Ολικη Αλλαγή στον ΣΕΣ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser25588
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser25588

Guest
Νομιζω οτι θα πρεπει να δουμε μια ολικη αλλαγη στον ΣΕΣ... καλος ηταν τοσα χρονια εκανε την δουλεια του αλλα να γινει ποιο σοβαρο το παιχνιδι θα ελεγα πλεον.

Λοιπον εχουμε και λεμε;
Π.Χ. στην μεταλλιακη. ειναι δυνατον να θες να παρεις παραλιακους τομεις και ετσι χυμα να πετας 8 μοναδες μεσα να κανεις μερικες μαχες και να περνεις τον τομεα; δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα.
εχουμε θαλλασα υποτιθετε στον σες και δεν την εχει εκμεταλευτει καθολου η εταιρια. στο παραδειγμα ποιο πανω θα μπορουσες να έβγαζες θαλασσιες μονδες πλοια, θορικτα, υποβρυχια και τα λοιπα να κανουν επιθεση απο θαλλασα. να εχεις αεροπλανα, καταδρομικα, καταδιοκτικα, βομαδρδιστικα, να επιτιθονται απο αερα και να εχεις τον κρυιο στρατο ξηρας με συγκεκριμενες μοναδες και να κανεις επιθεση.

αυτο προυποθετει οι τομεις να αλλαξουν τελειως. και εξηγω. αφου υπρχουν πολλοι συμμαχοι που δεν κανουν μαχες αλλα αναπτυξη για πολλους λογους θα πρεπει ο ΣΕΣ να αλλαξει και να μην ειναι αυτο το χαλι που ειναι. αλλα οταν μια συμμαχια κατακταει ενα κομματι χάρτη σιγα σιγα να το οχυρωνει... πως; Πρωτον. θα χαλαμε προμηθειες και νομισματα και μερικα αγαθα για να κανουμε επιγειες αμυνες. Ρουκετοβολα, πλασματα λειζερ, κανονια. πυραυλους. ολα αυτα θα μπορουν να τα χτιζουν οι συμμαχοι που δεν κανουν μαχες. οι υπολοιποι θα τοποθετουν στρατο στους τομεις αυτους και να ειναι ετοιμοι για μαχη.

οταν γινεται επιθεση απο αντιπαλη συντεχνια. θα χρησιμοποιουνται ολες οι διθεσιμες μοναδες. δεν θα μπορεις να πας χυμα αλαλ με στρτιγικη. δηλαδη πρωτα θα στειλεις αεροπλανα βομδαρδιστικα να κανουν ζημις στις αμυνες και μετα θα στειλεις τον στρατο...

Καπως ετσι. γιατι πλεον δεν εχει νοημα αυτο το πραμα το αυτιματο ολες οι μοναδες αντιων ολων ε και; τι καταλαβαινεις;

Υ.Γ. Αντι λοιπον να βγαζουν συνεχεια ιβεντ ας δουν πως θα κανουν ποιο ενδιαφερον τον σες
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! επιτελους καταλαβατε (συμφωνα με την επομενη εποχη που ερχεται κ τρεχει ηδη σε μπετα) οτι το παινχιδι εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον αν ειναι δυσκολο..μεγαλυτερη ικανοποιηση αν καταφερνεις κατι..
αυτο με τις τεχνολογιες κ τα χιλιαδες αγαθα ειναι πολυ καλο..τελειωναμε ερευνες σε μια ημερα..:)))

η προταση!!
σεσ φυσικα..
αμεση καταργηση χαρτη ολων των εποχων! στην θεση του ενας χαρτης με μοναδες που δεν υπαρχει ξεχωριστος χαρτης.
( οποιος θελει να βαζει μοναδες σιδηρου?στον σιδηρο! οποιος θελει μοναδες πρωιμου??/στον πρωιμο! τι ποιο απλο δηλαδη)
δηλαδη θα παμε στον αρη κ θα παλευουμε ακομα με ακοντια?? ε οχι αλλο! φτανει πιστευω..αυτο το αστειο παρατραβηξε..
αρκτικο-ωκαιανιο-εικονικο και αρη,..
το ιδιο κ το κοστος πολιορκιας-ξεκλειδωμα αμυνας.
ολα μεσα! ακρτικα-ωκαιανια-εικονικα-αριανα αγαθα!
+ προμηθειο+ ορειχαλκο+ το νεο ειδικο αγαθο! (αντε + μεταλλια γιατι ειμαι καλο παιδι..:)
αυτο μαλιστα θα εδινε αλλο ενδιαφερον σε σεσ..ο δυσκολος δρομος ειναι παντα ο καλυτερος.

αυτα τα ολιγα που 99.9% ουτε καν θα τα διαβασουν αυτοι που πρεπει να τα μεταφερουν (αν τα μεταφερουν) αλλα ετσι σε δουλεια να βρισκομαστε χαχαχαχαχ
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλημερα
Σωστες οι προτασεις σας ομως ... πλεον ειναι πολυ αργα για τον χαρτη
Επρεπε πιο νωρις ολοι μαζικα να φωναζαμε για τα χαλια του χαρτη (ισως τωρα να ηταν διαφορετικα τα πραγματα ) Τοσα χρονια μονο 3-4 ατομα ''φωναζαμε''
Να μην σχολιασω οτι .. καποιοι (ξερετε οι γνωστοι φοεκικοι θεοι μαζι με τα τριτο ξαδελφα τους )
διαλαλουσαν περηφανα οτι η εμμονη μας βασιζοταν στην ρηση ''οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια'' και για αυτο ..ειμασταν και τοσο εμμονικα γραφικοι γκρινιαριδες με τα κενα/χαλια του ΣΕΣ
Φυσικα δεν ξερω γιατι δεν φωναζαν και ολοι οι υπολοιποι
μπορει καποιοι να ηταν '''ικανοποιημενοι'' με τα ψιχουλα που οι φοεκικοι θεοι τους πετουσαν κατα διαστηματα
μπορει να φοβοντουσαν ..τα ατομικα αντικτυπα εαν τους πηγαιναν κοντρα
μπορει να ειχαν χασει το ενδιαφερον τους για τον χαρτη ΣΕΣ απο την μακροχρονια αναμονη καποιας διορθωτικης κινησεις του ΣΕΣ απο την μερια των προγραμματιστων
Τωρα πια το ''παιχνιδι'' για τα τωρινα τμηματα του ΣΕΣ εχει τελειωσει (τουλαχιστον για τους παιχτες των μεγαλων εποχων)
Οσο αφορα τους παιχτες των μικροτερων εποχων δεν ξερω ισως υπαρχει μια μικρη ελπιδα ακομη για αυτους
. ειναι στο χερι τους να μην τους φανε οι ''μεγαλοι'' τα υλικα τους γιατι θα πρεπει να συειδητοποιησουν δεν θα μπορουν στην πορεια να ξαναβρουν ουτε τα υλικα ουτε τους βαθμους απο αυτες τις μαχες
Λοιπον εγω προσωπικα ειχα προειδοποιησει καποιους μην επιχειρισουν να κανουν τα γνωστα κολπα μεντρανο και σε αλλους σερβερς
οι κανονικοι παιχτες των αλλων σεβερ δεν ειναι σαν εμας εδω και η γνωμη τους μετραει
τους παρακαλεσα να μην ''βοηθησουν'' στον οριστικο μαρασμο/απαξιωση του ΣΕΣ
Για μετρηστε ποσες μερες περασαν απο τοτε που εγραψα το μνμ αυτο (και δημοσια εδω στο ελληνικο φορουμ)
... ειδατε τι μπορουν να κανουν οι προγραμματιστες εαν θελουν σε συντομο χρονικο διαστημα?
Για να σας το κανω και πιο ..λιανα πχ εγω για ποιον λογο να εχω στρατο και στρατιωτικα κτιρια αλλων εποχων (να χανω χωρο για κτηρια που δεν μου δινουν βαθμους)
να ξοδευω γιια υλικα προηγουμενων εποχων για να παρω 1-2 τομεις που θα πρεπει να ειμαι μετα ..φρουρος στις 8μμ
για να μαζευω βαθμους? με μια μαχη θα αποχτω περισσοτερους απο το να εκανα ολο τον χαρτη σε καποιες εποχες
'η για να κανω εγω 10..μαχες με αντιπαλους ακοντια τυμπανιστες κλπ και να ...κερναω μαχες με κανονικο στρατο τους αλλους
ως εδω λοιπον ηταν το φαγοποτι (τουλαχιστον με πληρωμενο απο μενα το τραπεζι τους)
Εγω προσωπικα θα αφησω τους αλλους (τους γνωστους φοεκικους τσιφλικαδες) πλεον να κανουν μαχες με τα ακοντια τους
και εγω θα κανω οσες μαχες θελω οποτε θελω και αντεχω
με οτι στρατο θελω (κυριως με στρατο ..τελευταιας μοδας για μεγαλυτερα βαθμολογικα κερδη)
και οποτε μου κανει κεφι ..θα κοβω και μια βολτα απο τις ...ΣΕΣκικες απανταχου σκοπιες τους
για να μην τους λειψει η αγαπη των ακοντιστων ...
ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΩ ΕΓΩ ΒΑΘΜΟΥΣ
αλλα για να δω οι τσιφλικαδες ..πως θα μαζευουν αυτοι βαθμους και πως θα βρισκουν υλικα
... ειναι αμαθητοι τοσα χρονια στο να προχωρουν χωρις οικογενειακα δανεικα
..ποιον ξαδελφο θα πρωτο προχωρησουν.?
το γοβακι της σταχτομπουτας σε ποιον θα το πρωτο βαζουν για να ''κερδιζει'' τα ...αυτοματα υλικα απο το ..υπερπεραν?
ποιος θα τους δινει τα απαραιτητα ... υλικα για να προχωρανε και ολα τα σογια τους?
Συντομα θα διαπιστωσετε το τι εννοω .. με τις τελευταιες ..αποριες μου
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

