Καλοκαιρινό Event [Σημειώσεις]

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser410
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser410

Guest
Δεν εννοεί την διαπραγμάτευση, αλλά να εισχωρήσεις στους τομείς, πληρώνοντας νομίσματα ώστε να μειωθεί η άμυνα των μονάδων κατά μία γραμμή.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Ειμαι στην αποστολη που γραφει χρησιμοποιησε 4 γρηγορες μοναδες και ανακ μια επαρχια ομως εκανε οτι ...γρηγορο βρηκα σε προηγουμενες εποχες και το εκανα αλλα δεν μου τους αναγνωριζει μου υπολογιζει μονο την γρηγορη μοναδα του μεσου - που εχω κερδισει τι ακριβως εννοει ? ξερει καποιος
εγω εμαι -σαν επιπεδο - ειμαι στην αρχη των τεχνολογιων του μεσου για να κατασκευασω τις γρηγορες μοναδες τις εποχης του μεσου θα περασουν μερες ..μερες θα χρειαστω πανω απο 130 ποντους για να φτασω να ανοιξω στους ιπποτες
 

DeletedUser410

Guest
Χρειάζεται να έχεις 4 γρήγορε μονάδες. Εμένα μου μέτρησε τις γρήγορες της Βιομηχανικής που έχω και ας είμαι στην Προοδευτική Εποχή. Και στον beta που συμμετέχω δούλεψαν κανονικά οι γρήγορες μονάδες της Εποχής του Χαλκού και ας είμαι στην Αποικιακή.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ευχαριστω για την αμεση απαντηση εμενα δεν μου τις αναγνωριζει μηπως πρωτα να διαγραψω αυτες που εχω κερδισει και να ξανακατασκευασω καποια απο προηγουμενη εποχη ?
 

DeletedUser410

Guest
Ίσως να δουλέψει και αυτό. Αλλά δεν νομίζω να βοηθά το να δια γράψεις άλλες. Δοκίμασε να χτίσεις ένα κτίριο γρήγορων μονάδων της Εποχής του Χαλκού.
 

DeletedUser410

Guest
Ενημέρωση


  • Προστέθηκαν όλες οι αποστολές. ;)
Καλή διασκέδαση! :)
 

DeletedUser28928

Guest
Εγω παντως ειμαι στην αποικιακη και εχω 3 ιππεις της εποχης χαλκου και 3 ιππεις της αποικιακης. Τους πρωτους τους εφτιαξα ενω τους δευτερους τους κερδισα. Το θεμα ειναι οτι η αποστολη δεν ολοκληρωνεται και εχει κολλησει στο 3/4. Δεν ξερω τι σκαλωμα τρωει το παιχνιδι αλλα απο τη στιγμη που λεει "4 μοναδες γρηγορου τυπου, θα επρεπε να μετραει τους 6 που εχω συνολικα.
 

DeletedUser

Guest
Εγω παντως ειμαι στην αποικιακη και εχω 3 ιππεις της εποχης χαλκου και 3 ιππεις της αποικιακης. Τους πρωτους τους εφτιαξα ενω τους δευτερους τους κερδισα. Το θεμα ειναι οτι η αποστολη δεν ολοκληρωνεται και εχει κολλησει στο 3/4. Δεν ξερω τι σκαλωμα τρωει το παιχνιδι αλλα απο τη στιγμη που λεει "4 μοναδες γρηγορου τυπου, θα επρεπε να μετραει τους 6 που εχω συνολικα.

Δοκίμασε να έχεις και τις 4 ελαφριές μονάδες από την ίδια εποχή.
 

DeletedUser410

Guest
Όταν αναφέρει να έχεις 4 οποιεσδήποτε μονάδες εννοεί όποιας εποχής θες. Αλλά 4 ίδιες. Άρα εκπαίδευσε και την τέταρτη.
 

DeletedUser28688

Guest
Μερικές πληροφορίες από τις πιο μικρές εποχές, σε περίπτωση που θέλετε να ανανεώσετε τις πληροφορίες στην πρώτη ανάρτηση:

- το Δέντρο Φοίνικα στον Πρώιμο Μεσαίωνα δίνει 38 ικανοποίηση
- η Καλύβα από Άχυρο
στον Πρώιμο Μεσαίωνα δίνει 45 πληθυσμό και 230 νομίσματα/4ω
στον Μέσο Μεσαίωνα δίνει 63 πληθυσμό και 320 νομίσματα/4ω
- το Κάστρο στην Άμμο στον Μέσο Μεσαίωνα δίνει 540 ικανοποίηση
- το Παραλιακό Μπαρ στον Πρώιμο Μεσαίωνα χρειάζεται 34 πληθυσμό και δίνει 146 προμήθειες/ώρα

:)
 

DeletedUser410

Guest
Ευχαριστώ φίλε μου! Θα ενημερώσω τους πίνακες! :)
 

DeletedUser410

Guest
Αν και δεν γνωρίζουμε. Νομίζω πως όχι. Λογικά η φετινή εκδήλωση είναι εκδήλωση του ποδοσφαίρου.
 

DeletedUser25588

Guest
Καλα ρε brokheart περιμενεις εσυ απο την εταιρια να σεβαστει τους παιχτες που την πληρωνουν;;; Παιζω χρονια on-line παιχνιδια αλλα κατι τετοιο σνομπαρισμα της εταιριας προς τους παιχτες δεν το εχω ξαναδει.
1ον 1,5 χρονος εχει να ανοιξει νεος κοσμος στο παιχνιδι. ενω σε ολες της χωρες που υπαρχει το παιχνιδι εχουν ανοιξει παραπανω κοσμοι.
με καθε νεα εκδοση απαιτουνται και περισσοτερα διαμαντια για να παιξεις
και με καθε εβεντ δεν περνεις τιποτα τις προκοπης αν δεν τα σκασεις.....

η απολυτη καταντια.... τωρα θα μου πεις γιατι συνεχιζεις και παιζεις.... ελα μου ντε..
 

DeletedUser28896

Guest
Ανοιξα τον ασκό του Αιόλου .... ?


@palpatine21 γιατί τα βαλες με την εταιρεία

δεν είναι απαραίτητο να τα σκας ....
αν κάποιος έχει εγκράτεια απολάμβάνει το δύσκολο δρόμο του παιχνιδιού.

Οσο για νέο κόσμο .... κάποια στιγμή ισως ανοίξει και στους ελληνικούς servers.
Έχει να κάνει με το πλήθος των παιχτών
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser25588

Guest
BrokenHeart γιατι τα εβαλα με την εταιρια;;; γιατι μας εχει πριξει να γιατι....
παραδειγμα για τον νεο κοσμο. δεν εχει να κανει καθολου με το πληθος τον παιχτων. μα καθολου. γιατι αν ηταν ετσι θα ειχε ανοιξει προ πολλου.
αλλα η τσιγκουνια τους να ανοιξουνε εναν νεο σερβερ ειναι που σε τρελενει. που δεν κοστιζει τιποτα στην ουσια με τοσα που βγαζουν....
δηλαδη ο πρωτος στον τριτο κοσμο εχει 6.000.000 ποντους. εγω μπηκα πριν 6 μηνες σε εκεινον τον κοσμο. δεν υπαρχει πιθανοτητα οτι και να κανω να τον φτασω ποτε.... γιατι δεν μου δινεις την ευκαιρια σε εναν νεο κοσμο να μπορεσω να τους παιξω ολους στα ισια;;;
ξεφτιλα τελειως.
 

DeletedUser410

Guest
Αν και εκτός θέματος θα απαντήσω μόνο αυτό και θα ζητήσω να κλειδώσει το θέμα αφού έχει κλείσει...

Το να ανοίξει νέος κόσμος έχει κριτήρια. Και ένα από αυτά ναι είναι το πλήθος τον παικτών. Αν η εταιρεία βλέπει πως έχει 8000 στον ένα κόσμο 15000 στον άλλο κόσμο και 20000 στον άλλο και από αυτούς βλέπεις πως τα 5000 άτομα είναι οι ίδιοι και απλά παίζουν και στους τρεις κόσμους άρα ναι δεν έχει πλήθος για να ανοίξει νέο κόσμο... δεν την ενδιαφέρει...
Επίσης κάθε κόσμος είναι και ένας ακόμη σερβερ που η συντήρηση του γίνετε μόνο από τα έσοδα που έχει η εταιρεία από τις αγορές των παικτών του κόσμου αυτού κατά κύριο λόγο. Άρα αν οι παίκτες δεν κάνουν αρκετές αγορές άρα η εταιρεία δεν έχει κέρδος προφανώς και όχι απλά δεν ανοίξει νέο κόσμο αλλά πιστέψτε με έχω δει εταιρείες να κλείνουν και εξ ολοκλήρου εκδόσεις παιχνιδιών, συνέβη σε παιχνίδι που έπαιζα, το έκλεισαν μέσα σε ένα μήνα μόνο στην ελληνική έκδοση με μια απλή ξεκάθαρη ανακοίνωση "Αν δεν αυξηθούν οι αγορές προνομιακών προϊόντων μέσα σε έναν μήνα σε επίπεδα που η εταιρεία να θεωρεί τον σερβερ συμφέρον και κερδοφόρο, και φυσικά βιώσιμο έκδοση αυτή του παιχνιδιού θα κλείσει με λείπει μας. Όμως και πάλι όλοι οι παίκτες μπορούν να συνεχίσουν να παίζουν στον International του παιχνιδιού.", έναν μήνα μετά απλά ανακοινώθηκε ότι σε 10 μέρες ο ελληνικός σερβερ κλείνει γιατί δεν συμφέρει την εταιρεία να τον συντηρεί.
Κι εγώ αν είχα εταιρεία και είχα κάπου ένα μαγαζί, ή ένα σερβερ παιχνιδιού, ή έβγαζα ένα προϊόν και το έδινα σε κάποια χώρα, τα οποία δεν μου επέφεραν κέρδος προφανώς και θα έκλεινα το μαγαζί (από το να μπαίνω μέσα που λέμε), ή θα έκλεινα τον σερβερ από το να τον πληρώνω από την τσέπη μου κ.ο.κ. Αν δεν έχεις κέρδος δεν αξίζει να συντηρείς το προϊόν όποιο κι αν είναι... και για αυτό δεν μπορεί κανείς να κατηγορήσει κανένα.

Υ.Γ. Η ομάδα του FoE και μόνο, σχεδιαστές, προγραμματιστές κτλ είναι δεκάδες άτομα ίσως και πάνω από 100, και το ίδιο ισχύει και σε κάθε παιχνίδι. Τα μέλη αυτά πληρώνονται από τα έσοδα του εκάστοτε παιχνιδιού.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή