Κλειδωμένα αντικείμενα

ZiggyStardust

Νέο Μέλος
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ξέρω από τι εξαρτάται αν θα είναι κλειδωμένο ένα αντικείμενο που κερδίζω ή αγοράζω απ'τον παλαιοπώλη. Υπάρχει λίστα με τα κλειδωμένα αντικείμενα; Εξαρτάται από την εποχή στην οποία βρίσκομαι; Είναι τυχαίο; Ρωτάω γιατί όλα τα κλειδωμένα αντικείμενα στην περιγραφή τους στο wiki του FoE έχουν αξία ανταλλασσόμενου αντικειμένου. Τελευταίο αντικείμενο που μου έτυχε για παράδειγμα είναι το θηριοτροφείο, που ενώ θεωρητικά μπορούμε να το ανταλλάξουμε , σ' εμένα είναι κλειδωμένο.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Καλησπέρα σας, κλειδωμένα αντικείμενα από το σύστημα του παιχνιδιού είναι τα αντικείμενα των εκδηλώσεων και των οικισμών τα οποία βέβαια έχετε την επιλογή να τα ξεκλειδώσετε και να τα διαχειριστείτε,πέρα από τα παραπάνω που σας ανέφερα έχετε την επιλογή κλειδώματος ξεκλειδωματος όλων των αντικειμένων που βρίσκονται στην απογραφή σας.
 

ZiggyStardust

Νέο Μέλος
Δεν είχα αντιληφθεί πως υπάρχει δυνατότητα ξεκλειδώματος και διαχείρισης, μόλις το βρήκα, ευχαριστώ. Για την ιστορία, πολλά αντικείμενα που έχω αγοράσει από τον παλαιοπώλη ήταν κλειδωμένα, όχι μόνο από τις εκδηλώσεις. Αλλά εν πάση περιπτώσει δεν έχει σημασία αφού μπορώ να τα ξεκλειδώσω! Thanks!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα οπως σωστα σας απαντησε ηδη ο ανωθεν μου
το συστημα απο μονο του για να μην υπαρχει καποια λαθος επιλογη εχει ως δικλειδα ασφαλειας ολα τα ειδικα κτηρια να ειναι εξ αρχης κλειδωμενα
φυσικα εχουμε την επιλογη να κλειδωσουμε 'η να ξεκλειδωσουμε οποτε θελησουμε καποια απο αυτα
στο πανω μερος του μενου της αποθηκης υπαρχει ενα λουκετακι εαν το επιλεξετε μπορειτε να κλειδωσετε ή να ξεκλειδωσετε οποια αντικειμενα θελετε
 
Κορυφή