Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

dio21

Καμένος Χρήστης
Ας το ξαναμαζεψουν το μπαχαλο που εκαναν με τη νεα "αναβαθμιση", και βλεπουμε για τα αλλα....:confused:
 

DeletedUser29206

Guest
Ας το ξαναμαζεψουν το μπαχαλο που εκαναν με τη νεα "αναβαθμιση", και βλεπουμε για τα αλλα....:confused:
Ναι καλά... Μια ζωή αυτό το παιχνίδι με σφάλματα ήταν, τώρα θα αλλάξει;
Και αν διορθώσουν το συγκεκριμένο μπάχαλο θα έχουμε πιο μετά αλλού μπάχαλα, αυτό γίνεται συνέχεια.
Από την μία λακκούβα στην άλλη.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Για να γίνουν οι προσωπικές κόντρες μακρινό παρελθόν και να επιστρέψουμε σε αυτό που πραγματεύεται το συγκεκριμένο thread έχω να προτείνω τη δημιουργία μίας λίστας όπου θα αναφέρονται οι χρόνοι ολοκλήρωσης παραγωγής όλων των κτηρίων κατά αύξουσα σειρά, να ξέρουμε με μία ματιά αν θα επιστρέψουμε στην καθημερινότητά μας ή θα περιμένουμε 5 λεπτάκια ακόμα προτού κλείσουμε το παιχνίδι, ώστε να συγκεντρώσουμε την παραγωγή. Αυτά! Γεια σας!
 

DeletedUser29206

Guest
Προτείνω να ξεχαστεί τελείως η αποστολή «Κάνε έρευνα μία τεχνολογία» χωρίς να σου δίνει δεύτερη επιλογή!
Επειδή μπήκε το 4ο μέρος στο Ωκεάνιο Μέλλον δεν είναι υποχρεωτικό να μπούμε κιόλας. Μας πιέζει έμμεσα να αλλάξουμε εποχή!
 

DeletedUser29206

Guest
Πρόταση:
Όταν τελειώσει το ταξίδι του πλοίου του αρκτικού λιμανιού και έχει φέρει το προμήθειο να εμφανίζεται το εικονίδιο ότι υπάρχει κάποια διαθέσιμη παραγωγή για συλλογή που βρίσκεται κάτω από το εικονίδιο "Κυνήγι Θησαυρού"
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Νομιζω οτι τα ΚΙΤ Κινητοποιησης και Μαζικης Κινητοποιησης θα πρεπει να κανουν τη δουλεια τους ΚΑΙ αφου εχει τελειωσει μια παραγωγη και πριν αυτη μαζευτει... σε προσπαθεια μου να χρησιμοποιησω ενα ΚΙΤ στη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη δεν μου το επετρεψε...
Το θεωρω λαθος, καθως:
1. Το λογικο θα ηταν να το Χρησιμοποιησω αφου ειμαι σιγουρος οτι κανεις αλλος δεν προκειτε να μου κανει Παροτρυνση...γιατι να το κανω πριν?
2. Απο τη στιγμη που μπορει καποιος Φιλος-Συντεχνος-Γειτονας να μου Παροτρυνει την Αιθουσα Δοξας, αφου αυτη εχει κλεισει και πριν την μαζεψω, γιατι δεν μπορει να κανει το ιδιο πραμα το ΚΙΤ?
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ΝΕΟ....
Καλο θα ηταν στο Ιστορικο, οπως αναγραφετε ποιος εδιωξε ποιον απο τη Συντεχνια, να αναγραφετε και ποιος δεχτηκε την αιτηση καποιου ή ποιος προσκαλεσε καποιον...
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Επισης επαναφερω και εδω το θεμα της ωρας του ημερησιου απολογισμου....
Ενα θεμα απο μονο του, αλλα...
Για λογους που εχουν ειπωθει πολλες φορες, το 8 απογευμα δεν βολευει...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλη Εβδομαδα
Προσφατα εγινε αναφορα στο βετα σχετικα με τα συγχρονως ενεργη μπονους-ενισχυση- αποθηκης και ταβερνας
Ναι μεν μπορουν να συνυπαρχουν παραλληλα ενεργη μπονους -με το ιδιο αποτελεσμα 1 απο την ταβερνα και 1 απο την αποθηκη-
Επισης ειναι γνωστο οτι δεν μπορει να ενεργοποιησει καποιος -''ακαδημαικα'' !!!-
2 μπονους συγχρονως απο την ταβερνα με το ιδιο αποτελεσμα
'η 2 απο την αποθηκη του
Ομως υπαρχει ενα σημαντικο κενο? (σφαλμα ? παραλειψη ? ασαφεια?) στο θεμα της ενημερωσης και στο θεμα της δυνατοτητας ενεργοποιησης της 2ρης-ιδιας - ενισχυσης αποθηκης
Δηλαδη θα σας αναφερω ενα παραδειγμα για να καταλαβετε τι εννοω
Εαν καποιος ενεργοποιησει πχ 1 απο τα μπονους επιθεσης της ταβερνας του
μπορει μεν να ενεργοποιησει συγχρονως και 1 μπονους επιθεσης απο την αποθηκη του και αυτα συναθροιζονται
Ομως δεν μπορει να ενεργοποιησει 2 συγχρονως μπονους επιθεσης απο την ταβερνα του
ακομη και εαν αγορασει δευτερη θεση με διαμαντια
ουτε το συστημα τον αφηνει να το ενεργοποιησει
και ουτε η Επισκοπηση Ενισχυσης -απο το Δημαρχειο-
του αναφερει ξανα την δυνατατητα της ταβερνας -μεχρι να ολοκληρωθει η χρονικη περιοδος του επιθετικου μπονους-
http://prntscr.com/hft19p
http://prntscr.com/hft0r5
Τα πραγματα ομως ειναι ασαφη? - λιαν επιεικως χαρακτηρισμος -
εαν παει καποιος να ενεργοποιησει τα μπονους απο την αποθηκη .. το συστημα τον αφηνει να ξοδευει οσα θελει
..φυσικα ''τσαμπα'' γιατι μονο το εκαστοτε τελευταιο μετραει
τα προηγουμενα ..διαγραφονται -για το καλο της αποθηκης μαλλον-
και δεν ειναι μονο αυτο
εαν παει απο το Δημαρχειο -Επισκοπηση Ενισχυσης-
τοτε παρολο που ειναι ηδη ενεργο ενα μπονους αποθηκης
http://prntscr.com/hftdl0
σου προτεινει και κυριως σου δινει την δυνατοτητα να ενεργοποιησεις ..και αλλο της ιδιας κατηγοριας
με αποτελεσμα να το ξοδευεις τσαμπα
(το οτι αλλαζει χρωμα..ειναι αρχηστο αφου δεν σε εμποδιζει να το χρησιμοποιησεις)
http://prntscr.com/hfteqt
Λοιπον πσιτευω οτι
πρεπει αμεσα να μπει δικλειδα ασφαλειας σε αυτο
και να μην δινει δικαιωμα ενεργοποιησης του ιδιου μπονους/ενισχυσης αποθηκης

οπως ισχυει με τα μπονους της ταβερνας
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1823

Guest
Γεια σας. Θα πρότεινα όταν κάθεσαι στη ταβέρνα του φίλου σου να μην ανοίγει και το παράθυρο της ταβέρνας. Αναγκάζεσαι να κάνεις κλικ χωρίς να υπάρχει λόγος. Εάν θες να δεις κάτι στη ταβέρνα του άλλου μπορείς να κλικάρεις επάνω της. Ευχαριστώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: vulder

DeletedUser29206

Guest
Με την μπάρα των ημερήσιων αποστολών θέλει και φιλοσοφία; Μία φορά το έχω πάω 7, μετά από τότε είμαι στο 0!
Επίσης το να κάνω παραγωγές 8ωρων, 4ωρων δε θεωρείται αντιπαραγωγικό;
 

DeletedUser27888

Guest
ΗΜΕΡΗΣΙΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ
Η αλλιως...ημερισιο τεστ αντοχης νευρων,ανοχης στην εκμεταλευση και κοροιδια,τεστ κοπωσεως,και καθημερινη προπονηση για εγκεφαλικο η εμφραγμα...
Ναι συμφωνω οτι ειναι μια πολυ καλη ιδεα σε οποιον θελησει να κερδισει ενα απο τα αξιολογα δωρακια στα μπαουλακια.... (του τρομου)
-κανε 3 ενεργοποιησεις ταβερνας...και τρεχουμε και σπαταλαμε αχρηστα και διχως οφελος χρηματα ταβερνας..για το τιποτα...
-κανε δικο σου ενα τομεα με διαπραγματευση.(ελα καημενε..τι ζηταει...απλο)τι?? δεν εχεις τα απαραιτητα αγαθα..τοτε η τρεχεις και παρακαλας στην αγορα και ξεπουλας οτι εχεις,η πριζεις τους συντεχνους γιατι και η ωρα εξαντλειται μαζι με την υπομονη σου.ε...και αν δεν βρεις..αγορασε..500 διαμαντακια το αγαθο..θα σου παει γυρω στα 50 ευρουλακια..αλλα μην ανχωνεσαι γιατι ...λεφτα υπαρχουν...
-βγαλε 3 αλλες αποστολες..και τρεχεις καταιδρωμενος και σκας ενα καρο προμηθειες και οτι αγαθα εβγαλες να τα σκασεις στις επαναλαμβανομενες..και...και...
αλλα εσυ δεν πτοεισαι..ονειρευεσαι το παλατι του μαχαραχια η ενα ναο γνωσης..η καποιο απο τα καλουδια του κουτιου της πανδορας...και συνεχιζεις.. και το πιεσομετρο ανα χειρας
-κερδισε 5 μαχες στην σειρα..τι??ετυχε να χασεις στην τελευταια,και παλι απο την αρχη?? δεν πειραζει παμε παλι...μην ξεχνας τα δωρα που σε περιμενουν
-κανε 45 παραγωγες των 15.μαξιλαρακι στην καρεκλα,λεξοτανιλ και ξεκιναμε..χαλαμε φυσικα ολη την σειρα της πολης,τους χρονους,γκρεμιζουμε μπας και βρουμε ενα ελαχιστο χωρο,χτιζουμε μικρα,οπλιζομαστε υπομονη και χρονο και παμε...δεν εχει φαι σημερα.
εχει ομως δωρα μην το ξεχνας....οκ?
δεκαδες οι αποστολες του τρομου και εσυ επιμενεις..και φτανει η στιγμη που περμενες.
Πατας συλλογη και ξεροσταλιαζεις στην εικονα μιας πηγης ευχων η κατι καλυτερου και μοναδικου.και ΤΟΤΕ εισπρατεις το δωρο που τοοοοοοσο κοπιασες.
10 ολοκληροι ποντοι ειναι δικοι σου !!! συνχαρητηρια !!!
συνχαρητηρια λοιπον σε εσας τους ιδρυτες της ιδεας αυτης να περιεχει μεσα και το υπεροχο αυτο ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΔΩΡΟ και συνχαρητηρια σε ολους εμας που σας ανεχομαστε και ελπιζουμε να αλλαξει αυτη η κοροιδια γιατι ως γνωστον η ελπιδα πεθαινει τελευταια .....
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ !!!!:(
 
  • Like
Αντιδράσεις: vulder

DeletedUser29206

Guest
Άδικος κόπος για εμένα! Προσπάθησα αρκετά στην αρχή αλλά κουράστηκα και το έχω αφήσει στο 0.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Kανονικα Μαριε θα πρεπει να εχεις -89....
αφου αφαιρει απο το 3 πχ γιατι οχι και απο το 0?
μπορουν να μας πουν?
γιατι πχ καποιος αλλος που ειναι στο 5 και θελει 2 ημερησιες αν πηγαινει μπρος πισω 10 μερες, παλι 2 θα θελει....
αυτος που ειναι στο 0 και θελει 7 ημερησιες και δεν κανει καμμια 10 μερες παλι 7 θα θελει?
οκ, ωραια μαθηματικα....
γιαυτο ειχαμε προτεινει σε καποιο ποστ σχετικο, να μην αφαιρειτε η χαμενη μερα....μονο να προστιθετε η νικη...
αλλα μαλλον ειναι δυσκολο για την λογικη των προγραμματιστων να το καταλαβουν....
τεσπα...σιγα μη σκασω 150 αγαθα που μαζεψα με κοπο για να παρω τους 10(?) ποντους...και παλι καλα 10 ποντακια...μη παρω κανενα ...γαιτανακι μονο....;)
 

DeletedUser29206

Guest
Ωχ, μην προτείνεις αρνητικούς αριθμούς γιατί τους έχω ικανούς να τους βάλουν μέσα στο παιχνίδι :p
 

DeletedUser29206

Guest
Αν απο την προταση μου, καταλαβαν οτι προτεινω αυτο που λες, και το εφαρμοσουν κιολλας, εεεεε......τι να πω?
o_Oo_Oo_Oo_O
Για αυτό σου λέω, μην λες τέτοια γιατί αυτό μπορεί να το ακούσουν. Σσσσσσσσσ... τσιμουδιά.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Μιας και καναμε κουβεντα για αρνητικους αριθμους....
Θα ηθελα να ξανα-προτεινω μια αλλαγη που αφορα στα Επιπεδα των Συντεχνιων...
κακως μονο ανεβαινουν αυτα...θα επρεπε να μετρανε και αρνητικα αποτελεσματα για να ειναι περισσοτερο ρεαλιστικο το παιχνιδι μας....
Στη πραγματικη ζωη, δεν μπορει μια ομαδα,μια χωρα, μια Συμμαχια, μια Εταιρια να φτασει σε ενα Α επιπεδο, και μετα να "αραξει" χωρις να κανει τπτ 10 χρονια, και να ειναι στο ιδιο επιπεδο... θα χασει εδαφος, θα πεσει σε ολα τα επιπεδα...
Εδω αν πεφτουν επιπεδα οι Συντεχνιες (περνοντας αρνητικη Ισχυη σε ηττες και γενικα μη συμμετοχη πχ Ζουγκλα) και καποιοι χανουν τα μπονους τους, πιστευω οτι θα δωθει ωθηση για βελτιωση της ομαδας και πιεση για περισσοτερο συμμετοχη απο ολους...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Εδω και καποιες μερες εχει ξεκινησει επισημα στον Beta
η εκδοση του Forge of Empires η οποια λειτουργει πληρως υπο HTML5 χωρις περιεχομενο Flash
-παραλληλα εξακολουθει να υπαρχει και η παλαια εκδοση με το Flash-
https://forum.beta.forgeofempires.com/index.php?threads/html5-on-beta.8589/
Μας εξηγησαν οτι θα πρεπει να γινουν αρκετες δοκιμες ακομη
και λογικο ειναι και αξιεπαινη ειναι η προσπαθεια που κανουν για την ομαλη εναλλαγη του ΦΟΕ
Προσπαθησα να δοκιμασω ολα τα τμηματα -οσο περισσοτερο μπορουσα-
και παραλληλα προσπαθησα να ..μελετησω /διαβασω οτι ''ετρεχε'' απο τις παρατηρησεις των αλλων παιχτων
επειδη ως γνωστον με τα αγγλικα εχω ενα θεματακι ''εκφορας λογου'' (μεταξυ μας μπορει τα θεματακια να ειναι και 3,4,5...κλπ αλλα μην το κανουμε θεμα )
Εαν θελει και εαν μπορει η καλη μας iris (καλα νομιζω τωρα την ''εριξα'' με την ευγενεια μου)
να τους μεταφερει την κατωθι προταση
Παρατηρησα λοιπον οτι τα πιο σοβαρα προβληματα -κα εμε - τα ειχε και παλι ο χαρτης του πολεμου των συντεχνιων
επειδη και στην εκδοση του flash τα σφαλματα στον εν λογω χαρτη ειναι αυτα που διαιωνιζονται ...εβδομαδες μηνες χρονια
Ισως η βασικη αιτια να βρισκεται στο οτι εχει σχεδιαστει τμηματικα και ο σχεδιασμος του βασιστηκε σε διαφορετικα λειτουργικα συστηματα
Η προταση μου λοιπον εχει δυο σκελη
- να επισπευσουν τις αναμενομενες αλλαγες
...που ''υποθετω'' οτι εχουν ως μελλοντικη σκεψη να κανουν ** στα πλαισια των ευχαριστων εκπληξεων
- να σχεδιαστει ολοκληρος ο χαρτης μαζι με τις νεες μελλοντικες προσθηκες ως ενιαιο συνολο εξ αρχης


** εκτος εαν ακομη δεν εχουν παρει καμμια οριστικη αποφαση ...για την υπαρξη 'η μη του χαρτη στο μελλον
''υποθετω'' = ευχομαι ευελπιστω και κυριως ως ''αυτηκουο'' ονειρο μου μετεφερε η μαντα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Μιας και καναμε κουβεντα για αρνητικους αριθμους....
Θα ηθελα να ξανα-προτεινω μια αλλαγη που αφορα στα Επιπεδα των Συντεχνιων...
κακως μονο ανεβαινουν αυτα...θα επρεπε να μετρανε και αρνητικα αποτελεσματα για να ειναι περισσοτερο ρεαλιστικο το παιχνιδι μας....
Στη πραγματικη ζωη, δεν μπορει μια ομαδα,μια χωρα, μια Συμμαχια, μια Εταιρια να φτασει σε ενα Α επιπεδο, και μετα να "αραξει" χωρις να κανει τπτ 10 χρονια, και να ειναι στο ιδιο επιπεδο... θα χασει εδαφος, θα πεσει σε ολα τα επιπεδα...
Εδω αν πεφτουν επιπεδα οι Συντεχνιες (περνοντας αρνητικη Ισχυη σε ηττες και γενικα μη συμμετοχη πχ Ζουγκλα) και καποιοι χανουν τα μπονους τους, πιστευω οτι θα δωθει ωθηση για βελτιωση της ομαδας και πιεση για περισσοτερο συμμετοχη απο ολους...
Ναι καλά! Σιγά που οι άνεργοι σύντεχνοι θα τους νοιάζει η πτώση της συντεχνίας τους σε επίπεδο. Μην κοιτάς που ασχολούμαστε εμείς, για κάποιους άλλους το παιχνίδι είναι μαζεύουμε την παραγωγή και άντε γεια, και μην σου πω πολύ καλά κάνουνε γιατί δεν χάνουνε και τίποτα. Μακριά από αρνητικούς!!!
 
Κορυφή