Λειτουργία Ανοικοδόμησης

DeletedUser31332

Guest
καλο σαν ιδεα αλλα θα προτιμουσα να γινοταν συμπτυξη καποιων μ/κ ωστε να δημιουργηθουν περισσοτερες θεσεις για τα υπολοιπα κτιρια. οποτε προτεινω τα μ/κ να πιανουν λιγοτερο χωρο και καποια να γινουν 2 σε 1. ευχαριστω
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
ΝΑΙΙΙ!!!
Επιτέλους!
Με βάση την εμπειρία μου στον beta έχω να προτείνω μία μικρή βελτίωση (μα, θα μου πείτε, ακόμα δεν ενσωματώθηκε το εργαλείο, έχετε και παράπονο; ε, τσπ). Να δίνεται η δυνατότητα, όταν υπάρχει αριθμός κτηρίων άνω του ενός, να τα τοποθετούμε χωρίς να χρειάζεται να μεταβαίνουμε στην αποθήκη για το καθένα από αυτά. Όπως γίνεται με το κιτ αυτοβοήθειας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

DeletedUser29206

Guest
Ναιι!!!! Καιρός ήταν! Το καλό που σας θέλω μην πουληθεί κανένα κτίριο από μόνο του ή γίνει κάτι αντίστοιχο, σας έφαγα!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
καλο σαν ιδεα αλλα θα προτιμουσα να γινοταν συμπτυξη καποιων μ/κ ωστε να δημιουργηθουν περισσοτερες θεσεις για τα υπολοιπα κτιρια. οποτε προτεινω τα μ/κ να πιανουν λιγοτερο χωρο και καποια να γινουν 2 σε 1. ευχαριστω

Δηλαδή να μπει κάποιο Κιτ Συρρίκνωσης για Μεγάλα Κτίρια π.χ. όπως έγινε με το Πηγάδι Ευχών?
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ναιι!!!! Καιρός ήταν! Το καλό που σας θέλω μην πουληθεί κανένα κτίριο από μόνο του ή γίνει κάτι αντίστοιχο, σας έφαγα!

Το καλό που σας θέλω να μη με βάζετε να σας επιστρέφω κτίρια :p
 

DeletedUser29206

Guest
Μία ερώτηση: Όσο είναι σε λειτουργία η Ανοικοδόμηση η παραγωγή όλων των κτιρίων που έχουν ή δεν έχουν αποθηκευτεί στην καρτέλα, συνεχίζεται;
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Οι παραγωγές συνεχίζονται κανονικά κι αν μετακινήσεις σετ κτιρίων δε μηδενίζει ο χρόνος παραγωγής τους.
Μπορείτε να διαβάσετε και τη σελίδα στη wiki για περισσότερες λεπτομέρειες.
 

vulder

Μέλος
λίγη υπομονή να το δούμε στη πράξη γιατί ακούγεται πάρα πολύ καλό!
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! δεν μου αρεσει καθολου σαν ιδεα... προτιμω να παιδευομαι και να σκεφτομαι πως θα χωρεσω 5 κτιρια στην πολη μου η τι θα πρεπει να σβησω κτλ κτλ κτλ... ποτε δεν μου αρεσαν οι ευκολες λυσεις,προτιμω τον δυσκολο δρομο σε ολα!
(ε τι περιμενατε οτι θα συμφωνουσαμε ολοι??χαχαχαχαχ)
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

DeletedUser32315

Guest
Καλημέρα!!! Εγώ το βρίσκω πρακτικότατο κι απαραίτητο και σας ευχαριστούμε!
Αν θα έπρεπε να προσθέσω κάτι,αυτό θα ήταν η δυνατότητα να μπορούμε να τοποθετούμε προσωρινά ή μη στην αποθήκη κτήρια χωρίς να χρειάζεται ντε και καλά κιτ αποθήκευσης ή οριστική διαγραφή τους. Ας έχουμε και λίγο στοκ από επιλογή βρε αδερφέ!! :) Καλή μας μέρα!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Πολλοί παίκτες όλα αυτά τα χρόνια εξέφραζαν την επιθυμία τους να μπορούν να αποθηκεύουν κτίρια για να διαχειρίζονται καλύτερα το χώρο στην πόλη τους.
Η πρώτη λύση που βρήκαμε, ήταν τα Κιτ Αποθήκευσης, τα οποία αποθηκεύουν μόνο ένα κτίριο που έχει αποκτηθεί από κάποια εκδήλωση.
Με τον καιρό είδαμε ότι αυτό δεν είναι και τόσο χρήσιμο για τις μεγάλες πόλεις, οπότε βρήκαμε αυτή τη λύση που νομίζω ότι είναι πιο πρακτική.
Αλλάζεις τα πάντα, χωρίς να χάνεις τίποτα από τις παραγωγές σου, πολύ εύκολα.
Το να μπορείς να αποθηκεύεις όποιο κτίριο θες δε νομίζω να εφαρμοστεί , αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Τώρα για εσάς που σας αρέσουν τα δύσκολα, μπορείτε να χρησιμοποιείτε τον παλιό, καλό, παραδοσιακό τρόπο.
 

DeletedUser32319

Guest
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για τη Λειτουργία Ανοικοδόμησης
Ένα από τα πιο ουσιαστικά εργαλεία που θα μπορούσε να ενσωματωθεί στο παιχνίδι, αν όχι το ουσιαστικότερο. Πολλά συγχαρητήρια σε εκείνους που αφουγκράστηκαν τις ανάγκες των παικτών και υλοποίησαν τη λειτουργία αυτή. Πιστεύω ότι θα βοηθήσει πολύ, όχι μόνο τους παλιούς παίκτες αλλά και τους νέους, που όσο να 'ναι κάποια λάθη στην αρχική διάταξη της Πόλης θα έχουν κάνει (όπως οι περισσότεροι από εμάς).
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Σε εμενα γτ δεν υπαρχει πουθενά??? http://prntscr.com/kq1yrf
Θα ενεργοποιηθεί αύριο (δες σχετική ανακοίνωση https://forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/Λειτουργία-Ανοικοδόμησης.7404/ )
Θα δεις το συνημμένο στην κορυφή της σελίδας, όταν πατήσεις το εργαλείο μετακίνησης/διαγραφής (θα έχει προστεθεί το 4ο κουμπί)
Φαντάζομαι θα ισχύσει για όλους όσους έχουν ξεκλειδώσει την αντίστοιχη τεχνολογία.
 

Συνημμένα

  • Screenshot at Sep 03 16-03-06.png
    Screenshot at Sep 03 16-03-06.png
    45,8 KB · Προβολές: 2

DeletedUser31570

Guest
Θα μπορουσε να γινει κ αλλαγη στο ξεκλειδωμα επεκτασεων. Πχ προσωρινη αποθηκευση(οπως κ θα εχει η ανοικοδομηση) και για τις επεκτασεις ...
Τελος ενα κουμπακι το οποιο θα μαζευει ολα τα κτηρια, ΜΚ, δρομους(πλην επεκτασεις) αυτοματα...
 
Κορυφή