Ο θολος κατεβηκε 39 επιπεδα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31858
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser29206

Guest
Καλημέρα,

Εχω ενα θεμα με τον λογαριασμο της κοπελας μου. Προσφατα μου εδωσε το password της για να της διευθετήσω την πολη της σωστα γιατι ηταν ακατάστατη, ειχε λαθος τοποθετημενα τα κτιρια και εχανε αρκετο χωρο απο αυτο. Ως πιο εμπειρος στο παιχνιδι απο αυτην την εφτιαξα.

Το θεμα ειναι οτι τωρα οποτε παω στην πολη της για να συνεισφερω στα Μεγαλα Κτιρια της μου βγαζει το εξεις μηνυμα. "ΣΦΑΛΜΑ ΜΕΓΑΛΩ ΚΤΙΡΙΩΝ: Δεν μπορειται να συνεισφερετε σε ατομα που χρησιμοποιουν την ιδια συνδεση στο διαδικτυο" και δεν με αφηνει να βαλω ποντους.

Μα δεν χρησιμοποιουμε την ιδια συνδεση στο διαδικτυο. Μια φορα εγινε και μπηκα στον λογαριασμο της και πιθανως να μην ξαναγινει. Μενει σε τελειως διαφορετικη πολη απο εμενα. Καταλαβαινω οτι αυτο ειναι καποια δικλιδα ασφαλειας για να πιαστουν αυτοι που εχουν διπλους και τριπλους λογαριασμος αλλα εδω οπως καταλαβαινετε ολοι δεν προκειται για τετοια περιπτωση.

Μπορει καποιος διαχειριστης να βοηθησει?
Για τέτοια θέματα απευθύνσου στην υποστήριξη: https://support.innogames.com
 

DeletedUser29206

Guest
Albertus, άσ' το μην το ψάχνεις...!
Σε λίγο θα μας πει ότι ξεκινήσαμε και το παιχνίδι χθες :D
 

DeletedUser29206

Guest
Εμ ο φιλος μου λεει οτι δεν ξερει. Εσυ θελω να μου απαντησις σε μια μονο ερωτηση. Γιατι στα 9 μηνυματα που στελνεις τα 10 εχουν μεσα ηρωνεια?
Γιατί το ξέρει φυσικά αυτό που λες.
Αυτοί οι πόντοι που θα βάλουν οι άλλοι φυσικά και μετράνε! Για αυτό είπε σύνολο 8000 και όχι 100-200 ή και 500.
Και η παρένθεσή του ήταν ειρωνεία.
Το αν θα χρησιμοποιήσεις αυτήν τη στρατηγική με τους φίλους σου για να ανεβεί με λιγότερο κόστος το μεγάλο κτίριό σου είναι άλλο θέμα. Είναι σαν να θες να αποδείξεις κάτι στα μαθηματικά και χρησιμοποιείς δικά σου δεδομένα και θεωρίες από την εμπειρία σου ενώ σου ζητάει η άσκηση να την λύσεις με (περιορισμένες θεωρίες και) αξιώματα. Σκέψου ότι αυτή η στρατηγική που χρησιμοποιείς είναι η θεωρία σου που πολύ σωστά αληθεύει. Το αξίωμα όμως είναι ότι για να ανεβάσεις δύο επίπεδα αυτών των δύων κτιρίων θέλουν περίπου 8.000 πόντοι!!! Δε βάζουμε ως δεδομένο ότι χρησιμοποιούμε αυτήν την στρατηγική για να δούμε πόσους πόντους απομένουν για το ανέβασμα επιπέδων των μεγάλων κτιρίων.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Το λαθος ειναι της διαχειρησης στο συγκεκριμενο θεμα?...ξερεις?
γιατι ρωταω και απαντηση δεν περνω....
το οτι σου εδωσαν τα επιπεδα σου πισω +2 και στους φιλους σου (αν τους δηλωσεις) τα πακετα που ειχαν βαλει, ειναι ασχετο?
το οτι οι φιλοι σου με τους ΘΟΛΟΥΣ δεν θα εχαναν ουτε ποντο (μπορει να κερδιζαν κιολλας), δικαιολογει τα +2 επιεπδα σε σενα?
Το θεμα εδω δεν ειναι ομως να μην παρετε οτι πρεπει εσεις που παθατε ζημια....
και μη πεταμε τη μπαλα εκτος γηπεδου....
οτι πηρατε πηρατε, με γεια σας με χαρα σας....
Δικαιολογει αυτο το οτι δεν εχει γινει και σε αλλες περιπτωσεις αναλογη αποζημιωση?
Δεν υπαρχει καμμια Ειρωνια σε οτι ρωταω....
Το θεμα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο καποια επιπεδα ΜΚ και καποια πακετα, και ειναι κριμα να εξελιχθει σε αντιπαραθεση συμπαικτων γιυτο το λογο...
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Αν μπορεσουμε να σκεφτουμε περα απο το μικροκοσμο των επιπεδων και των ΜΚ, που με το κομπιουτερακι στο χερι καποιοι αναλωνονται να κατανεμουν τις θεσεις των πακετων, και τα ΜΚ ανεβαινουν "τρενο", ισως καταφερουμε να δουμε το προβλημα....

Η δικια μου θεση δεν ειναι να ψοφησει καμμια κατσικα....
Ρωταω καποια πραματα για το θεμα και κανεις απο τη διαχειρηση δεν κανει το κοπο να σχολιασει εστω....
Τωρα, αν εριξαν σταχτυ στα ματια με +2 επιπεδα, οκ...αν αυτο ειναι αποζημιωση για καποιους, οκ...αν ολοι αναλωνουμε τη σκεψη μας στο αν αυτο ειναι σωστο ή λαθος, μαλλον μας το κατευθυνουν εκει...

Εγω ξερω οτι αποζημιωση απο καποια εταιρεια περνεις οταν παθεις ζημια....
και φυσικα οταν αυτη παραδεχτει τη ζημια που εχει κανει...
και μη μου πειτε οτι η ζημια ηταν οτι δεν παιξατε 2 μερες....

Επανερχομαι....
1. Ηταν σφαλμα του κωδικα του παιχνιδιου, και αν ναι απο τι αυτος επηρεαστηκε?
2. Τα παρανομα προγραμματα, που τρεχει απο κατω απο το κωδικα, οποιος τυχαρπαστος θελει, για να παρει εναν τομεα ή για πολυ σοβαροτερα θεματα, δημιουργησαν κενο Ασφαλεις στη βαση δεδομενων του παιχνιδιου?... ΝΑΙ ή ΟΧΙ?
3. Τα προσωπικα μας δεδομενα -που εμεις οι ιδιοι δωσαμε στην Εταιρεια, με την προυποθεση να μην χρησιμοποιηθουν για αλλους σκοπους- ειναι ασφαλη?...ΝΑΙ ή ΟΧΙ?
4. Θα δημοσιοποιηθει η λιστα ή εστωτο νουμερο, των λογαριασμων που ειχαν προβλημα, ωστε να καταλαβουμε το μεγεθος του?...ΝΑΙ ή ΟΧΙ?
5. Γιατι τα ατομα που ειχαν αποσυνδεσει τα ΜΚ τους περιμεναν ακομα μια μερα για την αποκατασταση?

Αυτα για αρχη.... τροφη για σκεψη, ισως μονο για καποιους...

ΥΓ...συμφωνω με τον παραπανω φιλο, οτι μονο κερδος δεν ειχε απο ολη αυτη την Ιστορια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Να σου εξηγησω γιατι μαλλον δεν γνωριζεις. Στα μεγαλα επιπεδα που ειναι τα κτηρια μπαινουν 5 φιλοι σου με 90%θολο και βαζουν ολο το μπονους τους. Οι ποντοι που πρεπει να συμπληρωσεις μετα για να κλεισεις το επιπεδο ειναι 150-250 περιπου.


