Κιτ Αποθήκευσης Μ/Κ

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Καλησπέρα & καλή χρονιά.

Θα ήθελα να προτείνω κάτι που ίσως μπορεί να φανεί χρήσιμο στην εξέλιξη του παιχνιδιού.
Νομίζω ότι ήρθε ο καιρός να υπάρξει στο παιχνίδι ένα κιτ που θα βάζει τα Μ/Κ στην απογραφή μας.

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει προγραμματιστικά η δυνατότητα να εξελιχθεί το υπάρχον κιτ ώστε να συμπεριλαμβάνει και τα Μ/Κ στα προς αποθήκευση αντικείμενα ή αν πρέπει να δημιουργηθεί ένα νέο, αυτό είναι κάτι που θα απαντηθεί από τους σχεδιαστές.

Προσωπικά θεωρώ ότι πλέον ένα τέτοιο κιτ είναι απαραίτητο.
Θα δώσει μια ευελιξία στον παίκτες να διαμορφώνουν τον "χαρακτήρα" της πόλης τους.

Προσπαθούμε να είμαστε ενεργοί παίκτες αλλά κακά τα ψέματα υπάρχουν και παράγοντες που επηρεάζουν την συμμετοχή στο παιχνίδι.
Παράγοντες υγείας, εργασίας άλλων υποχρεώσεων που δεν είναι πάντα εύκολο να συντονιστούν με τον χρόνο του παιχνιδιού.
Με την κατάσταση όπως έχει τώρα οι επιλογές για την απόδοση στην πόλη είναι κάπως περιορισμένες.

Φέρνω ένα παράδειγμα . Ας υποθέσουμε ότι έχω έναν Αγ. Μάρκο τον οποίο κάποια στιγμή ανέβασα στο 50-60 επίπεδο. Έχω τον χρόνο να διαθέσω στο παιχνίδι άρα πιστεύω ότι δεν τον χρειάζομαι στην παρούσα φάση και προτιμώ στον χώρο που καταλαμβάνει να βάλω κάτι που θα με βοηθήσει στα πεδία (πχ). Η μόνη επιλογή σήμερα είναι να τον διαγράψω. Άνθρωποι όμως είμαστε και αύριο συμβαίνει κάτι και δεν μπορώ να διαθέσω για κάποιο διάστημα τον ίδιο χρόνο στο παιχνίδι.
Δεν θα ήταν πιο πρακτικό από το να σταματήσω να ασχολούμαι εντελώς για αυτό το διάστημα, γιατί αυτό συμβαίνει στην ουσία αν έχεις μια πόλη φουλ "στημένη" για μάχες τις οποίες πλέον λόγω χρόνου δεν μπορείς να κάνεις, να έχεις την επιλογή να επαναφέρεις Μ/Κ που είναι άλλου χαρακτήρα και όχι σχετικά με τις μάχες ;

Το να ξαναβάλω το Μ/Κ από το 0 είναι στην ουσία αποτρεπτικό αφού το πιθανότερο είναι ότι μέχρι να φτάσει στο επίπεδο που ξαναγίνετε παραγωγικό μπορεί η δυσκολία που αντιμετωπίζω να έχει παρέλθει άρα να μπορώ να διαθέσω και πάλι χρόνο στο παιχνίδι.

Δεν ξέρω αν κάτι ανάλογο έχει συζητηθεί και στο παρελθόν.
Δεκτές όλες οι παρατηρήσεις αφού κανείς μας δεν έχει το αλάθητο.
 
Κορυφή