Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

DeletedUser30258

Guest
΄Μας έχεις καταρουφιανέψει σε ολόκληρο το FOE και προσπαθείς να μας το παίξεις και υπεράνω τώρα ! Κάνε επίσημη καταγγελία ! Σε΄προκαλώ ! Το γεγονός ότι παίζω εγώ και οι δυό μου γιοι και η γυναίκα μου και ο κουμπάρος μου και η κουμπάρα μου και το κουμπαρούδι μου σημαίνει ότι είμαι εξαπλός λογαριασμός ; Δεν πρέπει τα παιδιά μου να παίζουν δηλαδή ; Ξεκίνησαν απο 10 να παίζουν και έγινε 14 ο μεγάλος ! Που είναι το κακό ; Μαχούλες κάνουν και ανεβαίνουν ! Τίποτα άλλο ! Στο Ωκεάνιο 1 είναι ακόμη με Θόλο στο 10 αλλά ,,, στο να πλάθεις σενάρια είσαι μάνα !
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
΄Μας έχεις καταρουφιανέψει σε ολόκληρο το FOE και προσπαθείς να μας το παίξεις και υπεράνω τώρα ! Κάνε επίσημη καταγγελία ! Σε΄προκαλώ ! Το γεγονός ότι παίζω εγώ και οι δυό μου γιοι και η γυναίκα μου και ο κουμπάρος μου και η κουμπάρα μου και το κουμπαρούδι μου σημαίνει ότι είμαι εξαπλός λογαριασμός ; Δεν πρέπει τα παιδιά μου να παίζουν δηλαδή ; Ξεκίνησαν απο 10 να παίζουν και έγινε 14 ο μεγάλος ! Που είναι το κακό ; Μαχούλες κάνουν και ανεβαίνουν ! Τίποτα άλλο ! Στο Ωκεάνιο 1 είναι ακόμη με Θόλο στο 10 αλλά ,,, στο να πλάθεις σενάρια είσαι μάνα !
Λοιπον ημουν παρα πολυ κυρια κυριως μαζι σου
ομως η περιοδος χαριτος τελειωσε

1 η λεξη/ρημα ρουφιανευω μπορει για σενα να ειναι οικεια 'η να την θεωρεις τιτλο τιμης
ομως εγω την θεωρω προσβολη
μπορεις να αποκαλεις και να χαρακτηριζεις ολους τους ως ανω κατα δημοσια δηλωση σου
παιχτες/συγγενεις σου με αυτο το ρημα
ομως εμενα δεν σου ΕΠΙΤΡΕΠΩ
οτι θελω να πω εχω το θαρρος να το λεω δημοσια χωρις να φοβαμαι ή να γλυφω πριβε
δηλ αφηνω μεν υπονοουμενα αλλα απο πισω στελνω μνμ ...με αλλα λογια να αγαπιομαστε του στυλ δεν καταλαβες καλα δεν εννοουσα εσενα κλπ

2 Για το ζητουμενο ..δηλ την αλλη οψη του νομισματος θα γραψεις κατι ?
'η μονο τον Ζολα στους αλλους ξερεις να κανεις
ή θεωρεις πιο εξυπνο τον εαυτο σου απο τους υπολοιπους
και καθε φορα που πρεπει να στραφει η συζητηση σε κατι που δεν σε συμφερει
αρχιζεις να ''πετας '' κατι αλλο και .....στρεφεις αλλου την συζητηση
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
λοιπόν ...επανέρχομαι! IMMORTALS (aellaceltic) στημένες ! ΜΑΎΡΑ ΣΎΝΝΕΦΑ ( ψέκασανchkandia και night βισιτ ) στημένες ! royal guard στημένες ! γελάει ο κόσμος (ρεαλισμός ) στημένες ! warrios στημένες ! Γαλάτες στημένες ! Αλπατρος στημένες ! Η Ιθάκη του ...( talamanta) στημένες ! βαρίεμαι να συνεχίσω .....αααααααααααααααααααααα ! την Χριστιάνα μην ξεχάσω ! το νού σας ρεμάλια ! στημένες ! σας θαυμάζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω !
Αναφέρεις και πάλι ένα θέμα, (μάχες σε τομείς δίχως αντίσταση), για το οποίο, στη διαφορετική άποψη, που σου δόθηκε ως απάντηση, δεν είχες τίποτε ν' αντιτείνεις.
Στην υπενθυμίζω μέσω της παρακάτω παράθεσης:
Είναι μία δυνατότητα του παιχνιδιού, η αξιοποίηση της οποίας έχει κόστος και σε αγαθά και σε στρατό και συνεπώς σε δέσμευση χώρου στις πόλεις. Για να μη γίνεται κατάχρησή της έχουν γίνει διορθωτικές κινήσεις, πχ, η αφαίρεση των μονάδων του στρατού πολιορκίας από τις εφεδρείες της κάθε πόλης, ο περιορισμός των απελευθερώσεων τομέων σε τέσσερις ανά παίκτη, η μη δυνατότητα πολιορκίας απελευθερωμένου τομέα πριν τον επόμενο ημερήσιο υπολογισμό.

-------------------------------------------

Το γεγονός ότι παίζω εγώ και οι δυό μου γιοι και η γυναίκα μου και ο κουμπάρος μου και η κουμπάρα μου και το κουμπαρούδι μου σημαίνει ότι είμαι εξαπλός λογαριασμός ; Δεν πρέπει τα παιδιά μου να παίζουν δηλαδή ; Ξεκίνησαν απο 10 να παίζουν και έγινε 14 ο μεγάλος ! Που είναι το κακό ;
Πουθενά δεν είναι το κακό! Προβλέπεται από τους κανονισμούς η συμμετοχή μελών της ίδιας οικογένειας ή/και ατόμων που συμμετέχουν στο παιχνίδι χρησιμοποιώντας κοινή σύνδεση στο διαδίκτυο, ακόμη και κοινό υπολογιστή.
Δεν υπάρχει τίποτε το μεμπτό στο παραπάνω, εφόσον τηρούνται τα προβλεπόμενα από τους κανονισμούς για τις αντίστοιχες περιπτώσεις.
 