Φιλε commandon1 ευχαριστω για την απαντηση αν και αυτο που λες το γνωριζα ηδη. Με ειχες μπερδεψει λιγο γιατι σε αλλο μηνυμα σου (στο #34 σε αυτο το θεμα) ειχες πει "δεν εχει σχεση ο θολος" αλλα μαλλον μπερδευτηκες ή εννοουσες κατι αλλο. Και ετσι απορουσα το πως γεννιουνται τοσοι ποντοι. Μου απαντησες και σε ευχαριστω.

Αλλα η απαντηση σου μου δινει και αλλες αποριες. Βγηκες χαμενος γιατι σου κανουν δωρο οι φιλοι σου (οι 90αρηδες) μερικες χιλιαδες ποντους την ημερα τους οποιους και εχασες επειδη παγωσατε το παιχνιδι για 2 μερες. Εσυ το ειπες. Τους βαζουνε επειδη τους παιρνουνε πισω (λογω του θολου τους) χωρις να περιμενουν καποια ανταποκριση απο σενα αφου εσυ απλα συμπληρωνεις την εκτη θεση.

Και ρωταω (χωρις ιχνος ειρωνιας ειλικρινα) ΓΙΑΤΙ σου κανουνε τετοιο δωρο και καθημερινα μαλιστα???

Εγω ξερω απο το λιγο που εχω ασχοληθει με το παιχνιδι οτι υπαρχει ανταλλαγη ποντων, οτι οτι υπαρχει ανταλλαγη ποντων με αγαθα (με παικτες μικροτερης εποχης που θελουν να κανουν κανα μεταγενεστερο ΜΚ) και αντε σπανια που και που να κανεις κανα δωρο ποντους σε κανα φιλο ή συντεχνο επειδη εβαλε νεο ΜΚ.

Οποτε εγω βλεπω δυο πιθανες απαντησεις.

1) Τους εχεις πιασει κοροιδα και σου κανουνε δωρο ετσι για την ψυχη της μανας τους οποτε τους προτεινω δημοσια "παιδια εσεις οι 5 φιλοι του commandon1 ελατε να συνεργαστουμε. θα μου βαζετε 500 ποντους την ημερα ο καθενας που θα τους παιρνετε πισω λογω του θολου σας και επιπλεον θα σας κανω δωρο εγω και 50 forge ποντους και 20 αγαθα σημερινης εποχης. Θα στε πιο κερδισμενοι ετσι"

2) Οτι δεν τους εχεις πιασει κοροιδα αλλα αυτο που κανετε εμπιμπτει στον 8ο κανονα του παιχνιδιου (που μπορειτε να δειτε εδω https://gr0.forgeofempires.com/page/the_game/rules/)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Λοιπον επειδη μαλλον υπαρχει διαφορετικη βαση
και
Πρωτον ολοι το ιδιο παιχνιδι παιζουμε
και αυτοι που εχουν ΜΚ και αυτοι που εχουν ναους μπαζαρ κλπ και αυτοι που μονο εχουν σπιτακια
Δεν ειμαστε αντιπαλοι
ομως τα πραγματα ειναι απλα 1+1 δεν κανει 5
και με Θολο 20 και με Θολο 900 οταν καποιος σου χαριζει δυο επιπεδα = ειναι τσαμπα δυο επιπεδα
δεν επιφερει αλλη αναλυση
Γιατι αυτα τα 2 επιπεδα δεν χρειαζονται την βοηθεια χορηγων
βαση της λογικης λοιπον της αμοιβαιας ανταλλαγης
αυτο σημαινει απλα οτι δεν θα δωσετε υποχρεωτικα ανταλλασωμενα πακετα σε κανεναν για αυτα τα δυο επιπεδα
αυτα που θα δινατε ως ανταλλαγη θα παραμεινουν στην αποθηκη σας
και μπορει ο πρωτος να κερδιζει αλλα δεν παιρνουν πισω ολοι οι χορηγοι αυτα που βαζουν
υποθετω οτι παντα υπαρχει καποιο κυκλικο μεταξυ σας και ετσι δεν θα επιβαρθυνθειτε με την χασουρα των 3-4 θεσεις
οποτε θα εχετε τα 30000 πακετα σας αθικτα για αλλα επιπεδα πιο ψηλα
Εαν δεν βαλουν οριο στα επιπεδα των ΜΚ και στους ποσους ποντους μπορει να ξοδευει ενας παιχτης ημερησιως συντομα θα συζηταμε και για αλλο μπλοκαρισμα/σφαλμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Υπαρχει και 3η πιθανη απαντηση. Σου δινουν φιλοι το μπονους τους και τους δινεις και εσυ το δικο σου οταν στο ζητησουν, τοσο απλα. Αν αυτο ειναι παρανομο θα επρεπε να μπαναρουν το 99% των "Mεγαλων"* παιχτων..

*"Μεγαλων" Τους παιχτες με πολυ μεγαλα επιπεδα σε μκ, δεν ηξερα πως αλλιως να τους χαρακτηρισω :)


Αλλα μας λες την μια και αλλα την αλλη. Δηλ το μπονους δεν ειναι ποντοι δικοι σου?? Δηλ εσυ βαζεις σε καποιον ποντους αλλα επειδη ειναι απο μπονους δεν το μετρας ?? Εσυ μας ειπες οτι οι 8,000 ποντοι μεταφραζονται σε 800-900 δικους σου. Τελικα τωρα το αλλαζεις και σου κοστιζει παραπανω επειδη υπολογιζεις και το μπονους?? Συγνωμη που στο λεω αλλα αυτα δεν ειναι μαθηματικες αποδειξεις αγαπητε μου αλλα "μαθηματικα" του λογιστη δηλ "Εσεις ΠΟΣΟ θελετε να κανει αφεντικο και εγω το βγαζω".
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Ενα κτηριο θελει 1000 ποντους να αλλαξει επιπεδο, οι 5 θεσεις δινουν καποια επιστροφη. Οι επιστροφες αυτες +90% που θα βαλουν αυτοι που θα τις παρουν (λογο του Θολου τους) ειναι 900 ποντοι. Βαζεις και αλλους 100 και εκλεισε. Ποσους χαλασες εσυ για να αλλαξει επιπεδο? 100 ή 1000? Εγω το ιδιο λεω, μερικοι δεν το καταλαβαινετε. Αν ακολουθησετε την εξεληξη του παιχνιδιου οπως οι υπολοιποι θα καταλαβαιτε. Βαρεθηκα να λεω το αυτονοητο και να ειναι σαν να μιλαω σε ντουβαρι. Αποχωρω οβερ..


Το ιδιο λεμε αγαπητε μου. Σου κανουν δωρο λοιπον ποντους! Γιατι εγω προσωπικα οταν ενα ΜΚ μου θελει 1,000 ποντους για να αλλαξει επιπεδο θα δωσω σε ανταλλαγη 1,000 ποντους. Εσενα στους κανουν δωρο και δεν τους κρατανε για τον εαυτο τους. Τον λογο δεν μας λες ομως.

Εγω οσους ξερω τις επιστροφες δεν τις δωριζουν. Τις βαζουν σε αλλους ωστε να κανουν και αλλες ανταλλαγες κ.ο.κ φτου και απο την αρχη. Εσυ δηλαδη για να καταλαβω κανεις ανταλλαγες του τυπου "ακου μεγαλε θα μου βαλεις 500 ποντους αλλα επειδη θα παρεις επιστροφη 450 εγω θα σου δωσω πισω 50 και ολα καλα"?????