dio21

Καμένος Χρήστης
Κατα την αποψη μου, ολες οι τελευταιες αλλαγες που εγιναν στον ΣεΣ, τον καταντησαν και σε αυτο το χαλι....
και ας εγιναν αυτες για να βοηθησουν το ομαδικο παιχνιδι, και ας εγιναν πολλες απο αυτες κατοπιν συμβουλων απο τους ιδιους εμας, τους παικτες...
Εχω αναφερθει και σε αλλο θεμα γιαυτα και δεν θελω να επαναλαμβανομαι...
ενα παραδειγμα ακομα... αφαιρεθηκε η δυνατοτητα να μπορεις να αφησεις εναν τομεα και απευθειας να ξαναβαλεις πολιορκιας σε αυτον....
αυτο εγινε προφανως για το γνωστο θεμα με τις ασπιδες σε παραλιες....
ετσι ομως ακυρωθηκε και μια ακρως στρατηγικη και πολυπλοκη να την πραγματοποιησει καποιος, αμυντικη κινηση, που βοηθουσε Συντεχνια που δεχετε επιθεση να αμυνθει....και εξηγω...
εστω οτι 10 αντιπαλλοι σου βαζουν πολιορκια και απο την Συντεχνια σου ειστε 2 ατομα εκεινη την ωρα μεσα... βλεπεις οτι χανεις εναν τομεα γεματο αμυνες εν ριπη οφθαλμου.... σπας οσες προλαβαινεις, βαζεις οτι αμυνα προλαβαινεις, αλλα τπτ...τα σπαθακια πεφτουν βροχη... οταν μεινεις με μια-δυο αμυνες ο ενας απο τους 2 αμυνομενους -στο σπασιμο της πολιορκιας- προσπαθει και χορηγει ελευθερια στον τομεα και ο αλλος -πριν προλαβει ο αντιπαλλος- βαζει πολιορκια και με αρκετο κοπο περνει τον τομεα ξανα αυτος που αμυνοταν και μαλιστα με ασπιδα....
Το εχω κανει και ξερω ποσο δυσκολο ειναι, αλλα επισης ξερω ποσο ομορφα ενιωσα οταν τα καταφερα, και θα ηθελα να δω εκεινη την ωρα τα προσωπα των αντιπαλλων...
Τωρα απλα αυτο δεν γινετε...και δεν γινετε γιατι?
αναρωτηθητε εσεις που παινευεσετε οτι εχετε φτιαξει παιχνιδι στρατηγικης....
Οχι κυριοι και κυριες...ενα παιχνιδι-ρομποτ εχετε κανει, με κινησεις καρμπον, για γρηγορα PC, για οσους με διαμαντια και δανικα αγαθα προσπαθουν να χαλασουν (απο βιτσιο ή "αποψη") το παιχνιδι των αλλων....
παει περιπατο και η στατηγικη και το παιχνιδι....
μπορω να αναφερω πολλα αλλα παραδειγματα που χαλανε και απαξιωνουν τον ΣεΣ, αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζετε...ετσι και αλλιως δεν ενδιαφερετε κανεις...
το καραβι μπαζει νερα και οποιος προλαβει μπαινει σε βαρκα...)))
βουλιαξαμε...!!!!
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ξεχασε οποιαδηποτε αλλαγη σε σεσ..το γραφουν ξεκαθαρα..δεν μπορουν να κανουν κατι αλλο.
http://prntscr.com/o74pei
ουτε να τον αναπτυξουν ουτε να τον προστατευσουν ουτε τιποτα..
ελπιζω ο νεος χαρτης να 'πιασει' κ να καταργηθει εντελως αυτο το πραγμα που εχουν ονομασει σεσ και να γινει στην μορφη του νεου χαρτη ολος ο σεσ.θα αποφυγουμε τα παρακατω θελω να πιστευω..:)))
ενα σωρο σφαλματα που δεν μπορουν να φτιαξουν.
ενα σωρο λαμογες που δεν μπορουν να αποτρεψουν
ενα χασιμο χρονου-μοναδων-αγαθων. (και ακοντιων :p)
 
Κορυφή