Ιδέα ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ

DeletedUser29206

Guest
Oops! Ποιος καλός κούκος λάλησε...; Τελικά λύθηκε η αποροία μου...:), η διαχείριση. Λοιπόν, για να ξέρω άλλη φορά, όταν βλέπω ένα σφάλμα να το γράφω στην υποστήριξη ή στο forum;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σφάλμα: Όταν γίνεται λεηλασία σε ένα κτίριο σου εμφανίζει μόνο τα νομίσματα, τις προμήθειες και τα αγαθά του κτιρίου και όχι από το Voyager V1. Ό,τι άλλο γίνεται να λεηλατήσεις δεν στο εμφανίζει. Παρακαλώ να διορθωθεί στις επόμενες αναβαθμίσεις.
Τι ακουσα ..με τα εγγραφως ορατα ωτα μου ΛΕΗΛΑΤΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ?
τιμωρια .... γρηγοραααααααααα
υπαρχει τμημα ειδικο στο φορουμ που αναφερονται τα σφαλματα
https://forum.gr.forgeofempires.com/index.php?forums/Αναφορές-Σφαλμάτων.81/
υπαρχουν και οδηγιες πως καποιος πρεπει να το αναφερει
https://forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/Γενικά-για-τον-Τομέα-Αναφοράς-Σφαλμάτων.6552/
 

DeletedUser29206

Guest
Λεηλατήσεις...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:!!!
Όμως δεν το συνηθίζω. Γενικώς σπάνια κάνω μάχες με γείτονες. Λεηλατώ μόνο αδύναμες-χωρίς στρατό-άνεργες πόλεις.
Οι λόγοι που δεν λεηλατώ είναι κυρίως τρεις:
1) Δεν έχω χρόνο να κάνω μάχες με γείτονες
2) Βαριέμαι
3) Δεν με συμφέρει διότι μετά θα μου κάνουν σε εμένα
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Αληθεια τωρα Μαριε,,περιμενα απο σενα να αναφερεις οτι η λεηλασια δεν εχει καμια ηθικη βαση....καθαρη κλοπη ειναι...ο στρατος που αμυνεται δεν λειτουργει καν οπως ο στρατος στο χαρτη..να κτυπα ασ πουμε πρωτα τον παραγματικο στρατο...επισης δινει το δικαιωμα στον καθε πονηριδη που ειναι 3 εποχες παραπανω να κλεβει...με λιγα λογια αυτο και το γεγονος οτι επιτρεπει να βαζουμε ποντους σε κτηρια αλλων...ειναι απο τα σημεια εκεινα που κανουν το παιχνιδι αγαπητο στα λαμογια...στον καθε πικραμενο της ζωης που εδω το παιζει μαγκας με μαιμουδακια και μποτακια....Αν μεινεις χρονια στο παιχνιδι θα καταλαβεις ποσα τετοια φυντανια εχει εδω ....
 

