Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

DeletedUser30097

Guest
607aa061384448acbb9bb459ea32c750.png

Σχετικά με τις πληροφορίες που δίνονται στο παράθυρο και τ' αναδυόμενο πλαίσιο έχω να προτείνω τις εξής μεταβολές:
  1. Στο πεδίο «Κατάταξη», στ' αναδυόμενο πλαίσιο πληροφοριών για την επιμέρους συντεχνία, να μην εμφανίζεται η θέση π' αυτή κατέχει στην κατάταξη των συντεχνιών, βάσει ισχύος, στον κόσμο π' ανήκει, αλλά να εμφανίζονται οι θέσεις που κατέχει βάσει των τροπαίων που 'χει κατακτήσει, στον κόσμο που βρίσκεται, αλλά και στο σύνολο των κόσμων. Δηλαδή, αν βρίσκεται, βάσει κατακτημένων τροπαίων, στην 5η θέση στον κόσμο π' ανήκει και στην 11η θέση στο σύνολο των κόσμων, να μας το δείχνει κάπως έτσι: Κατάταξη...............5 / 11
  2. Επιλέγοντας το εικονοσύμβολο της ελληνικής σημαίας, ν' ανοίγει πίνακας γενικής κατάταξης των συντεχνιών όλων των κόσμων, βάσει των τροπαίων που έχουν κατακτήσει, όπου θα υπάρχουν οι εξής στήλες:
  • Θέση κατάταξης (Νο Θέσης)
  • Ονομασία Συντεχνίας (Συντεχνία)
  • Κόσμος στον οποίον ανήκει (Κόσμος)
  • Χρυσά Τρόπαια
  • Αργυρά Τρόπαια
  • Χάλκινα Τρόπαια
 

DeletedUser31289

Guest
Ααααα, έχω γεμίσει με προμήθειες! Με τα κέρματα υπάρχει λύση (forge πόντοι) με τις προμήθειες; Τόσα χρόνια και δεν ξέρουμε τι να τις κάνουμε. Μόνο σε κατασκευές τις χρησιμοποιούμε και σε έρευνες, άντε και για ξεκλείδωμα θέσης για κάποιο στρατόπεδο. Λοιπόν, τι να προτείνω; i) Το κλασικό που θα πω είναι να τις χρησιμοποιούμε και αυτές σε forge πόντους. ii) Να υπάρχει κάποιου είδους μετατροπή π.χ. προμήθειες για κέρματα κλπ. iii) Να ξεκλειδώνεις κάτι με αυτές, οτιδήποτε έστω και κάτι απλό. Γενικά να γίνεται να τις ξοδεύεις κάπου :eek:


τις προμηθειες τις θες για τον στρατο...πριν βαλουν την εξτρατεια για να μαζεψεις στρατο επρεπε να βαλεις στρατοπεδα..τωρα στρατοπεδα προσωπικα βαζω μονο για τον ΣΕΣ..για αμυνες η για μαχες σε μικροτερες απο την δικη μου εποχες...
 

DeletedUser29206

Guest
Δεν έχω ανάγκη από στρατό! Τελικά αποδείχτηκε για μένα πως είναι περιττά τα στρατόπεδα διότι παίρνω στρατό από την εκστρατεία της συντεχνίας. Κάνω μάχες με πρωταθλητές και κακοποιούς που έχω στρατόπεδα για αυτά και ανταμείβομαι με στρατό μέλλοντος ;). Φυσικά χρησιμοποιώ που και που στρατό μέλλοντος. Αν και είναι περιττός για εμένα δεν σημαίνει πως είναι και για σας. Εσείς συμμετέχετε και σε ΣεΣ όπως ανάφερες παραπάνω και για αυτό είναι σημαντικός. Αλλά και πάλι δεν καταναλώνεις τόσες προμήθειες για την εκπαίδευσή τους. Τώρα αν κάποιος παίζει Forge of Empires για να κάνει ασταμάτητες μάχες και να τον βλέπεις να έχει 10+ στρατόπεδα, τότε είναι λογικό να έχει έλλειψη από προμήθειες. Εξαρτάτε με το πως παίζει ο καθένας. Δεν είναι λύση να κτίσεις στρατόπεδα και να αλλάξεις τον τρόπο που παίζεις για να καταναλώσεις τις προμήθειές σου!
 

DeletedUser31289

Guest
Δεν έχω ανάγκη από στρατό! Τελικά αποδείχτηκε για μένα πως είναι περιττά τα στρατόπεδα διότι παίρνω στρατό από την εκστρατεία της συντεχνίας. Κάνω μάχες με πρωταθλητές και κακοποιούς που έχω στρατόπεδα για αυτά και ανταμείβομαι με στρατό μέλλοντος ;). Φυσικά χρησιμοποιώ που και που στρατό μέλλοντος. Αν και είναι περιττός για εμένα δεν σημαίνει πως είναι και για σας. Εσείς συμμετέχετε και σε ΣεΣ όπως ανάφερες παραπάνω και για αυτό είναι σημαντικός. Αλλά και πάλι δεν καταναλώνεις τόσες προμήθειες για την εκπαίδευσή τους. Τώρα αν κάποιος παίζει Forge of Empires για να κάνει ασταμάτητες μάχες και να τον βλέπεις να έχει 10+ στρατόπεδα, τότε είναι λογικό να έχει έλλειψη από προμήθειες. Εξαρτάτε με το πως παίζει ο καθένας. Δεν είναι λύση να κτίσεις στρατόπεδα και να αλλάξεις τον τρόπο που παίζεις για να καταναλώσεις τις προμήθειές σου!

σε αυτη την περιπτωση αντι να ψαχνεις τροπο να σου φανουν χρησιμα τα σφυρια μην παραγεις αλλα..βγαλε τα κτηρια που σου δινουν σφυρια ετσι θα κερδισεις σε χωρο αλλα και σε πληθυσμο..πριν ξεχασα να πω οτι τις προμηθειες τις χρησιμοποιουμε και για να παραγουμε υλικα
 

DeletedUser29206

Guest
Ναι αυτό το είχα σκεφτεί και εγώ: (πριν ξεχασα να πω οτι τις προμηθειες τις χρησιμοποιουμε και για να παραγουμε υλικα). Αυτή είναι πολύ έξυπνη και λογική λύση: (βγαλε τα κτηρια που σου δινουν σφυρια ετσι θα κερδισεις σε χωρο αλλα και σε πληθυσμο). Προσπαθώ να το εφαρμόζω. Ευχαριστώ για την συμβουλή σου! :)
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα!!! Σοβαρα τωρα....ποσο τρομερα δυσκολο ειναι να κανετε στην μπαρα φιλων να φαινονται ποιοι ειναι καλεσμενοι απο εμας???? Προσπαθω 1 μηνα τωρα να καλεσω ενα φιλο μου σβήνοντας συνεχεια ΄΄φιλους΄΄΄και δεν με αφηνει γιατι εχω περασει το οριο....Πως να ξερω οταμν σβήνω αν σβήνω φιλους που καλεσα η φιλους που αποδεχθηκα?? 5 χρονια παιχνιδι και δεν εχουν λυσει τα βασικα και απλα. Περιμενουμε επισης να δουμε τη λυση θα βρουν οι σχεδιαστες τζιμανια με τα υλικα της αρκτικης και της ωκεανιας που εχουν οι αποθηκες...καλα για νεο χαρτη δεν μιλαμε....χαθηκαν οι ιχνηλατες τους μαλλον και δεν ξερουν τι να κανουν...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα!!! Σοβαρα τωρα....ποσο τρομερα δυσκολο ειναι να κανετε στην μπαρα φιλων να φαινονται ποιοι ειναι καλεσμενοι απο εμας???? Προσπαθω 1 μηνα τωρα να καλεσω ενα φιλο μου σβήνοντας συνεχεια ΄΄φιλους΄΄΄και δεν με αφηνει γιατι εχω περασει το οριο....Πως να ξερω οταμν σβήνω αν σβήνω φιλους που καλεσα η φιλους που αποδεχθηκα?? 5 χρονια παιχνιδι και δεν εχουν λυσει τα βασικα και απλα. Περιμενουμε επισης να δουμε τη λυση θα βρουν οι σχεδιαστες τζιμανια με τα υλικα της αρκτικης και της ωκεανιας που εχουν οι αποθηκες...καλα για νεο χαρτη δεν μιλαμε....χαθηκαν οι ιχνηλατες τους μαλλον και δεν ξερουν τι να κανουν...
Καλησπερα να την ακουτε την μαντα ..εχει μυτηηηηηηηηηηηη
 

DeletedUser31289

Guest
Καλησπερα!!! Σοβαρα τωρα....ποσο τρομερα δυσκολο ειναι να κανετε στην μπαρα φιλων να φαινονται ποιοι ειναι καλεσμενοι απο εμας???? Προσπαθω 1 μηνα τωρα να καλεσω ενα φιλο μου σβήνοντας συνεχεια ΄΄φιλους΄΄΄και δεν με αφηνει γιατι εχω περασει το οριο....Πως να ξερω οταμν σβήνω αν σβήνω φιλους που καλεσα η φιλους που αποδεχθηκα?? 5 χρονια παιχνιδι και δεν εχουν λυσει τα βασικα και απλα. Περιμενουμε επισης να δουμε τη λυση θα βρουν οι σχεδιαστες τζιμανια με τα υλικα της αρκτικης και της ωκεανιας που εχουν οι αποθηκες...καλα για νεο χαρτη δεν μιλαμε....χαθηκαν οι ιχνηλατες τους μαλλον και δεν ξερουν τι να κανουν...

θα ακουστει λιγο σαν κραξιμο αλλα με το ιδιο υφος εγραψες και εσυ...παιζεις 5 χρονια το παιχνιδι και δεν ξερεις οτι αν περασεις τα 79 ατομα δεν μπορεις να στειλεις αλλα αιτηματα φιλιας ? http://prntscr.com/eop42d
 

DeletedUser31103

Guest
Καλησπερα...δεν ξερω για πιο λογο μπηκαν αυτα τα επιτευγματα αν ειναι θεμα καλαισθησιας ή εξυπηρετουν καποια πραγματα...ωραια ειναι αλλα δεν θα επρεπε να περνουμε και καποιες ανταμοιβες για να τα φερουμε εις περας?καθε επιπεδο που περναμε να δινει και κατι σαν αποτελεσμα της προσπαθειας που καναμε...αναλογα με το επιτευμα και το δωρο π.χ ΜΕΤΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΛΟ το δωρο να ηταν καποια μεταλια ανταμοιβης καπως ετσι!θα σας παρακαλουσα να το σκεφτειτε και αν σας αρεσει η προταση που να την πραγματοποιησετε!καλο σας βραδυ!
 

DeletedUser29206

Guest
Μ,μμμ λες να πιστεύει αυτό ακόμα :confused:; Δεν νομίζω και αν ναι θα πρέπει να πω αυτό: Για να καλέσεις φίλους πρέπει να έχεις κάτω από 80 φίλους δηλαδή εάν έχεις 0 μέχρι 79 φίλους γίνεται ακόμα. Άμα έχεις 80 φίλους τότε γίνεται να σου στέλνουν μόνο άλλοι παίκτες αιτήματα φιλίας μέχρι να πας 140 που εκεί είναι το μέγιστο όριο. Αν και νομίζω πως το ξέρεις και εννοούσες κάτι άλλο το έστειλα καλού κακού!
 

DeletedUser31289

Guest
Καλησπερα...δεν ξερω για πιο λογο μπηκαν αυτα τα επιτευγματα αν ειναι θεμα καλαισθησιας ή εξυπηρετουν καποια πραγματα...ωραια ειναι αλλα δεν θα επρεπε να περνουμε και καποιες ανταμοιβες για να τα φερουμε εις περας?καθε επιπεδο που περναμε να δινει και κατι σαν αποτελεσμα της προσπαθειας που καναμε...αναλογα με το επιτευμα και το δωρο π.χ ΜΕΤΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΛΟ το δωρο να ηταν καποια μεταλια ανταμοιβης καπως ετσι!θα σας παρακαλουσα να το σκεφτειτε και αν σας αρεσει η προταση που να την πραγματοποιησετε!καλο σας βραδυ!