Συγκριτικα με σενα που δινεις 100 και παιρνεις 1,000 σιγουρα ειμαι ντουβαρι το παραδεχομαι!! :oops::oops:

Και θα σου επαναλαβω οτι αυτα ειναι μαθηματικα Τσοχατζοπουλου. Με 10,000 μισθο χαλαγε 1,000,000 και ολα καλα και λογικα.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Εχεις δικιο τελος. Ο τροπος που σου λεω εγω χρησιμοποιειται απο τους περοσπτερους ενεργους παιχτες, τουλαχιστον απο ολους που εχουν πολυ μεγαλα μκ. Αν δεν σου αρεσει κανε παραπονα στη διαχειρηση και στους προγραμματιστες να αλλαξουν το παιχνιδι

ωπα ψιλοαλλαξες την απαντηση σου και δεν απαντησα επαρκως. Λοιπον εγω δεν εχω παραπονο απο το παιχνιδι. Εσυ που αδικηθηκες γιατι εχασες δυο μερες (οπου τους 100 τους κανεις 1,000 με τροπο μαγικο χαρη στους καλους σου φιλους) κανε παραπονα να σας δωσουν καμια 10αρια (και λιγα λεω) λεβελ ακομα. Η αποζημιωση εξαλλου πρεπει να ειναι αναλογη της ζημιας.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
commandon1 χαθηκανε οι απαντησεις σου!! κατι παιχτηκε αλλα μην αγχεσαι!! αυριο θα παρεις αλλα δυο λεβελ δωρο για τη χασουρα!!! ευτυχως οπου υπαρχουν οι παραθεσεις των υπολοιπων για να φαινεται οτι καποτε εγραψες και εσυ σε αυτο το thread!!
 

DeletedUser31483

Guest
commandon1 χαθηκανε οι απαντησεις σου!! κατι παιχτηκε αλλα μην αγχεσαι!! αυριο θα παρεις αλλα δυο λεβελ δωρο για τη χασουρα!!! ευτυχως οπου υπαρχουν οι παραθεσεις των υπολοιπων για να φαινεται οτι καποτε εγραψες και εσυ σε αυτο το thread!!
Φιλε Ηρωνα βγηκα απτο thread γιατι ειναι σαν να μιλαω σε παιδακι και δεν το χω. Μπηκα να ηρωνευτω και εγω μια φορα, νομιζω πως το αξιζω. Παιζεις αυτο το παιχνιδι τουλαχιστον 5 χρονια και εγω παιζω 2. Προφανως θα επρεπε να ξερεις πολλα περισοτερα απο εμενα, αλλα κοιτοντας την εξεληξη που εχεις στο παιχνιδι, αναρωτηθηκα για πιο λογο συζηταω μαζι σου? Αν ξεκινουσα χθες σε 6 μηνες θα εκανα οτι εσυ σε 5 χρονια. Αλλα σορρυ εσυ ξερεις σωστα? Ειμαι κακος μαλλον τωρα με αυτο που ειπα σωστα? Η ηρωνια ειναι ωραια φιλτατε, αλλα να περιμενεις αναλογες απαντησεις..
 

DeletedUser29206

Guest
Φιλε Ηρωνα βγηκα απτο thread γιατι ειναι σαν να μιλαω σε παιδακι και δεν το χω. Μπηκα να ηρωνευτω και εγω μια φορα, νομιζω πως το αξιζω. Παιζεις αυτο το παιχνιδι τουλαχιστον 5 χρονια και εγω παιζω 2. Προφανως θα επρεπε να ξερεις πολλα περισοτερα απο εμενα, αλλα κοιτοντας την εξεληξη που εχεις στο παιχνιδι, αναρωτηθηκα για πιο λογο συζηταω μαζι σου? Αν ξεκινουσα χθες σε 6 μηνες θα εκανα οτι εσυ σε 5 χρονια. Αλλα σορρυ εσυ ξερεις σωστα? Ειμαι κακος μαλλον τωρα με αυτο που ειπα σωστα? Η ηρωνια ειναι ωραια φιλτατε, αλλα να περιμενεις αναλογες απαντησεις..
Εδώ άλλαξες ολόκληρη την επιστήμη των μαθηματικών και σε νοιάζει η ειρωνεία; Αυτό από μόνο του είναι ειρωνεία!!!
 