DeletedUser29206

Guest
Ξεκινάω πρώτα από το τελευταίο. Το παιχνίδι για να ξέρετε το ξεκίνησα μισό χρόνο από τότε που βγήκε οπότε είμαι όντως παλιός. Ίσως θα πρέπει να είμαι ο πρώτος που πρέπει να μιλήσω για λεηλασίες διότι η πόλη μου έχει καταπολιορκιθεί ιδίως πριν το νέο σύστημα γειτόνων. Είχα φτάσει σε σημείο που κάποια δικά μου κτίρια τα θεωρούσα ιδιοκτησία των καλών μου γειτόνων. Τέλος και πιο σημαντικό αγνόησες αυτό: «Γενικώς σπάνια κάνω μάχες με γείτονες» που αυτό (η λέξη σπάνια) πάει πακέτο με τις λεηλασίες. Φυσικά θεωρώ τις μάχες με γείτονες/λεηλασίες πως δεν εχει καμια ηθικη βαση και για αυτό τόσο καιρό με ξέρατε έτσι. Τώρα με την πρόσφατη εξαίρεση που έκανα είναι σαν να σας λέω ψέματα... Εγώ τώρα από εκεί που ήθελα να πω για το σφάλμα επειδή έκανα λεηλασίες κολλήσατε σε αυτό, λες και δεν έτυχε σε εσάς... Και για να αποκαλύψω κάτι...: Τώρα με αυτές τις επιθέσεις έμαθα πως τόσα χρόνια όταν μου κάνανε επιθέσεις το πρωί μπορούσανε μετά να μου κάνουνε λεηλασίες 11 η ώρα το βράδυ που ήμουν στο κρεβατάκι μου και έβλεπα όνειρα γλυκά! Εγώ νόμιζα τόσο καιρό πως άμα κάνεις μάχη και την κερδίσεις τότε σου δίνεται η μοναδική ευκαιρία να λεηλατήσεις.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα....
ΑΝ και δεν λεηλατω σχεδον ποτε (για αποστολες μονο ή αν το θελει ο κ@λ@ς του αλλου), εντουτις δεν θεωρω τις λεηλασιες κατι το μεμπτο για αυτους που τις κανουν...
Για μενα ειναι ενας ακομα τροπος που εχουν βρει οι "εφευρετικοι" Γερμανοι (αλλωστε ειναι και στο αιμα τους η λεηλασια) σχεδιαστες, ωστε να σε κανουν να εισαι ακομα ποιο κολλημενος στο pc-tamplet-smartphone σου... οκ, επιχειρηση εχουν, καλά κανουν....
Απο εκει και περα, ο καθενας μας μπορει να βρει τον τροπο να μην του κανουν λεηλασιες....
Υπαρχουν βεβαια και αυτοι που την τραβαει η ορεξη τους την λεηλασια....
-παικτες που ναι μεν κανουν 80+ μαχες (οχι λεηλασιες) καθε μερα στη γειτονια, για το τουρνουα, αλλα δεν βαζουν αμυνα για να μην παρει αλλος ποντους και τους περασει....
-παικτες που τρεχουν σαν τον Βεγγο, χωρις να ξερουν γιατι, απλα για να ανεβουν εποχες (θαρρεις και τρεχουμε 100αρι)...χωρις λογικη και σχεδιασμο του τι πρεπει να κανουν για να ανεβουν σχετικα σωστα...για να εχουν την δυναμη και τον τροπο να αμυνθουν στη πολη τους....
- παικτες που παρολα τα παραπανω, οταν δεχονται λεηλασιες, θα σου στειλουν οργισμενα μνμτα, με -πολλες φορες- υβριστικο περιεχομενο, ζητοντας σου το λογο για την λεηλασια...
Σε παικτες των 2 πρωτων περιπτωσεων, πολλες φορες επιασα τον εαυτο μου να εχω πατησει τον "κεραυνο", να βλεπω λαχταριστα κτηρια αμαζευτα για τις επομενες -πολλες- ωρες, αλλα παντα συγκρατιεμε...
Σε παικτες της 3ης περιπτωσης, οταν μου στελνουν πριντ οι Συντεκνοι που δεχονταια τετοια μνμ, πολλες φορες θελω να κανω ή να προτεινω "αναφορα", αλλα και παλι δεν ειναι του στυλ μου...
Τεσπα, οι λεηλασιες ειναι ενα μεσο του παιχνιδιου και "νομιμο" (οχι ηθικο) δικαιωμα του καθενος μας...
Απο κει και περα, το ειδος της λεηλασιας και της γενικης επικοινωνιας μας εδω μεσα, χαρακτηριζει τον καθενα μας, και δειχνει (σε μενα τουλαχιστον) με ποιους αξιζει να μιλας και ποιους αξιζει να σεβεσαι...

** ΥΓ... η σωστη αρχη που εχει μπει σαν -αγραφος- ορος μεταξυ μας εδω και καιρο, δλδ οταν ο αλλος δεν βαζει αμυνες μπορεις να λεηλατησεις, για μενα ειναι οκ και φτανει...

++ΥΓ2... ολα τα παραπανω ειναι ασχετα με το ΘΕΜΑ του συγκεκριμενου μνμτος, και σας ανακαλω στη ταξη....:D
και μενα μαζι.....;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Μαριε εισαι πολυ καλος για εδω μεσα το ξερεις????Επισης να πω οτι συμφωνω σε ολη την τοποθετηση του φιλου diokomo....
 

DeletedUser30097

Guest
Λοιπόν, για να ξέρω άλλη φορά, όταν βλέπω ένα σφάλμα να το γράφω στην υποστήριξη ή στο forum;
Εγώ θα έστελνα ένα αίτημα υποστήριξης προς τη διαχείριση, για να της το γνωστοποιήσω και να το ελέγξει, και παράλληλα θα το δημοσίευα και στο φόρουμ για να το κουβεντιάσω μαζί με τους υπόλοιπους συμπαίκτες, ενημερώνοντάς τους ταυτόχρονα γι' αυτό.
 

DeletedUser31289

Guest
ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Καλημερα ,,,μαλλον το εγραψα λαθος....ισως απο το '''.Πως να ξερω οταν σβήνω αν σβήνω φιλους που καλεσα η φιλους που αποδεχθηκα?? Να μην γινεται κατανοητο οτι φυσικα και ξερω για το οριο των 80 φιλων....Για αυτο θα προτεινα σε ολους ...πρωτα να διαβαζουν καλα και μετα να απαντανε...οχι για κανενα λογο αλλα για να προχωρα ο προβληματισμος....Και τωρα τζιμανια εσεις που σταθηκατε στο οτι δεν ξερω για τους 79 φιλους για πειτε εσεις ξερετε ποιους εχετε καλεσει εσεις? Διοτι εγω και προ ταβερνας 140 ΄΄φιλους' ειχα και τωρα 120 κι ολα αυτα γιατι θελω να προσθεσω ενα συγκεκριμενο ατομο...Θα μπορουσα θεωρητικα να τους σβησω ολους και να ξεκινησω απο την αρχη...αλλα τοτε πιθανα δεν θα μπορουσαν πολλοι φιλοι μου να με δεχθουν...Δεχθειτε λοιπον και προβληματιστειτε οτι υπαρχει λαθος απο μεριας των σχεδιαστων κι αφηστε τις ευκολες εξυπναδες....


μια χαρα το διαβασα και 1 και 2 και 3...εσυ διαβασες καλα αυτο που εγραψα εγω? http://prntscr.com/erknmj .... ΟΧΙ δεν ξερω ποιους εχω καλεσει γιατι δεν μου δινει αυτη την δυνατοτητα το παιχνιδι αλλα και να ηξερα εμμμ κατσε να στο πω αλλιως εχω 140 φιλους 80 τους εχω καλεσει εγω απο αυτους τους 80 ξερω 10 ατομα τα οποια τα εχω καλεσει εγω...ΑΛΛΑ αν τους διαγραψω οι φιλοι μου θα ειναι 130 οποτε παλι δεν θα μπορω να καλεσω νεο φιλο..αυτοι οι 10 θα φυγουν απο τους συνολικους μου φιλους και οχι απο τους 80...απο την στιγμη που θα περασεις τους 80 φιλους ΔΕΝ μπορεις να καλεσεις αλλους...δεν εχεις μια ομαδα των 80 και αλλη μια των 60 σο σιμπλ...οποτε αλλαζω και αυτο που ειχα πει την τελευταια φορα δεν υπαρχει κανενα λαθος..μπορεις να εχεις 80 φιλους οι αλλες 60 θεσεις ειναι σαν μπονους...και 140 να μπορουσες να καλεσεις θα ηθελες και αλλους οχι μονο εσυ ολοι μας
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
μια χαρα το διαβασα και 1 και 2 και 3...εσυ διαβασες καλα αυτο που εγραψα εγω? http://prntscr.com/erknmj .... ΟΧΙ δεν ξερω ποιους εχω καλεσει γιατι δεν μου δινει αυτη την δυνατοτητα το παιχνιδι αλλα και να ηξερα εμμμ κατσε να στο πω αλλιως εχω 140 φιλους 80 τους εχω καλεσει εγω
Καλησπερα σγμ που παρεμβαινω αλλα για να μην υπαρχουν λαθος εντυπωσεις
Δεν ειναι υποχρεωτικο ακομη και στους αρχικους 80 να τους εχεις στειλει εσυ αιτημα φιλιας
απλως τους ''χρεωνει '' το συστημα ετσι
Μπορει να εχεις στειλει μονο 30 αιτηματα
και να σου εχουν στειλει οι αλλοι 110 αιτηματα φιλιας
δηλ μολις συμπληρωθει ο αριθμος 80 παυεις να εχεις να εχεις δικαιωμα να στειλεις εσυ αλλο αιτημα
ασχετως εαν εσυ ουσιαστικα εχεις στειλει μονο 30
και μολις συμπληρωθει και ο αριθμος 140 -141 παυεις και να μπορεις να δεχτεις
Συμπληρωνω οτι υπολογιζονται και τα αιτηματα που εκκρεμουν μεσα στο οριο
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Αυτό που λέει η tala και η manta.
Τίποτε λιγότερο και παραπάνω δεν ισχύει.
Να τις ακούτε αυτές τις δύο!
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Ε τελικα σημερα αφου εφτασα τη μπαρα φιλων στους 78 καταφερα να κανω φιλο αυτον που ηθελα....μπραβο στο Φ.Ο.Ε που ειναι τοσο ευελικτο...χα χα χα χα χα
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ΠΡΟΤΑΣΗ....
Καλο θα ηταν να προστεθει στο Ιστορικο,στην ενοτητα Ιστορικο Φιλιας, και η αποδοχη-προσθηκη ή διαγραφη απο τη μπαρα των φιλων....
Τωρα αναφερει μονο ποιοι επισκεφθηκαν την Ταβερνα....μονο για μασες και για σουρες δλδ ειναι οι φιλοι?
 

DeletedUser31332

Guest
προτεινω να μπει στην ταβερνα εξτρα παιχνιδι σε στυλ οπως το παιχνιδι UNO αυτο με τα χαρτια, να υπαρχουν πονταρισματα με νομισματα η προμηθειες και να δινονται αναλογα δωρα σαν τα δωρα απο τις αποστολες. πιστευω πως αν γινει κατι τετοιο οι παικτες θα εχουν μεγαλυτερη συμμετοχη και ενδιαφερον για το παιχνιδι και θα περναει και ευχαριστα η ωρα περιμενοντας την ολοκληρωση των διαφορων ενεργειων. (π.χ. αγαθα,νομισματα,προμηθειες, φορ. ποντοι, κατασκευες κτιριων κ.τ.λ.) Ευχαριστω!
 

DeletedUser29206

Guest
Παράνομο καζίνο;
Θα μας κλείσουν μέσα...!:D
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
..Τωρα τετοια μερα ...φταιει η μαντα που θα λαλισει εεεε?
Καλα νομιζω οτι ετσι οπως προχωραει το φοε αρχιζουμε να προσαρμοζομαστε στην αλλαγη της ''ροτας'' του
και απο μονοι μας αρχιζουμε να το..''τερματιζουμε''
ξερετε αυτο το παιιχνιδι που δηλωνεται ως παιχνιδι στρατηγικης και που μεταξυ μας εν τω βαθει εινα-ηταν αμιγως κρυφο πολεμικο
Το ασχετο της ημερας
Καλα να δω στο ''τσοχινο'' τραπεζι της ταβερνας μου
(η επιλογη των κατωθι παιχτων ειναι ενδεικτικη και υποθετικη αφου δεν ανηκουν στην μπαρα των φιλων μου)
τους ..rna, ......ltic. ....sitor. ..os να παιζουν ''ξερη'' και να ρεφαρουν με σπαθια μποτες πανοπλιες κλπ
α και την ταλα να τους μοιραζει τα τραπουλοχαρτα και σας υποσχομαι οτι θα ..μαδισω τα ''μουστακια'' της ..ταλαμαντας
 

DeletedUser30791

Guest
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΔΕΚΑΔΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΘΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΓΙΑ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΟΥΜΠΟΙ ΤΩΝ 10 ΠΟΝΤΩΝ.....ΑΣ ΜΠΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΣΤΩ 50 ΠΟΝΤΩΝ Η' ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ 100, ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΜΕ ΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ
 

DeletedUser29206

Guest
Ή αυτό που μαζεύουμε την 24ωρη παραγωγή και γεμίζουμε με πόντους και τους βάζουμε έναν-έναν σε αυτούς που κάνουμε ημερήσια ανταλλαγή... Να υπάρχει ένα κουτάκι και να βάζεις όσους θέλεις πληκτρολογώντας τον αριθμό ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29206

Guest
Από παλιά (μήνες τώρα) άμα μπω στο παιχνίδι δε μου εμφανίζει όλα τα παράθυρα που πρέπει να ανοίξουν: (ιστορικό γεγονότων, λήξη/έναρξη εκστρατείας συντεχνίας, ανταμοιβές-σχέδια από μ/κ) Όλα αυτά δε μου τα δείχνει κατευθείαν. Στην αρχή μου δείχνει την λήξη/έναρξη εκστρατείας συντεχνίας και μετά όταν πάω π.χ. στον χάρτη ΣεΣ και επιστρέψω μου τα δείχνει μετά τα υπόλοιπα. Προτείνω να έχουμε μία επιλογή από τις ρυθμίσεις ώστε να επιλέγουμε πια παράθυρα να εμφανίζονται και πια όχι. Κάτι με τικ δηλαδή (http://prntscr.com/f8fmmn).
 

giannouli

Μέλος
Kαλημερα στην ομηγυρη. Καλη μερα ολη μερα να εχετε ολες και ολοι σας.
Θα ηθελα να προτεινω τα εξης πραγματα.
1. Σχετικα με το ΣεΣ.
Πολλοι εαν οχι οι περισσοτεροι παικτες αντιμετωπιζουν δυσκολια να βρισκονται στους χαρτες στις 8 η ωρα καθε μερα. Αλλοι εργαζοντες ακομα , αλλοι εχουν ακομα υποχρεωσεις με παιδια, κτλ κτλ κτλ. Θα προτεινα λοιπον ο ημερισιος υπολογισμος να μην γινετε καθε 24 ωρες αλλα καθε 25 ωρες ή καθε 23 ωρες. Αυτη η εναλλαγη της ωρας καθε μερα θα βοηθουσε ολους καποια στιγμη να μπορουν να συμμετεχουν και αυτοι και να μην νοιωθουν οτι ειναι ξενοι στο παιχνιδι που παιζουν. Πιστευω οτι αυτο ειναι πολυ ευκολο να γινει.
Να μην μπορει μια συντεχνεια να περνει εναν τομεα που εχει αφησει εαν δεν περασουν ειτε 24 πραγματικες ωρες απο την ωρα που τον αφησε , ειτε 2 μερες. Ετσι θα εξαλλειφθει το φαινομενο να αφηνει καποια συντεχνεια εναν τομεα στις 8 παρα 5 δευτερολεπτα και να τον ξαναπερνει στην 8 και 5 δευτερολεπτα.
2. Σχετικα με την βοηθεια παικτων σε ΜΚ με ποντους.
Θα συμφωνησω απολυτα με τον παραπανω παικτη panosmalaoi να μπει και ενα μεγαλυτερο πακετο ποντων στην απογραφη . 50 ή 100 ποντων. Θα ειναι μεγαλη βοηθεια γαι τους παικτες και θα εξασφαλισει χρονο για αλλες δραστηριοτητες στο παιχνιδι.
 
Κορυφή