Παλαιοπώλης

REWER

Μέλος
Το βασικό μέρος το κατάστημα του Παλαιοπώλη και οι δημοπρασίες όπου μπορείς να βρείς την μοναδική ευκαιρία για να πάρεις κάποια αναβάθμιση ή κάτι άλλο καλό είναι παντελώς δυσλειτουργικό για εμένα, αφού για να κάνεις αγορές και δημοπρασίες θα πρέπει πρώτα να έχεις πάρα πολύ καλή αποθήκη, θα πρέπει να έχεις γεμάτη την αποθήκη σου και θα πρέπει να διαθέτεις Διαμάντια για να πάρεις περισσότερα Νομίσματα και το βασικότερο Πολύτιμους λίθους χωρίς πολύτιμους λίθους δεν κάνεις τίποτα αφού όλα τα καλά αντικείμενα απαιτούν Πολύτιμους λίθους. Με άδεια Αποθήκη και αντικείμενα που δεν έχουν υψηλή αξία και με μηδαμινά Διαμάντια ο Παλαιοπώλης είναι άχρηστος.
Η μόναδική θα πώ ελπίδα είναι κάποιο Ιβέντ που εκεί ίσως να τύχεις κάτι που αναζητάς αλλά πόσες πιθανότητες υπάρχουν για αυτό ; 0 μηδέν.
Πόσοι απο το σύνολο των παικτών μπορούμε να έχουμε συνεχείς επιτυχίες κέρδη και άφθονα αντικείμενα αξίας στην Αποθήκη ;; Κατα την δική εκτίμηση εξαιρετικά λίγοι έως κανείς.. και αυτό το κρίνω απο την δική μου εμπειρία αφού είμαι καθημερινός παίκτης και πάντα στόχος μου είναι να μαζεύω αντικείμενα, βλέπω όμως ότι δεν μπορώ να κάνω Αποθήκη με αντικείμενα αξίας, διότι το επιθυμητό είναι στην Αποθήκη σου να έχεις αντικείμενα αξίας, πράγμα ακατόρθωτο, τουτέστιν, στο επίπεδο το δικό μου, παίκτες δηλαδή των 2 χρονών δεν μπορούμε να έχουμε την δυνατότητα να έχουμε καλή Αποθήκη και μάλιστα γεμάτη με αντικείμενα αξίας, ποτέ δεν μπορώ να έχω τόσους Πολύτιμους λίθους και πάντα χάνω την ευκαιρία και δεν μπορώ να πάρω κάτι καλό που το αναζητούσα όπως είναι οι αναβαθμίσεις των Ναών αλλά και άλλων κτιρίων που έχω στην Πόλη μου και βλέπω ότι δεν θα βρώ ποτέ τις αναβαθμίσεις τους και έτσι ο Παλαιοπώλης καταντάει άχρηστος, για εμένα είναι άχρηστος, δεν μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτα στον Παλαιοπώλη, για να μην πώ τίποτα απολύτως, τίποτα στις δημοπρασίες τίποτα στο Κατάστημα.
Λοιπόν για ποιό λόγο υπάρχει ο παλαιοπώλης αφού δεν μπορώ να κάνω τίποτα.;;; Τι να τον κάνω τον Παλαιοπώλη ;;
Σύμφωνα με τις δικές μου δυνατότητες και οικονομικές θα έπρεπε να υπάρχουν 20 αντικείμενα και να ανανεώνονται κάθε 2 ώρες και 40 λεπτά, και θα έπρεπε να υπάρχουν δύο παράθυρα Δημοπρασίας, ώστε να υπάρχει δεύτερη ευκαιρία να χτυπήσεις κάτι καλό σε καλύτερη τιμή, και σύμφωνα πάντα με τις δυνατότητες που μπορεί να έχει ο καθένας απο την Αποθήκη του αλλά όλοι δεν μπορούμε να έχουμε τόσα Διαμάντια, δεν μπορώ να έχω αντικείμενα μεγάλης αξίας δεν μπορώ να έχω Πολύτιμους λίθους.
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Αγαπητέ Bodiless,
Το έχουμε βέβαια ξανασυζητήσει στο παρελθόν αλλά πάμε να το ξαναδούμε.
1. Αντικείμενα μπορείς να μαζέψεις εκτός από τα event, από την εκστρατεία συντεχνίας (πάρα πολλά αντικείμενα στα 4 επίπεδά της) όπως επίσης και από τις ημερήσιες αποστολές (επίσης αρκετά).
2. Σε ότι αφορά το κατάστημα, σκέψου έναν παίκτη ο οποίος λόγω εργασίας ή άλλων υποχρεώσεων, μπορεί να συνδεθεί στο παιχνίδι μία φορά ημερησίως. Αυτομάτως, εάν το κατάστημα ανανεώνεται κάθε, 3 ας πούμε ώρες, εγώ που είμαι online σχεδόν 16 ώρες αποκτώ πλεονέκτημα απέναντί του.
3. Θα μου επιτρέψεις μία παρατήρηση. Εάν όντως είσαι παίκτης 2 χρόνων και δεν έχεις "δυνατή" αποθήκη αντικειμένων, συγγνώμη αλλά κάτι κάνεις λάθος. Εγώ είμαι παίκτης 3 πάρα κάτι χρόνων, και δεν προλαβαίνω να την αδειάσω στον παλαιοπώλη, ξαναγεμίζει (24ωρες πάντα ανταλλαγές για περισσότερα κέρδη).
Επειδή φαίνεται ότι το "αγαπάς" το παιχνίδι και ενδιαφέρεσαι για αυτό, όμως το να προσπαθήσω να σε βοηθήσω από το forum ίσως αποβεί κουραστικό για τους υπόλοιπους, εάν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου δώσω ορισμένες συμβουλές σε ότι αφορά τον τρόπο παιχνιδιού σου.
Με εκτίμηση,
 

