Λαβύρινθος

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Αγαπητοί μου παίκτες,
ήρθε η ώρα, αν και καθυστερημένα, για ένα ακόμα διαγωνισμό.



AncientEgypt Contest.png


Βρες το σωστό δρόμο προς το κέντρο του λαβύρινθου και μπορεί να είσαι
ένας από τους 5 τυχερούς που θα κερδίσουν από 400 Διαμάντια.
Ανέβασε την εικόνα με την απάντηση σου μέχρι την Τρίτη 31 Μαρτίου για να πάρεις μέρος!

Καλή επιτυχία !
 

finrοd

Banned
Εγώ, που ως γνωστόν στους Χ-ΜΕΝ ανήκω, έχοντας τη δυνατότητα συμπαγείς μάζες να διαπερνώ, αν τραβήξω μια ευθεία γραμμή θα θεωρηθεί ότι έφτασα στο κέντρο του λαβύρινθου;
Απλώς αστειεύομαι: Καλή διασκέδαση κι επιτυχία στους/στις συμμετέχοντες-ουσες.
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Αντέγραψε τώρα που προλαβαίνεις, πριν το κρύψουν (αλλά όπως κάναμε παλιά στα διαγωνίσματα που αλλάζαμε σημεία στίξης, εσύ άλλαξε χρώμα στη γραμμή). :)
 

finrοd

Banned
Εμμ δε θα πρεπε να ειναι κρυφες οι απαντησεις? Αλλιως θα αντιγραψουμε ολοι πανευκολα την απαντηση του MarkDr πχ
Ουπς! Τώρα το είδα. Σε έτερη σελίδα, εκτός ΙΝΝΟ και φόρουμ, οδηγεί ο σύνδεσμος της πρώτης συμμετοχής.
Δεν ξέρω αν μπορούν να κρατούν «αθέατη» την εικόνα που σε άλλες σελίδες έχει αναρτηθεί.
Ίσως ένα άρθρο, εκπαιδευτικό, για το πως αναρτούμε εικόνες ΕΝΤΟΣ του φόρουμ, στον διακομιστή του κι όχι παραθέτοντας συνδέσμους από άλλες σελίδες, να ήταν χρήσιμο για όλους.
Ακόμή και τώρα, αρκεί να επιλεγεί ο σύνδεσμος για αν αποκαλυφθεί η διαδρομή π' ακολούθησε ο/η ΜarkDR.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ρε πως στο καλο την ανοιγεις τη φωτο με τον λαβυριωθο????
Αστοχια αγαπητη Ειρηνη....μαλλον λογω βιασυνης...
οποτε θα αντιγραψω την εικονα τους Μαρκ...φιλε μη μου κρατησεις κακια, ε? :p


αν προσεξετε καλα, εγω εριξα και φασολια στη διαδρομη μη χαθω και χρειαστει να γυρισω πισω....:cool:
 
  • Like
Αντιδράσεις: MarkDr

finrοd

Banned
ρε πως στο καλο την ανοιγεις τη φωτο με τον λαβυριωθο????
Απίστευτος είσαι, μα και καλός ...«πασαδόρος»! Στον «κενό χώρο» η «μπαλιά», ας τρέξω να την αξιοποιήσω! :)

Στην πρώτη ανάρτηση που και το θέμα άνοιξε:
  1. Επιλέγεις με το δεξί πλήκτρο του δρομέα, (ή τ' αριστερό για τους αντίστροφα ρυθμισμένους), την εικόνα.
  2. Στο αναδυόμενο πλαίσιο επιλέγεις το «Αποθήκευση εικόνας ως...» ή τ' αντίστοιχο σε αλλόγλωσσα λειτουργικά προγράμματα..
  3. Αποθηκεύεις την εικόνα στο σύστημά σου και στη συνέχεια επεμβαίνεις σ' αυτήν με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων.
Εναλλακτικά:
  1. Επιλέγεις με το δεξί πλήκτρο του δρομέα, (ή τ' αριστερό για τους αντίστροφα ρυθμισμένους), την εικόνα.
  2. Στο αναδυόμενο πλαίσιο επιλέγεις το «Προβολή πληροφοριών εικόνας» ή τ' αντίστοιχο σε αλλόγλωσσα λειτουργικά προγράμματα..
  3. Αποθηκεύεις την εικόνα στο σύστημά σου και στη συνέχεια επεμβαίνεις σ' αυτήν με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων.
ΥΓ
Φασόλια ε; Αν είναι και «τσαλια Χρυσούπουλης» θα σου ...θυμώσω! Δεν μου τα 'στελνες να κάνω μια ωραία φασολαδίτσα, έτσι μεγαλόσπερμα που 'ναι κάνουν τέλεια φασολάδα, και να την συνοδεύσω μ' αλατοελιές θασίτικες, πικάντικες πιπεριές τουρσί δικές μου, ταραμοσαλάτα δική μου, αντζούγιες και ρέγγα καπνιστή αγορασμένες και γαύρο μαριναρισμένο από μένα;
Έτσι όπως το γύρισε ο καιρός στο κρύο (από κάθε άποψη κρύο...), ότι πρέπει θα 'τανε..
 
Τελευταία επεξεργασία:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
AncientEgypt Contest.png


Εγω το ελυσα μονος μου και με ωραιο ροζουλι (ελαφρο ιωδες) χρωμα να φαινεται!
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Απίστευτος είσαι, μα και καλός ...«πασαδόρος»! Στον «κενό χώρο» η «μπαλιά», ας τρέξω να την αξιοποιήσω! :)

Στην πρώτη ανάρτηση που και το θέμα άνοιξε:
  1. Επιλέγεις με το δεξί πλήκτρο του δρομέα, (ή τ' αριστερό για τους αντίστροφα ρυθμισμένους), την εικόνα.
  2. Στο αναδυόμενο πλαίσιο επιλέγεις το «Αποθήκευση εικόνας ως...» ή τ' αντίστοιχο σε αλλόγλωσσα λειτουργικά προγράμματα..
  3. Αποθηκεύεις την εικόνα στο σύστημά σου και στη συνέχεια επεμβαίνεις σ' αυτήν με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων.
Εναλλακτικά:
  1. Επιλέγεις με το δεξί πλήκτρο του δρομέα, (ή τ' αριστερό για τους αντίστροφα ρυθμισμένους), την εικόνα.
  2. Στο αναδυόμενο πλαίσιο επιλέγεις το «Προβολή πληροφοριών εικόνας» ή τ' αντίστοιχο σε αλλόγλωσσα λειτουργικά προγράμματα..
  3. Αποθηκεύεις την εικόνα στο σύστημά σου και στη συνέχεια επεμβαίνεις σ' αυτήν με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων.

Να πω την αλήθεια, ούτε που μου πέρασε από το μυαλό το πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων. Τόσες ημέρες "καραντίνα" κοντεύει να μας στρίψει.
Αποθήκευσα την εικόνα και την άνοιξα με πρόγραμμα προβολής φωτογραφιών. Την μεγέθυνα, την ξανά έκανα print (δεν μου φαίνεται ολόσωστη η λέξη εκτύπωση γι' αυτό που έκανα:) ), σχεδίασα τη διαδρομή και την ανέβασα.
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Εν τω μεταξύ, η διαδρομή αυτή, συνδέεται και με άλλη έξοδο...
 

finrοd

Banned
(πως την πάτησα πάλι έτσι ... )
Έλα, δεν είναι τίποτε το σοβαρό στο ν' αντιμετωπιστεί. Αρκεί μια ...πλαστική στη μύτη. Ως γνωστόν, τα έξυπνα πουλιά από εκεί πιάνονται!
Αυτός είναι κι ο μόνιμός μου εφιάλτης, μιας κι έχω σοβαρούς προσωπικούς λόγους να μην προχωρήσω σε παρόμοια επέμβαση στη δική μου!!!:)
(Άντε, σου 'δωσα και την πάσα για την «πληρωμένη απάντηση») ;)

Μια πρόταση: Η αδυναμία των συγκεκριμένων λαβύρινθων είναι ότι μπορείς να ξεκινήσεις από το κέντρο τους, από μέσα προς τα έξω. Αυτό κάνει και πιο εύκολη την επίλυσή τους.
Σκεφτείτε, την επόμενη φορά, να βάλετε τον λαβύρινθο πάνω σε διαβαθμισμένο παρασκήνιο, (πχ, σε καμβά με τετραγωνάκια), και να υπάρχουν 2, 3, 4 διαδρομές, όσο περισσότερες τόσο μεγαλύτερη η δυσκολία, που να οδηγούν στο κέντρο του. Ζητούμενο; Το να βρεθεί η πιο σύντομη διαδρομή. Το μέτρημα πάει σύννεφο, άσε που τις δοκιμάζεις όλες για να βρεις τη μικρότερη.
Καλή σας συνέχεια εδώ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31374

Guest
AncientEgypt Contest.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Αν κερδίσει κανείς από τους αντιγραφείς, περιμένω δώρο... :)
 

DeletedUser32579

Guest
Αγαπητοί μου παίκτες,
ήρθε η ώρα, αν και καθυστερημένα, για ένα ακόμα διαγωνισμό.



AncientEgypt Contest.png


Βρες το σωστό δρόμο προς το κέντρο του λαβύρινθου και μπορεί να είσαι
ένας από τους 5 τυχερούς που θα κερδίσουν από 400 Διαμάντια.
Ανέβασε την εικόνα με την απάντηση σου μέχρι την Τρίτη 31 Μαρτίου για να πάρεις μέρος!

Καλή επιτυχία !
 
Κορυφή