Νέες Ερωτήσεις

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser410
  • Ημερομηνία έναρξης

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Αναφέρομαι σε όσους συμμετείχαν στον διαγωνισμό αφού φαντάζομαι και άλλοι παίκτες θα θέλουν να μάθουν ποτέ θα δούνε τα διαμάντια που κέρδισαν.Ειδες τι έχασες που δεν συμμετέχεις ; Την επόμενη φορά λοιπόν περιμένω και εσένα στους διαγωνισμούς μου!
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Θα συμμετείχα κι εγώ, αλλά δεν μου ερχόταν καμία συνταγή με Ελληνικό "άρωμα" που να μην είναι συνηθισμένη.
 

Tmas

Νέο Μέλος
Ερώτηση : Πως μπορεί να συλλέξει κάποιος Αρειανά μεταλέυματα ;
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης

Tmas

Νέο Μέλος
Στην παράγραφο 2.2 "Επεκτείνοντας την επιρροή σου" του wiki
δίνονται σχετικές πληροφορίες
Άνοιξα τον χάρτη εκστρατείας (χάρτης ηπείρων) και δεν βλέπω τον Άρη ώστε να τον επιλέξω όπως λέει στισ οδηγίες
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Άνοιξα τον χάρτη εκστρατείας (χάρτης ηπείρων) και δεν βλέπω τον Άρη ώστε να τον επιλέξω όπως λέει στισ οδηγίες

Καλησπερα
ο χαρτης του Αρη ειναι ξεχωριστος
απο την γενικη αποψη του χαρτη των κοσμων εχετε την δυνατοτητα να εχετε προσβαση
και μολις κατακτησετε καποιες συγκεκριμενες επαρχιες
αυτες θα σας δινουν την δυνατοτητα μετα απο μαχη 'η διαπραγματευση
να αποκτατε αρειανα μεταλλευματα
πχ αυτες
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tmas

Νέο Μέλος
Καλησπερα
ο χαρτης του Αρη ειναι ξεχωριστος
απο την γενικη αποψη του χαρτη των κοσμων εχετε την δυνατοτητα να εχετε προσβαση
και μολις κατακτησετε καποιες συγκεκριμενες επαρχιες
αυτες θα σας δινουν την δυνατοτητα μετα απο μαχη 'η διαπραγματευση
να αποκτατε αρειανα μεταλλευματα
πχ αυτες
Καλημέρα σας όπως προανέφερα δεν βλέπω το Άρη στον χάρτη ηπείρων για να τον επιλέξω
υπάρχει κάποια προυπόθεση για να εμφανιστεί ο Άρης ;
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα σας όπως προανέφερα δεν βλέπω το Άρη στον χάρτη ηπείρων για να τον επιλέξω
υπάρχει κάποια προυπόθεση για να εμφανιστεί ο Άρης ;


Παντως στην καρτελα του εικονικου μελλοντος γραφει οτι πρεπει να εχεις ολοκληρωσει τον προηγουμενο χαρτη για να εμφανιστει. Οποτε υποθετω (αν η φωτογραφια που μας εβαλες ειναι δικια σου) οτι φταιει αυτο.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα εαν δεν κανω λαθος δεν ειναι ο χαρτης καν ο χαρτης του εικονικου αυτος
που φαινεται ειναι ο πρωτος χαρτης των ηπειρων
οποτε παμε παλι απο την αρχη
πρωτα πρεπει να ανοιξετε ολες τις επαρχιες του πρωτου χαρτη
τοτε θα δειτε στο πανω μερος της γενικης εικονας να εμφανιζεται και δευτερη υδρογειος
απο εκει εχετε προσβαση στον χαρτη του εικονικου μελλοντος
αφου να ολοκληρωσετε (αποκτισετε) τις επαρχιες και των 3 τμηματων του εικονικου μελλοντος
θα εμφανιστει η δυνατοτητα προσβασης στην 3 υδρογειου που ειναι ο χαρτης του Αρη
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser32731

Guest
καλησπερα παιδια..δεν ξερω αν ειναι σωστο το μερος για μια ερωτηση που εχω σχετικα με τις μοναδες...ειμαι στη βιομ εποχη αλλα δεν εχω ακομα ξεκλειδωσει στρατωνες της βιομ εποχης...εχω ενα κτιριο κακοποιων και θα ηθελα να μου πειτε απο την εμπειρια σας η αν ξερετε ποιο κτιριο θα επρεπε να εχω της αποικιακης που να μπορω αξιοπρεπεστατα να κανω μαχη....γιατι δοκιμασα με γρεναδιερο τιποτα.....δοκιμασα με μουσκετοφορο και πυροβολικο τιποτα...εχω επιθεση 121% και αμυνα 91%.....ισως ειναι λιγα.!!!πηρα και ενισχυση ταβερνας αλλα ολο χανω......θα ηθελα την βοηθεια σας ευχαριστω!!!!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα το καλυτερο της αποικιακης ειναι ο δασοφυλακας εαν εχεις κακοποιους και αντιπαλο στρατο αποικιακης
ομως απο οτι καταλαβα
α) δεν εχετε αρκετους κακοποιους
και
β) πλεον πρεπει να αντιμετωπισετε στρατο βιομηχανικης
οποτε ειναι καπως δυσκολο να περασετε χωρις αρκετους κακοποιους

Δεν καταλαβαινω ομως γιατι δεν βαζετε στρ κτηρια βιομηχανικης ειναι στις πρωτες τεχνολογιες
η δευτερη τεχνολογια της βιομηχανικης ειναι το στρατιωτικο κτηριο των τυφεκιοφορων
και στην 5 τεχνολογια ειναι (κατ εμε η καλυτερη στρ μοναδα της βιομηχανικης) το κτηριο κατασκηνωσης ελαφρου πεζικου

τωρα με στρατο αποικιακης και χωρις κακοποιους ..χλωμο το κοβω να μπορειτε να περασετε ευκολα στρατο βιομηχανικης
ομως δοκιμαστε τα κατωθι
Αναλογα τι εχετε να αντιμετωπισετε παει και ο στρατος
δηλ εαν οι αντιπαλες στρ μοναδες κτυπουν εξ επαφης 'η εαν εχουν την δυνατοτητα να κτυπησουν απο αποσταση
σε καθε κινηση ποσο βηματα μπορει να κανουν και κυριως απο ποια αποσταση μπορουν να κτυπησουν
εναν πολυ ''γενικο'' πλανο ειναι το εξης
εαν ειναι κτυπουν εξ επαφης τοτε να πηγαινετε με 2 δασοφυλακες και 6 κακοποιους
εαν κτυπουν απο αποσταση τοτε να πηγαινετε με 2 μουσκετοφορους και 6 κακοποιους
φυσικα εαν εχετε 6 κακοποιους (συνολο ανεξαρτητες μοναδες και κανονικες μοναδες κακοποιων )
ακολουθειστε τον εξης κανονα
στην πρωτη κινηση κρατηστε τις δικες σας στρ μοναδες πισω
στην αρχη καντε 1 τετραγωνο μπροστα τους κακοποιους
αντιθετως δυο μουσκετοφορους μετακινηστε τους σε πιο ακριανες θεσεις (της αρχικης σειρας ομως )
εαν πατε με δασοφυλακες καντε το ιδιο εκτος εαν υπαρχει δεντρο σε πολυ κοντινη αποσταση απο την αρχικη θεση που σας δειχνω ετσι ωστε να κρυφτουν
και μολις κατεβουν προς τα κατω οι στρ μοναδες του αντιπαλου στρατου αρχιστε να τους κτυπατε
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser32731

Guest
και κατι ακομα
Καλησπερα το καλυτερο της αποικιακης ειναι ο δασοφυλακας εαν εχεις κακοποιους και αντιπαλο στρατο αποικιακης
ομως απο οτι καταλαβα
α) δεν εχετε αρκετους κακοποιους
και
β) πλεον πρεπει να αντιμετωπισετε στρατο βιομηχανικης
οποτε ειναι καπως δυσκολο να περασετε χωρις αρκετους κακοποιους

Δεν καταλαβαινω ομως γιατι δεν βαζετε στρ κτηρια βιομηχανικης ειναι στις πρωτες τεχνολογιες
η δευτερη τεχνολογια της βιομηχανικης ειναι το στρατιωτικο κτηριο των τυφεκιοφορων
και στην 5 τεχνολογια ειναι (κατ εμε η καλυτερη στρ μοναδα της βιομηχανικης) το κτηριο κατασκηνωσης ελαφρου πεζικου

