Μη απόδοση ανταμοιβής τομέων επαρχίας στον χάρτη τής εκστρατείας

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

finrοd

Banned
Όπως φαίνεται στα παρακάτω δύο στιγμιότυπα, έχουν κατακτηθεί οι τρεις τομείς της επαρχίας «Μεσαία Ύδατα» στον χάρτη τής εκστρατείας τής εποχής Αρκτικό Μέλλον στον Α' κόσμο, όμως δεν έχουν πιστωθεί στην αποθήκη οι ανταμοιβές τους, συγκεκριμένα το «προμήθειο». (10*3=30 τμχ).
Γιατί αυτό συμβαίνει; Είναι σωστό να συμβαίνει; Μου διέφυγε κάτι; Αν όχι, τότε ας πιστωθούν οι ανταμοιβές στην αποθήκη τής πόλης.
Screenshot_2021-03-23 Forge of Empires.jpg
Screenshot_2021-03-23 Forge of Empires(1).png
 

finrοd

Banned
Μη βλέποντας διάθεση από την ΟΔ να δώσει απάντηση εδώ στο φόρουμ, χρησιμοποίησα το ΚΥ.
Να η απάντησή από την ΟΔ και η δική μου ανταπάντηση.
Εσείς τι λέτε; Είναι σωστά πράγματα αυτά; Να μας ζητάνε να δώσουμε μα να μην μας δίνουν αυτά που κερδίζουμε;
Screenshot_2021-03-24 Εμφάνιση αίτησης - Υποστήριξη InnoGames.png
 
  • Like
Αντιδράσεις: Razzi

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Η ανταμοιβή σου έχει δοθεί.
Επειδή όμως δεν έχεις ξεκλειδώσει ακόμα την τεχνολογία του Αρκτικού Λιμανιού που ξεκλειδώνει και το Προμήθειο, δεν εμφανίζεται ακόμα στην απογραφή σου.
Όταν την ξεκλειδώσεις, θα σου εμφανιστούν τα ειδικά αγαθά σε δεύτερο πίνακα ακριβώς κάτω από αυτά και θα φαίνεται και η ποσότητα που έχεις μαζέψει
 

finrοd

Banned
Η συνέχεια...
Screenshot_2021-03-24 Εμφάνιση αίτησης - Υποστήριξη InnoGames(1).png
Η ανταμοιβή σου έχει δοθεί.
Επειδή όμως δεν έχεις ξεκλειδώσει ακόμα την τεχνολογία του Αρκτικού Λιμανιού που ξεκλειδώνει και το Προμήθειο, δεν εμφανίζεται ακόμα στην απογραφή σου.
Όταν την ξεκλειδώσεις, θα σου εμφανιστούν τα ειδικά αγαθά σε δεύτερο πίνακα ακριβώς κάτω από αυτά και θα φαίνεται και η ποσότητα που έχεις μαζέψει
Μα δεν τα ζητώ διότι έχω στείλει το πλοίο να μου τα φέρει. Τα ζητώ διότι τα κέρδισα κατακτώντας τομέα. Δεν μου χρειάζεται σε τίποτε το λιμάνι για να κατακτήσω τον τομέα.
Από την άλλη, αν δεν μου δίνει ότι κερδίζω μέσω μαχών επειδή δεν έχω ...αρκτικό λιμάνι, τότε να μη μου ζητά κιόλας, μιας και δεν έχω αρκτικό λιμάνι.
Με το ζόρι δηλαδή να δώσω διαμάντια για να κάνω, αν χρειαστεί, διαπραγμάτευση για να κατακτήσω τομέα;
Δεν είναι σόι πράγματα αυτά. Δεν είναι....

ΥΓ
Πάντως ούτε και τις τεχνολογίες για τα υπόλοιπα 5 αγαθά τού αρκτικού μέλλοντος έχω ξεκλειδώσει, και μια χαρά μου πιστώνονται αυτά στη αποθήκη.

ΥΓ2
Και η συνέχεια της ...συνέχειας που παραπάνω αναρτήθηκε.
Screenshot_2021-03-24 Εμφάνιση αίτησης - Υποστήριξη InnoGames(2).png
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Love
Αντιδράσεις: Razzi

finrοd

Banned
Και κάπου εδώ το θέμα μάλλον αρχειοθετείται ...δεόντως στο αρχείο του κάδου απορριμμάτων τού σχεδιαστικού και του τεχνικού τμήματος...
Screenshot_2021-03-24 Εμφάνιση αίτησης - Υποστήριξη InnoGames(3).png
Εσείς όμως τι λέτε; Είναι λογικά πράγματα αυτά;
Το αγαθό ανήκει μεν στην εποχή τού αρκτικού μέλλοντος, (όπως και άλλα αγαθά), κύρια πηγή του η συλλογή μέσω τού πλοίου που αποπλέει από το αρκτικό λιμάνι, (όπως κύρια πηγή συλλογής των υπόλοιπων είναι τα εργοστάσια παραγωγής τους), μα ενώ εκείνα πιστώνονται κανονικά σαν από άλλες πηγές τ' αποκτάς, το προμήθειο δεν σου πιστώνεται.
Κι ας έχεις πολεμήσει γι' αυτό. Κι ας έχεις χάσει μονάδες στρατού, εντάξει δεν έχασα μα διακινδύνευσα τον χαμό τους.

Τέλος πάντων, όπως γράφω και στην απάντησή μου, η πόλη μου στον Α' κόσμο ποτέ δεν θα υπερβεί την Σημερινή εποχή και γι' αυτό ας ...ξεπιστώσουν τα 30 τμχ προμήθειου από 'κει που τα 'χουνε πιστώσει και πρόσβαση δεν έχω, κι ας μου πιστώσουν το αντίτιμό τους σε διαμάντια.

Εναλλακτικά, (είδατε τι καλός και «συζητήσιμος» άνθρωπος είμαι; ), και βάσει αυτού που γράφει το μέλος τής ΟΔ, ας μου ζητάει προμήθειο για διαπραγματεύσεις στους τομείς, σαν «πατήσω» την εποχή τού αρκτικού μέλλοντος, όπως δηλαδή ισχύει και για να μου το πιστώνει.
Όχι άλλα μέτρα κι άλλα σταθμά για αυτά που ζητάει κι αυτά που δίνει.,,,
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Haha
Αντιδράσεις: Razzi

finrοd

Banned
Καλημέρα και Χρόνια Σας Πολλά, μ' ιδιαίτερες ευχές σε εορτάζοντες κι εορτάζουσες!
Στο θέμα μας τώρα!
Το προωθήσατε ή όχι στο σχεδιαστικό και το τεχνικό τμήμα τής εταιρείας, κι ασχέτως με το τι οι ιθύνοντες των τμημάτων αυτών θα πράξουν, επιμένω να μου πιστωθούν στην αποθήκη τής πόλης μου στον Α κόσμο και να μου είναι άμεσα προσβάσιμα προς χρήση, ή τα 30 τμχ προμήθειο ή το αντίτιμό τους σε διαμάντια.
Τα κέρδισα, δεν τα ζητιανεύω ούτε χάρισμα τα ζητώ.
Ευχαριστώ!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Καλημέρα και Χρόνια Σας Πολλά, μ' ιδιαίτερες ευχές σε εορτάζοντες κι εορτάζουσες!
Στο θέμα μας τώρα!
Το προωθήσατε ή όχι στο σχεδιαστικό και το τεχνικό τμήμα τής εταιρείας, κι ασχέτως με το τι οι ιθύνοντες των τμημάτων αυτών θα πράξουν, επιμένω να μου πιστωθούν στην αποθήκη τής πόλης μου στον Α κόσμο και να μου είναι άμεσα προσβάσιμα προς χρήση, ή τα 30 τμχ προμήθειο ή το αντίτιμό τους σε διαμάντια.
Τα κέρδισα, δεν τα ζητιανεύω ούτε χάρισμα τα ζητώ.
Ευχαριστώ!

Δεν υπάρχει κάποιο σφάλμα για να αναφέρουμε, ούτε προβλέπεται και κάποια αποζημείωση.
Το ειδικό αγαθό έχει μπει στην απογραφή σου.
Σου έχω ήδη απαντήσει από πάνω.
Επίσης το φόρουμ δεν είναι χώρος για να συζητάμε σχετικά με τις αιτήσεις σου.
Αν νομίζεις πως το αίτημα σου δεν έχει απαντηθεί, μπορείς να επικοινωνήσεις και πάλι με το κέντρο υποστήριξης
 

finrοd

Banned
Δεν υπάρχει κάποιο σφάλμα για να αναφέρουμε,
Δεν έθεσα θέμα σφάλματος κώδικα μα σφάλματος λογικής.:cool:
ούτε προβλέπεται και κάποια αποζημείωση.
Εντάξει, το 'ριξα στους αστεϊσμούς σαν η αναφορά τού θέματος στο ΚΥ αρχειοθετήθηκε ...δεόντως. :)
Επίσης το φόρουμ δεν είναι χώρος για να συζητάμε σχετικά με τις αιτήσεις σου.
Τότε να μην συζητάτε σχετικά μ' αυτές.
Για αποκατάσταση τής αλήθειας, αρκεί να δείτε την πρώτη και τη δεύτερη δημοσίευση σε τούτο το θέμα.
Στη πρώτη, πριν απευθυνθώ στο ΚΥ, το έθεσα εδώ για να κουβεντιάσουμε αυτό καθ' αυτό το θέμα.
Σαν αγνοήθηκε, τότε έκανα αναφορά στο ΚΥ κι από εκεί και πέρα, (2η δημοσίευση κι έπειτα), το συζητούσα με την ΟΔ στο ΚΥ και απλώς μοιραζόμουν την εμπειρία τής κουβέντας που 'χα με την ΟΔ με τους συμπαίκτες μου, επιζητώντας και τη δική τους άποψη για το θέμα.
Κακό είναι; Κι αν θεωρείτε ότι είναι, που ακριβώς το «κακό» εντοπίζετε;
Αλίμονο αν αυτά που μας προβληματίζουν ή μας ξενίζουν στο παιχνίδι δεν μπορούμε να τα συζητάμε οι παίκτες μεταξύ μας εδώ, στο φόρουμ το δημιουργημένο ειδικά και μόνο για το παιχνίδι.
Το ειδικό αγαθό έχει μπει στην απογραφή σου.
Αν νομίζεις πως το αίτημα σου δεν έχει απαντηθεί, μπορείς να επικοινωνήσεις και πάλι με το κέντρο υποστήριξης
Ναι, για να το λες, μα δεν το βλέπω στην απογραφή και θα επανέλθω στην αίτηση στο ΚΥ μόλις διαπιστώσω το εάν το αγαθό μού είναι διαθέσιμο, έστω κι αν δεν το βλέπω στην απογραφή, σαν από το παιχνίδι μού απαιτηθεί η καταβολή του. Καλομελέτα... χαχαχα

Αυτά!
 
Τελευταία επεξεργασία:

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Πάλι το "γιατί", δεν έχει απαντηθεί... Και το ότι δεν βλέπουμε κάτι, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει...

Θέτω τη βάση... Ένας παίκτης είναι στη Σημερινή εποχή. Προχωράει στον χάρτη και φτάνει στο Αρκτικό. Μετά από κάποιες επαρχίες που έχει "ανοίξει" και έχει κερδίσει και Προμήθειο, σε κάποια δεν μπορεί να κάνει τη μάχη και αποφασίζει να κάνει διαπραγμάτευση. Έχει τα αγαθά αλλά η διαπραγμάτευση του ζητάει 50 Προμήθειο. Έχει το Προμήθειο στην αποθήκη του αλλά επειδή δεν είναι Αρκτικό, δεν μπορεί να κάνει τη διαπραγμάτευση. Για να συνεχίσει, παρόλο που έχει Προμήθειο, είναι αναγκασμένος να πληρώσει διαμάντια.

Γιατί ;;; ... Χμμμμμ.... Όντως, αφού έχει το Προμήθειο, γιατί πρέπει να πληρώσει διαμάντια ;;; ... ΚΑΙ... Δεν είναι μόνο σφάλμα λογικής, είναι και σφάλμα κώδικα. Ασχέτως αν δεν φαίνεται έχει Προμήθειο στην αποθήκη του και το παιχνίδι, δεν το υπολογίζει.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Γιατί η Εξόρυξη Προμηθείου είναι η τεχνολογία του Αρκτικού Μέλλοντος με την οποία ξεκλειδώνεται το Αρκτικό Λιμάνι και φυσικά η Εξόρυξη του Αγαθού. Τότε γίνεται και η αλλαγή στην απογραφή των αγαθών και εμφανίζεται η λίστα με τα Ειδικά Αγαθά από κάτω.
Μπορεί κάποιος να έχει προχωρήσει στο χάρτη περισσότερο από ότι στο δέντρο τεχνολογιών και να ξεκινήσει να παίρνει το αγαθό από τους τομείς του χάρτη. Αυτό δε σημαίνει ότι επειδή δεν έχει εμφανιστεί ο πίνακας το αγαθό χάνεται.
Όταν θα του ζητηθεί Προμήθειο στη διαπραγμάτευση, δε θα χρειαστεί να πληρώσει Διαμάντια αν έχει την απαιτούμενη ποσότητα στην απογραφή του.
Το σύστημα βλέπει ότι το αγαθό υπάρχει στην αποθήκη του παίκτη. Ο ίδιος ο παίκτης θα το δει όταν γίνουν τα παραπάνω.

Το ερώτημα έχει απαντηθεί και μπορεί να κλείσει το θέμα.



1617657989956.png
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή