Μπάλωμα στην ΜΑΝΤαρισμένη και η Ρο... Πάτο δεν έχει η ξεφτίλα. Αλήθεια αυτό!

finrοd

Banned
Δεν σας ενόχλησα, δεν σας χτύπησα, δρόμο δεν σας έκλεισα. Σεβαστή και η ιστορία και τα επιτεύγματα της συντεχνίας σας.
Μ' όσα μέλη σας έχει τύχει να μιλήσω, κάντε το παιχνίδι σας, δεν είμαστε στα ίδια «κυβικά», διασκεδάστε, δε θα χαλάσω καμμίας συντεχνίας το παιχνίδι έχω πει.
Επιλέξατε να γίνετε ΜΠΑΛΩΜΑ στην συνεχώς «ξεσκισμένη» ΜΑΝΤαρισμένη. Δικαίωμά σας. Αναφαίρετο δικαίωμα της κάθε συντεχνίας να ξεφτιλίζεται όσο θέλει.
Μην ακούσω όμως κουβέντα, σ' ότι τη δική μου συντεχνία αφορά, για «παρατρεχάμενους», «τσιράκια», «μπαμπάδες» και «μαμάδες».
Όπου σας βρω, όταν σας βρω, σαν διάθεση έχω, όσο μπορώ κι όπως μπορώ, θα διασκεδάζω πλέον ΚΑΙ με την συνεχνία σας, δίχως κανέναν σεβασμό προς αυτήν και στο παιχνίδι της. Όπως ακριβώς αρμόζει στις συντεχνίες που αυτοξεφτιλίζονται, που μπαλώματα γίνονται.
Αυτά στο παιχνίδι. Πέρα απ' αυτό, κάλη καρδιά και όλοι υγεία να 'χουμε!
Mpaloma_Ro.jpg
 

King Christophe

Νέο Μέλος
Δεν το κατανοώ ιδιαίτερα fin αφού το παιχνίδι σου αποσκοπεί αποκλειστικά να εξυπηρετεί συμφέροντα άλλων τι νόημα έχει το παραπάνω post. Απορώ εσυ και αλλες 5 συντεχνίες γιατί τρέχετε συνέχεια προς βοήθεια των φίλων σας αφού απέναντι τους έχουν την «ξεσκισμένη» ΜΑΝΤαρισμένη. Δεν μου βγαίνει η εξίσωση αν ήταν «ξεσκισμένη» ΜΑΝΤαρισμένη τότε γιατί χρειάζονται τόσες πολλές συντεχνίες για να τα βάλουν με μια?
 

finrοd

Banned
Βρε Χρήστο. Εσύ το λες αυτό; Αφού μιλήσαμε πριν στους χάρτες τα όπλα μιλήσουν. Μη βαράτε πρώιμο. Βαρέστε όπου αλλού θέλετε. Ο πρώιμος το «λάβαρό» μου είναι. Πριν κάνω οποιαδήποτε κίνηση στους Χάρτες ΣεΣ. Μου γνωστοποίησες τη δική σας άποψη και καταλήξαμε πως σους χάρτες θα ...παίξουμε, εκεί το θέμα θα λυθεί.
Όσον τη Νομπλ, εν αρχή, και τη Ρο, στη συνέχεια, αφορά, δίπλα μου ήταν και δεν τις χτυπούσα. Ξεκάθαρη η θέση μου στο ζήτημα. ΚΑΜΜΙΑΣ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΣΩ. Εξάλλου δεν με χρειάζονται οι συντεχνίες-κυρίαρχοι του γ' κόσμου, για να συνεχίσουν να τον «διαφεντεύουν».
Στην δική μας διαμάχη, ως «μπαλώματα» σε Σας μπήκαν. Τι δουλειά έχουν να μπλεχτούν στα «ποδάρια» μου; Εγώ στα δικά τους δεν μπλέκομαι.
Το ίδιο και με την μυρμυδόνια. «Εξυπηρετάκηδες» στον Ύστερο; Ε, ας τα λουστούνε τώρα. Πάει ο Ύστερος, πάει ο Πρώιμος, θ' ακολουθήσουν η Αποικιακή και η Βιομηχανική. Συντεχνία ΛΣΣ θα γίνει κι αυτή.
Και με την Κάμελ «πλακώθηκε» η Μπράδερ. Μπλέχτηκα; Ουδόλως. Στα ίσα παίξανε τις περιοχές τους διεκδικώντας. Γιατί να μπλεχτώ;
Σαν θελήσω να συμμετέχω στην σύρραξη που χρόνια τώρα στον γ' κόσμο υπάρχει, θα ενταχθώ σε μια συντεχνία-μονάδα της μεγάλης στρατιάς που αήτητη χρόνια αντέχει στα κάθε λογής χτυπήματα, (δηλαδή θα επιστρέψω στην μπράδερ), κι από κει, στα ίσα, στην αναμέτρηση θα συμμετέχω. Έτσι. Καθαρά.
Όπως καθαρό ήταν πως δεν θα μπλεκόμουν μαζί σας σε διαμάχη, αν βαρούσατε σ' όλες τις άλλες εποχές την μπράδερ. Ξέρει τον εαυτό της να υπερασπίζεται. Ανάγκη δεν μ' έχει.

ΥΓ
Τα «κοσμητικά» επίθετα και τα λογοπαίγνια με τις ονομασιές των συντεχνιών, το παιχνίδι και μόνο αφορούν. Το γνωρίζεις ότι σ' εκτιμώ κι ότι στα περισσότερα συμφωνούμε, την ίδια ή παραπλήσια άποψη έχουμε.:)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή