Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

DeletedUser30631

Guest
καλημέρα , θα ήθελα να προτήνω αν μπορεί να γίνει , να μπορούμε να στείλουμε ομαδικό μήνημα σε όλους τους φίλους μας και τους γείτονες , όπως έχουμε την δυνατότητα αυτή με την συντεχνία μας , ευχαριστώ.
Ναι κι εγώ το θεωρώ απαραίτητο. Να μπορεί κάθε παίκτης να στείλει κυκλικό, μαζικό μήνυμα σε όλους τους φίλους του, όπως και σε όλους τους γείτονες του.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ΘΑ ηθελα επισης να κανω μια προταση , επ'ευκαιριας του ξεκινηματος του 4ου επιπεδου δυσκολιας στη Ζουγκλα....
Καλο θα ηταν να ανοιγει διαφορετικα το 4ο επιπεδο...και εξηγω....
Ο καθε παικτης που θα τελειωσει τα 3 επιπεδα να βαζει δικα του αγαθα για τη συνεχεια, και οχι να περνονται τα (υπερβολικα για μενα) ποσα που αναφερετε στο πινακα, απο το Θ και για ολους....
Ισως αυτο προλαβει προβληματα που δημιουργηθουν στο μελλον...
Το θεμα ειναι πως θα μετραει στο συνολο του ποσοστου για το Πρωταθλημα αυτο το συστημα...μπορειτε να το κανετε να μην μετραει καθολου, και το Πρωταθλημα να το παιρνει αυτος που στα 3 επιεπδα βγηκε 1ος, οπως μεχρι τωρα δλδ...
 

DeletedUser29206

Guest
Ό,τι πρόταση κάνουμε για επόμενες αναβαθμίσεις συζητιούνται απλός μεταξύ μας ή μεταφέρονται και στην εταιρία; Γιατί κάτι μου λέει πως τόσο καιρό όλα αυτά είναι μια κουβεντούλα για να περάσει η ώρα μας; Γιατί πιστεύω πως δεν έχουμε άποψη και μας αγνοούν;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Φιλε Μαριε, οι προτασεις μας γινονται απο τη δικη μας σκοπια...απο τη σκοπια του παικτη δλδ...
Αν αυτη η οπτικη μπορει να εφαρμοστει ή/και αν ταιριαζει με το σκεπτικο της εταιρειας, πιστευω πως πραγματοποιητε...
Υπαρχουν αρκετα παραδειγματα γιαυτο...
Τελευταια πχ, αναμεσα σε ολα τα αλλα, ειχαμε προτεινει στο υπομενου διπλα απο τη φοτο του παικτη, τα "Μεγαλα Κτηρια" να πανε πανω-πανω, ωστε να μην διαγραφουμε κατα λαθος φιλους, που καθως ειμαστε πλεον φουλ λογω Ταβερνας, δεν θα μπορεσουμε να τους ξανακαλεσουμε ...
Χωρις τυμπανοκρουσιες, και ανακοινωσεις, λιγες μερες μετα το ειδα να πραγματοποιητε... παραλιγο βεβαια να κανω μια διαγραφη, γιατι κανανε σκαντζα τα κουμπια, αλλα ολα καλα....τελευταια στιγμη το προσεξα....;)
Αν καταλαβαιναμε οτι δεν εισακουγετε τπτ απο οσα λεμε, να εισαι σιγουρος οτι δεν θα καναμε τον κοπο...
 

DeletedUser31483

Guest
Καλησπερα. Μια θερμη παρακληση. Κανοντας βοηθειες μας πεταει σχεδια. Υπαρχουν παιχτες οπως εγω και πολλοι αλλοι φανταζομαι, που δεν τους ενδιαφερουν τα σχεδια. Προσωπικα με ενοχλει οταν κανω βοηθειες να πεταει συνεχεια σχεδια και μαλιστα να χρειαζεται να πατησω κλεισιμο για να φυγει το παραθυρο. θα μπορουσαν οι προγραμματιστες να βαλουν μια επιλογη στις ρυθμισεις και οποιος δεν θελει να του πεταγοντε τα συγκεκριμμενα παραθυρα να τα απενεργοποιει. Κατι πολυ απλο που θα βολεψει αρκετους που εχουν το ιδιο προβλημα με εμενα.
 

DeletedUser29206

Guest
Τελικά το γίνεται με την ταβέρνα; Έχουν περάσει μήνες που την έχουμε τελειώσει και τα κέρματα έχουν μαζευτεί χωρίς κανένα λόγο. Θα ήταν καλό να υπήρχε ένας τρόπος να τα ξοδέψεις για παράδειγμα σε πόντους ή σε κάτι άλλο τέλος πάντων. Μία ιδέα ήταν η ταβέρνα μα τώρα περιττή!
 

DeletedUser29206

Guest
Γιατί δεν βάζετε μία ρύθμιση στο παιχνίδι να μην εμφανίζεται όταν συνδεόμαστε αφού ούτος ή άλλος δεν εμφανίζεται όπως πρέπει. Τα νεύρα μου σπάνε όταν κάνει μία ώρα να εμφανιστεί και όταν δεν εμφανίζεται θα εμφανιστεί όταν μπαίνω σε μία πόλη αλλουνού και επιστρέψω στην δική μου που πάλι θα περιμένω μία ώρα. Την υπομονή δεν την γλιτώνω! :mad:
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα καλο θα ηταν να υπηρχε στο μαγαζι αγορων της ταβερνας και επιλογη μειωσης του χρονου ιασης των τραυματισμενων στατιωτικων μοναδων
 

DeletedUser29206

Guest
Οι πιο πολλοί που τα χαλάνε τα κέρματα; Για να συμβουλευτώ ρωτάω
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Οι πιο πολλοί που τα χαλάνε τα κέρματα; Για να συμβουλευτώ ρωτάω
Kαλησπερα δεν ξερω για τους υπολοιπους
Εγω δεν τα ειχα ξοδεψει μεχρι που εσκασε ''μυτη'' το 4 επιπεδο της ζουγκλας
ενεργοποιησα 2 φορες το 30% της επιθεσης και μια φορα αυτο με την ενισχυση των κατασκευων ..δεν κρατιομουν κτισε γκρεμισε ημουν μεχρι να ολοκληρωσω το 4 επιπεδο
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Μηπως θα μπορουσατε να σταματησετε το σπαστικο "κατεβασμα" στο νεο μνμ, την ωρα που διαβαζουμε καποια παλαιοτερα, σε ενα κυκλικο?
ακομα και στο γενικο κυκλικο....
Σε καποια φαση αυτο γινοταν, μεχρι που σε μια αναβαθμιση (οταν μπηκε το γενικο κυκλικο νομιζω) ξαναπειραξαν το κεντρο μνμτων και χαλασε ...
Το καλυτερο θα ηταν (οπως και ηταν σε καποιο διαστημα), οταν διαβαζουμε ενα κυκλικο και καποιος εκεινη την ωρα στελνει ή καποιοι εχουν κουβεντα με μικρα μνμτακια, να μπαινουν στο κυκλικο οι απαντησεις, αλλα κατω απο την επισημανση "Νεο μνμ"....
Θα το δουμε οταν "κατεβουμε"....γιατι πρεπει να χανω οτι διαβαζω εκεινη την ωρα δλδ?

YΓ... τις τελευταιες μερες "σερνετε" το παιχνιδι -κυριως στη Ζουγκλα- ή να κοιταξω το pc μου???
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31289

Guest
Μηπως θα μπορουσατε να σταματησετε το σπαστικο "κατεβασμα" στο νεο μνμ, την ωρα που διαβαζουμε καποια παλαιοτερα, σε ενα κυκλικο?
ακομα και στο γενικο κυκλικο....
Σε καποια φαση αυτο γινοταν, μεχρι που σε μια αναβαθμιση (οταν μπηκε το γενικο κυκλικο νομιζω) ξαναπειραξαν το κεντρο μνμτων και χαλασε ...
Το καλυτερο θα ηταν (οπως και ηταν σε καποιο διαστημα), οταν διαβαζουμε ενα κυκλικο και καποιος εκεινη την ωρα στελνει ή καποιοι εχουν κουβεντα με μικρα μνμτακια, να μπαινουν στο κυκλικο οι απαντησεις, αλλα κατω απο την επισημανση "Νεο μνμ"....
Θα το δουμε οταν "κατεβουμε"....γιατι πρεπει να χανω οτι διαβαζω εκεινη την ωρα δλδ?

YΓ... τις τελευταιες μερες "σερνετε" το παιχνιδι -κυριως στη Ζουγκλα- ή να κοιταξω το pc μου???

Ακου εδω κολπακι ωραιο..κανεις πριντ-σκριν στην οθονη και την παγωνεις οποτε και να γραψουν δεν θα παει πουθενα μεχρι να την διαβασεις[50 forge points για το tip ]
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
YΓ... τις τελευταιες μερες "σερνετε" το παιχνιδι -κυριως στη Ζουγκλα- ή να κοιταξω το pc μου???
Kαλησπερα δεν ξεκινας καλυτερα απο τα pc των τριγυρω παπουτσομενων γατων?
και τα ειπαμε ..μην τα επαναλαμβανω περι ..μνημες γραφικα κλπ
οποιος εχει αντιρρηση θα προτεινα δημοσια να γραψει τι ... εργαλεια διαθετει και δεν ..σερνεται
και να κανουμε συγκριση ..γιατι και το δικο μου σερνεται (και το τελευταιο) εχει 2 καρτες γραφικων με χωριτικοτητα 4gb η ανεξαρτητη
και στην τελικη εαν δεν ειναι αρκετα ας αλλαξουν οι προγραμματιστες (υποθετω οτι αυτοι ειναι οι υπευθυνοι) τα στοιχεια που δινουν στις διαφορες ιστοσελιδες ιντρ. παιχνιδιων... δηλ τις επισημες απαιτησεις του συστηματος για να παιξει καποιος ΦΟΕ
 