το πολυ πολυ να βαλουν "θες να το κανεις share στο fb να δουν και οι φιλοι τι καταφερες σημερα?"
 

DeletedUser29206

Guest
Καλησπερα...δεν ξερω για πιο λογο μπηκαν αυτα τα επιτευγματα αν ειναι θεμα καλαισθησιας ή εξυπηρετουν καποια πραγματα...ωραια ειναι αλλα δεν θα επρεπε να περνουμε και καποιες ανταμοιβες για να τα φερουμε εις περας?καθε επιπεδο που περναμε να δινει και κατι σαν αποτελεσμα της προσπαθειας που καναμε...αναλογα με το επιτευμα και το δωρο π.χ ΜΕΤΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΛΟ το δωρο να ηταν καποια μεταλια ανταμοιβης καπως ετσι!θα σας παρακαλουσα να το σκεφτειτε και αν σας αρεσει η προταση που να την πραγματοποιησετε!καλο σας βραδυ!
Αχ, Ναπολέων! Να ήταν έτσι θα ήταν ωραία. Πριν μπουν τα επιτεύγματα είχε αναφερθεί πως είναι μόνο για εμφάνιση και για γούστο οπότε δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σιγουρα εννοει αλλο
παντα φυλαγαμε θεσεις για .. επειγοντα περιστατικα
ομως μετα ταβερνας εποχη αρχισε ενα μπαχαλο
μετρουν ως θεσεις ακομη και τα μη αποδεχτα αιτηματα
εαν τα απερριψεις χρεωνεσαι αποβολη φιλου -υπαρχει μετα και εκει ποινη-
οποτε μετα απο καποια στιγμη αρχιζεις να τα αποδεχεσαι
ομως με τον καιρο δεν θυμασαι ποιες ηταν οι αμιγως δικες σου επιλογες και ποιες οι κατα συνθηκη
αυτο πιστευω οτι λεει δηλ οτι θα επρεπε να υπαρχει καποιο σημειο/σημα ? διαχωρισμου
και εαν εννοει αυτο το συνυπογραφω και εγω
 

DeletedUser31289

Guest
Σιγουρα εννοει αλλο
παντα φυλαγαμε θεσεις για .. επειγοντα περιστατικα
ομως μετα ταβερνας εποχη αρχισε ενα μπαχαλο
μετρουν ως θεσεις ακομη και τα μη αποδεχτα αιτηματα
εαν τα απερριψεις χρεωνεσαι αποβολη φιλου -υπαρχει μετα και εκει ποινη-
οποτε μετα απο καποια στιγμη αρχιζεις να τα αποδεχεσαι
ομως με τον καιρο δεν θυμασαι ποιες ηταν οι αμιγως δικες σου επιλογες και ποιες οι κατα συνθηκη
αυτο πιστευω οτι λεει δηλ οτι θα επρεπε να υπαρχει καποιο σημειο/σημα ? διαχωρισμου
και εαν εννοει αυτο το συνυπογραφω και εγω

λεει οτι προσπαθει 1 μηνα να βαλει εναν φιλο αρα δεν ξερει οτι πρεπει να εχει 79 για να βαλει αλλον εναν και βγαζει random ατομα οποτε αυτο εννοει..

οτι ειναι λαθος ειναι οτι δεν αρεσει σε κανεναν δεν αρεσει αλλα και 80 φιλοι δεν ειναι λιγοι καποιοι πριν βαλουν την ταβερνα δεν ειχαν ουτε 50
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα....
Αυτο που εννοει ο Ζαχος ειναι οτι εσυ εχεις το δικαιωμα να στειλεις 80 αιτηματα φιλιας....ομως μπορεις περα αυτων να αποδεχτεις αλλα 60...δλδ να εχεις συνολο 140 φιλους.... αν θες να διωξεις ομως καποιον για να στειλεις εσυ αλλο αιτημα, θα πρεπει να διωξεις απο τους 80 που εχεις στειλει εσυ?
Ε τωρα, που ξερεις μεσα στα τοσα χρονια ποιον καλεσες εσυ και ποιανου το αιτημα αποδεχτηκες?
Μουτρο, πες σορρυ στον Ζαχο....;)
 

DeletedUser30097

Guest
Μια παρατήρηση μόνο:
Δεν μπορείς να στείλεις πρόσκληση φιλίας αν έχεις 80 φίλους στη ράβδο των φίλων κι όχι 79. Φυσικά, στη ράβδο θα σου δείχνει 81 άτομα στο σύνολο, μιας και προσμετρά και εσένα, δίνοντάς σου αύξοντα αριθμό, αλλά σου επιτρέπει να στείλεις ακόμη μία πρόσκληση φιλίας αν, μαζί με σένα, το σύνολο των ατόμων στη ράβδο των φίλων είναι ίσο με 80.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
ΧΑ ΧΑ ΧΑ
λεει οτι προσπαθει 1 μηνα να βαλει εναν φιλο αρα δεν ξερει οτι πρεπει να εχει 79 για να βαλει αλλον εναν και βγαζει random ατομα οποτε αυτο εννοει..

οτι ειναι λαθος ειναι οτι δεν αρεσει σε κανεναν δεν αρεσει αλλα και 80 φιλοι δεν ειναι λιγοι καποιοι πριν βαλουν την ταβερνα δεν ειχαν ουτε 50
Καλημερα ,,,μαλλον το εγραψα λαθος....ισως απο το '''.Πως να ξερω οταν σβήνω αν σβήνω φιλους που καλεσα η φιλους που αποδεχθηκα?? Να μην γινεται κατανοητο οτι φυσικα και ξερω για το οριο των 80 φιλων....Για αυτο θα προτεινα σε ολους ...πρωτα να διαβαζουν καλα και μετα να απαντανε...οχι για κανενα λογο αλλα για να προχωρα ο προβληματισμος....Και τωρα τζιμανια εσεις που σταθηκατε στο οτι δεν ξερω για τους 79 φιλους για πειτε εσεις ξερετε ποιους εχετε καλεσει εσεις? Διοτι εγω και προ ταβερνας 140 ΄΄φιλους' ειχα και τωρα 120 κι ολα αυτα γιατι θελω να προσθεσω ενα συγκεκριμενο ατομο...Θα μπορουσα θεωρητικα να τους σβησω ολους και να ξεκινησω απο την αρχη...αλλα τοτε πιθανα δεν θα μπορουσαν πολλοι φιλοι μου να με δεχθουν...Δεχθειτε λοιπον και προβληματιστειτε οτι υπαρχει λαθος απο μεριας των σχεδιαστων κι αφηστε τις ευκολες εξυπναδες....
 

DeletedUser29206

Guest
Σφάλμα: Όταν γίνεται λεηλασία σε ένα κτίριο σου εμφανίζει μόνο τα νομίσματα, τις προμήθειες και τα αγαθά του κτιρίου και όχι από το Voyager V1. Ό,τι άλλο γίνεται να λεηλατήσεις δεν στο εμφανίζει. Παρακαλώ να διορθωθεί στις επόμενες αναβαθμίσεις.
 

DeletedUser30097

Guest
Σφάλμα: Όταν γίνεται λεηλασία σε ένα κτίριο σου εμφανίζει μόνο τα νομίσματα, τις προμήθειες και τα αγαθά του κτιρίου και όχι από το Voyager V1. Ό,τι άλλο γίνεται να λεηλατήσεις δεν στο εμφανίζει. Παρακαλώ να διορθωθεί στις επόμενες αναβαθμίσεις.
Παρακαλώ να ενημερώσετε την διαχείριση, μέσω του κέντρου υποστήριξης, για τυχόν σφάλματα που παρατηρείτε στο παιχνίδι. Ευχαριστώ!
 

DeletedUser29206

Guest
Παρακαλώ να ενημερώσετε την διαχείριση, μέσω του κέντρου υποστήριξης, για τυχόν σφάλματα που παρατηρείτε στο παιχνίδι. Ευχαριστώ!
Έτοιμο! Ποιος τα διαβάζει αυτά; Η διαχείριση; Θυμάμαι μια φορά που είχα στείλει μήνυμα στην υποστίρηξη είχα μιλησει με την κυρία (πςςςςς και σεβασμό ο Μάριος.) Irisdp
 
Κορυφή