Καλοκαίρι 2018

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη φετινή Καλοκαιρινή Εκδήλωση
 

DeletedUser29206

Guest
Στον Βυθισμένο Θησαυρό νομίζω ότι έχει γίνει ένα λαθάκι αν δεν κάνω λάθος: Παράγει 5 αγαθά αντί για 10 κάθε οκτώ ώρες. Α! Και τώρα που το θυμήθηκα... Πού είναι η ιστορική σειρά αποστολών που μεσολαβούσε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Στον Βυθισμένο Θησαυρό νομίζω ότι έχει γίνει ένα λαθάκι αν δεν κάνω λάθος: Παράγει 5 αγαθά αντί για 10 κάθε οκτώ ώρες. Α! Και τώρα που το θυμήθηκα... Πού είναι η ιστορική σειρά αποστολών που μεσολαβούσε;
Kαλησπερα αν και εχεις δικιο Μαριε μου
http://prntscr.com/kcu11n
ομως αχ αχ θα σε μαλωσω δεν εχουμε πει κρυβε λογια ?
ας αφηνες να ξεκινησει πρωτα η εκδηλωση
.. θα μπορουμε να πουμε οτι μετα την απομακρυνση εκ του ταμειου ουδεν λαθος αναγνωριζεται
και μετα θα ''απαιτουσαμε'' στον Ελληνικο αερβερ να δινει 10 υλικα καθε 8 ωρες
Ακολουθει ασχετο ..σχετικο
Αδελφια μου η ''καλοκαιρινη'' συμβουλη της μαντας ειναι οτι απο τις 3 επιλογες του τελικου πλοιου
η πιο ωφελιμη ειναι αυτη που θα μπορειτε στην πρυμνη του πλοιου σας να τραγουδατε το κατωθι ασμα :


δηλ αυτο
http://prntscr.com/kcuf0m
..
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Έχω φτάσει στην 16 (δεν την έχω ολοκληρώσει) και επιμένει να δίνει ένα δουβλόνι ανά αποστολή....μήπως κάτι δεν πάει καλά;
Ή θα ακολουθηθεί στους κανονικούς σέρβερ η τακτική του βήτα όπου έγινε αλλαγή εν μέσω θερινής εκδήλωσης (https://forum.beta.forgeofempires.com/index.php?threads/summer-event-2018.9255/#post-65412);
 

DeletedUser29206

Guest
Έχω φτάσει στην 16 (δεν την έχω ολοκληρώσει) και επιμένει να δίνει ένα δουβλόνι ανά αποστολή....μήπως κάτι δεν πάει καλά;
Ή θα ακολουθηθεί στους κανονικούς σέρβερ η τακτική του βήτα όπου έγινε αλλαγή εν μέσω θερινής εκδήλωσης (https://forum.beta.forgeofempires.com/index.php?threads/summer-event-2018.9255/#post-65412);
Στην πρώτη σειρά αποστολών (30 αποστολές) δίνει 1 δουβλόνι μετά στις ημερήσιες (21 αποστολες) δίνει 2. Άρα συνολικά περίπου 91-93 δουβλόνια.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Στην πρώτη σειρά αποστολών (30 αποστολές) δίνει 1 δουβλόνι μετά στις ημερήσιες (21 αποστολες) δίνει 2. Άρα συνολικά περίπου 91-93 δουβλόνια.

Το γνωστό σάιτ έδειχνε άλλα το πρωί και άλλα τώρα :/
Αν ενθυμούμαι σωστά, η αλλαγή στο πλήθος των παρεχόμενων δουβλονιών έγινε κατά το πρώτο σκέλος της εκδήλωσης, οπότε από εκεί και πέρα κάθε αποστολή έδινε 2 πόντους (και στο πρώτο και στο δεύτερο σκέλος). Και μάλλον θυμάμαι σωστά γιατί το συγκεκριμένο σάιτ το παρακολουθούσα και ήταν έτσι όπως τα έλεγε. Μέχρι σήμερα το πρωί...

Και είναι παραπάνω τα δουβλόνια. Ξέχασες να αναφέρεις και αυτά που δίνονται ανά 24ωρο για κάθε ημέρα της εκδήλωσης.
 

DeletedUser29206

Guest
Το γνωστό σάιτ έδειχνε άλλα το πρωί και άλλα τώρα :/
Αν ενθυμούμαι σωστά, η αλλαγή στο πλήθος των παρεχόμενων δουβλονιών έγινε κατά το πρώτο σκέλος της εκδήλωσης, οπότε από εκεί και πέρα κάθε αποστολή έδινε 2 πόντους (και στο πρώτο και στο δεύτερο σκέλος). Και μάλλον θυμάμαι σωστά γιατί το συγκεκριμένο σάιτ το παρακολουθούσα και ήταν έτσι όπως τα έλεγε. Μέχρι σήμερα το πρωί...

Και είναι παραπάνω τα δουβλόνια. Ξέχασες να αναφέρεις και αυτά που δίνονται ανά 24ωρο για κάθε ημέρα της εκδήλωσης.
Αν και δεν τα ανάφερα, τα συμπεριλαμβάνω. Αλλιώς θα ήταν 70κάτι
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Επειδή έχουμε λάβει ένα σχετικά μεγάλο αριθμό αιτήσεων σχετικά με τη χρήση των αναβαθμίσεων του πλοίου, σκέφτηκα πως καλό θα ήταν να ξεκαθαρίσουμε λίγο το πως λειτουργεί για να μην υπάρχουν μπερδέματα.

Το Πλοίο λειτουργεί όπως όλα τα οικιστικά κτίρια.

Η αναβάθμιση στην ουσία αυτό που κάνει είναι να αφαιρέσει το κτίριο και να τοποθετήσει ένα νέο στο επόμενο επίπεδο.
Για παράδειγμα, Το Πλοίο στο επίπεδο 1 και στην Εποχή του Χαλκού δίνει 14 Πληθυσμό.
Χρησιμοποιώντας το Κιτ Αναβάθμισης θα πρέπει να έχετε διαθέσιμο πάνω από 14 πληθυσμό, αφού το κτίριο θα αφαιρεθεί για να τοποθετηθεί στη θέση του το επίπεδο 2 που δίνει 28 πληθυσμό.
 
Κορυφή