DeletedUser27346

Guest
λοιπόν ...επανέρχομαι! IMMORTALS (aellaceltic) στημένες ! ΜΑΎΡΑ ΣΎΝΝΕΦΑ ( ψέκασανchkandia και night βισιτ ) στημένες ! royal guard στημένες ! γελάει ο κόσμος (ρεαλισμός ) στημένες ! warrios στημένες ! Γαλάτες στημένες ! Αλπατρος στημένες ! Η Ιθάκη του ...( talamanta) στημένες ! βαρίεμαι να συνεχίσω .....αααααααααααααααααααααα ! την Χριστιάνα μην ξεχάσω ! το νού σας ρεμάλια ! στημένες ! σας θαυμάζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω !
αν εβαζες κ τις μαχες που κανετε εσεις αργα μιση με στρατο αλλων θα σου εβγαζα το καπελο κ θα σου ελεγα μπραβο.
αλλα παντα των αλλων βλεπουμε τα δικα μας στο απυροβλητο.Ναι η ιθακη κανει στημενες ,ακουμπαμε 4000 μεταλια για την καθε πολιορκια κ βαζουμε ΔΙΚΟ μας στρατο .Εσεις περνατε οποτε σας βολευει κ με 25 μεταλια κ 8 μοναδες κανετε 79 μαχες ,θες να πεις οτι αυτε οι μαχες δεν ειναι στην ιδια κατηγορια με τις στημενες?
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα....
Καταρχην δεν καταλαβαινω την σχεση αυτης της συζητηση με το θεμα του μνμτος....
Κατα δευτερο, καταλαβα οτι εννοει ο καθενας "στημενες μαχες", κατι διαφορετικο... οπως δλδ το βλεπει ο καθενας....
Κατα τριτο, αν ο μονος λογος απασχολησης καποιων με το ΦοΕ ειναι για να παρακολουθουν τα "κακως κειμενα" (κατα την αποψη τους) των αλλων, μαλλον δεν το διασκεδαζουν...
Κατα τεταρτον, αν συμμετεχουν οικογενειακως στο παραπανω "σπορ", εχω την αποψη οτι δεν ειναι δια-παιδαγωγικο....ας παιξουν, λοιπον, και ας το χαρουν οσο μπορουν...
Κατα πεμπτον, δεν καταλαβα ποιος και απο ποιον ζηταει 2 ευρω το μηνα... αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα μαλλον...:cool:

Υ.Γ. Εν κατακλειδι, πιστευω, οτι το τι και πως παιζει ο καθενας μας ενα παιχνιδι του ευρους του ΦοΕ, ειναι θεμα του καθενος, και χαρακτηριζει τον εαυτο του.... το πως εξελλισετε ο κοσμος του παιχνιδιου και τι κοινωνικο συμπερασμα βγαζουμε για την μικρη "κοινωνια" του ΦοΕ, εξαρταται απο το συνολο των παραπανω... οπως και στον πραγματικο κοσμο δλδ...
Απλα αν αυτος ο κοσμος δεν ταιριαζει στα γουστα καποιων, εδω εχουν την δυνατοτητα της διαργαφης της "ζωης" τους, χωρις κανενα κοστος....πραγμα που στη πραγματικη ζωη δεν γινετε -δυστυχως- και γιαυτο εχουμε ψυχιατρους, ψυχοθεραπευτες, Αστυνομια, Δικαστηρια, Δικηγορους, αυτοανοσα νοοσηματα, ψυχοφαρμακα εως και αυτοκτονιες (γιαυτους που θελουν "διαγραφη")...Δυστυχως ξαναλεω....
Εδω δεν τα θελουμε αυτα, νομιιζω....Παιζουμε!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30699

Guest
οταν καποιος παικτης δεν μπορει να μπει στο παιχνιδι για καποιες οι forge ποντοι που θα μαζευε χανονται γιατι αυτοι οι ποντοι να μην μπαινουν στην "καβα" του παικτη αλλα να χανονται
 

DeletedUser29206

Guest
οταν καποιος παικτης δεν μπορει να μπει στο παιχνιδι για καποιες οι forge ποντοι που θα μαζευε χανονται γιατι αυτοι οι ποντοι να μην μπαινουν στην "καβα" του παικτη αλλα να χανονται
Με αυτό τον τρόπο οι άνεργοι παίχτες αν μπουν μετά από αρκετές μέρες δε θα χάσουν τους πόντους και αυτό είναι άδικο.
 

DeletedUser30258

Guest
αν εβαζες κ τις μαχες που κανετε εσεις αργα μιση με στρατο αλλων θα σου εβγαζα το καπελο κ θα σου ελεγα μπραβο.
αλλα παντα των αλλων βλεπουμε τα δικα μας στο απυροβλητο.Ναι η ιθακη κανει στημενες ,ακουμπαμε 4000 μεταλια για την καθε πολιορκια κ βαζουμε ΔΙΚΟ μας στρατο .Εσεις περνατε οποτε σας βολευει κ με 25 μεταλια κ 8 μοναδες κανετε 79 μαχες ,θες να πεις οτι αυτε οι μαχες δεν ειναι στην ιδια κατηγορια με τις στημενες?

Στην σελίδα 9 κάνω αναφορά για αυτό που λες και ,,τέλος πάντων καλή κακή έκανα και μια πρόταση. Εσύ όμως γιατί κρατάς τους τομείς ΄προσγείωσης ΄ και τους γεμίζεις με στρατό ; Αν τους άφηνες ελεύθερους ; Τότε για να κάνω τις μάχες θα έπρεπε να πάρω τομέα , οπότε τα πράγματα αλλάζουν.
Ίσως θα έπρεπε σε μια επόμενη αναβάθμιση οι τομείς προσγείωσης να μπορούν να μένουν ελεύθεροι με κάποιο τρόπο.
 

DeletedUser30097

Guest
Συνεπώς άλλοι παίρνουν πόντους κάνοντας μάχες με τον α' τρόπο, άλλοι παίρνουν πόντους κάνοντας μάχες με τον β' τρόπο, επιλέγοντας, και οι μεν και οι δε, ν' αξιοποιήσουν διαφορετικές δυνατότητες που δίνει το παιχνίδι.
Πού 'ναι το πρόβλημα;
Αλίμονο αν απαξιώνουμε ένα παιχνίδι επειδή δίνει πολλαπλές δυνατότητες κι ανάλογα του ποια ο καθείς θα επιλέξει ν' αξιοποιήσει θα ΄χει και το αντίστοιχο όφελος, μικρότερο ή μεγαλύτερο.
ΦοΕ και πάλι ΦοΕ και ξανά μανά ΦοΕ. Μαζί μ' όλα τα στραβά, τ' ανάποδα, τα σπαστικά που ΄χει, έχει και εκείνο το κάτι που το κάνει να διαφέρει και να ξεχωρίζει από όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια του είδους του, καθιστώντας το άκρως εθιστικό!

ΥΓ
Όχι, Κέντρο Απεξάρτησης, για άτομα εθισμένα στο ΦοΕ, δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Ο εθισμός που προκαλεί θεωρείται ...μη αντιμετωπίσιμος! o_O:confused::eek::p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

dio21

Καμένος Χρήστης
Aυτο ειναι σοβαρο!!!!....:cool:
Να μια καλη προταση προς την διαχειριση του παιχνιδιου....
Ισως θα πρεπει να δουν σοβαρα το θεμα του εθισμου, και σαν μια εταιρεια με υπευθυνοτητα αλλα και για ανθρωπιστικους λογους, να ψαξει να βρει τροπο ωστε να βοηθησει καποιους "πελατες" της.... ετσι θα δειξει και σε ολους τους υπολοιπους, που ειναι "καλα", οτι βαζει πανω απο τα κερδη τον ιδιο τον Ανθρωπο....:rolleyes:
Μπορουμε ολοι να βοηθησουμε σε αυτο το τομεα και να δωσουμε ιδεες (εχουμε τοσες πολλες αλλωστε!!!) που θα βοηθησουν προς αυτο το σκοπο...
πχ... Δημιουργια ενος "εναλλακτικου" προσωπικου ΦοΕ, -κατι σαν Σανατοριο δλδ-, οπου θα στελνετε ο "αρρωστος" συμπαικτης, και οπου θα κανει οτι θελει, οπως θελει, οποτε θελει...αυτο μαλλον λεγετε "ομοιοθεραπεια" (?)... ισως ακομα, ολοι οι υπολοιποι να πληρωνουμε με διαμαντια "δικα" μας, την διαμονη του συμπαικτης μας εκει....;)
Πολλα μπορουμε να προτεινουμε....αυτη τη στιγμη εχω ηδη στο νου μου, ("κατεβαινουν" σαν τρελλες) εκατονταδες λυσεις-προτασεις....:confused:
Μαλλον θα πρεπει καταρχην να δημιουργηθει ενα νεο θεμα, εδω στο Φορουμ, με τιτλο "ΕΘΙΣΜΕΝΟΙ στο ΦοΕ", και εκει να επεκταθουμε....ε?
 

DeletedUser29206

Guest
Νομίζω πως το έχετε πάρει πιο σοβαρά από ό,τι έπρεπε!
Δε νομίζω να εθίζεται κάποιος με το FoE.
Οι περισσότεροι που παίζουν είναι μεγάλοι +20 χρονών (εγώ είμαι η εξαίρεση).
Αρά δεν είναι 10χρονα και 15χρονα που εθίζονται με το παραμικρό.
Επίσης είναι λίγο δύσκολο να εθιστείς σε αυτό το παιχνίδι γιατί είναι παιχνίδι της υπομονής.
Και το πιο σημαντικό: Το FoE δεν είναι MMORPG (massively multiplayer online role-playing game)!
Ποια παιχνίδια είναι αυτά;
Από αυτά τα δράσης παιχνίδια που μπαίνουνε ένα game και χωρίζονται σε 2 ομάδες και ο ένας σκοτώνει τον άλλον.
Από αυτά τα παιχνίδια με τις μεγαλύτερες πωλήσεις στον κόσμο!
Από αυτά τα παιχνίδια που έχουν όντως εθίσει εκατομμύρια παιδιά και συνεχίζουν να εθίζουν παιδιά!
Από αυτά τα παιχνίδια που σου κολλάνε ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!
Από αυτά τα παιχνίδια που θέλει να πας μετά σε κέντρο απεξάρτησης (ανηλίκων)!
Και ας το δούμε από την άλλη πλευρά.
Οι περισσότεροι αρχίζουν FoE και μετά το παρατάνε!
Πω, πω... εθισμός!
Ως εκ τούτου, αν υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις και μπορούμε να βοηθήσουμε εγώ είμαι "μέσα".
Ελπίζω όμως να μην υπάρχουν αυτές οι εξαιρέσεις! :)
Προσοχή! Ό,τι κάνετε στο διαδίκτυο, κάντε το με μέτρο!
Τα online games (συγκεκριμένα MMORPG) είναι ο χειρότερος εθισμός της εφηβείας!
Έχει πάρει πολλούς η μπάλα... ακόμη και εμένα, ναι ακόμη και εμένα!
Και όποιος λέει ότι δεν εθίζεται λέει ψέματα!