τωρα με στρατο αποικιακης και χωρις κακοποιους ..χλωμο το κοβω να μπορειτε να περασετε ευκολα στρατο βιομηχανικης
ομως δοκιμαστε τα κατωθι
Αναλογα τι εχετε να αντιμετωπισετε παει και ο στρατος
δηλ εαν οι αντιπαλες στρ μοναδες κτυπουν εξ επαφης 'η εαν εχουν την δυνατοτητα να κτυπησουν απο αποσταση
σε καθε κινηση ποσο βηματα μπορει να κανουν και κυριως απο ποια αποσταση μπορουν να κτυπησουν
εναν πολυ ''γενικο'' πλανο ειναι το εξης
εαν ειναι κτυπουν εξ επαφης τοτε να πηγαινετε με 2 δασοφυλακες και 6 κακοποιους
εαν κτυπουν απο αποσταση τοτε να πηγαινετε με 2 μουσκετοφορους και 6 κακοποιους
φυσικα εαν εχετε 6 κακοποιους (συνολο ανεξαρτητες μοναδες και κανονικες μοναδες κακοποιων )
ακολουθειστε τον εξης κανονα
στην πρωτη κινηση κρατηστε τις δικες σας στρ μοναδες πισω
στην αρχη καντε 1 τετραγωνο μπροστα τους κακοποιους
αντιθετως δυο μουσκετοφορους μετακινηστε τους σε πιο ακριανες θεσεις (της αρχικης σειρας ομως )
εαν πατε με δασοφυλακες καντε το ιδιο εκτος εαν υπαρχει δεντρο σε πολυ κοντινη αποσταση απο την αρχικη θεση που σας δειχνω ετσι ωστε να κρυφτουν
και μολις κατεβουν προς τα κατω οι στρ μοναδες του αντιπαλου στρατου αρχιστε να τους κτυπατε
καλησπερα ευχαριστω αρχικα για την ανταποκριση...δεν εχω προχωρησει ακομα για να ξεκλειδωσω τις τεχνολογιες της βιομανικης εποχης...τωρα μαζευω ποντους για τον τυφεκιοφορο...ειναι λογικο να παιζεις μετης εποχης σου στρατιωτες και οχι προηγουμενης...
Εχω αλκατραζ το οποιο μου δινει κακοποιους....απλα χανοντουσαν μαζι με τους υπολοιπους...
Σε πρωτη φαση μου προτεινετε να βαλω τους δασοφυλακες μεχρι να φτιαξω τους τυφεκιοφορους...
Ποσα κτιρια πρεπει να εχω στρατιωτικα?και σας το ρωταω φυσικα λογω χωρου...
Αυτη την στιγμη εχω ενα πυροβολικο και ενα μουσκετοφορο....εκτιμω την βοηθεια σας...
 

DeletedUser32731

Guest
και κατι ακομα

καλησπερα ευχαριστω αρχικα για την ανταποκριση...δεν εχω προχωρησει ακομα για να ξεκλειδωσω τις τεχνολογιες της βιομανικης εποχης...τωρα μαζευω ποντους για τον τυφεκιοφορο...ειναι λογικο να παιζεις μετης εποχης σου στρατιωτες και οχι προηγουμενης...
Εχω αλκατραζ το οποιο μου δινει κακοποιους....απλα χανοντουσαν μαζι με τους υπολοιπους...
Σε πρωτη φαση μου προτεινετε να βαλω τους δασοφυλακες μεχρι να φτιαξω τους τυφεκιοφορους...
Ποσα κτιρια πρεπει να εχω στρατιωτικα?και σας το ρωταω φυσικα λογω χωρου...
Αυτη την στιγμη εχω ενα πυροβολικο και ενα μουσκετοφορο....εκτιμω την βοηθεια σας...
και κατι ακομα.....το ποσοστο επιθεης μου και αμυνας με την προσθηκη δασοφυλακα μαζι με κακοποιους εχει ποσοστα επιτυχιας?τις μαχες μπορω να τις κανω και αυτοματα η ειναι απαγορευτικο?ευχαριστω
 

DeletedUser32731

Guest
Ξερετε απο την εκστρατεια εχω μαζεψει και 2-3 τυφεκιοφορους και κανονια αλλα και ελαφρυ πεζικο ομως νομιζω οτι ειναι αδυναμοι οι τελευταιοι γιατι πεθαινουν και αυτοι γρηγορα...συγνωμμη αν γινομαι κουραστικος απλα θελω να μαθω να γινω καλυτερος!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
αυτοματα δεν θα σας συμβουλευα καλυτερα για να ελεγχετε εσεις τις κινησεις τους
θα πρεπει να αξιοποιειτε τα ατου τους
δηλ σε ποια ειδη εδαφους εχουν εχτρα μπονους επιθεσης
η αμυνας και να τους τοποθετειτε εκει
πχ τους τυφεκιοφορους να τους τοποθετειτε σε βραχια
'η να τοποθετειτε τους ελαφρυ πεζικου σε δασος ετσι ωστε να κτυπανε αλλα να μην τους κτυπανε
και σε δασος η σε θαμνους που κερδιζουν επιπλεον μπονους αμυνας
 

DeletedUser32731

Guest
Καλημερα
αυτοματα δεν θα σας συμβουλευα καλυτερα για να ελεγχετε εσεις τις κινησεις τους
θα πρεπει να αξιοποιειτε τα ατου τους
δηλ σε ποια ειδη εδαφους εχουν εχτρα μπονους επιθεσης
η αμυνας και να τους τοποθετειτε εκει
πχ τους τυφεκιοφορους να τους τοποθετειτε σε βραχια
'η να τοποθετειτε τους ελαφρυ πεζικου σε δασος ετσι ωστε να κτυπανε αλλα να μην τους κτυπανε
και σε δασος η σε θαμνους που κερδιζουν επιπλεον μπονους αμυνας
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες να ειστε καλα.θα τις εφαρμοσω κατα γραμμα
 
Κορυφή