Καλοκαιρινή Εκδήλωση

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη φετινή Καλοκαιρινή Εκδήλωση!
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
εγω δεν εχω καταλαβει πως θα ξερουμε ποτε βγαζει το κιτ για το πλοιο....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ευχαριστω το ειδα ηδη.μια αλλη ερωτηση.γυρισα τον τροχο 6 φορες και πετυχα ενα πειρατικο κιτ επιλογης που λεει "το πλοιο επ.1".αυτο σημαινει οτι οταν το ανοιξω θα εχω το πλοιο στο επ.1.τωρα που εχει βγαλει στον τροχο ενα βασιλικο κιτ επιλογης αν το ανοιξεις λεει παλι "το πλοιο επ.1".τις αναβαθμισεις του πλοιου θα τις βγαλει;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ευχαριστω το ειδα ηδη.μια αλλη ερωτηση.γυρισα τον τροχο 6 φορες και πετυχα ενα πειρατικο κιτ επιλογης που λεει "το πλοιο επ.1".αυτο σημαινει οτι οταν το ανοιξω θα εχω το πλοιο στο επ.1.τωρα που εχει βγαλει στον τροχο ενα βασιλικο κιτ επιλογης αν το ανοιξεις λεει παλι "το πλοιο επ.1".τις αναβαθμισεις του πλοιου θα τις βγαλει;
....καλησπερα και παλι
αλλο κιτ αναβαθμισης πλοιου και αλλο τα κιτ ..βασιλικα, πειρατικα κλπ
αυτα ουσιαστικα εχουν την λεξη κιτ ..ως προσωνυμιο (κατι σαν τιμητικο τιτλο δηλ) ευγενειας
δεν περιεχουν ουσιαστικα κιτ αναβαθμισης πλοιου μεσα
σας δινουν το δικαιωμα να επιλεξετε το δωρο
μεταξυ αρχικου κτιριου-πλοιου, μεταλλιων, ποντων, υλικων κλπ
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
....καλησπερα και παλι
αλλο κιτ αναβαθμισης πλοιου και αλλο τα κιτ ..βασιλικα, πειρατικα κλπ
αυτα ουσιαστικα εχουν την λεξη κιτ ..ως προσωνυμιο (κατι σαν τιμητικο τιτλο δηλ) ευγενειας
δεν περιεχουν ουσιαστικα κιτ αναβαθμισης πλοιου μεσα
σας δινουν το δικαιωμα να επιλεξετε το δωρο
μεταξυ αρχικου κτιριου-πλοιου, μεταλλιων, ποντων, υλικων κλπ

ο πληθυντικος με σκοτωσε.....χαχαχα
κατα τα αλλα να περιμενω δηλαδη να βγαλει κατι που θα λεει κιτ αναβαθμισης;
 
Τελευταία επεξεργασία:

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Έχω μια παρατήρηση σχετικά με τον χρόνο έναρξης και ολοκλήρωσης του event.
Έναρξη σήμερα και ολοκλήρωση 20-21/08......όταν δηλαδή όλοι σχεδόν οι Έλληνες θα είναι σε διακοπές !!!!!!!!
Ευχαριστούμε που μας απαλλάξατε νωρίς νωρίς από τον κόπο ν'ασχοληθούμε !!!!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
και οι Ευρωπαίοι διακοπές θα είναι εκείνες τις ημέρες... και μάλιστα πολλοί από αυτούς στην Ελλάδα....
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
και οι Ευρωπαίοι διακοπές θα είναι εκείνες τις ημέρες... και μάλιστα πολλοί από αυτούς στην Ελλάδα....
Σωστό κι αυτό, στα λόγια μου έρχεσαι.
Τι σκοπό έχει ένα event που πολλοί δεν θα μπορέσουν να ολοκληρώσουν ;
Για να μην πούμε πόσο στοιχίζει σ'ένα Ευρωπαίο το mobile internet σε σχέση με ένα Έλληνα !!!!!
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
θα υπαρχει κιτ αναβαθμισης του πλοιου και πως θα λεγεται;γιατι μεχρι στιγμης ολο κατ κιτ βγαζει που εχουν το πλοιο στο επιπεδο 1 και οχι καμμια αναβαθμιση
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Σωστό κι αυτό, στα λόγια μου έρχεσαι.
Τι σκοπό έχει ένα event που πολλοί δεν θα μπορέσουν να ολοκληρώσουν ;
Για να μην πούμε πόσο στοιχίζει σ'ένα Ευρωπαίο το mobile internet σε σχέση με ένα Έλληνα !!!!!

Δε νομίζω ότι είμαστε εδώ για να συζητήσουμε τα οικονομικά των Ευρωπαίων σε σχέση με των Ελλήνων, ούτε τις διαφορές στις τιμές των εταιριών κινητής τηλεφωνίας.

Η εκδήλωση είναι Καλοκαιρινή και συνήθως γίνεται περίπου αυτή την περίοδο στο παιχνίδι, κάθε χρόνο.
Προσπαθούμε να έχουμε μια λογική 'απόσταση' ανάμεσα στις εκδηλώσεις για να μη πέφτουν όλες μαζί, γιατί από ότι φάνηκε από τα σχόλια των παικτών αυτό είχε κουράσει.
Όπως κάθε άλλη εκδήλωση, έτσι και αυτή, δεν είναι υποχρεωτικό να την τελειώσει κάποιος αν δε θέλει ή αν δεν έχει χρόνο.
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Δε νομίζω ότι είμαστε εδώ για να συζητήσουμε τα οικονομικά των Ευρωπαίων σε σχέση με των Ελλήνων, ούτε τις διαφορές στις τιμές των εταιριών κινητής τηλεφωνίας.

Η εκδήλωση είναι Καλοκαιρινή και συνήθως γίνεται περίπου αυτή την περίοδο στο παιχνίδι, κάθε χρόνο.
Προσπαθούμε να έχουμε μια λογική 'απόσταση' ανάμεσα στις εκδηλώσεις για να μη πέφτουν όλες μαζί, γιατί από ότι φάνηκε από τα σχόλια των παικτών αυτό είχε κουράσει.
Όπως κάθε άλλη εκδήλωση, έτσι και αυτή, δεν είναι υποχρεωτικό να την τελειώσει κάποιος αν δε θέλει ή αν δεν έχει χρόνο.
Υποχρεωτικό φυσικά και δεν είναι τίποτα, ούτε καν να παίζεις το παιχνίδι.
Από την στιγμή όμως που κάποιοι το παλεύουμε ακόμη μάλλον έχουμε και την "απαίτηση" να συμβαίνουν λογικά πράγματα.
Λογικό δεν είναι όταν μπαίνει μια εκδήλωση να συνυπολογίζεται και η χρονική περίοδο που θα μπεί ώστε να εφαρμόζεται μια "πρέπουσα" διάρκεια ;
Είναι λογικό να υπάρχει τον Μάϊο εκδήλωση μεγαλύτερης διάρκειας από αυτή του Αυγούστου, όταν είναι γνωστό το τι γίνετε τον Αύγουστο;
Οι παραλογισμοί θεωρείται ότι δεν κουράζουν τους παίκτες ;

Πόσο δύσκολο θα ήταν δηλαδή η καλοκαιρινή εκδήλωση έχει μια διάρκεια που θα μπορούσε να εξυπηρετήσει όσο το δυνατό περισσότερους ;
Το να λήγει στην κορύφωση της περιόδου των διακοπών πάρα πολύ κόσμου τι εξυπηρετεί ;
Στην τελική οι εκδηλώσεις μπαίνουν απλά για να μπαίνουν η έχουν και κάποιο σκοπό ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

nouliadis

Καμένος Χρήστης
να ρωτησω κατι παιδια.οι αποστολες σου δινουν την φωλια του κορακιου στο επιπεδο 1 + 2 αναβαθμισεις.αυτο πηγαινει μεχρι το επιπεδο 8.ειναι δυνατον να κερδισει καποιος 5 κιτ αναβαθμισης απο την πυξιδα;ειναι εφικτο;
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ειναι.μην ξεχνας παιρνουμε και μια προσπαθεια καθε ημερα δωρο.μεχρι την ληξη του θα το βγαλεις..
εκτος κ αν εισαι μαυρογατα κ στην πυξιδα πετυχαινεις τα μονα μονο. :))
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

DeletedUser29206

Guest
είναι-δεν είναι, τώρα πια και να σου περισσέψει ένα κιτ το αγοράζεις από τον παλαιοπώλη. Αλλά γενικά εγώ μέχρι στιμγής τα καταφέρνω και τα αναβαθμίζω όλα μέχρι το τελευταίο επίπεδο.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
και στον παλαιοπωλη δεν ειναι ευκολο.πρεπει να εισαι τυχερος...εκτος και αν εχεις παρα πολλα αχρηστα στην αποθηκη σου πραγματα και εχεις πολλα νομισματα.εγω δεν ειμαι σε αυτη την περιπτωση οποτε αν δεν το πετυχω κανονικα στον παλαιοπωλη δεν βλεπω να παιρνω ουτε ενα κιτ...
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
παντως κιτ για την αναβαθμιση της φωλιας του κορακιου δεν εχω δει ουτε μια φορα στον τροχο....
 
Κορυφή