο 4 ωρα αφου ολοκληρωθουν μεσα σε 4 ωρες
και το 8 ωρο ..οποτε μπορεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30091

Guest
Καλημέρα !
Λάθος τελικά..
στα 4 ωρα δείχνει ότι μετράει ..πάλι 4ωρο χρονόμετρο.. αλλά ΔΕΝ ισχύει..
το μάζεψα μετά από 1 ώρα και κάτι..και με πέταξε πάλι στο 5' από την αρχή..
Αρα έχεις 1 ώρα διορία να τα μαζέψεις και το 8ωρο...όποτε μπορείς .
 

DeletedUser

Guest
όχι ρε συ... χθες οριακά το δεύτερο 4ωρο το μάζεψα 5 λεπτά πριν τελειώσουν οι 4 ώρες και προχώρησα για το 8ωρο! Μπορεί να έφαγε κάποιο κόλημα το σύστημα στην περίπτωση σου. Αν ξανασυμβεί δήλωσε το !!!
 
Κορυφή