Συζήτηση Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2020

finrοd

Banned
Αλλα για μενα το μεγαλο θεμα ειναι οτι σε αντιθεση με αλλα εβεντ η πλειοψηφια νομιζω των παικτων ΔΕΝ θα μπορεσει να ολοκληρωσει το κεντρικο δωρο
Δεν το 'χω σίγουρο. Μακάρι όμως έτσι να 'ναι!!
Εξ αρχής εστίασα στο αν η Ιππάφεση δίνει τις αποδόσεις της δίχως συνεργασία με την Σφενδόνη. Ε, ναι. Τις δίνει. Το ίδιο και η Σφενδόνη. Και οι Στίβοι δίνουν τις αποδόσεις τους έστω κι αν συνδεθούν μ' ένα οποιοδήποτε εκ των δύο, (Ιππάφεση ή Σφενδόνη).
Συνεπώς ΕΥΓΕ στην εταιρεία π' αναδεικνύει την στρατηγική, δίνοντας στους παίκτες τη δυνατότητα να επιλέξουν ποιο από ατα δύο βασικά κτίσματα του συμπλέγματος Ιππόδρομος, ταιριάζει στο παιχνίδι τους.
Ναι, ΕΥΓΕ. Επιτέλους. Επιλογή και απολαβή των ...συνεπειών της!
Δυστυχώς, πολλοί θα έχουν τη δυνατότητα να τα έχουν και τα δυο. Αυτό θα προτιμούσα να μην μπορεί να συμβεί, παρά μόνο με την χρήση διαμαντιών.

Δε θα 'χα σε τίποτε την εκδήλωση να ψέξω, αν η υλοποίηση του σκέλους «Τουρνουά» ήταν διαφορετική, κάνοντάς το λιγότερο ...λοταρία. Μια καλή ιδέα που η υλοποίησή της, κατά τα δικά μου κριτήρια, υστερεί..

ΥΓ (εκ των πραγμάτων αργοπορημένο)
Το θέμα της συζήτησης για την εκδήλωση, κορυφαίο επίτευγμα κατόρθωσε. Επτά, (7), σελίδες, (το μοναδικό έως τώρα θέμα συζήτησης για εκδήλωση που στον συγκεκριμένο αριθμό φτάνει).
Στα θετικά τ' ότι τις έφτασε δίχως ...ανάποδο τάβλι! χεχε
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Και μια αεροπορική εταιρεία που έγινε πασίγνωστη (και ακολούθησαν και οι υπόλοιπες), έσπασε σε κομμάτια τις υπηρεσίες της δήθεν τάχα μου για να δώσει το δικαίωμα στην επιλογή... αλλά αν τις αθροίσεις... :smiling_imp: τις υπηρεσίες :eek: βέβαια πλέον νιώθεις ταξιδιώτης στρατηλάτης με συνταξιδιώτες που παίζουν σκάκι ακόμα και στον ύπνο τους o_O και οι τσέπες αδειανές ν' ανεμίζουν στους αιθέρες LOL

Σημαντική αργοπορημένη διόρθωση: «αν τις αθροίσεις...»... και αν τις διαιρέσεις με το συνολικό προ αλλαγής ποσό που τις είχε όλες σε ενιαίο πακέτο, θα διαπιστώσεις ότι ακόμα και κάθε μία ξεχωριστά είναι πλέον ακριβότερη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

stratos661

Μέλος
Αν μετράω σωστά (από όσα διαβάζω στο fandom) τα ημερήσια δώρα στον ΒΕΤΑ ήταν 22 ενώ στους κανονικούς σέρβερς είναι 21.!!! Σωστά.????
 

finrοd

Banned
Αν μετράω σωστά (από όσα διαβάζω στο fandom) τα ημερήσια δώρα στον ΒΕΤΑ ήταν 22 ενώ στους κανονικούς σέρβερς είναι 21.!!! Σωστά.????
Τρόμαξα. Θεώρησα πως σ' αθέλητο σφάλμα υπέπεσα. Έχω «ξεκόψει» από το φόρουμ για το ΦοΕ που στην φάντομ υπάρχει. Τα δεδομένα που χρησιμοποίησα τα σύλλεξα μέσω του λογαριασμού που είχα στον διακομιστή τής βήτα έκδοσης.
22 οι ημερήσιες ανταμοιβές που σύλλεξα κι αναφέρω.
2 ημέρες απομένουν για την ολοκλήρωση της εκδήλωσης.
20 οι ημερήσιες ανταμοιβές που 'χουν ήδη εμφανιστεί
2 ακόμη, συνεπώς, μένει να εμφανιστούν
Σωστό το βρίσκω το νούμερο 22,
Λανθάνω;
 

stratos661

Μέλος
Τρόμαξα. Θεώρησα πως σ' αθέλητο σφάλμα υπέπεσα. Έχω «ξεκόψει» από το φόρουμ για το ΦοΕ που στην φάντομ υπάρχει. Τα δεδομένα που χρησιμοποίησα τα σύλλεξα μέσω του λογαριασμού που είχα στον διακομιστή τής βήτα έκδοσης.
22 οι ημερήσιες ανταμοιβές που σύλλεξα κι αναφέρω.
2 ημέρες απομένουν για την ολοκλήρωση της εκδήλωσης.
20 οι ημερήσιες ανταμοιβές που 'χουν ήδη εμφανιστεί
2 ακόμη, συνεπώς, μένει να εμφανιστούν
Σωστό το βρίσκω το νούμερο 22,
Λανθάνω;
Καλημέρα φίλε.!!! Σωστά τα λές.....σωστά τα μετράς.!!! Δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί στο fandom σταματάει στο 21.....http://prntscr.com/tg84nc
 

finrοd

Banned
Δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί στο fandom σταματάει στο 21...
Χμμμ,..
Η αλλαγή, στ' αντικείμενα των ημερήσιων ανταμοιβών, τα μεσάνυχτα γίνεται.
Η εκδήλωση ολοκληρώνεται λίγο πριν το μεσημέρι τής 23ης ημέρας, έτσι ώστε να συμπληρωθούν οι 22 ημέρες, μιας και δεν ξεκίνησε ...μεσάνυχτα!
Ίσως, τα παιδιά που διαχειρίζονται την ανεπίσημη FoEπαίδεια και τ' αντίστοιχο φόρουμ στη φάντομ, να 'χουν ...«εκ των έσω τής ΙΝΝΟ» πληροφόρηση σχετική με το αν τ' αντικείμενο της τελευταίας ημερήσιας ανταμοιβής παραμείνει διαθέσιμο μερικές ώρες επιπλέον, έως το τέλος τής εκδήλωσης, και δεν αλλάξει.
Έχει ξανασυμβεί.
Προσωπικά δεν έχω διασυνδέσεις με την ΙΝΝΟ, οι οποίες τέτοιου είδους πληροφορίες να μου παρέχουν!
 

stratos661

Μέλος
Χμμμ,..
Η αλλαγή, στ' αντικείμενα των ημερήσιων ανταμοιβών, τα μεσάνυχτα γίνεται.
Η εκδήλωση ολοκληρώνεται λίγο πριν το μεσημέρι τής 23ης ημέρας, έτσι ώστε να συμπληρωθούν οι 22 ημέρες, μιας και δεν ξεκίνησε ...μεσάνυχτα!
Ίσως, τα παιδιά που διαχειρίζονται την ανεπίσημη FoEπαίδεια και τ' αντίστοιχο φόρουμ στη φάντομ, να 'χουν ...«εκ των έσω τής ΙΝΝΟ» πληροφόρηση σχετική με το αν τ' αντικείμενο της τελευταίας ημερήσιας ανταμοιβής παραμείνει διαθέσιμο μερικές ώρες επιπλέον, έως το τέλος τής εκδήλωσης, και δεν αλλάξει.
Έχει ξανασυμβεί.
Προσωπικά δεν έχω διασυνδέσεις με την ΙΝΝΟ, οι οποίες τέτοιου είδους πληροφορίες να μου παρέχουν!
Εάν γίνει όπως τα λές....θα είναι μια ακόμα κίτρινη κάρτα (μετά την αφαίρεση της πλατείας σκακιού απο προηγούμενο ιβέντ) για το παιχνίδι. Μιας και είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα βγάλουν τον Στίβο Ρούσσων για την προπόνηση και το κίτ πλατείας νικητών για το τουρνουά.! Είδομεν...
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Επειδη ειμαι στο τσακ αργυρη κατηγορια δεν το γραφω τοσες μερες αχαχα
αλλα ας το παρει το ποτάμι,
Τα καλύτερα ποσοστά για νίκη στο τουρνουά τα έχει μία ομάδα με 5 ίδιους παίκτες.
Εχεις αντίπαλο με 3 ίδιους (δεν μας νοιαζουν οι αλλοι 2) - βάζεις 5 ίδιους που ειναι καλοι εναντια σε αυτους τους 3.
Εχεις αντιπαλο με 2-2-1 - βάζεις 5 ίδιους που ειναι καλοι για τους 2 και εχθρος τους ειναι ο 1, ίδιους δηλαδη με τους αλλους 2.
αυτα :)
 

DeletedUser

Guest
Για παίκτες ίδιου περίπου επιπέδου (μεσαία δυσκολία δλδ), σε μένα λειτουργεί το ένας εναντίον ενός. Όσες φορές έκανα αυτό που λες, δεν λειτούργησε εκτός κι αν έπαιξα σε μικρή δυσκολία (γι αυτό σε ρώτησα για επίπεδα παικτών που είναι σημαντικός παράγοντας... και φαντάζομαι θα τους έχεις σε μεγάλα επίπεδα για να πλησιάζεις αργυρή) οπού εκεί με ότι μπόνους ξεμπόνους (μέσου, επιθετικού, αμυντικού) είναι τόση η διαφορά στα επίπεδα που τα ποσοστά είναι μεγάλα ούτως ή άλλως. Όπως και να έχει παιχνίδι είναι, απλά το συγκεκριμμένο τουρνουά εμένα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, δεν «ερέθισε» το μυαλό μου ούτε στο ελάχιστο. Προσωπικά θα προτιμούσα εκδηλώσεις με γρίφους και μάχες τύπου σκάκι, παρά αυτό που το μόνο ενδιαφέρον είναι αποκλειστικά το έπαθλο και η χαρά της τύχης άντε και του να υπολογίσεις-διαχειριστείς σωστά π.χ. τα ενεργειακά ποτά. Επίσης το παιχνίδι έχει ενδιαφέρον όταν οι συνθήκες που το διέπουν πλησιάζουν αυτές της πραγματικότητας' παιχνίδι ποδοσφαιρικό μόνο με μέσους ή μόνο με επιθετικούς ή μόνο με αμυντικούς... που να χτυπιέσαι κάτω, δεν το κερδίζεις.
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
καλα προφανως δεν εχει καμια σχεση με πραγματικο ποδοσφαιρο. Μη νομιζεις παντως 54 εχω δυναμη στους παικτες μου και παιζω παντα την μεσαια δυσκολια. Με ποσοστα απο 55-80 % και κερδιζω 1 στις 3 φορες. Στατιστικα δηλαδη μια χαρα ειναι τα ποσοστα που δινει.
Δεν θα ημουν αργυρη κατηγορια αν δεν ειχα κερδισει 2 φορες 10 εισητηρια απο περιστατικα παντως . .
 

finrοd

Banned
Εγώ πάλι ακολουθώ την ...Τάλια συμβουλή! Καλά τα πάω στους κόσμους που μ' ενδιαφέρουν, (γ' φυσικά και κατά δεύτερο λόγο β' κόσμο, όπου και παίζω με φρόνηση, σ' αντίθεση με α' όπου γενικά ΔΕΝ παίζω και δ' όπου κάνω τις «δοκιμές»).
 

DeletedUser

Guest
Μιας που τελειώνει η εκδήλωση... μοιράζομαι μαζί σας στιγμιότυπα που άντλησα από την επίσημη ιστοσελίδα της InnoGames (https://www.innogames.com/career/#c924).