Υ.Γ.
Το FoE από την άλλη μεριά μας εθίζει λίγο.
Πιστεύω το εθιστικό είναι να τελειώσουμε τα daily (ημερήσια) πράγματα:
1) 24ωρη παραγωγή
2) σεντούκι θησαυρού
3) βοήθειες/επιθέσεις
4) μάχες
Αλλά το πιο σημαντικό είναι ό,τι δεν παθιαζόμαστε.
Τι εννοώ;
Να φωνάζουμε, να βρίζουμε (επειδή χάσαμε κλπ), να παίζουμε μόνο για την νίκη κλπ.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Aυτο ειναι σοβαρο!!!!....:cool:
Να μια καλη προταση προς την διαχειριση του παιχνιδιου....
Ισως θα πρεπει να δουν σοβαρα το θεμα του εθισμου, και σαν μια εταιρεια με υπευθυνοτητα αλλα και για ανθρωπιστικους λογους, να ψαξει να βρει τροπο ωστε να βοηθησει καποιους "πελατες" της.... ετσι θα δειξει και σε ολους τους υπολοιπους, που ειναι "καλα", οτι βαζει πανω απο τα κερδη τον ιδιο τον Ανθρωπο....:rolleyes:
Μπορουμε ολοι να βοηθησουμε σε αυτο το τομεα και να δωσουμε ιδεες (εχουμε τοσες πολλες αλλωστε!!!) που θα βοηθησουν προς αυτο το σκοπο...
πχ... Δημιουργια ενος "εναλλακτικου" προσωπικου ΦοΕ, -κατι σαν Σανατοριο δλδ-, οπου θα στελνετε ο "αρρωστος" συμπαικτης, και οπου θα κανει οτι θελει, οπως θελει, οποτε θελει...αυτο μαλλον λεγετε "ομοιοθεραπεια" (?)... ισως ακομα, ολοι οι υπολοιποι να πληρωνουμε με διαμαντια "δικα" μας, την διαμονη του συμπαικτης μας εκει....;)
Πολλα μπορουμε να προτεινουμε....αυτη τη στιγμη εχω ηδη στο νου μου, ("κατεβαινουν" σαν τρελλες) εκατονταδες λυσεις-προτασεις....:confused:
Μαλλον θα πρεπει καταρχην να δημιουργηθει ενα νεο θεμα, εδω στο Φορουμ, με τιτλο "ΕΘΙΣΜΕΝΟΙ στο ΦοΕ", και εκει να επεκταθουμε....ε?
Κατι μας λεει - δηλ της ταλα και της μαντα-
οτι τοσο καιρο εψαχνες πως να βρεις τον τροπο μας ΄΄μαντρωσεις''
.... νομιζεις οτι δεν καταλαβαν ποιες θα ειναι οι πρωτες ''πελατισες '' του κεντρου
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Προς Μαριο:
- Φιλε μου, εχεις δικαιο σε οσα λες...απλα αφορουν ατομα μικροτερης ηλικιας (οπως επισης σωστα λες) που εθιζονται σε σκοτωμους και διαφορα αλλα τετοια "γρηγορα" σπορ... Το Φοε δεν εχει τετοια, και συνηθως οι παικτες ειναι μεγαλυτερης ηλικιας....
Εδω ο εθισμος αφορα την "εξουσια" και την "δυναμη"¨που μπορει καποιος να εξασκησει πανω σε αλλους... και αυτο ειναι "σπορ" μεγαλυτερης -συνηθως- ηλικιας, και για ατομα που κυριως το εχουν βιωσει στη προσωπικη τους ζωη και εδω θελουν να το εξασκησουν σε αλλους... κοινως να βγαλουν το αχτι τους, δλδ... επικυνδυνος εθισμος -κατα την ταπεινη μου αποψη- και αυτος, ισως ακομα χειροτερος απο αυτον των εφηβων, που εχουν και το αλλωθι της εφηβειας...;)
Τους δινει αλλωστε το δικαιωμα το ιδιο το παιχνιδι, και εμμεσως ολα οσα αναφερονται σε αυτον...πχ:
https://prnt.sc/gda8ph
ε???...δεν ανεβαινεις οταν σε χαρακτηριζουν ετσι??? δεν σε κανει να νιωθεις "καποιος"??
Αν οχι, δεν εχεις αναγκη απο "Σανατοριο"....:D:D:cool:
Αλλωστε δεν γινετε να ειμαστε ολοι "Βασιλιαδες"...ποιον θα κυβερναμε???
Λοιπον, αυτο ειναι το εθιστικο του ΦοΕ.... και αν νομιζεις οτι εχει "λιγες εξαιρεσεις¨" εδω μεσα, κανεις μεγα λαθος.... θελουμε Σανατοριο μεγαλο και ευηλιο και ευαερο, για να χωρεσουν ολοι....:rolleyes:

Προς Ταλα και Μαντα....
- Φιλες μου... θα προσφερθω εθελοντικα να παω πρωτος στο κεντρο αυτο...:)
Θα κανω τις δοκιμες επανω μου, και αν δω αποτελεσμα θα σας φωναξω να γινουμε πολλοι....;)
Ισως γινουμε και περισσοτεροι απο τους αλλους, "εξω"... να "μαντρωθουμε" εκει, να ξενοιασουμε.....

Υ.Γ. τελικα να το κανουμε το θεμα?...
Μαλλον θα πρεπει καταρχην να δημιουργηθει ενα νεο θεμα, εδω στο Φορουμ, με τιτλο "ΕΘΙΣΜΕΝΟΙ στο ΦοΕ", και εκει να επεκταθουμε....ε

θα μπορουμε και να προτεινουμε εκει ατομα, για "εγκλεισμο", που -ολοι πιστευω- γνωριζουμε και αγαπαμε...για το καλο τους, βρε....:p
 

DeletedUser29206

Guest
Προς Μαριο:
- Φιλε μου, εχεις δικαιο σε οσα λες...απλα αφορουν ατομα μικροτερης ηλικιας (οπως επισης σωστα λες) που εθιζονται σε σκοτωμους και διαφορα αλλα τετοια "γρηγορα" σπορ... Το Φοε δεν εχει τετοια, και συνηθως οι παικτες ειναι μεγαλυτερης ηλικιας....
Εδω ο εθισμος αφορα την "εξουσια" και την "δυναμη"¨που μπορει καποιος να εξασκησει πανω σε αλλους... και αυτο ειναι "σπορ" μεγαλυτερης -συνηθως- ηλικιας, και για ατομα που κυριως το εχουν βιωσει στη προσωπικη τους ζωη και εδω θελουν να το εξασκησουν σε αλλους... κοινως να βγαλουν το αχτι τους, δλδ... επικυνδυνος εθισμος -κατα την ταπεινη μου αποψη- και αυτος, ισως ακομα χειροτερος απο αυτον των εφηβων, που εχουν και το αλλωθι της εφηβειας...;)
Τους δινει αλλωστε το δικαιωμα το ιδιο το παιχνιδι, και εμμεσως ολα οσα αναφερονται σε αυτον...πχ:
https://prnt.sc/gda8ph
ε???...δεν ανεβαινεις οταν σε χαρακτηριζουν ετσι??? δεν σε κανει να νιωθεις "καποιος"??
Αν οχι, δεν εχεις αναγκη απο "Σανατοριο"....:D:D:cool:
Αλλωστε δεν γινετε να ειμαστε ολοι "Βασιλιαδες"...ποιον θα κυβερναμε???
Λοιπον, αυτο ειναι το εθιστικο του ΦοΕ.... και αν νομιζεις οτι εχει "λιγες εξαιρεσεις¨" εδω μεσα, κανεις μεγα λαθος.... θελουμε Σανατοριο μεγαλο και ευηλιο και ευαερο, για να χωρεσουν ολοι....:rolleyes:
Τώρα που το λες έχω παρατηρήσει και εγώ κάποιες επιθετικότητες, κυρίως από μεγάλους παίκτες.
Αυτό που έχω παρατηρήσει-βιώσει είναι η εκμετάλλευση.
Τι εννοώ; Βλέπω παίκτες να εκμεταλλεύονται τους νέους παίκτες δίνοντάς τους λάθος-κακές οδηγίες:
1) Τους λένε να ανεβάζουν τα μεγάλα κτίριά τους.
2) Να κάνουν λεηλασίες και να λένε μετά: αν θες να μη σου κάνω λεηλασίες θα πρέπει να κάνεις ανταλλαγές αγαθών 2:1 της ίδιας εποχής μόνο σε εμένα!
Αυτά είναι στοιχεία πως οι δυνατοί κυβερνάνε του αδύναμους στο FoE!
Περιέργεια-δοκιμή-συνήθεια-εθισμός-εξάρτηση!
Το δοκιμάζουν μετά βλέπουν πως πάει καλά η εκμετάλλευση, και μετά γίνεται ασταμάτητα!
Αν έχει σχέση και η προσωπική ζωή τους μέσα, άστα να πάνε!
Είναι αυτός ο εθιστικός ανταγωνισμός που θέλουμε περισσότερα, να γίνουμε πιο δυνατοί με τον κάθε τρόπο!
Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει... Ίσως πρέπει να μπουν νέοι κανόνες, πιο αυστηροί;
Αυτό που είναι εθιστικό για εμένα στο FoE είναι πως θέλεις περισσότερα για να ανταγωνιστείς δυνατότερους!
Φαντάζομαι οι "μεγάλοι"* παίκτες σε μεγαλύτερο βαθμό
Πρόταση:
Έχουμε ΣεΣ
Έχουμε λεηλασίες
Έχουμε εκστρατείες
Και τι δεν έχουμε!
Όλα αυτά είναι ανταγωνιστικά!
Καιρός είναι να μπει κάτι πιο συνεργάσιμο!
Και οι συντεχνίες τι είναι;
Ανταγωνιστικές και αυτές, αφού έχουμε τις ΣεΣ!
Ο ανταγωνισμός χάλασε το FoE για εμένα!
Για αυτό δε συμμετέχω στον χάρτη.
Αυτός είναι ο κύριος λόγος.
Μόνο για άμυνες για να "φανώ" χρήσιμος.
Θυμάστε το FoE πριν τον ΣεΣ;
Πιο ήρεμα τα πράγματα ε;
Τώρα μόνο καυγάδες έχουμε!

*με την μέγιστη ειρωνική σημασία!
 

DeletedUser30097

Guest
Τρία είναι τα σημεία αναφοράς τα οποία, με βεβαιότητα μπορώ να το πω, με καθόρισαν στο FoE.
Το πρώτο, η στάση και η συμπεριφορά των μελών της Brotherhood, στην οποία είχα την τύχη να ενταχθώ από την εποχή του Σιδήρου.
Το δεύτερο, η φράση του VALADISPAP «Παιχνίδι είναι βρε, παίξτε το να το χαρείτε»
Το τρίτο, η φράση του agel40 «Το FoE πάνω απ' όλα είναι φιλότιμο».

Συνεπώς το σχόλιο μου σε σχέση με τα παραπάνω είναι:
Κάντε πλάκα, είτε «τρώτε», είτε δίνετε «ξύλο» στο χάρτη «ΣεΣ», σεβαστείτε και συμπεριφερθείτε μ' ευγένεια και καλή καρδιά στα μέλη της συντεχνίας που ανήκετε, αλλά και στα υπόλοιπα μέλη της ελληνικής κοινότητας του FoE, ασχοληθείτε στο παιχνίδι μ' ότι σας διασκεδάζει, βοηθήστε όσο μπορείτε τους φίλους να εξελιχθούν σ' αυτό δίχως ν' αποσκοπείτε σ' ανταλλάγματα, και ποτέ μη φερθείτε «σκάρτα».
 

DeletedUser29206

Guest
Προτάσεις (κάποιες τις έχω ξαναπεί και κάποιες τις έχουν πει άλλοι αν δεν κάνω λάθος):
1) Μείωση της πιθανότητας για να τύχεις προσπάθειες στα σεντούκια των εκστρατειών
2) Λεηλασίες να γίνεται μόνο όταν και οι δύο παίκτες κάνουν μάχη δηλαδή να μπουν νέες μάχες που θα δίνεται η δυνατότητα να γίνονται μάχες και από τους δύο παίκτες ταυτόχρονα και μάλιστα όχι μόνο από γείτονες αλλά από όλη την κατάταξη (όποτε θες ή να υπάρχει περιορισμός στις μάχες ανά μέρα). Αυτό να γίνεται με τον εξής τρόπο: Να μπει ένα καινούργιο κουμπί κάπου εδώ και να λέγετε επίθεση. Αυτό το κουμπί θα είναι μπλε όταν ο άλλος είναι online (μέσα) και γκρι όταν δεν είναι μέσα που σημαίνει πως δε σε αφήνει να το πατήσεις. Μετά θα ανοίγει ένα παράθυρο που να σε ρωτάει άμα θες να κάνεις την μάχη σε αυτόν το παίκτη που του έστειλες την "επίθεση". Και άμα πατήσεις ναι θα σου εμφανίζει μετά αυτό. Έπειτα θα πρέπει να διαλέξουν μονάδες και έτοιμοι για επίθεση! Όποιος νικήσει θα μπορεί να κλέψει ένα μικρό ποσοστό από νομίσματα και προμήθειες.
3) Το επόμενο μ/κ για την καμία εποχή (δηλαδή παρατηρητήριο, ναός των κειμηλίων και αυτό που προτείνω τώρα) να έχει σχέση με τις προηγούμενες μάχες που θα σου δίνει την ευκαιρία όταν λεηλατείς να σου δίνει και έναν επιπλέον πόρο (μετάλλια, αγαθά, σχέδιο, forge πόντο και διαμάντια) αλλά φυσικά αυτά δε θα αφαιρεθούν από τον νικημένο παίκτη αλλά να τα κερδίζεις. Αυτό το μεγάλο κτίριο θα λειτουργεί όπως και η Τράπεζα Σπόρων δηλαδή με ένα μικρό ποσοστό (όχι όμως 2%) περίπου 10%.
4) Οι λεηλατήσεις με γείτονες να καταργηθούν
5) Να δημιουργηθεί ένα νέο γενικό κατάστημα/αγορά (shop) που να πουλάει ο καθένας κτίρια από την απογραφή.
Φυσικά να υπάρχουν διαφορετικά νομίσματα σε αυτό το shop για να κάνεις και αγορές.
Με αυτό τον τρόπο ο καθένας μπορεί να πουλήσει οτιδήποτε που δεν το χρειάζεται
και φυσικά να αγοράσει οτιδήποτε που χρειάζεται ;)Πως μπορεί να λειτουργεί;
Για να είναι και δίκαιο και να σκέφτομαι όπως και οι σχεδιαστές (να χρησιμοποιείς διαμάντια)
i) Έχεις την δυνατότητα μία θέση για να πουλήσεις ένα κτίριο/αντικείμενο από την απογραφή σου αλλιώς άμα θες να αγοράσεις και άλλες θέσεις θα πρέπει να πληρώσεις με διαμάντια (τώρα το αν θα είναι μόνιμη ή προσωρινή... δε θα το επιλέξω εγώ :p)
ii) Όταν βάλεις κτίριο/αντικείμενο από την απογραφή σου για πώληση θα πρέπει να πληρώνεις λίγα νομίσματα (της αγοράς) που εξαρτάται για πόση ώρα θα το έχεις στο shop (κατάστημα) δηλαδή δε θα είναι άπειρος ο χρόνος για να έχεις το κτίριο που πουλάς. Άρα μπορεί να λήξει και να μην το πάρει κανείς και να πρέπει να το ξαναβάλεις. Οι επιλογές χρόνου μπορεί να είναι οι εξής: 3 ώρες, 8 ώρες, 24 ώρες και 3 μέρες. Φυσικά άμα επιλέξεις το 3 μέρες θα πρέπει να πληρώσεις πιο πολύ τις 8 ώρες κ.ο.κ.
6) Επιθέσεις μεταξύ κόσμων. Τι εννοώ; Εδώ θα τα πω όλα.:
Θα μπαίνουν σε αυτές τις μάχες και θα συνεργάζονται οι παίκτες χωρίζοντάς τους σε ομάδες των τριών τυχαία αναλόγως ποιοι είναι μέσα (online). Και θα κάνουν μάχες με άλλους από άλλον ελληνικό κόσμο. Πώς θα είναι οι μάχες;
Το πεδίο της μάχης θα τριπλασιαστεί έτσι ώστε και οι 6 παίκτες/2 ομάδες να κάνουν μάχες μεταξύ τους. Ναι, και οι 6 στρατοί στο ίδιο πεδίο μάχης! Το έπαθλο; Τυχαίοι πόροι.
Κατά προτίμηση οι μάχες να είναι οι μισές από αυτές τις μάχες μεταξύ παικτών.
Για παράδειγμα αν οι μάχες μεταξύ παικτών είναι 20 ανά μέρα, οι μάχες μεταξύ κόσμων να είναι 10 ανά μέρα.
Φυσικά όλες αυτές οι μάχες (παικτών και κόσμων) να γίνονται μόνο με παίκτες της ίδιας εποχής!
7) Εποχές! Αρκετά! Άντε βγάλτε και μία κόμη και φτάνει! Καταρχήν δεν έχει λογική. Βγάλατε Αύριο εποχή, οκ δεκτό. Βγάλατε και Μέλλον, πάει στο καλό. Αυτά τα αρκτικό και ωκεάνιο μέλλον και τέτοιες φανταστικές εποχές τι είναι; Άντε βγάλτε και ένα διαστημικό μέλλον (γιατί εκεί το βλέπω να πάνε) και αφήστε μας ήσυχους. Πρώτα από όλα σκεφτείτε τον καημένο τον αρχάριο που μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι. Μόλις δει πως εποχές είναι θα το παρατήσει αμέσως. Είναι πολύ χρονοβόρο!
8) Προτεινόμενα μ/κ για το Ωκεάνιο Μέλλον:
Φυσικά με όλα αυτά που είπα παραπάνω για τις μάχες θέλουμε και αρκετές μονάδες, για αυτό...:
Το ένα να έχει μικρότερη έκταση από 6χ6 (κατά την γνώμη μου 5χ5) και να δίνει ανεξάρτητες μονάδες (σαν το Αλκατράζ) αλλά μόνο ανεξάρτητες μονάδες και τίποτα άλλο, για είπα να έχει κάτω από έκταση 6χ6.
Το άλλο με έκταση το πολύ 6χ6 να παράγει μπόνους άμυνας του επιτιθέμενου στρατού και μπόνους επίθεσης του αμυνόμενου στρατού.
9) Αυτοματοποιημένη Μάχη! Να προγραμματίζουμε πως να γίνεται. Να μπει να ένα κουμπί κάπου στην διαχείριση στρατού και να δίνει εντολές πια μονάδα να χτυπάει πια. Για παράδειγμα οι βαριές μονάδες να χτυπάνε πρώτα τις ελαφριές μετά τις γρήγορες κλπ.
10) Να μειωθούν οι απαιτούμενοι πόροι για τις διαπραγματεύσεις στις εκστρατείες συντεχνίας.

Αυτές ήταν "οι δέκα εντολές μου"
Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας και αν θέλετε να πείτε ή να προσθέσετε κάτι παραπάνω.
Ευχαριστώ για όποιον το διάβασε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα ......Συ ειπας
Αυτές ήταν "οι δέκα εντολές μου"
Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας και αν θέλετε να πείτε ή να προσθέσετε κάτι παραπάνω.
Ξεκινω λοιπον
1) Μείωση της πιθανότητας για να τύχεις προσπάθειες στα σεντούκια των εκστρατειών
Θεωρω οτι δεν ειναι κακο που μας δινει + προσπαθειες
πολλες φορες χανουμε ωρολογιακα μερικες κανονικες προσπαθειες κανουμε καποιες αστοχες εκτιμησεις κλπ οποτε ''φευγουν ευκολα οι προσπαθειες
μην ξεχνας οτι η μπαρα των προσπαθειων ..σταματα στο 8 ωρο

2) Λεηλασίες να γίνεται μόνο όταν και οι δύο παίκτες κάνουν μάχη δηλαδή να μπουν νέες μάχες που θα δίνεται η δυνατότητα να γίνονται μάχες και από τους δύο παίκτες ταυτόχρονα και μάλιστα όχι μόνο από γείτονες αλλά από όλη την κατάταξη (όποτε θες ή να υπάρχει περιορισμός στις μάχες ανά μέρα). Αυτό να γίνεται με τον εξής τρόπο: Να μπει ένα καινούργιο κουμπί κάπου εδώ και να λέγετε επίθεση. Αυτό το κουμπί θα είναι μπλε όταν ο άλλος είναι online (μέσα) και γκρι όταν δεν είναι μέσα που σημαίνει πως δε σε αφήνει να το πατήσεις. Μετά θα ανοίγει ένα παράθυρο που να σε ρωτάει άμα θες να κάνεις την μάχη σε αυτόν το παίκτη που του έστειλες την "επίθεση". Και άμα πατήσεις ναι θα σου εμφανίζει μετά αυτό. Έπειτα θα πρέπει να διαλέξουν μονάδες και έτοιμοι για επίθεση! Όποιος νικήσει θα μπορεί να κλέψει ένα μικρό ποσοστό από νομίσματα και προμήθειες.
Αυτο δεν πιστευω οτι ειναι εφικτο ακομη εαν δυνητικα ηταν εφικτο δεν ξερω εαν θα λειτουργισει ''σωστα'' οποτε λεω για το καλο μας να ...μην το δουν οι κρατουντες

3) Το επόμενο μ/κ για την καμία εποχή (δηλαδή παρατηρητήριο, ναός των κειμηλίων και αυτό που προτείνω τώρα) να έχει σχέση με τις προηγούμενες μάχες που θα σου δίνει την ευκαιρία όταν λεηλατείς να σου δίνει και έναν επιπλέον πόρο (μετάλλια, αγαθά, σχέδιο, forge πόντο και διαμάντια) αλλά φυσικά αυτά δε θα αφαιρεθούν από τον νικημένο παίκτη αλλά να τα κερδίζεις. Αυτό το μεγάλο κτίριο θα λειτουργεί όπως και η Τράπεζα Σπόρων δηλαδή με ένα μικρό ποσοστό (όχι όμως 2%) περίπου 10%.
Η μαντα ωρυεται με το ζορι την συγκρατω
δεν θελει αλλο ΜΚ που να σχετιζεται με λεηλασιες ..φτανουν τα 2 που ηδη υπαρχουν
ας μπει πρωτα ενα που να δινει μπονους αμυνας του στρατου επιθεσης
αλλο ενα που να δινει μπονους επιθεσης του αμυντικου στρατου της πολης μας
'η εστω ενα ΜΚ που να βοηθαει στην αναγεννεση των στρατιωτικων μοναδων που ....ορουν αναποδα τα ραδικακια

4) Οι λεηλατήσεις με γείτονες να καταργηθούν
Παρολο που δεν ειμαι φαν ... της αρπαγης
ΟΧΙ δεν συμφωνω Οι λεηλασιες ειναι μερος του ΦΟΕ και δεν ειναι δικαιο να αλλαξουν μορφη
Ασχετο το εζησα κι αυτο να υπερασπιζεται η ταλα ... την δυνατοτητα της λεηλασιας

5) Να δημιουργηθεί ένα νέο γενικό κατάστημα/αγορά (shop) που να πουλάει ο καθένας κτίρια από την απογραφή.
Φυσικά να υπάρχουν διαφορετικά νομίσματα σε αυτό το shop για να κάνεις και αγορές.
Με αυτό τον τρόπο ο καθένας μπορεί να πουλήσει οτιδήποτε που δεν το χρειάζεται
και φυσικά να αγοράσει οτιδήποτε που χρειάζεται ;)Πως μπορεί να λειτουργεί;
Για να είναι και δίκαιο και να σκέφτομαι όπως και οι σχεδιαστές (να χρησιμοποιείς διαμάντια)
i) Έχεις την δυνατότητα μία θέση για να πουλήσεις ένα κτίριο/αντικείμενο από την απογραφή σου αλλιώς άμα θες να αγοράσεις και άλλες θέσεις θα πρέπει να πληρώσεις με διαμάντια (τώρα το αν θα είναι μόνιμη ή προσωρινή... δε θα το επιλέξω εγώ :p)
ii) Όταν βάλεις κτίριο/αντικείμενο από την απογραφή σου για πώληση θα πρέπει να πληρώνεις λίγα νομίσματα (της αγοράς) που εξαρτάται για πόση ώρα θα το έχεις στο shop (κατάστημα) δηλαδή δε θα είναι άπειρος ο χρόνος για να έχεις το κτίριο που πουλάς. Άρα μπορεί να λήξει και να μην το πάρει κανείς και να πρέπει να το ξαναβάλεις. Οι επιλογές χρόνου μπορεί να είναι οι εξής: 3 ώρες, 8 ώρες, 24 ώρες και 3 μέρες. Φυσικά άμα επιλέξεις το 3 μέρες θα πρέπει να πληρώσεις πιο πολύ τις 8 ώρες κ.ο.κ.
Καλο μου ακουγεται Να κατι που αξιζει να ..το μεταφρασουν ...οι κρατουντες

6) Επιθέσεις μεταξύ κόσμων. Τι εννοώ; Εδώ θα τα πω όλα.:
Θα μπαίνουν σε αυτές τις μάχες και θα συνεργάζονται οι παίκτες χωρίζοντάς τους σε ομάδες των τριών τυχαία αναλόγως ποιοι είναι μέσα (online). Και θα κάνουν μάχες με άλλους από άλλον ελληνικό κόσμο. Πώς θα είναι οι μάχες;
Το πεδίο της μάχης θα τριπλασιαστεί έτσι ώστε και οι 6 παίκτες/2 ομάδες να κάνουν μάχες μεταξύ τους. Ναι, και οι 6 στρατοί στο ίδιο πεδίο μάχης! Το έπαθλο; Τυχαίοι πόροι.
Κατά προτίμηση οι μάχες να είναι οι μισές από αυτές τις μάχες μεταξύ παικτών.
Για παράδειγμα αν οι μάχες μεταξύ παικτών είναι 20 ανά μέρα, οι μάχες μεταξύ κόσμων να είναι 10 ανά μέρα.
Φυσικά όλες αυτές οι μάχες (παικτών και κόσμων) να γίνονται μόνο με παίκτες της ίδιας εποχής!
7) Εποχές! Αρκετά! Άντε βγάλτε και μία κόμη και φτάνει! Καταρχήν δεν έχει λογική. Βγάλατε Αύριο εποχή, οκ δεκτό. Βγάλατε και Μέλλον, πάει στο καλό. Αυτά τα αρκτικό και ωκεάνιο μέλλον και τέτοιες φανταστικές εποχές τι είναι; Άντε βγάλτε και ένα διαστημικό μέλλον (γιατί εκεί το βλέπω να πάνε) και αφήστε μας ήσυχους. Πρώτα από όλα σκεφτείτε τον καημένο τον αρχάριο που μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι. Μόλις δει πως εποχές είναι θα το παρατήσει αμέσως. Είναι πολύ χρονοβόρο!
8) Προτεινόμενα μ/κ για το Ωκεάνιο Μέλλον:
Φυσικά με όλα αυτά που είπα παραπάνω για τις μάχες θέλουμε και αρκετές μονάδες, για αυτό...:
Το ένα να έχει μικρότερη έκταση από 6χ6 (κατά την γνώμη μου 5χ5) και να δίνει ανεξάρτητες μονάδες (σαν το Αλκατράζ) αλλά μόνο ανεξάρτητες μονάδες και τίποτα άλλο, για είπα να έχει κάτω από έκταση 6χ6.
Το άλλο με έκταση το πολύ 6χ6 να παράγει μπόνους άμυνας του επιτιθέμενου στρατού και μπόνους επίθεσης του αμυνόμενου στρατού.
9) Αυτοματοποιημένη Μάχη! Να προγραμματίζουμε πως να γίνεται. Να μπει να ένα κουμπί κάπου στην διαχείριση στρατού και να δίνει εντολές πια μονάδα να χτυπάει πια. Για παράδειγμα οι βαριές μονάδες να χτυπάνε πρώτα τις ελαφριές μετά τις γρήγορες κλπ.
10) Να μειωθούν οι απαιτούμενοι πόροι για τις διαπραγματεύσεις στις εκστρατείες συντεχνίας.

6 , 9 μη εφικτα και με κινδυνο να γινουν ολα τα υπολοιπα ..μπαχαλο χωρις επιστροφη
7 .. θα συμφωνουσα απολυτα ως προς τους νεους παιχτες
αλλα και οι αλλοι τι θα γινουν θα σταματησουν? θα αρχισουν το πλεξιμο?
ειναι ΜΟΜ παιχνιδι
8, 10 Συμφωνω και στα δυο ..εαν καναμε και λιγουλακι ''διαιτα'' στο 6χ6 θα ηταν τελεια
 

DeletedUser29206

Guest
Η μαντα ωρυεται με το ζορι την συγκρατω
δεν θελει αλλο ΜΚ που να σχετιζεται με λεηλασιες ..φτανουν τα 2 που ηδη υπαρχουν
ας μπει πρωτα ενα που να δινει μπονους αμυνας του στρατου επιθεσης
αλλο ενα που να δινει μπονους επιθεσης του αμυντικου στρατου της πολης μας
'η εστω ενα ΜΚ που να βοηθαει στην αναγεννεση των στρατιωτικων μοναδων που ....ορουν αναποδα τα ραδικακια
Η Μαντα γιατί ωρύεται; Αφού αυτό το μεγάλο κτίριο πάει πακέτο με τις μάχες μεταξύ παικτών.
Επίσης δε θα έχει την ακριβής έννοια της λεηλασίας αφού θα λειτουργεί όπως την τράπεζα σπόρων.
Θα κάνεις αυτήν την συγκεκριμένη ενέργεια (λεηλασία: νομίσματα και προμήθειες) και αν είσαι τυχερός θα έχεις την δυνατότητα να κερδίσεις κάτι άλλο. Προσοχή όμως! Όχι να το κλέψεις απλώς να το κερδίσεις σύμφωνα με το μ/κ.
Εντάξει δε με πολύ-νοιάζει το μ/κ απλώς ήθελα να το κτίσω παραπάνω. Αυτό που με νοιάζει πιο πολύ είναι να μπουν τέτοιου είδους μάχες! Δε είναι συναρπαστικό το να λεηλατείς νικώντας άμυνες! Άσε που δεν τις αλλάζουν. Για να μη σχολιάσω πως γίνεται να ξανά-επισκεφτείς την πόλη του γείτονα για να κάνεις λεηλασία όταν έχει παραγωγή :mad:.
Δεκτή η άποψη της Μαντας και λογικά και της Ταλας.
 

DeletedUser29206

Guest
Παρολο που δεν ειμαι φαν ... της αρπαγης
ΟΧΙ δεν συμφωνω Οι λεηλασιες ειναι μερος του ΦΟΕ και δεν ειναι δικαιο να αλλαξουν μορφη
Ασχετο το εζησα κι αυτο να υπερασπιζεται η ταλα ... την δυνατοτητα της λεηλασιας
Αυτό το πρότεινα γιατί οι προτάσεις 2,3 και 4 πάνε πακέτο για να λειτουργήσουν πιο σωστά οι προτάσεις 2 και 3
 

DeletedUser29206

Guest
7 .. θα συμφωνουσα απολυτα ως προς τους νεους παιχτες
αλλα και οι αλλοι τι θα γινουν θα σταματησουν? θα αρχισουν το πλεξιμο?
ειναι ΜΟΜ παιχνιδι
Το πλέξιμο όχι αλλά για αυτό πρότεινα όλα αυτά με τις μάχες.
Αυτό για μένα, το τι πρέπει να γίνεται μετά από το ξεκλείδωμα όλων των εποχών, θα πρέπει να το σκεφτούν πολύ καλά οι προγραμματιστές μας γιατί το FoE θα έχει πτώση για μένα. Θα μπορούσε για παράδειγμα να ξεκλειδώνεις την τελευταία εποχή και στο τέλος να έχει μία άλλη "εποχή" με μία μόνο τεχνολογία (όπως και η λίθινη εποχή) και να ξεκλειδώνεις για παράδειγμα τις μάχες μεταξύ κόσμων. Να ξεκλειδώνεις κάτι και να έχει δουλειά, να έχει κάτι να κάνεις! Εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί τις εποχές :(
 
Κορυφή