DeletedUser31483

Guest
Εδώ άλλαξες ολόκληρη την επιστήμη των μαθηματικών και σε νοιάζει η ειρωνεία; Αυτό από μόνο του είναι ειρωνεία!!!
Καλως τον 2ο παντογνωστη φιλο. Οτι ειπα στο προηγουμενο μηνυμα αντικατοπτριζει 100% και εσενα εγκυκολπαιδεια του φοε.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Φιλε Ηρωνα βγηκα απτο thread γιατι ειναι σαν να μιλαω σε παιδακι και δεν το χω. Μπηκα να ηρωνευτω και εγω μια φορα, νομιζω πως το αξιζω. Παιζεις αυτο το παιχνιδι τουλαχιστον 5 χρονια και εγω παιζω 2. Προφανως θα επρεπε να ξερεις πολλα περισοτερα απο εμενα, αλλα κοιτοντας την εξεληξη που εχεις στο παιχνιδι, αναρωτηθηκα για πιο λογο συζηταω μαζι σου? Αν ξεκινουσα χθες σε 6 μηνες θα εκανα οτι εσυ σε 5 χρονια. Αλλα σορρυ εσυ ξερεις σωστα? Ειμαι κακος μαλλον τωρα με αυτο που ειπα σωστα? Η ηρωνια ειναι ωραια φιλτατε, αλλα να περιμενεις αναλογες απαντησεις..


χαχαχα!! καλα εισαι απιστευτος μιλαμε! μεγαλη μου τιμη που μπηκες στο κοπο να κοιταξεις τη πολη μου. εγω να ξερεις παιζω χαλαρα γιατι ειναι παιχνιδι και δεν παιζω ανταγωνιστικα. για αυτο και δεν με νοιαζει καθολου ποσο εχει προχωρησει ο αλλος (εγω παντως ειμαι στη καταταξη στη θεση 921 και το βρισκω μια χαρα! ασε αλλους να καιγονται για την πρωτια!). προφανως εχω και λιγοτερο χρονο απο σενα γιατι εσυ αν καιγεσαι για ενα χαμενο διημερο καταλαβαινω οτι ασχολεισαι αρκετα. καλα κανεις ειναι ωραιο παιχνιδι.

εγω δεν ειπα οτι ειμαι φωτεινος παντογνωστης. αντιθετα ξερω να ρωταω αυτα που δεν καταλαβαινω, τωρα αν καποιους τους ζοριζουν οι απαντησεις που πρεπει να δωσουν αυτο ειναι δικο τους θεμα. εγω απλα ρωτησα.

ουτε σε προσβαλα ουτε ειπα οτι ξερω περισσοτερα απο σενα. απλα μου κανει εντυπωση οτι καποιος σου βαζει ποντους χαλαρα χωρις ανταποδωση. αν μου ελεγες οτι κρατατε τεφτερι κι οτι του βαζεις και εσυ αλλη μερα θα το καταλαβαινα. αλλα ετσι ομολογω πως οχι.

παντως συγχαρητηρια που εχεις τοσο καλους φιλους στο παιχνιδι (και δεν ειρωνευομαι) που σου βαζουν τοσους ποντους.

και κατι ασχετο ετσι για να μαθαινουμε ο Ηρων ο Αλεξανδρευς (επειδη το εγραψες με κεφαλαιο και μου τον θυμισες) ηταν σπουδαιος ελληνας γεωμετρης και μηχανικος!
 