1. Στιγμές από το σχεδιασμό της εκδήλωσης.
csm_work-life-table-big_8391ff2b49.jpg
csm_Carla_425903d892.jpg

2. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, διαβάζοντας και αξιολογώντας σχόλιά μας, ιδίως του finrod.
140425_Raetzke_INNOGAMES_0023.jpg
 

finrοd

Banned
Αχααααα! «Ζερβοκουτάλας» ο μορφονιός. Τώρα εξηγείται το γιατί «ισιώνοντας» ένα «στραβό», «στραβώνουν» τρία «ίσια», όπως κι ο Μήτσος έχει διαπιστώσει.
Εμ, γίνεται «σωστή» δουλειά προγραμματισμού με το ...ζερβί; χαχαχα
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
καλα προφανως δεν εχει καμια σχεση με πραγματικο ποδοσφαιρο. Μη νομιζεις παντως 54 εχω δυναμη στους παικτες μου και παιζω παντα την μεσαια δυσκολια. Με ποσοστα απο 55-80 % και κερδιζω 1 στις 3 φορες. Στατιστικα δηλαδη μια χαρα ειναι τα ποσοστα που δινει.
Δεν θα ημουν αργυρη κατηγορια αν δεν ειχα κερδισει 2 φορες 10 εισητηρια απο περιστατικα παντως . .
χάνω 1 στις 3 φορές . .κερδίζω 2 στις 3 . . λάθος χαχαχα
 

finrοd

Banned
Εάν γίνει όπως τα λές....θα είναι μια ακόμα κίτρινη κάρτα (μετά την αφαίρεση της πλατείας σκακιού απο προηγούμενο ιβέντ) για το παιχνίδι. Μιας και είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα βγάλουν τον Στίβο Ρούσσων για την προπόνηση και το κίτ πλατείας νικητών για το τουρνουά.! Είδομεν...
Τελικώς, και τ' αντικείμενα των ημερήσιων ανταμοιβών είναι 22 και τα «Στίβος των Ρούσσων» και «Κιτ Επιλογής Πλατείας Νικητών» εμφανίστηκαν στην προτελευταία ημερήσια ανταμοιβή.
Όλα καλά. Πάει κι αυτή η εκδήλωση. Τροχάδην για την επόμενη.
 

stratos661

Μέλος
Τελικώς, και τ' αντικείμενα των ημερήσιων ανταμοιβών είναι 22 και τα «Στίβος των Ρούσσων» και «Κιτ Επιλογής Πλατείας Νικητών» εμφανίστηκαν στην προτελευταία ημερήσια ανταμοιβή.
Όλα καλά. Πάει κι αυτή η εκδήλωση. Τροχάδην για την επόμενη.
Ρόμπα με έκανε η INNO.!!! χαχαχα
 

finrοd

Banned
Ρόμπα με έκανε η INNO.!!! χαχαχα
Μπα, μην το λες. Διαφορετική άποψη έχω. Σε 'μένα, τ' ότι εμφανίστηκαν τα Στίβος των Ρούσσων και Πλατεία Νικητών στο τέλος, φανερώνει πως η ΙΝΝΟ έχει «ενοχές», (Κακώς τις έχει), που στην αρχαιολογική εκδήλωση οι ...επίδοξοι αρχαιολόγοι δεν βρήκαν ττο «ανάποδο τάβλι», (πλατεία σκακιού στην καθομιλουμένη).
Το ΄χα στοιχηματίσει με τον εαυτό μου πως θα εμφανιστούν και τα δύο στο τέλος. Είναι τόσο προβλέψιμες οι αντιδράσεις τής εταιρείας...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Τελικά, (όχι πως δεν μου αρέσει ο ατελείωτος ιππόδρομος που κατάφερα και έχτισα στην πόλη μου), έχω αρχίσει και κολλάω με τους άτιμους τους Φρουρούς Οικισμού και τις αναβαθμίσεις τους (καθώς και με κάθε είδους πυργάκι και παραπυργάκι) χαχαχ' όμορφοι είναι οι άτιμοι κι αυτοί.
 
Κορυφή