REWER

Μέλος
1. Αντικείμενα από τα event που να δίνουν Πολύτιμους λίθους πιθανότητα 5% ( το ζητούμενο είναι οι Πολύτιμοι λίθοι )
2. Εάν το κατάστημα ανανεώνεται ακόμη και σε λιγότερο απο 2 ώρες είναι πλεονέκτημα για όλους καθώς ο παίκτης που είναι περισσότερες ώρες συνδεμένος θα έχει περισσότερες ευκαιρίες να συναντήσει μεγαλύτερη πληθώρα αντικειμένων για να κάνει αγορές σύμφωνα πάντα με την αποθήκη που διαθέτει κανείς σε Νομίσματα και Πολύτιμους λίθους αλλά και ο παίκτης αυτός που δεν έχει την δυνατότητα λόγο δουλειάς να είναι περισσότερες ώρες συνδεμένος και έχει την δυνατότητα να συνδεθεί για 4 ώρες ή για 3 ώρες τότε θα έχει περισσότερες πιθανότητες να βρεί αντικείμενα στο πάγκο του Παλαιοπώλη αφού τα αντικείμενα θα ανανεώνουν πιό σύντομα. Αυτά σύμφωνα με τους υπολογισμούς τους δικούς μου.
3. Εγω δεν γράφω στο φόρουμ για να κουράσω κανέναν, θέματα προς συζήτηση αναπτύσω και ο σκοπός μου είναι μόνον αυτός.
Η πρώτη μου επαφή με το ΦΟΕ ήταν το 2014 όταν είχαν φτιάξει μια μικρή πόλη στον εποχή του Σιδήρου και έκτοτε σταμάτησα, τότε τα γραφικά ήταν πολύ απλοϊκά θυμάμαι σε σχέση με το σήμερα , τελευταια ενασχολούμαι ζεστά εδω και 3 χρόνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Demme
Κορυφή