DeletedUser29206

Guest
Η σειρά μου τώρα για πρόταση... Απλά και σύντομα. Επειδή οι βοήθειες και οι επισκέψεις στην ταβέρνα είναι χρονοβόρες προτείνω αυτό τον πρόχειρο πίνακα: http://prntscr.com/ehwvnp
Στο πρώτο κουτάκι επιλέγονται αυτομάτως όλοι οι φίλοι ή σύντεχοι ή γείτονες (εξαρτάται για πια καρτέλα) και στο δεύτερο επιλέγεις εσύ σε ποιος φίλους θέλεις να κάνεις βοήθεια ή επίσκεψη στην ταβέρνα τους. Αυτό μετατρέπεται σε ένα κουμπί και κάνει αυτό που έχει επιλεχθεί. Απλός προγραμματισμός! Αυτό τώρα μπορεί να είναι στο τέλος σε κάθε καρτέλα. Δύσκολο; Δεν νομίζω!
 

DeletedUser31289

Guest
Η σειρά μου τώρα για πρόταση... Απλά και σύντομα. Επειδή οι βοήθειες και οι επισκέψεις στην ταβέρνα είναι χρονοβόρες προτείνω αυτό τον πρόχειρο πίνακα: http://prntscr.com/ehwvnp
Στο πρώτο κουτάκι επιλέγονται αυτομάτως όλοι οι φίλοι ή σύντεχοι ή γείτονες (εξαρτάται για πια καρτέλα) και στο δεύτερο επιλέγεις εσύ σε ποιος φίλους θέλεις να κάνεις βοήθεια ή επίσκεψη στην ταβέρνα τους. Αυτό μετατρέπεται σε ένα κουμπί και κάνει αυτό που έχει επιλεχθεί. Απλός προγραμματισμός! Αυτό τώρα μπορεί να είναι στο τέλος σε κάθε καρτέλα. Δύσκολο; Δεν νομίζω!

δεν ξερω αν ειναι δυσκολο αλλα δεν θα γινει ποτε-μη λες ποτε...οσο πιο πολυ καθεσαι στο παιχνιδι τοσο το καλυτερο για αυτους
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Προταση για ...μελλοντικες αναβαθμισεις
Βασικα η μαντα και η ταλα ....γονυπετεις εκλιπαρουν τους προγραμματιστες *
Μην βαλετε αλλα εξτρα κουμπακια/κουτακια /βελακια τα οποια πχ να παραμπεμπουν στα νεα του δημαρχειου
Δεν ειμαστε τοσο χαζοι
μπορουμε ολοι ευκολα να μπαινουμε στο μενου του δημαρχειου
υπαρχουν αλλωστε ηδη δυο διαφορετικοι τροποι
Μην φορτωνετε αλλο με αχρηστα πραγματα τις πολεις μας και εμμεσως πλην σαφως τις μνημες των υπολογιστων μας

* καλα μην φωναζετε ενα α ειχα φαει μονο αυτη την φορα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Αυτό είναι το λιγότερο. Κατ' αρχήν όσο βάζουν τόσα σφάλματα θα υπάρξουν... Για παράδειγμα άμα μπει πακέτο 50 πόντων θα δημιουργηθεί σφάλμα πως δεν θα μπαίνει το πακέτο στα μ/κ. Μετά θα βλέπεις στις επόμενες αναβαθμίσεις πως μία από τις διορθώσεις σφαλμάτων θα είναι ένα από αυτό -_-. Μα καλά στον beta δεν τα βλέπουν και πάνε και τα βάζουν και στο κανονικό; Ίσως θα πρέπει να σταματήσουν για 1-2 αναβαθμίσεις να βάζουν καινούργια πράγματα (εκτός από events) και να κάνουν μόνο διορθώσεις. Αυτό που θέλω να σου πω είναι πως ακόμα και στο κάτι απλό πάνε και κάνουνε σφάλματα! :(
 

DeletedUser29206

Guest
Ααααα, έχω γεμίσει με προμήθειες! Με τα κέρματα υπάρχει λύση (forge πόντοι) με τις προμήθειες; Τόσα χρόνια και δεν ξέρουμε τι να τις κάνουμε. Μόνο σε κατασκευές τις χρησιμοποιούμε και σε έρευνες, άντε και για ξεκλείδωμα θέσης για κάποιο στρατόπεδο. Λοιπόν, τι να προτείνω; i) Το κλασικό που θα πω είναι να τις χρησιμοποιούμε και αυτές σε forge πόντους. ii) Να υπάρχει κάποιου είδους μετατροπή π.χ. προμήθειες για κέρματα κλπ. iii) Να ξεκλειδώνεις κάτι με αυτές, οτιδήποτε έστω και κάτι απλό. Γενικά να γίνεται να τις ξοδεύεις κάπου :eek:
 
Κορυφή