Καλο Ταξιδι NickPavl

talamanta

Καμένος Χρήστης
Με μεγαλη μου λυπη πληροφορηθηκα τον αιφνιδιο θανατο του Νικου NikPavl
Ολα τα μελη της Δικη μας Ιθακης και γω προσωπικα
θελουμε να εκφρασουμε τα Ειλικρινη Συλληπητηρια μας προς στην οικογενεια του και προς ολα τα μελη της συντεχνειας του και τους φιλους του στο foe

Ως ελαχιστη ενδειξη τιμης και σεβασμου θα απεχουμε απο μαχες εως και την Κυριακη 21/2

**σγμ για το λαθος αλλα ειμαι πραγματικα σοκαρισμενη και στεναχωρημενη και δεν ελεγξα τον τιτλο πριν το δημοσιευσω
εαν μπορει καποιος απο τα μελη της διαχειρισης ας το διορθωσει
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30401

Guest
H συντεχνία ~ΙNVICTUS~ από τον κόσμο C εκφράζει τα Συλληπητήρια της προς την οικογένεια και την συντεχνία του NikPavl .
Καλό παράδεισο να έχει το παληκάρι.
Ως ένδειξη σεβασμού και πένθους μέχρι την Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 20:00 η συντεχνία μας δεν θα συμμετέχει σε καμία πολεμική δραστηριότητα.
 

aketilenios

Μέλος
Εκ μέρους της συντεχνίας ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ εκφράζουμε τα θερμά μας συλληπητήρια σε όλους τους συγγενείς και φίλους του αδικοχαμένου Νίκου εντός και εκτός παιχνιδιού.
Ως ελάχιστο φόρο τιμής δε συμμετέχουμε σε μάχες έως την Κυριακή 21/02........
 

DeletedUser1446

Guest
Έμαθα αυτό το στενάχωρο γεγονός εχτές το Βράδυ αλλά δε μπορούσα να εκφράσω την λύπη μου, ούτε τώρα μπορώ.
Είμαι αρκετά "θυμωμένη" μαζί του και πολύ περισσότερο "θυμωμένη" με μένα γιατί έπεσα στην παγίδα του Δεδομένου ...." Οκ ο Νίκος είναι Εκεί" !!

Καλά να περνάς Νικόλα μου στην Ατλαντίς!!
Εμείς θα τα ξαναπούμε κάποια στιγμή, αλλά, κάνε μου μια χάρη ....δίνε κουράγιο στην οικογένεια σου να αντέξουν τον Πόνο!!
 

bigballs

Νέο Μέλος
To νεο για τον χαμο του Νικου επεσε στην Ατλαντις σαν κεραυνος.Εχει γεμισει θλιψη την ψυχη και την καρδια μας !
Και δεν ηταν τοσο το οτι ο Νικος ηταν ο φυσικος και πραγματικος ιδρυτης,που απο μια μικρη τοτε συντεχνια (micropolis ) oραματιστικε την Ατλαντιδα αλλα ο χαρακτηρας του , που τον εκανε μοναδικο.
Ειχε καταφερει με ενα απιστευτο τροπο να ενωσει τοσο διαφορετικους διαδικτιακους χαρακτηρες και να τους κανει να ειναι μια ευχαριστη παρεα,που πρωτα απο ολα κι απο ολους εβαζαν τον συνανθρωπο και το συναισθημα και μετα ολα τα υπολοιπα.
Ειχε μια τρομερη ευγενια και ενα φοβερο επιπεδο που οσο κι αν ηθελες να μαλωσεις μαζι του η με καποιον αλλον,καταφερνε να σε σκλαβωνει με το τροπο του και να επικρατει στο τελος η ηρεμια.Ηξερε παρα πολλα πραγματα για τον καθε παικτη ξεχωριστα και μπορουσε να τον διαχειριζεται καταλληλα παντα για το καλο της συντεχνιας.Καταφερνε επισης να εχει την συμπαθεια και των αντιπαλων συμπαικτων μονο και μονο επειδη ηταν δικαιος και δεν του αρεσε να παιζει εις βαρος καπποιου και να εκμεταλευεται καταστασεις.
Προσωπικα μου ειχε κανει τοσο εντυπωση ο χαρακτηρας του που ειχαμε συναντηθει και εκτος παιχνιδιου.Εβλεπες εναν ανθρωπο ευγενικοτατο,ευαισθητο ,με φοβερες γνωσεις του παιχνιδιου για πολλα θεματα και με το επιπεδο να διατηρει παντα τις σωστες αναλογιες με εχθρους και φιλους.
Ετσι περασαμε 1-2 χρονια με το Νικο,ολοι μαζι μια παρεα που ειχε εμφυτησει τα χαρακτηριστικα του σε μια ολοκληρη συντεχνια.Και πραγματικα εξ αιτιας αυτου απολαμβαναμε ολοι το παιχνιδι,μακρια απο κοντρες και διαμαχες.Παιζαμε ενα παιχνιδι ,που οπως λεει και η λεξη απλα πρεπει να παιζεις,χωρις προσωπικες αντιπαλοτητες και εκνευρισμους.
Θυμαμαι καταστασεις που ενω ησουν νευριασμενος και ετοιμος για καυγα με τον ταδε η τον δεινα,πεταγοτανε ο Νικ κι ελεγε "ειναι δοκιμο να κανουμε αυτο η το αλλο "!! Ενταξη,δε μπορει να περιγραφτει με λογια το τι ανθρωπος ηταν.
ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΡΙΜΑ - ΝΙΚΟ,ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ.
Υ.γ.Να ευχαριστησουμε τις συντεχνιες και τους παιχτες που σεβαστηκαν την μνημη του Νικου.Για το 1% που δεν τον τιμησε,παλι ευχαριστουμε γιατι απο αυτα ξεχωριζουν ανθρωποι σαν τον Νικο.
 

DeletedUser29924

Guest
Εκ μέρους της συντεχνίας EMPIRE OF ATLANTIS (Πρώην ATLANTIS) σας ευχαριστούμε που συμμερίζεστε
το πένθος μας για τον φίλο μας τον Νικόλα (NikPavl).Εγώ προσωπικά ,ως κοντινός του φίλος στο παιχνίδι
και εκτός,αλλά και όλη η συντεχνία, ειλικρινά συγκινηθήκαμε και έχουμε να το λέμε για την ανταπόκριση
που υπήρξε.Η μνήμη του πιστέυω τιμήθηκε .
Θα ήθελα επίσης να επισημάνω, ό,τι δεν υπάρχει κακία απο μέρους μας για όσους δεν συμμετέχουν,
ακόμη και αν ειπώθηκαν κουβέντες στα διάφορα chat του παιχνιδιού.
Η καρδιά του αλλά και το ήθος που πάντα μας ενέπνεε ο Νίκος δεν θα συμφωνούσαν με κάτι τέτοιο.
Σας ευχαριστούμε όλους.

Δύο κουβέντες για τον ιδιαίτερο φίλο μας.
Παίζουμε ένα στρατιωτικό παιχνίδι και λίγο ή πολύ ,οι περισσότεροι έχουν σαν κινητήριο
δύναμη τους ,την θέληση για την νίκη.
Η ATLANTIS, πέρασε κατά καιρούς σε διάφορους ιδρυτές (και σε μένα).
Όσο όμως ήταν στα χέρια του φυσικού της ιδρυτή,του Νίκου,
η κινητοποιός δύναμη της και ο στόχος της δεν ήταν η νίκη.
Ήταν ο αυστηρός σεβασμός όλων προς όλους μέσα στην ομάδα.Ήταν το ήθος,η ανθρωπιά.
Μας ενέπνεε συνέχεια να σεβόμαστε ακόμα και τον πιο μικρό στην κατάταξη παίκτη,
ακόμα και τον πιο σιωπηλό και αφανή απο τις συζητήσεις εντός συντεχνίας.
Μιλούσε προσωπικά με το καθένα ,ακόμα και αν κάποιοι παίκτες δεν μίλησαν ποτέ
στο τσατ της συντεχνίας.Ήξερε απίστευτα πράγματα για κάθε έναν από μας.
Πράγματα για μας και την καθημερινότητα μας εκτός παιχνιδίου.Το ήθελε πάντα αυτό και το επεδίωκε.
Πάντα μας τόνιζε με τον ευγενή τρόπο του, τα τεράστια μυνήματα-σεντόνια και την ευγλωττία του,
ό,τι δεν ξέρουμε ποιός ανθρώπινος κόσμος κρύβεται πίσω από το κάθε ψευδώνυμο, οπότε οφείλαμε
όλοι να σεβόμαστε τους σύντεχνους μας ,αν όχι όλους τους συμπαίκτες μας.
Ο Νίκος προσπάθησε με πολύ κόπο να χτίσει την δημοκρατία των ονείρων του ,μέσα στην ομάδα
που ίδρυσε.Ζητούσε την γνώμη όλων για όλα και απαιτούσε να ψηφίζουμε για τα πάντα
που θα γίνονταν απο κοινού στην ομάδα.Δεν αγγίζαμε τομέα αν δεν γινόταν συζήτηση,πιστέψτε με.
Αυτό φυσικά ήταν εν μέρει πρόβλημα σε ένα στρατιωτικό παιχνίδι όπου οι στρατιωτικές δομές είναι
πιο δόκιμες (δόκιμος,αγαπημένη του λέξη :~)), αλλα όπως προείπα η νίκη και η πρωτιά ήταν
απλώς αξίες για να διασκεδάζουμε και όχι για να κυνηγάμε.
Ήταν ένας άνθρωπος που οραματιζόταν μονίμως το ιδανικό και ένας αυστηρός φρουρός των ανθρώπινων αξιών.
Το φόρουμ της συντεχνίας είναι γεμάτο από κείμενα σοφών ανθρώπων που τόσο αγαπούσε.
Χτες βράδυ έκατσα και ξαναδιάβασα μερικά από αυτά.
Βρίσκω φυσικό να πείτε ό,τι ο Nimoah είναι συγκινημένος από την έλλειψη του φίλου του και γράφει
υπερβολές για έναν απλό, καθημερινό παίκτη .Πιστέψτε με όμως ,ο Νίκος πραγματικά ξεχώριζε.
Εγώ σαν φίλος του και συνιδρυτής της συντεχνίας πήρα πολλά απο αυτόν.
Ξέρω ό,τι έγράψα πολλά. Ας πούμε ότι το έκανα για να θυμηθώ και να τιμήσω
τα μυνήματα σεντόνια ,όπως τα έλεγε,που μας έγραφε για να μας εμφυσήσει τα οράματα του.

Αυτό ήταν το τραγούδι τους οράματος, που είχε για την συντεχνία του:

Αυτό ήταν το τελευταίο τραγούδι που ανήρτησε στο facebook στις
6 του Φλεβάρη,λίγες μέρες πριν μας αφήσει.
Σκοτεινό τραγούδι,γεμάτο θλίψη, λέει η ποιητική μου διάθεση.
Ίσως κάτι, κάπου βαθειά μέσα του,ήξερε και ο μάγκας
ετοίμαζε τα μπαγκάζια του για ταξίδι:

Μπορεί να ήσουν ένας διαδυκτιακός φίλος που δεν κατάφερα
ποτέ να δω από κοντά και αυτό με πόνεσε γιατί ειλικρινά
το είχα σκοπό, αλλά μου δίδαξες πράγματα που δεν κατάφεραν
να μου διδάξουν φίλοι εκτός παιχνιδιού.

Νίκο σε ευχαριστούμε για όλα, Atlantis
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser25767

Guest
nn1klx.jpg


καλο ταξιδι....RIP
 

DeletedUser

Guest
Αν και δεν ξέραμε το Νίκο, τον μαθαίνουμε από τις περιγραφές σας. Λυπόμαστε που ένας νέος άνθρωπος άφησε τόσο νωρίς τον κόσμο. Εκ μέρους της Cimmeria, ως ελάχιστο φόρο τιμής θα απέχουμε από κάθε μάχη μέχρι την Κυριακή στις 8. Τα θερμά μας συλληπητήρια σε όσους τον ήξεραν καθώς και στους δικούς του ανθρώπους.
Μην ξεχνάμε πως οι άνθρωποι είναι πάνω από τα παιχνίδια. Καλό του ταξίδι.
 

DeletedUser28453

Guest
Τα θερμά συλλυπητήρια εκ μέρους της ΑΒΑΤΟΝ – ΑΡΧΟΝΤΑΣ από τον Α κόσμο στην οικογένεια , τους φίλους και τη συντεχνία του συμπαίκτη μας που πήγε στη γειτονιά των αγγέλων μαζί με τον ΑΡΧΟΝΤΑ και την ΑΝΝΟΥΛΑ , την ΑΣΤΕΡΟΠΗ μας . Καλό παράδεισο να έχει .
 

DeletedUser31285

Guest
Μεταφέρω τα θερμά συλλυπητήρια της συντεχνίας REVOLUTION του κόσμου Α προς τους οικείους του και την συντεχνία του.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Tα θερμα συλλυπητηρια απο τη Συντεχνια ΜΑΧΗΤΕΣ του κοσμου C, σε οσους πονανε για την απωλεια του Νικου....
Χωρις να ξερω προσωπικα το Νικο, ουτε δικτυακα, απο αυτα που διαβαζω, καταλαβαινω οτι χασαμε εναν Ανθρωπο...εναν ονειροπολο που καταφερε να κανει -εστω και λιγο- καλυτερους οσους ηταν κοντα του....
Καλη σου ωρα φιλε, ελπιζω να βρεις τη Δημοκρατια των Ονειρων σου εκει που πας.....
Καλο Ταξιδι....
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εκ μέρους της εταιρίας και της Ελληνικής Ομάδας Διαχείρισης θα ήθελα να εκφράσω
τα συλλυπητήρια μας στην οικογένεια, τους οικείους του και στη συντεχνία του.
 
Κορυφή