Λειτουργία Ανοικοδόμησης

dio21

Καμένος Χρήστης
Συμφωνω οτι ειναι μια χρησιμοι προσθηκη, αλλα και ενδιαφερουσα....μας μενει να δουμε την λειτουργεια της....
Αντε μπας και βρουμε τη διαθεση να κατσουμε και να "παιξουμε" με τη πολη μας που την εχουμε παρατησει και χορταριασε....;)

Τωρα... οσο αφορα καποια πρωτα "συννεφακια" που βλεπω στον οριζοντα....
Κατα αρχας, μου δινει ελπιδα η φραση "προς το παρων" στο παρακατω κειμενο:
https://prnt.sc/kq2qpa
Πιστευω οτι τουλαχιστον για του δρομους θα επρεπε να φροντησουν οι δημιουργοι, ετσι ωστε κατα την Λειτουργεια της Ανοικοδομιδης, να μπορεις να διαγραφεις (τουλαχιστον) δρομους, και να μη πρεπει να πατας ΑΚΥΡΟ να ξαναρχιζεις απο την αρχη τις αποθηκευσεις και τις διαγραφες και να ξαναμπαινεις σε mode Ανοικοδομισης ξανα-μανα...
Αλλωστε αν σβησεις απο πριν δρομους μαλλον παει τζαμπα η (πολυ σωστη κατα τα αλλα) δυνατοτητα που δινει η Λειτουργεια Ανοικοδομισης, τα κτηρια να συνεχιζουν να παραγουν καθολη την διαρκεια αυτης....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα Καλη Εβδομαδα
Χρησιμο εργαλειο ομως θελει προσοχη για να μην σας γινουν τα ..νευρα τσαταλια*
Η συμβουλη της ...ανακατασκευαστικης ημερας
Οσοι εχετε μεγαλη πολη με κτηρια και δρομους διαφορετικων εποχων
μην δοκιμασετε να την ανακατασκευη .μονοκοπανια*
θα σας κολλαει προς το τελος και θα σας ξαναγυριζει στην αρχικη κατασταση
Δοκιμαστε την ανακατασκευη τμηματικα
...Ναι ναι ναι ακολουθει και ασχετο και ασμα
ασχετο
ναι επιτηδες βαζω τετοιες λεξεις ορα* ..για να εκπαιδευω τους λαθροαναγνωστες μας εξ αλλοδαπης σε ελληνικες ιδιωματικες λεξεις
ακολουθει το ασμα που οσονουπω θα ηχει απο ακρη σε ακρη στο ΦΟΕ
φοεκιτακια μου αντε ετοιμαστε τις φορμουλες σας τα καπελακια σας και ..αρχιζουμε

 

DeletedUser31590

Guest
Θα ενεργοποιηθεί αύριο (δες σχετική ανακοίνωση https://forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/Λειτουργία-Ανοικοδόμησης.7404/ )
Θα δεις το συνημμένο στην κορυφή της σελίδας, όταν πατήσεις το εργαλείο μετακίνησης/διαγραφής (θα έχει προστεθεί το 4ο κουμπί)
Φαντάζομαι θα ισχύσει για όλους όσους έχουν ξεκλειδώσει την αντίστοιχη τεχνολογία.

Ερωτηση ποια τεχνολογια ειναι ? σε ποια εποχη ?
 

DeletedUser31590

Guest
Πολυ καλο πιστευω να δουλευει αψογα χωρις κολλημα γρηγορα και ευκολα καλο ειναι να περιμενουμε την εφαρμογη και οχι αμεση κατεδαφιση μην βρεθουμε προ εκπληξεων και τρεχουμε ...........:mad::(
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα και από μένα , πρώτη φορά γράφω εδω.οταν είδα την ανακοίνωση το πρωί πέταξα από χαρά!σκέφτηκα ότι επιτέλους θα είχα τη δυνατότητα να ανασυνταξω από την αρχή την πόλη μου και να οργανώσω διαφορετικά τον χώρο μου.μετα διάβασα τα σχόλια σας και άρχισα να προβληματίζομαι.θελει πολύ δουλειά και πάλι και θα γίνεται κουραστικό αν δεν σου δίνει δυνατότητα αποθήκευσης ή διαγραφής στα κτίρια που αποφασίζεις ότι στην νέα πόλη δεν χρειάζονται(τυπου σπαζοκεφαλια).όπως και να χει σίγουρα όσοι ασχολούνται ακόμα με το καταπληκτικό παιχνίδι έχουν κάθε λόγο να χαίρονται!
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα απο την μικρη εμπειρια* μου στο βετα
http://prntscr.com/kqcja5

θελω να σας επισημανω-ανακεφαλαιωσω τα κατωθι :

1 Δεν ειναι εργαλειο μονιμης αποθηκευσης
προσωρινα αποθηκευει τα κτηρια
http://prntscr.com/kqcjue

2 Για να μπορεσετε να αποθηκευσετε τις αλλαγες δεν πρεπει να εχουν μεινει κτηρια -δρομοι στην προσωρινη αποθηκη
http://prntscr.com/kqckdu
διαφορετικα σου επισημαινει οτι υπαρχουν κτηρια
http://prntscr.com/kqcn9v
ανα πασα στιγμη μπορειτε να ακυρωσετε τις αλλαγες -πριν φυσικα την οριστικη ολοκληρωση της-
http://prntscr.com/kqcoe6
για λογους ασφαλειας η ενεργεια αυτη θα σας ζηταει επιβεβαιωση
http://prntscr.com/kqcowv

3 Ολες οι παραγωγες τρεχουν κανονικα κατα την διαρκεια που εχετε τα κτηρια στην προσωρινη αποθηκη
ουτε χανονται τα μπονους αμυνας και επιθεσης των κτηριων κατα την διαρκεια που ειναι προσωρινα αποθηκευμενα

4 κατα την διαρκεια της ανακατασκευης δεν λειτουργει παραλληλα και η δυνατοτητα πωλησης ενος κτηριου

5 Δεν ισχυει (δεν λειτουργει) η μετακινηση/ανταλλαγη θεσης ενος κτηριου σε θεση αλλου κτηριου
μονο σε ελευθερο χωρο μπορειτε να μετακινησεσε ενα κτηριο κατα την διαρκεια της προσωρινης αποθηκευσης

6 Εαν δεν θελετε να διακινδυνεψετε κολληματα και λιγο πριν το τελος ..πτου και απο την αρχη δοκιμαστε την ανακατασκευη τμηματικα

Ακολουθει το ..ασχετο*
... λεμε τωρα αφου ειναι γνωστο σε οσους με ξερουν
οτι η χαρα της φοεκικης ζωης μου ειναι το κτιζε γκρεμιζε ..δουλεια να μην σου λειπει
το συγκεκριμενο δε εργαλειο απο την ημερα που μπηκε στον βετα το εχω κανει κατι σαν ...αντιβιωση πρωι-βραδυ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αρτεμισία

Νέο Μέλος
Καλησπέρα και από μένα , πρώτη φορά γράφω εδω.οταν είδα την ανακοίνωση το πρωί πέταξα από χαρά!σκέφτηκα ότι επιτέλους θα είχα τη δυνατότητα να ανασυνταξω από την αρχή την πόλη μου και να οργανώσω διαφορετικά τον χώρο μου.μετα διάβασα τα σχόλια σας και άρχισα να προβληματίζομαι.θελει πολύ δουλειά και πάλι και θα γίνεται κουραστικό αν δεν σου δίνει δυνατότητα αποθήκευσης ή διαγραφής στα κτίρια που αποφασίζεις ότι στην νέα πόλη δεν χρειάζονται(τυπου σπαζοκεφαλια).όπως και να χει σίγουρα όσοι ασχολούνται ακόμα με το καταπληκτικό παιχνίδι έχουν κάθε λόγο να χαίρονται!


μπορείς να διαγράψεις τα κτίρια που λες από πριν αρχίσεις!!

θα ειναι χρησιμο πιστευω εργαλειο!! αφου δεν μηδενιζει και η παραγωγη αν τα μετακινησεις οπως διαβασα
 

DeletedUser32026

Guest
Αρκετα ενδιαφερον παιζω και στους 5 κοσμους
μου λυνει τα χερια....ελπιζω αναλογες εκπληξεις στο μελλον
 

DeletedUser29206

Guest
Κάτι που θα μπορούσε να προστεθεί στην καρτέλα ανοικοδόμησης (εκεί που αποθηκεύονται τα κτίρια) θα ήταν ένας νέος τρόπος κατάταξης των κτιρίων σύμφωνα με το πόσο χώρο πιάνουν. Για να γίνω πιο σαφής να χωρίζονται ανά μήκος αλλά και ανά πλάτος ξεχωριστά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31332

Guest
καλημερα, ναι να γινει συμτυξη σαν το πηγαδι των ευχων και σε καποια μ/κ που δινουν τα ιδια πραγματα να γινει ενωση 2 σε 1 με επιλογη του παικτη. παραδειγμα να καταργησω τον πυργο της βαβελ και αυτα που μου δινει στην δεδομενη χρονικη στιγμη να πανε σε αλλα μ/κ. ευχαριστω
 

DeletedUser32315

Guest
Κάτι που θα μπορούσε να προστεθεί στην καρτέλα ανοικοδόμησης (εκεί που αποθηκεύονται τα κτίρια) θα ήταν ένας νέος τρόπος κατάταξης των κτιρίων σύμφωνα με το πόσο χώρο πιάνουν. Για να γίνω πιο σαφής να χωρίζονται ανά μήκος αλλά και ανά πλάτος ξεχωριστά.

Φοβερά πρακτικό αν μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο,αλλά και τρομερά δύσκολο θαρρώ!
 

furfante

Ενεργό Μέλος
Το καλό που σας θέλω να μη με βάζετε να σας επιστρέφω κτίρια :p
χμμμ, για να δουμε τι θα συμβει στην περιπτωση που κοπει καποια συνδεση ή το ρευμα σε καποιον/α :confused:
bug σιγουρα θα υπαρχουν.... αρκει να τα βρουμε εγκαιρα:)
καλη δουλεια παντως, κ δινει τη δυνατοτητα να γυροφερνουμε τα κτηρια που ειναι πολυ χρησιμο..... (ποσοι απο μας δεν εχουν χρησιμοποιησει city builder απο site μη αξιοπιστα.....)
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
δεν μου αρεσει καθολου το εργαλειο ανοικοδομισης..να το βγαλετε!παλια εκανα 1:30 ωρα να φτιαξω την πολη μου..τωρα εκανα μονο 30 λεπτα κ εχασα 1 ωρα...αναγκαστηκα να την ξαναμαζεψω,να την κανω οπως ηταν παλια και να την ξαναχτισω για δευτερη φορα για να ειμαι μεσα στα ωρια της μιαμισης ωρας..μου χαλατε το πλανο!χτισε γκρεμισε χ3..παιδεμα...

(περα απο την πλακα ειναι κατι που εγινε ΥΠΕΡ του παιχτη μετα απο πολλα χρονια...πηξαμε τα τελευταια χρονια με πραγματακια κατα του παιχτη οπως οι πιθανοτητες...)
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

DeletedUser29206

Guest
δεν μου αρεσει καθολου το εργαλειο ανοικοδομισης..να το βγαλετε!παλια εκανα 1:30 ωρα να φτιαξω την πολη μου..τωρα εκανα μονο 30 λεπτα κ εχασα 1 ωρα...αναγκαστηκα να την ξαναμαζεψω,να την κανω οπως ηταν παλια και να την ξαναχτισω για δευτερη φορα για να ειμαι μεσα στα ωρια της μιαμισης ωρας..μου χαλατε το πλανο!χτισε γκρεμισε χ3..παιδεμα...

(περα απο την πλακα ειναι κατι που εγινε ΥΠΕΡ του παιχτη μετα απο πολλα χρονια...πηξαμε τα τελευταια χρονια με πραγματακια κατα του παιχτη οπως οι πιθανοτητες...)
Μπορεί να μην είναι χρήσιμο για εσένα αλλά για τους περισσότερους είναι πολύ σημαντικό, άμα δε σου κάνει μην το χρησιμοποιείς. Στο φτιάξιμο το λες και μόνος σου ότι είναι πιο γρήγορα με την ανοικοδόμηση, την άλλη 1 ώρα την έχασες τζάμπα γιατί πολύ απλά μπορείς να ακυρώσεις την ενέργεια πριν φυσικά αποθηκεύσεις τις αλλαγές.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Μπορεί να μην είναι χρήσιμο για εσένα αλλά για τους περισσότερους είναι πολύ σημαντικό, άμα δε σου κάνει μην το χρησιμοποιείς. Στο φτιάξιμο το λες και μόνος σου ότι είναι πιο γρήγορα με την ανοικοδόμηση, την άλλη 1 ώρα την έχασες τζάμπα γιατί πολύ απλά μπορείς να ακυρώσεις την ενέργεια πριν φυσικά αποθηκεύσεις τις αλλαγές.

Όταν έχεις ένα συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα στο μυαλό σου δε το αλλάζεις έτσι εύκολα :p
 

DeletedUser32026

Guest
κατι ασχετο, για το νεο event εχουμε νεοτερα ποτε θα ερθει?
συγνωμη που ρωταω εδω απλα δεν γνωριζω που αλλου μπορουσα να κανω αυτη την ερωτηση
ευχαριστω πολυ
 
Κορυφή