giannouli

Μέλος
Παρακολουθω την συζητηση και βλεπω οτι ο ενας μιλαει για αστερια και ο αλλος για αστεριες . Καλο θα ηταν κατα την γνωμη μου παντα ( που δεν ειναι και απαραιτητα σωστη ) εαν δεν γνωριζουμε κατι να μην γραφουμε οτι θελουμε απλα για να γραφουμε.
Ο παικτης commandon1 εχει δικιο σε αυτα που λεει για τους ποντους. Παντου υπαρχουν ομαδες φιλων που βαζουν στα ΜΚ των αλλων παικτων της ομαδας ολη την επιστροφη ποντων +90% μπονους. Ετσι ενα ΜΚ που θελει μια ή και περισσοτερο εβδομαδες να αλλαξει επιπεδο αλλαζει 1 ισως και 2 επιπεδα την ημερα. Γιατι το κανουν αυτο? Αυτη ηταν η απορια του παικτη albertus magnus. Γιατι οταν θα ερθει η δικια τους σειρα θα βαλουν οι αλλοι στα δικα τους ΜΚ ολη την επιστροφη ποντων + 90% μπονους. Δεν ειναι φιλικη πραξη δωρεας , αλλα αμοιβαια αλληλοβοηθεια. Εαν δεν βαλεις ,δεν θα σου βαλουν . Τοσο απλα.
Ελπιζω να μην αφησα απορια πανω σε αυτο το θεμα.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Αγαπητε vagkif σε σεβομαι παρα πολυ καθως εχουμε υπαρξει και συντεχνοι στον Γ κοσμο (τουλαχιστον οσο επαιζα εκει)

Εγω αυτο που λες το θεωρω λογικο οπως και το ειπα εξαλλου οτι μεσα στο παιχνιδι κανουμε ανταλλαγες και αλληλοβοηθιομαστε.

Εισαι σιγουρος ομως οτι ισχυει για ολους?? Βαζεις το χερι σου στη φωτια??

Ο φιλος commandon αρνιοταν ξανα και ξανα οτι ειναι ετσι και μας ειπε καθαρα οτι οι 800 ποντοι του μεταφραζονται σε 8,000 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ χαρη στους φιλους του. Οχι γιατι μεσω επιστροφων ξανα και ξανα αυξανονται ουτε γιατι χαλαει ετοιμα πακετα. Μας ειπε καθαρα οτι οι φιλοι του του βαζουν και αυτος δεν ανταποδιδει και απλα συμπληρωνει στα δικα του ΜΚ για να αλλαξουν επιπεδο.

Οποτε μηπως εισαι και εσυ σαν και εμενα "ντουβαρι" που ανταποδιδουμε και θα πρεπε να βρουμε καλυτερους φιλους που δινουν τις επιστροφες ετσι απλα??

Να σαι καλα που απαντησες και θελεις να αποφορτισεις την κατασταση αλλα το παιδι ειναι λαλιστατο και μπορει να πει την αποψη του οποτε θελει (και να την διαγραψει μετα)! Δεν νομιζω οτι χρειαζεται βοηθεια.

ΥΓ μπορει να μην ειμαι φωτεινος παντογνωστης του παιχνιδιου αλλα οποιος ελεγξει τη παρουσια μου στο φορουμ θα δει οτι εχω απαντησει και εχω βοηθησει πολλα παιδια σε διαφορες αποριες. Αλλοι που το ξερουν το παιχνιδι καλυτερα απο μενα και θα φτανανε στο επιπεδο μου στο 1/10 του χρονου που ειναι να φανουν και να βοηθησουν??

ΥΓ 2. Ειμαι εδω 5,5 χρονια σε ενα παιχνιδι που ξεκινησε beta και που δεν ειχε καμια σχεση με ατο σημερινο. Αμφιβαλλω αν πολλοι απο τους σημερινους μαγκες μενανε παραπανω απο μηνα τοτε. Τοτε που εληγαν οι ερευνες στον υστερο μεσαιωνα, δεν υπηρχαν ΜΚ, δεν υπηρχε πολεμος συνεχνιων, δεν υπηρχε εκστρατεια, δεν υπηρχε καν εμποριο αναμεσα σε φιλους και συντεχνους αλλα μονο αναμεσα στους γειτονες οι οποιοι δεν ανανεωνοταν και αναγκαστικα ξεμενες να κανεις εμποριο και μαχες με 5-10 ενεργους και αλλα 70 φαντασματα.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Παρακολουθω την συζητηση και βλεπω οτι ο ενας μιλαει για αστερια και ο αλλος για αστεριες . Καλο θα ηταν κατα την γνωμη μου παντα ( που δεν ειναι και απαραιτητα σωστη ) εαν δεν γνωριζουμε κατι να μην γραφουμε οτι θελουμε απλα για να γραφουμε.
Ο παικτης commandon1 εχει δικιο σε αυτα που λεει για τους ποντους. Παντου υπαρχουν ομαδες φιλων που βαζουν στα ΜΚ των αλλων παικτων της ομαδας ολη την επιστροφη ποντων +90% μπονους. Ετσι ενα ΜΚ που θελει μια ή και περισσοτερο εβδομαδες να αλλαξει επιπεδο αλλαζει 1 ισως και 2 επιπεδα την ημερα. Γιατι το κανουν αυτο? Αυτη ηταν η απορια του παικτη albertus magnus. Γιατι οταν θα ερθει η δικια τους σειρα θα βαλουν οι αλλοι στα δικα τους ΜΚ ολη την επιστροφη ποντων + 90% μπονους. Δεν ειναι φιλικη πραξη δωρεας , αλλα αμοιβαια αλληλοβοηθεια. Εαν δεν βαλεις ,δεν θα σου βαλουν . Τοσο απλα.
Ελπιζω να μην αφησα απορια πανω σε αυτο το θεμα.
Καλησπερα Βαγγελη
η συζητησε αλλαξε δρομο για αλλον λογο
το οτι δοθηκαν δυο επιπεδα επιπλεον δεν μπορει κανεις να λεει οτι ζημιωθηκε ..γιατι μεσα σε αυτες τις δυο ημερες θα ανεβαζε περισσοτερα επιπεδα και θα κερδιζε ..δεν ξερω τι
το πως παιζει καποιος και τι στρατηγικη ακολουθει ειναι ατομικη υποθεση
και αφορα μονον αυτον οχι το συνολο των παιχτων
δεν σημαινει οτι υποχρεωτικα ολοι ακολουθουν αυτον τον τροπο εξελιξης στο παιχνιδι
με την ιδια λογικη εαν σε καποιον απο ολους
η περιοχη του ειχε διακοπη ρευματος 'η το ιντρ δεν ειχε σημα
τοτε αυτος θα ελεγε τι ?
εγω δεν θα ανεβαζα τιποτα αρα δεν μου ''πρεπουν'' να παρω τα 2 εξτρα
Ειναι προκλητικο προς ολους τους υπολοιπους παιχτες που ιδρωνουν να ανεβασουν τα επιπεδα
το να δηλωνει καποιος οτι τα δυο επιπεδα ειναι εμμεσως πλην σαφως ..χασουρα
το εαν καποιος εχει στην αποθηκη του 1-2 εκατ ποντους και οι αντικειμενικα 11000 ποντοι (που υποκειμενικα λογω κυκλικων με 90 θολους γινονται καθαρα 2000 οι ποντοι ) του φαινονται λιγοι
και παλι ειναι προκλητικο για ολους τους υπολοιπους να ακουνε το ''σιγα μωρε τι ειναι οι 2000 ποντοι''
και δεν καταλαβα δηλ αφου ειναι τοσο ευκολο σε καποιους να ανεβαζουν επιπεδα για ποιον λογο εδωθησαν
τα 2 επιπλεον δωρο για τις 30 ωρες καθυστερισης ? ημαρτον δηλ
αυτο μετραει πλεον μονο στο φοε δηλ να ανεβαζω ΜΚ ?
και εαν μια μερα δεν ανεβασω 2-3 επιπεδα ..παει περιπατο ολο το παιχνιδι μου ?
Δεν ειδα αλλη φορα για τα πραγματικα σοβαρα αναγνωρισμενα σφαλματα να ειχε γινει ποτε εν τοκη αποζημιωση
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή