Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

DeletedUser29206

Guest
για την τοποθέτηση συμφωνώ και εγώ είναι χρονοβόρα όταν θες να βάλεις πολλά ίδια κτίρια
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Υπάρχουν τρεις τρόποι να πας με κλικ, είτε από την αρχή (20 κλικ) είτε από το τέλος (15 κλικ)
Για αυτό λοιπόν υπάρχει και η αναζήτηση και γράφεις ένα «πύρ» και στο βγάζει αμέσως
Η ιδέα να αλλάζουμε σελίδες πληκτρολογώντας δεν είναι κακή αλλά είναι λιγότερο αποδοτική απ' ότι η αναζήτηση
γιατί δε ξέρεις σίγουρα που βρίσκεται το κάθε κτίριο ή πακέτο.

Σωστη σαν σκεψη Μαριε....
Απλα οπως λεει και η Ταλα παραπανω....και συμφωνω με την προταση της στο τελος....

http://prntscr.com/myv7hp

"Πύρ" και μανια εγινα.....χαχαχαχαχ
Και καθε φορα θα γραφω Πυρ?
ασε καλυτερα να γυρναω σελιδες....;)
 

DeletedUser29206

Guest
χεχεχε, ναι η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα.
Αλλά για να τοποθετήσεις ένα κτίριο καλή είναι η αναζήτηση.
Το να τοποθετήσεις πολλά από τα ίδια είναι ούτως ή άλλως πρόβλημα με τον οποιοδήποτε τρόπο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλημερα! λυπαμαι αλλα θα διαφωνισω με την προταση..μηπως υπερβαλουμε λιγο κ εμεις?
τπ παιχνιδι εχει μεγαλυτερα προβληματα απ το να κανουμε 10 η 20 κλικ να βαλουμε πυργακια η οτι αλλο θελουμε στην πολη μας απ την απογραφη μας..
αν ειναι να γινονται ολα αυτοματα ποιος ο λογος να παιζουμε?πρεπει να κουναμε κ εμεις λιγο τα ρημαδια τα χερακια μας..
σε λιγο θα ζητησουμε να αυτοματοποιηθουν ολα.
να μπαινουμε καποια ωρα να ρυθμιζουμε τα παντα..
παιχνιδι παιχνιδακι 8 το απογευμα κανε μαχες! παντου! εγω θα ειμαι εξω για καφε.
10 το βραδυ! παιχνιδι παιχνιδακι μου κανε ενεργειες! εγω λεω αν δω καμια ταινια!
7 το πρωι παιχνιδι παιχνιδακι μου μην ξεχασεις να μαζεψεις τις παραγωγες μου εγω φευγω για δουλεια!
δεν παει ετσι ακριβως..δεν ειναι ολα ευκολια σε αυτη την ζωη.λιγο να κοπιασουμε κ εμεις.

κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σας! μπαν σε ολη την διαχειριση-τεχνικους-σχεδιαστες κλτ για το μετριο παιχνιδι αυτο που μας προσφερει! :p
 

dio21

Καμένος Χρήστης
να μπαινουμε καποια ωρα να ρυθμιζουμε τα παντα..
παιχνιδι παιχνιδακι 8 το απογευμα κανε μαχες! παντου! εγω θα ειμαι εξω για καφε.
10 το βραδυ! παιχνιδι παιχνιδακι μου κανε ενεργειες! εγω λεω αν δω καμια ταινια!
7 το πρωι παιχνιδι παιχνιδακι μου μην ξεχασεις να μαζεψεις τις παραγωγες μου εγω φευγω για δουλεια!

:p

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σωστος....ετσι...!!!!!!!!!!!!!!!!
Συμφωνω , παραυτα.....χαχαχαχαχαχ......:p:p:p
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Σοβαρα τωρα, μην γινει καμμια παρεξηγηση γιια το ανωθεν μνμ....
Οκ ο Μητσος δεν ειπε -με την εννοια που το "εκοψα" εγω- αυτο που ειπα οτι ειπε....
Αλλα ουτε εγω ειπα αυτα που ειπε οτι ειπα....:cool:
 

DeletedUser30097

Guest
Σοβαρα τωρα, μην γινει καμμια παρεξηγηση γιια το ανωθεν μνμ....
Οκ ο Μητσος δεν ειπε -με την εννοια που το "εκοψα" εγω- αυτο που ειπα οτι ειπε....
Αλλα ουτε εγω ειπα αυτα που ειπε οτι ειπα....:cool:
Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο !!
Εξ ου και η επικρότηση! :D:D:D:D
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser29206

Guest
Λοιπόν, για ΣεΣ:
1) Κατά τη διάρκεια των μαχών τα εικονίδια (σπαθάκια, ασπιδούλες) εξαμφανίζονται
2) Αρκετές φορές δεν δείχνει την πολιορκία που βάζει ένας σύντεχνός σου
3) Όταν πας να βάλεις άμυνες και έχεις ήδη κάποιο στρατό στην οκτάδα σου και τον αφαιρείς, τότε ξαναεμφανίζεται
4) Επικρατεί μία χρονοκαθυστέρηση στους Χάρτες
και άλλα πολλά που δε μου έρχονται τώρα...

επίσης προτείνω να μπει η διαχείριση στρατού στο γκρι κενό: http://prntscr.com/n8bndc
 

furfante

Ενεργό Μέλος
Λοιπόν, για ΣεΣ:
1) Κατά τη διάρκεια των μαχών τα εικονίδια (σπαθάκια, ασπιδούλες) εξαμφανίζονται
2) Αρκετές φορές δεν δείχνει την πολιορκία που βάζει ένας σύντεχνός σου
3) Όταν πας να βάλεις άμυνες και έχεις ήδη κάποιο στρατό στην οκτάδα σου και τον αφαιρείς, τότε ξαναεμφανίζεται
4) Επικρατεί μία χρονοκαθυστέρηση στους Χάρτες
και άλλα πολλά που δε μου έρχονται τώρα...

επίσης προτείνω να μπει η διαχείριση στρατού στο γκρι κενό: http://prntscr.com/n8bndc
το ν. 3 βολευει αν αλλαζεις στρατο κ βαζεις πολιορκια να σου επαναφερει τον προηγουμενο κ να εισαι ετοιμος για μαχη :p
για το ν. 4 οχι χρονοκαθυστερηση.... χρονιζει απλα.....
κανεις μαχη..... αναβεις τσιγαρο κ παρακαλας να βγαλει αποτελεσμα πριν τελειωσεις το τσιγαρο...:mad::mad:
αν κανουμε 1 πακετο για 80αρη τομεα... κατανταει ασυμφορο. :p:p θα μας στειλουν πριν την ωρα μας....:mad::mad::mad::mad:
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ολα τα παραπανω που γραφετε ισχυουν σε ολους μας.τα εχουμε γραψει κ εδω κ σε υποστηριξη τοσες φορες κ φασολια.
νομιζω δεν μπορουν να κανουν κατι παραπανω απ το να τα στειλουν στους εξω που φτιαχνουν το παιχνιδι.
η δεν τα στελνουν η τα στελνουν κ τους γραφουν.οπως κ ναχει χαμενοι ειμαστε οι παιχτες κ μονο..
αν ξεκινησω να γραφω για σεσ θα φτασω μεχρι το 200 οχι μονο 4 που θυμαται ο μαριος..:p
το παιχνιδι δυστυχως εχεις καταντησει ενα εβεντοπαιχνιδι κ τιποτα παραπανω.
τα εβεντ τους μεσα με λιγα λογια,ποιο βαρετο πεθαινεις.
 

DeletedUser30097

Guest
τα εχουμε γραψει κ εδω κ σε υποστηριξη τοσες φορες κ φασολια.
Δηλαδή τι το κακό βρίσκεις στα φασόλια;
Μια φασολάδα είναι οτι πρέπει κι ουδεμία σχέση με τα χάλια τού ΣεΣ έχει. Δοκίμασε αντί για ντομάτα να χρησιμοποιήσεις τη σάρκα από κόκκινες πιπεριές, βάλε λίγο λάδι στο μαγείρεμα και πρόσθεσε μετά, στο σερβίρισμα, μια κουταλιά της σούπας ωμό λάδι σε κάθε μερίδα, ρίξε μέσα πράσα, (στο τέλος της βράσης), που τα έχεις κόψει σε ροδέλες και τα 'χεις σωτάρει καλά προσθέτοντάς τους στο τέλος κόκκινο πιπέρι, μισή κουταλιά του γλυκού κουρκουμά, (φυσικό αντιφλεγμονώδες), καροτάκι μα όχι σέλινο και τέλος, πάλι στο σερβίρισμα, πρόσθεσε και μια πρέζα δυόσμο σε κάθε μερίδα.
Συνόδεψε με ταραμοσαλάτα, πιπερίτσες τουρσί, ρέγγα ψητή, αντζούγιες, ελιές, (προτιμώ τις θασίτικες μα και των καλαμών καλές είναι), ραπανάκια μικρά μαζί με τα φύλλα τους, μα και ενα μεγάλο λευκό ρεπάνι κομμένο σε φέτες με λίγο αλατάκι δίπλα του στο πιάτο κι ένα μπουγιουρντί με μπόλικη καυτερή πιπεριά και φυσικά ένα μεγάλο κομμάτι φέτα με λαδορίγανη διανθισμένο.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι το κακό βρίσκεις στα φασόλια!! :p

ΥΓ
Να μην ξεχάσω!! Να 'χεις πρόχειρο και μπούκοβο στο τραπέζι, για τους συνδαιτήμονες που το προτιμούν!!:)

ΥΓ2
Όπως καταλάβατε, άλλα ...λόγια ν' αγαπιόμαστε, μιας και με τον ΣεΣ δε βγάνουμε άκρη!:D

ΥΓ3 (αργοπορημένο)
Άντε και θα πω και τα δύο μου «μυστικά» συστατικά!!!
Καθώς τα φασόλια βράζουν, (από την αρχή), μαζί με τις κόκκινες πιπεριές πρόσθεσε κι ένα μέτριο λευκό κρεμμύδι στο οποίο θα 'χεις πριν καρφώσει 3 γαρυφαλάκια, (θα το αφαιρέσεις μετά τη βράση).
Το άλλο μυστικό είναι το να τρίψεις ένα κουκούτσι μοσχοκάρυρο, (απογειώνει τη γεύση και κάνει καλό στα νεφρά), πάνω στα πράσσα, στο τέλος του σωταρίσματος και πριν τα ρίξεις μέσα στα φασόλια που βρίσκονται στο τέλος της βράσης τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Πώς θα γίνει, όταν βάζουμε πόντους σε ένα ΜΚ και θέλουμε να πάρουμε από την αντίστοιχη επαναλαμβανόμενη ("Ξόδεψε Χ πόντους") τα καλούδια, να μη χρειάζεται να κάνουμε τόσες πολλές ενέργειες;
Τουλάχιστον, στην έκδοση για pc το κουμπί ακύρωσης των επαναλαμβανόμενων να εμφανίζεται πάντοτε στο ίδιο σημείο, όπως στα κινητά.

ΥΓ Να 'σαι καλά finrod! με έκανες και γέλασα... ό,τι πρέπει η συνταγή σου για βροχή και κρύο :D
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Κι άλλο αίτημα:
Να μπει φίλτρο στις συνεισφορές συντεχνίας, να βλέπουμε πχ μόνο τις δωρεές, μην ψάχνουμε ανάμεσα σε τόσες σελίδες...
Όνομα και τύπος συνεισφοράς εί δυνατόν
Ή έστω -για να το κάνω πιο εύκολο- με διαφορετικό χρώμα ο κάθε τύπος συνεισφοράς
 

furfante

Ενεργό Μέλος
Δηλαδή τι το κακό βρίσκεις στα φασόλια;
Μια φασολάδα είναι οτι πρέπει κι ουδεμία σχέση με τα χάλια τού ΣεΣ έχει. Δοκίμασε αντί για ντομάτα να χρησιμοποιήσεις τη σάρκα από κόκκινες πιπεριές, βάλε λίγο λάδι στο μαγείρεμα και πρόσθεσε μετά, στο σερβίρισμα, μια κουταλιά της σούπας ωμό λάδι σε κάθε μερίδα, ρίξε μέσα πράσα, (στο τέλος της βράσης), που τα έχεις κόψει σε ροδέλες και τα 'χεις σωτάρει καλά προσθέτοντάς τους στο τέλος κόκκινο πιπέρι, μισή κουταλιά του γλυκού κουρκουμά, (φυσικό αντιφλεγμονώδες), καροτάκι μα όχι σέλινο και τέλος, πάλι στο σερβίρισμα, πρόσθεσε και μια πρέζα δυόσμο σε κάθε μερίδα.
Συνόδεψε με ταραμοσαλάτα, πιπερίτσες τουρσί, ρέγγα ψητή, αντζούγιες, ελιές, (προτιμώ τις θασίτικες μα και των καλαμών καλές είναι), ραπανάκια μικρά μαζί με τα φύλλα τους, μα και ενα μεγάλο λευκό ρεπάνι κομμένο σε φέτες με λίγο αλατάκι δίπλα του στο πιάτο κι ένα μπουγιουρντί με μπόλικη καυτερή πιπεριά και φυσικά ένα μεγάλο κομμάτι φέτα με λαδορίγανη διανθισμένο.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι το κακό βρίσκεις στα φασόλια!! :p

ΥΓ
Να μην ξεχάσω!! Να 'χεις πρόχειρο και μπούκοβο στο τραπέζι, για τους συνδαιτήμονες που το προτιμούν!!:)

ΥΓ2
Όπως καταλάβατε, άλλα ...λόγια ν' αγαπιόμαστε, μιας και με τον ΣεΣ δε βγάνουμε άκρη!:D

ΥΓ3 (αργοπορημένο)
Άντε και θα πω και τα δύο μου «μυστικά» συστατικά!!!
Καθώς τα φασόλια βράζουν, (από την αρχή), μαζί με τις κόκκινες πιπεριές πρόσθεσε κι ένα μέτριο λευκό κρεμμύδι στο οποίο θα 'χεις πριν καρφώσει 3 γαρυφαλάκια, (θα το αφαιρέσεις μετά τη βράση).
Το άλλο μυστικό είναι το να τρίψεις ένα κουκούτσι μοσχοκάρυρο, (απογειώνει τη γεύση και κάνει καλό στα νεφρά), πάνω στα πράσσα, στο τέλος του σωταρίσματος και πριν τα ρίξεις μέσα στα φασόλια που βρίσκονται στο τέλος της βράσης τους.
Πολυ MasterSef βλεπουμε :p:p:p:p:p:p:p:p
Σιγουρα τρωγεται αυτο ????? ή θα μας παει αιμα?????????
 

DeletedUser30097

Guest
Πολυ MasterSef βλεπουμε :p:p:p:p:p:p:p:p
Δεν παρακολουθώ καθόλου τηλεόραση.;)

Σιγουρα τρωγεται αυτο ????? ή θα μας παει αιμα?????????
Και μόνο τ' άρωμα αρκεί για να χορτάσει κι ο ...Λούκουλος!!:)

ΥΓ
Τις κόκκινες πιπεριές τις κόβεις κατά μήκος στα τέσσερα, (4), τις ξεσποριάζεις καλά, και τις βάζεις από την αρχή να βράσουν μαζί με τα φασόλια, (στο πρώτο νερό). Στο 15λεπτο περίπου τις αφαιρείς, ξεχωρίζεις μ' ενα κουτάλι την σάρκα από την φλούδα, σ' έναν πολυκόφτη πολτοποιείς τη σάρκα τους και την προσθέτεις στα φασόλια σαν αλλάξεις το νερό.
Τα φασόλια να έχουν μουσκέψει σε χλιαρό νερό για τουλάχιστον 16 ώρες και να γίνει αλλαγή του νερού μουλιάσματος μία τουλάχιστον φορά.
Αυτά!! :p:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29741

Guest
Καλημέρα, επειδή και μεις παίζουμε από τότε που το παιχνίδι πήγαινε μόνο μέχρι Ύστερο Μεσαίωνα, και δεν υπήρχαν ΜΚ κ μάχες ΣΕΣ, 7 χρόνια σχεδόν καθημερινά...όλα καλά και τα διάφορα ιβέντ και οι εκδηλώσεις ΑΛΛΑ αν θέλετε να ξαναζωντανέψει το παιχνίδι κ η συμμετοχή...απλά καταργήστε το ρολόι στο ΣΕΣ των 20:00, αυξήστε κατά πολύ το πόσο κοστίζει σε αγαθά η πολιορκία, την φθορά των μονάδων όταν χτυπάνε τομείς ΣΕΣ. Το να έχουν άπειρες μονάδες, άπειρα αγαθά και να μπαίνουν όλοι 19:55 και να βγαίνουν 20:05 δεν βοηθάει πουθενά την μακροημέρευση του παιχνιδιού κ την συμμετοχή νέων παικτών. Κερασάκι στην τούρτα? Τα επίπεδα συντεχνίας πότε θα τα ξεκλειδώσετε πάνω από το 75?? Είναι από τον Οκτώβριο του 2018 κολλημένα εκεί...ποιός ο λόγος να μαζεύεις ισχύ με αίθουσες δόξας κλπ...άλλος ένας λόγος να βαριούνται οι παλιοί παίκτες...και καλοκαιριάζει...μόνο οι Λέοντες θα μπαίνουν...
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Στα ειδικά κτήρια εκδηλώσεων όπου επιλέγεις τον τύπο της τελευταίας αναβάθμισης να δίνεται η δυνατότητα να κάνουμε αλλαγή τύπου-χρήσης. Πχ έχω ένα πλοίο που το έκανα βασιλικό (βλακεία μου; ναι) και θέλω να το κάνω πειρατικό να πάρω την ενίσχυση επίθεσης που τόσο την χρειάζομαι πλέον.
Μπορεί να μπει ένα κιτ (ολόκληρο, όχι κομματάκια) ή, ακόμα καλύτερα, με επιλογή απευθείας στο κτήριο ή μέσω κουμπιού, να αλλάζουμε χρήση τη στιγμή που θέλουμε (και ας χάνουμε την 24ωρη παραγωγή, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας ;))
 

DeletedUser27758

Guest
Το ρολόι των 8.00 μμ έχει κουράσει… όλα θα άλλαζαν αν θα έμπαινε και ένα ..δεύτερο ημίχρονο… και υπήρχε και ένα ρολόι στις 10.00μμ ή ακόμα καλύτερα στις 12.00πμ… έτσι οι μάχες δεν θα διαρκούσαν από τις 7.55 μέχρι στις 8.15… άντε 8.45, αλλά θα υπάρχει μία «μάχιμη ζωντανή περίοδο» από τις 7.30 μμ μέχρι 12.30πμ.

ΠΡΕΠΕΙ να ζωντανέψει το ΣΕΣ του παιχνιδιού

( Μιλάμε πάντα για ένα παιχνίδι στρατηγικής, πολεμικό & διαχείρισης πόρων )
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
αν θελουμε να ζωντανεψει ο σεσ πρεπει αν γινει καταργηση του χαρτη ολων των εποχων.οι τομεις με την μεγαλυτερη ισχυ στον σεσ με κανεναν απολυτως κοστος κατακτησης τους.μεταλλια να φανε κ οι κοτες..
μοναδες (ακοντια) ασταματητα ολη μερα μπορει να φτιαχνει καποιος χωρις κανενα κοστος.
απλα πραγματα.
μεχρι να μπει αυτος ο @#%@%# χαρτης το παιχνιδι ηταν ποιο ωραιο.σε μια συντεχνια 'δουλευαν'απαντες λογο κοστους αγαθων κ μοναδων.
 
Κορυφή