Κουμπί αυτόματης μάχης όταν παίζεις από smart phone

monoΑΕΚ

Νέο Μέλος
Επειδή παίζω κυρίως από smartphone, μου έχει συμβεί πάρα πολλές φορές να χάσω όλους τους κακοποιούς όταν δημιουργώ τον στρατό. Αν σου ξεφύγει λίγο και πατήσεις αντί για το κουμπί (+), το κουμπί αυτόματη μάχη που είναι ακριβώς από κάτω, τότε .......καληνύχτα. Μπαίνεις στην αυτόματη μάχη μόνο με κακοποιούς και τους χάνεις όλους. Μην ξεχνάτε ότι για όσους παίζουν στα πεδία Μαχών υπάρχει και μια βιασύνη σε κάποιες περιστάσεις και το σφάλμα είναι εύκολο να γίνει. Άσε που δεν έχουμε και όλοι δαχτυλάκια για πιάνο.
Θα μπορούσε να μπει μια προειδοποίηση ή αποκλεισμός μάχης όταν έχεις βάλει μόνο κακοποιούς.
Screenshot_2020-04-23-13-09-00-249_com.innogames.foeandroid.jpg
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2020-04-23-13-09-00-249_com.innogames.foeandroid.jpg
    Screenshot_2020-04-23-13-09-00-249_com.innogames.foeandroid.jpg
    259,7 KB · Προβολές: 0

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Αν έχεις χρόνο να ανοίξεις το παράθυρο με τις επιλογές των μονάδων, τότε έχεις πάρα πολύ χρόνο :p
'Οταν βιάζεσαι απλά πιάνεις τη μονάδα και την τραβάς στο χώρο του επιθετικού στρατού και αντίστροφα από εκεί την τραβάς στη κάτω στη μπάρα
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
'Οταν βιάζεσαι απλά πιάνεις τη μονάδα και την τραβάς στο χώρο του επιθετικού στρατού και αντίστροφα από εκεί την τραβάς στη κάτω στη μπάρα
Όταν βιάζεσαι και το κάνεις αυτό, πολλές φορές το κινητό είναι πιο αργό από τα δάχτυλά σου και κάνεις μάχες τελικά με λιγότερες μονάδες από όσες νομίζεις ότι έχεις βάλει ::p
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Και μιας και ξεκίνησε η συζήτηση για μάχες στο κινητό, να κάνω μία ερώτηση; Υπάρχει τρόπος να δεις την θέση που θα πάει η μονάδα σου, όταν πρόκειται να χτυπήσεις αντίπαλο; Στον υπολογιστή το βλέπεις και μπορείς να ρυθμίσεις την επόμενη κίνησή σου...
Επίσης, και πάλι στο κινητό, πάω την μονάδα μου σε μία θέση που δίνει μπόνους (πχ το χωράφι θα κάνει αόρατο το άρμα μέλλοντος) αλλά μόλις πατήσω πανω στον αντίπαλο μετακινείται και χάνεται το μπόνους (το άρμα μου είναι πλέον εκτεθειμένο και άρα αχρηστεύεται)... πώς θα μπορούσε να επιλυθεί αυτό το πρόβλημα;
Αυτά τα θεματάκια δεν υπάρχουν στον υπολογιστή και έτσι εκεί δεν χάνω μονάδες ούτε μάχες.
 

finrοd

Banned
Κοίτα να δεις. Έτσι είναι. Δεν το 'χα προσέξει. Πράγματι, σαν κάνεις μάχες στο χειροκίνητο χρησιμοποιώντας την εφαρμογή για κυψελωτό, δεν υπάρχει η ένδειξη για το σε ποιες ψηφίδες του πεδίου μάχης μπορεί η μονάδα σου να μετακινηθεί, ούτε για το έως που εκτείνεται η εμβέλεια βολής της.
Δεν έχω καλή γνώση για το πως το παιχνίδι στην εφαρμογή λειτουργεί. Ελάχιστα τη χρησιμοποιώ.
 

monoΑΕΚ

Νέο Μέλος
Αν έχεις χρόνο να ανοίξεις το παράθυρο με τις επιλογές των μονάδων, τότε έχεις πάρα πολύ χρόνο :p
'Οταν βιάζεσαι απλά πιάνεις τη μονάδα και την τραβάς στο χώρο του επιθετικού στρατού και αντίστροφα από εκεί την τραβάς στη κάτω στη μπάρα
Αυτή την δυνατότητα δεν την ήξερα. Καλή μου φαίνεται, ευχαριστώ.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Και μιας και ξεκίνησε η συζήτηση για μάχες στο κινητό, να κάνω μία ερώτηση; Υπάρχει τρόπος να δεις την θέση που θα πάει η μονάδα σου, όταν πρόκειται να χτυπήσεις αντίπαλο; Στον υπολογιστή το βλέπεις και μπορείς να ρυθμίσεις την επόμενη κίνησή σου...
Επίσης, και πάλι στο κινητό, πάω την μονάδα μου σε μία θέση που δίνει μπόνους (πχ το χωράφι θα κάνει αόρατο το άρμα μέλλοντος) αλλά μόλις πατήσω πανω στον αντίπαλο μετακινείται και χάνεται το μπόνους (το άρμα μου είναι πλέον εκτεθειμένο και άρα αχρηστεύεται)... πώς θα μπορούσε να επιλυθεί αυτό το πρόβλημα;
Αυτά τα θεματάκια δεν υπάρχουν στον υπολογιστή και έτσι εκεί δεν χάνω μονάδες ούτε μάχες.

Κρατάς πατημένο το πεδίο στο οποίο θες να μετακινήσεις τη μονάδα σου και σου εμφανίζει το μπόνους και το βελάκι με την κίνηση, όπως στον υπολογιστή.
Πρέπει να το κάνεις με γραφίδα όμως για να μπορέσεις να δεις το μπόνους :p
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Κρατάς πατημένο το πεδίο στο οποίο θες να μετακινήσεις τη μονάδα σου και σου εμφανίζει το μπόνους και το βελάκι με την κίνηση, όπως στον υπολογιστή.
Πρέπει να το κάνεις με γραφίδα όμως για να μπορέσεις να δεις το μπόνους
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά το ερώτημά μου είναι διαφορετικό: πώς θα διασφαλίσω ότι από εκείνη τη θέση που μου δίνει το μπονους θα μπορέσω να χτυπήσω τον αντίπαλο; Και πώς θα διασφαλίσω ότι δε θα μετακινηθεί σε άλλη θέση, όταν πατήσω στον αντίπαλο για να τον χτυπήσω
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Το κινητο ρε παιδια, δεν ειναι για ολους...για τις μαχες εννοω...
αντε να ψαχνεις να βρεις τη μοναδα που θες, να κανεις κολπα με τις εποχες, για να μη σου βγαζει ενα σωρο μοναδες αχρειαστες, και να κουνας δεξια - αριστερα σαν χαζος το χερι σου (εχω δει ανθρωπους στο δρομο, και καταλαβα οτι παιζουν FoE, δλδ), να μη κοπανας τον καφε στο τραπεζι απο αυτο (ευτυχως κλεισαν και τα καφε...χαχα), αντε να κανει ο στρατος οτι βολτα θελει στο πεδιο της μαχης, κτλ κτλ...
Για αυτοματο ειναι μονο...
Κινητο σε μαχες = αυτοματο = λαθη =διαμαντια = κερδος για τον Γερμανο....
απλα πραματα....
εξου και οι "επενδυσεις" πλεον, προς τις συσκευες...
 

finrοd

Banned
Το κινητο ρε παιδια, δεν ειναι για ολους...για τις μαχες εννοω...
Ναι, δεν είναι για εμάς, γεράσαμε... Οι πιτσιρικάδες μάλλον θα τα καταφέρνουν.
Άντε σε γέρικο σκύλο να μάθεις νέα κόλπα. Γίνεται; Δεν γίνεται και το ξέρεις κι από πρώτο χέρι μιας και την ίδια αγάπη έχουμε για τα τετράποδα φιλαράκια μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή