Μ.Κ. ΤΡΟΠΙΚΟ ΔΑΣΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΝΙΚΟΣ ο ΤΡΕΛΟΣ

Νέο Μέλος
Καλημέρα σας και καλές γιορτές
Έχω το εν λόγο κτήριο στην πόλη μου και στο 9το επίπεδο
Το ερώτημά μου είναι τι γίνετε με το bonus τον σχεδίων που δίνει
Έχω κοντά στους 100 συμπαίχτες (φίλους + σύντεχνοι + γείτονες) το επίπεδο αναφέρει 87% να βρω σχέδιο αν βοηθήσω συμπαίχτη μου και ανταυτού ζήτιμα είναι αν πάρω 5 σχέδια στης 100 βοήθειες
Τώρα ή εγώ είμαι γκαντέμης ή ο λογάριθμος του εν λόγο M.Κ. έχει πρόβλημα ή είναι ένα εντελώς άχρηστο και κακός υπάρχει και κακός το βάζουμε
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα σας και καλές γιορτές
Έχω το εν λόγο κτήριο στην πόλη μου και στο 9το επίπεδο
Το ερώτημά μου είναι τι γίνετε με το bonus τον σχεδίων που δίνει
Έχω κοντά στους 100 συμπαίχτες (φίλους + σύντεχνοι + γείτονες) το επίπεδο αναφέρει 87% να βρω σχέδιο αν βοηθήσω συμπαίχτη μου και ανταυτού ζήτιμα είναι αν πάρω 5 σχέδια στης 100 βοήθειες
Τώρα ή εγώ είμαι γκαντέμης ή ο λογάριθμος του εν λόγο M.Κ. έχει πρόβλημα ή είναι ένα εντελώς άχρηστο και κακός υπάρχει και κακός το βάζουμε


Το 87% ΔΕΝ σημαινει οτι στις 100 βοηθειες που θα κανεις θα παρεις 87 σχεδια.

Οταν δινουμε βοηθειες υπαρχει μια πιθανοτητα μικρη να βρουμε σχεδιο. Γυρω στο 2% νομιζω οτι ειναι (απο εμπειρια στο λεω δεν το εχω δει καπου επισημα). Το τροπικο δασος αυξανει λοιπον αυτην την πιθανοτητα. Δηλ αν θεωρησουμε οτι εχεις μια πιθανοτητα χ να βρεις σχεδιο τοτε εσυ τωρα θα εχεις πιθανοτητα χ + 0,87χ ισον με 1,87χ δηλ καπου διπλασια πιθανοτητα απο το να μην εχεις καθολου τροπικο δασος. Αν σου δινει 5-6 σχεδια στις 100 βοηθειες μαλλον σε βοηθαει το τροπικο δασος και σου δινει παραπανω.

Τωρα αν με ρωτας αν εγω τη θεωρω χρησιμη αυτην την αυξηση πιθανοητας θα σου πω οχι και για αυτο δεν το εχω χτισει και δεν σκοπευω. Και γενικα μιλωντας υπαρχουν πολλα ΜΚ και δεν χρειαζεται να τα χτισουμε ολα. Επιλεγουμε ποια εχουν τα καλυτερα μπονους και ποια μας βοηθουν πραγματικα. Οπως ισχυει με ολα τα κτιρια στο παιχνιδι εξαλλου. Δεν χτιζουμε τα παντα.
 

ΝΙΚΟΣ ο ΤΡΕΛΟΣ

Νέο Μέλος
Με λίγα λόγια είναι ένα καθαρά παραπλανητικό Μ.Κ. από τους κατασκευαστές του παιχνιδιού
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου
 
Κορυφή