Επιλυμένο Μαχες σε τομεα που δεν συνορευει με εχθρικους τομεις

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Δεν εχω εντοπισει το πως μπορει να γινει αυτο, αλλα, συμβαινει...

Στον χαρτη της Σημερινης εποχης υπηρχε ενεργη πολιορκια στον τομεα 48.45.
Ο πιο κοντινος "εχθρικος" τομεας ειναι σε 2 τομεις αποσταση (50.46) και η συντεχνια που τον κατεχει εχει κανει μεταφορα αρχηγειου, συνεπως δεν μπορει να ερθει σε τετοια αποσταση ωστε να "σπασει" την πολιορκια.
Η συντεχνια *** ΤΡΕΛΑΔΙΚΟ *** εχει στην κατοχη της μονο εναν τομεα που ειναι και το αρχηγειο τους (55.54) σε αποσταση 11 τομεων απο την ενεργη πολιορκια.
Η πολιορκια στον τομεα 48.45 "σπαει" απο μαχες που κανει η συντεχνια *** ΤΡΕΛΑΔΙΚΟ ***, απο 11 τομεις αποσταση !!! ΟΥΑΟΥ !!!

Ας μας εξηγησει ο παικτης Lewnidaszn ή ας ρωτησει τον συμπαικτη του που το εκανε και να μας πει πως γινεται αυτο ;; Ωεο !! Πως ;;
Για εξηγηστε μας πως κανετε μαχες σε τομεα που απεχει 11 τομεις απο δικο σας τομεα ;;
 

Συνημμένα

  • ____a01.jpg
    ____a01.jpg
    755,1 KB · Προβολές: 26
  • ____a02.jpg
    ____a02.jpg
    300,8 KB · Προβολές: 24
Τελευταία επεξεργασία:

lewnidaszn

Banned
Μπορεις να ρωτησεις αυτον που το εκανε εμενα τι με ρωτας;χαχαχαχ εγω δεν παιζω σες εδω και δυο εβδομαδες
 

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Μπορεις να δεις ποιος εβαλε πολιορκια και ποιος εκανε μαχες. Αφου λοιπον εισαι "μαγκας" και λες τριγυρω οτι θελεις καθαρο παιχνιδι, βγαλε σκρινσοτ να δουν και οι αλλοι ποιος ειναι κι αν δεν μπορεις σκρινσοτ πες ποιος το εκανε για να τον ρωτησουμε. Εκτος αν φοβασαι να πεις ποιος το εκανε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lewnidaszn

Banned
Ρε καραφλοτζουτζουκο μου μαλλον εισαι σε μπερδεway φαση τσιλαρεεε λιγο
Αν δεις δεν ειμαι σε κανεναν κοσμο σε τρελαδικο χωρις το μαυρο πειρατικο αβαταρ
Οποτε αν θες να μαθεις στειλε στους ιδιους να σου πουνε τι και πως
Ξερω πονας απο την πολυ φαπα ενα χρονο τωρα αλλα μην αγχωνεσαι εγω ειμαι και φιλοζωος αγαπαω τις καραφλες νυφιτσες
Δεν θα τρως πολλες φαπες τωρα το καλοκαιρι απο χειμωνα βλεπουμε χαχαχα
 

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Μπορεις να δεις. Εσυ και καποιοι αλλοι παιζετε με τον λογαριασμο του ΜΠΑΜΠΗ και του xristosfou. Λες να μην εχουμε μιλησει με τον Μπαμπη ;; Εεεε ;; Λες ;; Δεν ειναι δυσκολο να ζητησει η διαχειριση να γινει επιβεβαιωση με το αρχικο μειλ σε ολους οσους εχετε και να τους χασετε και σεις και η αλλη συντεχνια που τους χειριζεται. Μπες με τον λογαριασμο τους και δες ποιος εκανε τις μαχες να μας πεις. 2 παικτες ειναι η συντεχνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Ας εχουν στο νου τους οι παικτες οτι αυτο συμβαινει και μην τους φανει περιεργο, αν κανουν μαχες σε οποιονδηποτε τομεα να τους σπανε κι απο αλλες συντεχνιες, που δεν συνορευουν. Κι ας το εχει υποψιν της και η διαχειριση, διοτι αν δεν κανουν διορθωσεις στους χαρτες ΣεΣ του FOE, σε λιγο, θα σπανε και απο το Elvenar... και απο αλλα παιχνιδια της Inno.
 

TeTaTeT

Μέλος
Επειδή πάλι γράφει άσχετα σχόλια και προσωπικούς χαρακτηρισμούς ο παίκτης Lewnidaszn φεύγουμε από τη ουσία του θέματος. Σχόλια που κανονικά θα πρέπει να διαγραφούν. Αυτο που αναφέρει ο παίκτης GKCollect είναι πολύ σοβαρό και το έκαναν από συντεχνία που είναι φιλική με τη συντεχνία του παίκτη Lewnidaszn και ο παίκτης Lewnidaszn λέει ότι δεν ξέρει πως γίνεται και δεν ρωτάει να μάθει πως το έκαναν οι φίλοι του. Αποδεκτό αλλά αυτό δεν διάγραφει το ότι γίνεται και το ότι το έχουν κάνει οι φίλοι του.

Τι έχει να πει η διαχείριση επι του θέματος ;
 

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Μιλαμε για πολυ πονο ομως. Χαχαχαχαχα. Σε ολα τα θεματα γραφεις τα ιδια και τα ιδια. ΠΟΝΟΣ και ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ !!!!
Περα απο τον πονο ειναι και εμφανες οτι εισαι και στην κοσμαρα σου.

Μονος σου λες για προγραμματα, μονος σου λες ποιος τα φτιαχνει, μονος σου λες ποιος τα χρησιμοποιει. Ολα απο τη φαντασια σου. Εγω εχω πει εκατονταδες φορες οτι ο οποιοσδηποτε μπορει να εχει δημιουργησει ενα προγραμμα, οτι υπαρχουν πολλα προγραμματα στο ιντερνετ και οτι δεν ειναι παρανομος αυτος που τα φτιαχνει αλλα αυτος που τα χρησιμοποιει. Τα υπολοιπα ειναι ολα αποκυημα της νοσηρης φαντασιας σου. Αλλα εχω πει, αλλα γραφεις. Κλλασικη περιπτωση πονου.

Για το "ζωα"... αυτη ειναι η αποψη σου για τους συνομιλητες σου. Οποιος δεν συμφωνει με τη φαντασια σου τον χαρακτηριζεις με διαφορα κοσμητικα επιθετα. Αυτος ησουν παντα, αυτος παραμενεις. Ενας τυπος που κανει σπαμ και γραφει μονο οτι εχει στη φαντασια του. Και το ποιος ξεφτιλιζεται... Μην την ψαχνεις. Ακομη και στους "δικους" σου που τα λες ξερουν τι γινεται... εσυ δεν ξερεις τι γινεται περα απο τη μυτη σου.
 

No0BaKiKiLLeR

Νέο Μέλος
Μιλαμε για πολυ πονο ομως. Χαχαχαχαχα. Σε ολα τα θεματα γραφεις τα ιδια και τα ιδια. ΠΟΝΟΣ και ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ !!!!
Περα απο τον πονο ειναι και εμφανες οτι εισαι και στην κοσμαρα σου.

Μονος σου λες για προγραμματα, μονος σου λες ποιος τα φτιαχνει, μονος σου λες ποιος τα χρησιμοποιει. Ολα απο τη φαντασια σου. Εγω εχω πει εκατονταδες φορες οτι ο οποιοσδηποτε μπορει να εχει δημιουργησει ενα προγραμμα, οτι υπαρχουν πολλα προγραμματα στο ιντερνετ και οτι δεν ειναι παρανομος αυτος που τα φτιαχνει αλλα αυτος που τα χρησιμοποιει. Τα υπολοιπα ειναι ολα αποκυημα της νοσηρης φαντασιας σου. Αλλα εχω πει, αλλα γραφεις. Κλλασικη περιπτωση πονου.

Για το "ζωα"... αυτη ειναι η αποψη σου για τους συνομιλητες σου. Οποιος δεν συμφωνει με τη φαντασια σου τον χαρακτηριζεις με διαφορα κοσμητικα επιθετα. Αυτος ησουν παντα, αυτος παραμενεις. Ενας τυπος που κανει σπαμ και γραφει μονο οτι εχει στη φαντασια του. Και το ποιος ξεφτιλιζεται... Μην την ψαχνεις. Ακομη και στους "δικους" σου που τα λες ξερουν τι γινεται... εσυ δεν ξερεις τι γινεται περα απο τη μυτη σου.
εσυ αδερφε το εχεις καμενο... αναθεμα και αν τα πιστευεις αυτα που γραφεις
 

lewnidaszn

Banned
Για πες λιγο ρε μεγαλε με τον λογαριασμο trezor ποιος τον ειχε κλεψει απο τους σπαρταν; Πως δικαιολογειται σκρινσοτ απο το σκαιπ του ορεστη οταν απαντουσε ο κλεφτης; Την αληθεια λεω και σε ποναει
 

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Τρεις λαλουν και δυο χορευουν. Παλι αλλο θεμα... εκτος θεματος κι αυτο, οπως παντα... Χαχαχαχαχαχα. Πονος !!!!

Ρωτας ποιος εκλεψε λογαριασμο που εναι στη συντεχνια σου ; Ρωτας πως βρεθηκε φωτο σε καποιον Χ, απο σκαιπ καποιου Ψ, που ειχε στοιχεια καποιου Ω ; Ρωτα αυτους... Ρωτα τον συμπαικτη σου... Ρωτα τον εαυτο σου... Εμενα, γιατι με ρωτας ;; Τι με νοιαζουν εμενα αυτα ;; Τι μας νοιαζουν ολα αυτα ;; Αν εχετε αποριες να πατε σε καποιον ειδικο να σας βοηθησει ή ανοιξτε ενα θεμα να τα πειτε, μπας και σας βοηθησουν.

Μονοι σας ξεφτιλιζεστε και αυτοκαρφωνεστε. Κανετε τα παντα να αλλαξει η συζητηση και να μην μαθευτουν οι αληθειες που σας πονανε. Το προβλημα που αναφερω υπαρχει, το χρησιμοποιειτε οπως και καποια αλλα και ΠΟΝΑΕΙ οταν τα λεμε δημοσια και τα μαθαινουν ολοι οι παικτες και η διαχειριση. Εσεις ειστε αυτοι που φαγατε μπαν για τα μπαγκ που χρησιμοποιειτε. Εμεις δε μασαμε. Οτι βρισκουμε θα το αναφερουμε και οταν διορθωθουν αυτα τα μπαγκ που χρησιμοποιειτε, τοτε θα ξαναπαιξουμε. Μεχρι τοτε ζειστε στο ονειρο σας.

ΥΓ Θελετε να ανοιξω ενα θεμα "Εδω πειτε τον πονο σας" ;; Για να γραφετε εκει και να μην κανετε ασχετα σχολια, σε θεματα που σας εκθετουν και να προσπαθειτε να πεταξετε τη μπαλα στην κερδικα ;; Στα θεματα που αφορουν το παιχνιδι να γραφετε για το παιχνιδι και να μην αυτοκαρφωνεστε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

TeTaTeT

Μέλος
Ο τρόπος που γράφει και πράττει κάθε άνρωπος, είναι καθρέφτης της ηθικής και του χαρακτήρα του. Ένας άνθρωπος χωρις αρχές και αξίες, χωρίς ηθική, είναι ένας άνθρωπος χωρίς χαρακτηρα. Αν είχε χαρακτήρα θα ένοιωθε την ανάγκη να δημιουργήσει αρχές και αξίες.

Να'σαι καλά Lewnidaszn. Σ' ευχαριστουμε που μας δείχνεις ξεκάθαρα μ' αυτά που γράφεις, το πως σκέφτεσαι και τι πράττεις. Συνεχώς κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια. Αν εσυ παίζεις με διπλούς, προγράμματα κλπ αυτό δεν σημαίνει οτι όλοι παίζουν έτσι. Ας τα βλέπουν αυτά οι υπεύθυνοι, μήπως και καθαρίσει το παιχνίδι.
 

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Δεν χρειαζεται να συζηταμε περισσοτερο.
Οταν ειπα οτι δεν βλεπεις περα απο τη μυτη σου, κατι ηξερα... κελαηδησε το πουλακι... Χαχαχαχαχα.

Τα στοιχεια για μαχες σε ασχετους τομεις, αυτοματες μαχες χωρις αποτελεσμα και χωρις αλλαγη στρατου, πολιορκιες σε δευτερολεπτα, πινακακια οπου να ναι και πολλα ακομη εχουν δοθει εκει που πρεπει και πλεον "εχουν γνωση οι φυλακες". Ισως χρειαστει να δοθουν και στην εταιρια απ ευθειας (αναλογα του τι ακριβως θα γινει απο τους φυλακες). Υποθετω οτι ειναι θεμα χρονου να πιαστουν οσοι παιζουν ετσι (διοτι το να ελεγχθουν ειναι πολυ ευκολο) και να καθαρισει μονιμα απο δαυτους το παιχνιδι. Αν δεν διαγραφουν μονιμα ή συνεχισουν να παιζουν ετσι, ειναι επισης θεμα χρονου να φανει το αποτελεσμα στην εταιρια, με χασιμο αρκετων χιλιαδων ευρω και οχι μονο απο την Ελλαδα. Αν χρειαστει θα ενημερωθουν ολοι οι παικτες και θα μαθουν τι γινεται και σε τι παιχνιδι δινουν τα χρηματα τους. Υπαρχουν αρκετοι τροποι για την ενημερωση τους (facebook, forum κλπ). Συνεπως, ειναι στο χερι των φυλακων να αναλαβουν δραση για να μην χασουν τους παικτες που δινουν χρηματα στο παιχνιδι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Παρ'όλα αυτά το φαινόμενο συνεχίζει...παράπονα για τον ΣεΣ.png Κόσμος Β. Να ακόμη μια απόδειξη της ύπαρξης του φαινομένου, τα δικαιολογημένα παράπονα αυτού του παίκτη. Θα ήθελα να ξέρω τι κάνει η... αρμόδια υπηρεσία!
 

Smerna

Μέλος
Και κατι σχετικό που εχω αναφέρει σαν bug, αλλα δεν πηρα ποτε ικανοποιητικη απαντηση
στο ιστορικο γραφει παντα το ονομα του παικτη της συντεχνιας μας που κανει καποια ενεργεια
οταν γινεται απο αλλη συντεχνια καποια ενέργεια, δεν γραφει παντα αν και θα επρεπε δλδ μπορει να γραφει σε μενα και να μην γραφει σε αλλο συντεχνο μου, αν και εχει τον συγκεκριμένο παικτη γείτονα η φιλο
Στις 25/4/2021 αναφέρει το ιστορικο μεταφορα αρχηγειου χωρις να γραφει το ονομα του συντεχνου που την εκανε
ειμασταν στην κληση 6 ατομα, μεταφορα δεν εκανε κανεις αφου το αρχηγειο ηταν εκει και πριν τις 8

το ενδεχόμενο να μην γραφει επειδη η ενέργεια με καποιο τροπο εγινε απο αλλη συντεχνια υπαρχει? Μην βιάστητε να απαντήσετε, σκεφτείτε το. Το αρχηγειο ηταν εκει πριν τις 8 και μετα τις 8 με μαχες που κάναμε αν κάναμε μεταφορα θα παίρναμε και αλλους τομεις, ομως με το συγκεκριμένο bug, που προφανώς εκμεταλλεύτηκε καποιος δεν ηταν δυνατον
 

Συνημμένα

  • 5131E68F-0C92-4E70-A0B4-DD6FEB2F9B11.jpeg
    5131E68F-0C92-4E70-A0B4-DD6FEB2F9B11.jpeg
    59,2 KB · Προβολές: 9

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Καλησπερα. Υπαρχει τροπος, ετσι ειναι το παιχνιδι. Οταν "χτυπαει" το αρχηγειο μια αλλη συντεχνια και κατακταει τον τομεα του, το αρχηγειο μεταφερεται αυτοματα σε αλλον τομεα και στο τετραδιο αυτη η μεταφορα γραφεται χωρις ονομα παικτη.

Στη φωτογραφια που εχεις ανεβασει αναφερει τον τομεα 35 77 που κατακτηθηκε και οτι αμεσως μετα εγινε μεταφορα του αρχηγειου στον τομεα 35 76. Απο αυτα φαινεται οτι το αρχηγειο ηταν στον 35 77 και μετα την κατακτηση πηγε αυτοματα στον 35 76. Εννοειται οτι δεν αναφερει παικτη καθοτι η μεταφορα εγινε λογω της κατακτησης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Smerna

Μέλος
Αυτο που λες εχεις δικιο, αλλα το αρχηγειο μας ηταν εκει πριν τις 8
και το ξέρουμε 6 ατομα μιας και ηταν ο μονος τομεας που δεν ειχαμε βαλει αμηνες
δυστυχως δεν ειχα φωτο πριν το ρολοι, οποτε απλα να το εχετε υπ όψιν σας. Και αν ισχύει αυτο, δλδ αν αλλη συντεχνια κατέκτησε τον τομεα, τοτε απλα θα μας επέτρεπε την μεταφορα του αρχηγειου. Οταν δεν την επιτρέπει ειναι εφόσον εχει γινει μεταφορα απο την συντεχνια μας.

στα δεκάδες μνμτα που αλλαξα με την διαχειριση δεν μου ειπαν αυτο που θα ηταν και το προφανες
αλλα μονο οτι δεν μπορούν να δώσουν πληροφορια, θα μπορούσαν να πουν το αρχηγειο μεταφέρθηκε επειδη η τάδε συντεχνια κατέκτησε τον τομεα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vilya

Ενεργό Μέλος
Έχει επιλυθεί. Το παρόν κλειδώνει.
Για δική σας διευκόλυνση παρακαλούμε να διαβάσετε το σχετικό άρθρο σχετικά με τις αναφορές σφαλμάτων.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή