Συζήτηση Παρανομο Λογισμικο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dleogr

Νέο Μέλος
Καλησπερα σε ολους και ολες.
Εδω και καποιες ημερες στον Α κοσμο γινετε ενας χαμος απο μποτ στο ΣΕΣ και μετα απο επανηλημενες αναφορες
στην διαχειρηση φαινετε οτι δεν βρισκουν τιποτα !
Αποφασισα λοιπον και εγω να βοηθησω στον εντοπισμο την διαχειρηση και τους εδειξα με στοιχεια τι ακριβος
συμβαινει τους χρονους τους τομεις και τους παικτες.
Συνεχιζει ομως η πληρης αδιαφορια στο θεμα, στα στοιχεια και στις παρακλισεις μας να γινει κατι και η ερωτηση
ειναι: Τι πρεπει τελικα να γινει για να δουλεψει το "αυτοματο συστημα" που πιανει καποιους και οχι καποιους αλλους ???
Τελικα υπαρχουν κανονες για ολους η μονο κατα το δοκουν ??? Και αν υπαρχουν γιατι δεν εφαρμοζονται σε ολους ???
Ξερω οτι θα βγουν οι εν λογο απο κατω και θα γραφουν τα δικα τους οκ αποδεκτο αλλα τελικα τι θα γινει ?
Θα παιξουμε ισοτιμα η απλα να σταματησουμε να ασχολουμαστε τις λιγες μερες που εμειναν στο ΣΕΣ γιατι πρεπει να
κλεισουν την αυλαια καποιοι συγκεκριμενοι ???
Οχι τιποτα αλλο να μην παιδευομαστε κιολας. Δεν ζηταμε κατι παραλογο απλα ζηταμε απο την διαχηρηση του Α κοσμου να
κανετε την δουλεια σας. Παραμενω στην διαθεση της διαχειρησης να εξηγησω οτι χρειαζετε πανω στα screenshot που εχουν δωθει.
 

nyxterida

Συντονιστής Forum
Μέλος προσωπικού
Συντονιστής Forum
Οι κανόνες υπάρχουν και εφαρμόζονται για όλους, ανεξαιρέτως, ακόμη και για τους ίδιους τους διαχειριστές, αφού κι αυτοί παίζουν ως παίχτες σε κάποιους κόσμους.
Σας διαβεβαιώνω ότι οι μέθοδοι/εργαλεία που χρησιμοποιούμε για τον εντοπισμό της χρήσης bots και scripts είναι αξιόπιστα και ακριβή.
Παρόλα αυτά, κάθε βοήθεια από τους παίκτες είναι πολύτιμη και εκτιμάμε όσους βοηθούν να κρατηθεί το παιχνίδι μας δίκαιο.

Ο ορθός τρόπος είναι να σταλεί η αναφορά σας στο κέντρο υποστήριξης και μόνο έτσι θα χρεωθεί στον αρμόδιο διαχειριστή και θα ελεγχεί, μαζί με ό,τι στοιχεία στείλετε. Εμείς, με τα εργαλεία μας, θα προβούμε στους απαραίτητους ελέγχους.

Επίσης, επειδή αναφέρεστε σε screenshot, θα πρέπει να δώσετε μεγάλη προσοχή σε ό,τι σχετίζεται με δημοσιοποίηση στοιχείων σε φόρουμ, δημόσιες συνομιλίες κλπ, καθώς αν περιέχουν προσωπικά δεδομένα ισχύει η νομοθεσία περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Να υπενθυμίσω, ότι τα αποτελέσματα ελέγχου καθώς και όποιες ποινές δοθούν σε περίπτωση παράβασης, δεν ανακοινώνονται σε κανέναν.

Ευχαριστούμε για τη βοήθεια σας
Καλή συνέχεια και καλές μάχες
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Σας διαβεβαιώνω ότι οι μέθοδοι/εργαλεία που χρησιμοποιούμε για τον εντοπισμό της χρήσης bots και scripts είναι αξιόπιστα και ακριβή.

Να υπενθυμίσω, ότι τα αποτελέσματα ελέγχου καθώς και όποιες ποινές δοθούν σε περίπτωση παράβασης, δεν ανακοινώνονται σε κανέναν.
Στο ίδιο κείμενο φασκεις κ αντιφάσκεις..
Τίποτα δεν είναι αξιοπιστίο όταν δεν γνωρίζει κανείς τίποτα.
Ίσα ίσα είναι αναξιόπιστο όλο αυτό.
Σε ένα δικαστήριο ο κστηγορουμενος γνωρίζει γιατί ακριβώς κατηγορείται κ υπερασπίζεται τον εαυτό του. Βάση ακράδαντων στοιχείων θα τιμωρηθεί η οχι.
Δεν λένε στόν κατηγορουμένο ισόβια κ ο εισαγγελέας του λέει σκότωσες αλλά δεν θα εμφανίζουμε πτώμα! Έχουμε αξιοπιστίες κρυφές πληροφοριες.. Μέσα!!

Ρε τι παιχνίδι παίζουμε πραγματικα
 

nyxterida

Συντονιστής Forum
Μέλος προσωπικού
Συντονιστής Forum
Θα πρέπει κάποια στιγμή να αναρωτηθεί ο καθένας πόσο έχει συμβάλλει σε όλα όσα γίνονται στο παιχνίδι.
Όλοι κατηγορούν τους αντιπάλους ή τη διαχείριση και κανένας δεν κοιτάει να καθαρίσει τη δική του συντεχνία, ώστε το παιχνίδι να είναι δίκαιο.

Είναι αδιανόητο να χρειάζεται αστυνόμευση σε παιχνίδι ενηλίκων, για να λειτουργούν όλα όπως πρέπει.

Με τα σχόλιά σας πρέπει να στηρίζετε στην προσπάθεια που κάνουμε ως διαχείριση και όχι να αντιμετωπίζετε τα πάντα αρνητικά.


Σε ένα δικαστήριο ο κστηγορουμενος γνωρίζει γιατί ακριβώς κατηγορείται
κι εδώ οι παίκτες ενημερώνονται για τον λόγο που τους επιβάλλεται μια τιμωρία

κ υπερασπίζεται τον εαυτό του
ο τιμωρημένος παίκτης μπορεί να κάνει ένσταση

τα αποτελέσματα ελέγχου καθώς και όποιες ποινές δοθούν σε περίπτωση παράβασης, δεν ανακοινώνονται σε κανέναν
Επεξήγηση: Δεν ενημερώνουμε αυτόν που έστειλε την αναφορά για την έκβαση του θέματος, για ευνόητους λόγους. Ο παίκτης που τιμωρείται, ενημερώνεται.

Προτείνω να προσπαθήσετε να δείτε τα πράγματα πιο θετικά και να συμβάλλετε στην προσπάθεια μας.
Καλές μάχες! (στο παιχνίδι, όχι στο φόρουμ ;) )
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Θα πρέπει κάποια στιγμή να αναρωτηθεί ο καθένας πόσο έχει συμβάλλει σε όλα όσα γίνονται στο παιχνίδι.
Όλοι κατηγορούν τους αντιπάλους ή τη διαχείριση και κανένας δεν κοιτάει να καθαρίσει τη δική του συντεχνία, ώστε το παιχνίδι να είναι δίκαιο.

Είναι αδιανόητο να χρειάζεται αστυνόμευση σε παιχνίδι ενηλίκων, για να λειτουργούν όλα όπως πρέπει.

Με τα σχόλιά σας πρέπει να στηρίζετε στην προσπάθεια που κάνουμε ως διαχείριση και όχι να αντιμετωπίζετε τα πάντα αρνητικά.
εισαι νεα στην διαχειριση και στο παιχνιδι γενικοτερα.. οποτε δεν γνωριζεις προσωπα και καταστασεις.
το αν στηριζουμε...11 χρονια ειμαστε εδω.

κι εδώ οι παίκτες ενημερώνονται για τον λόγο που τους επιβάλλεται μια τιμωρία
ναι.. με ενα γενικο κ αοριστο μηνυμα τυπου το συστημα μας ανιχνευσε χρηση παρανομου λογισμικου.. λες εσυ τι πως ποτε? α δεν μπορουμε να σας πουμε..
εχουν τιμωρηθει δεκαδες παιχτες αδικα γιατι το αξιοπιστο συστημα μας μπερδευε το πληκτρολογιο με μποτ. χαχαχαχαχ μεγαλες στιγμες.
βεβαιως εχουν τιμωριθει κ δεκαδες παιχτες δικαιοτατα.

ο τιμωρημένος παίκτης μπορεί να κάνει ένσταση
και που κανουν τι? η εφεση δεν σημαινει οτι ενας παιχτης θα πρεπει να ξε-τιμωρηθει.. ενα σεναριο μειωσης της ποινης το εχει δει ποτε το φοε?
ποτε!.
Επεξήγηση: Δεν ενημερώνουμε αυτόν που έστειλε την αναφορά για την έκβαση του θέματος, για ευνόητους λόγους. Ο παίκτης που τιμωρείται, ενημερώνεται.

Προτείνω να προσπαθήσετε να δείτε τα πράγματα πιο θετικά και να συμβάλλετε στην προσπάθεια μας.
Καλές μάχες! (στο παιχνίδι, όχι στο φόρουμ ;) )
δεν μας αφηνετε να δουμε θετικα τιποτα. παντου σκιες. η διαφανεια ειναι το μεγαλυτερο οπλο που μπορει η διαχειριση να χρησιμποιησει κ δεν το κανει.

οπως λεει κ ο σοφος λαος. καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται.
 

dleogr

Νέο Μέλος
Επίσης, επειδή αναφέρεστε σε screenshot, θα πρέπει να δώσετε μεγάλη προσοχή σε ό,τι σχετίζεται με δημοσιοποίηση στοιχείων σε φόρουμ, δημόσιες συνομιλίες κλπ, καθώς αν περιέχουν προσωπικά δεδομένα ισχύει η νομοθεσία περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.
Καλησπερα Νυχτεριδα. Μαλλον εχεις μπερδεψει λιγο τα πραγματα. Ο νομος περι προσωπικων δεδομενων δεν αναφερεται σε
εικονικους χαρακτηρες μεσα σε ενα παιχνιδι αλλα σε δημοσιοποιηση προσωπικων δεδομενων χρηστων. Οποτε ποσο ακυρο μπορει
να ειναι το να χαρακτηριστει ενα screenshot που διχνει ποσο γρηγορα κανει μαχες ενας χαρακτηρας προσωπικο δεδομενο ???
Για να δουμε λοιπον....
Σας διαβεβαιώνω ότι οι μέθοδοι/εργαλεία που χρησιμοποιούμε για τον εντοπισμό της χρήσης bots και scripts είναι αξιόπιστα και ακριβή.
Παρόλα αυτά, κάθε βοήθεια από τους παίκτες είναι πολύτιμη και εκτιμάμε όσους βοηθούν να κρατηθεί το παιχνίδι μας δίκαιο.
Προσπαθησα να βοηθησω την διαχειρηση στελνωντας το delegation του server με το pc μου καθοτι εχω γνωσεις υπολογηστων και
γνωριζω πολυ καλα πως να το δω. Ειναι πολυ απλο βασικα, απλα δεν χρειαζετε να το εξηγησω εδω τωρα και δεν θα το κανω.
Εστειλα λοιπον παρα πολλα screenshot που αποδεικνυουν οτι συγκεκρημενοι παικτες χρησημοποιουν επανειλημμενα παρανομο
λογισμικο. Πχ prnt.sc/J4qJZLKnORWj εδω μπορειτε να δειτε τον παικτη tyson απο anonymous.
Παροτι εχουν σταλει δεκαδες αναφορες και παροτι εχω ολη την καλη διαθεση να βοηθησω η απαντηση ειναι παντα οτι θα ερευνησουμε.
Μα ποσο καιρο παιρνει μια ερευνα ?? Γιατι καθε μερα συμβαινει το ιδιο πραγμα και το κανουν ανενοχλητοι.
Οποτε αγαπητη Νυχτεριδα τι μας διαβεβαιωνετε αφου δεν κανετε ουτε καν τα αυτοννοητα ?? Και επι πλεον τι διαβεβαιωση μπορειτε να
δωσετε εσεις που ουσιαστηκα δεν γνωριζετε τον τροπο τον τοπο και το συστημα που κανει τους ελεγχους ??
Με τα σχόλιά σας πρέπει να στηρίζετε στην προσπάθεια που κάνουμε ως διαχείριση και όχι να αντιμετωπίζετε τα πάντα αρνητικά.
Τελος αυτο που εχω να πω ειναι οτι προσωπικα εχω φαει μπαν ΑΡΚΕΤΕΣ φορες για χρηση παρανομου λογισμικου. Καποιες φορες
δικαια και καποιες αδικα. Στηριζω λοιπον με ολη μου την δυναμη την παταξη του φαινομενου (μποτ), που παρεπιπτοντως δεν εφερα στον
σερβερ απλα χρησιμοποιησα οταν το χρησιμοποιησαν πρωτοι οι αντιπαλοι, αλλα πανω απ ολα δεν θα σταματισω να λεω οτι πανω
απο ολα ειναι η ΙΣΟΝΟΜΙΑ και ΙΣΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ μεταξη των παικτων.
Πραγμα του περιμενω ακομα και σημερα να συμβει !!! Δεν θα επεκταθω αλλο. Ισος το κανω σε καποια απο τις προσεχεις απαντησεις μου.
 

nyxterida

Συντονιστής Forum
Μέλος προσωπικού
Συντονιστής Forum
ποσο ακυρο μπορει να ειναι το να χαρακτηριστει ενα screenshot
Δεν έχω δει την αναφορά σου, δεν γνωρίζω τι ακριβώς έστειλες ή τι ακριβώς έχεις σκοπό να αναρτήσεις, γενικές οδηγίες δίνω για να μάθουν όλοι οι παίκτες την ορθή διαδικασία, ώστε να μπορούμε να επέμβουμε.

Στηριζω λοιπον με ολη μου την δυναμη την παταξη του φαινομενου (μποτ),
πολύ καλά κάνεις και ευχαριστούμε για τη στήριξη.

Θα επαναλάβω όμως, ότι ο ορθός τρόπος είναι να σταλεί η αναφορά στο κέντρο υποστήριξης και μόνο έτσι θα χρεωθεί στον αρμόδιο διαχειριστή και θα ελεγχεί με τα δικά μας εργαλεία.

καλή συνέχεια
 

dleogr

Νέο Μέλος
Δεν έχω δει την αναφορά σου, δεν γνωρίζω τι ακριβώς έστειλες ή τι ακριβώς έχεις σκοπό να αναρτήσεις, γενικές οδηγίες δίνω για να μάθουν όλοι οι παίκτες την ορθή διαδικασία, ώστε να μπορούμε να επέμβουμε.


πολύ καλά κάνεις και ευχαριστούμε για τη στήριξη.

Θα επαναλάβω όμως, ότι ο ορθός τρόπος είναι να σταλεί η αναφορά στο κέντρο υποστήριξης και μόνο έτσι θα χρεωθεί στον αρμόδιο διαχειριστή και θα ελεγχεί με τα δικά μας εργαλεία.

καλή συνέχεια
Τα διαβασατε ολα οσα γραφω η απλα απαντας by the book ??? Γιατι αν τα διαβασες ολα και μου απαντας αυτο... να το κοιταξεις !!!
Το Screenshot το ειδατε ?
 

GKCollect

Ενεργό Μέλος
Τι ρωτατε ρε σεις ;
Σχεδον ολοι οσοι τιμωρουνται λογω ΣεΣ, ειναι παικτες που δεν ριχνουν παραδακι. Συνεπως, ποια η ουσια να χαλασουν τη ζαχαρενια τους για παικτες που δεν φερνουν εσοδα στην εταιρια. Γιατι να ασχοληθουν ; Δεν τους ενδιαφερει το ΣεΣ. Το εχουν ανακοινωσει εδω και χρονια.

Για τη διαχειριση... Κατα τη γνωμη μου... Κακως εχουν τις αυτοματες απαντησεις. Κακως δεν υπαρχουν κι αλλα ατομα διοτι υπαρχουν πολλες καθυστερησεις. Κακως οι εφεσεις "εκδικαζονται" χωρις να υπαρχει νεος ελεγχος, αλλου τυπου, περαν του αρχικου ελεγχου απο λογισμικο. Κακως δεν υπαρχει η δυνατοτητα να γινει απ ευθειας συνεννοηση με αλλο μελος της εταιριας για θεματα παιχνιδιου, το οποιο να μπορει να αλλαξει αποφαση του 1ου μελους και οχι ταχα μου.

ΥΓ1 Το λογισμικο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.
Παρανομος ή καλυτερα εκτος κανονων παιχνιδιου, ειναι αυτος που το χρησιμοποιει.

ΥΓ2 Το "παρανομος" δεν εχει καμια σχεση με το παιχνιδι. Ειναι ορος που εχει να κανει με νομους και οχι με κανονες ενος παιχνιδιου. Το"παρανομος" το χρησιμοποιουμε χαριν συντομιας.

ΥΓ3 Ζυγωνει η ωρα του "ρολογιου". Φευγω να πιω εξω καφε. Σιγα μην μπω στο ρολοι. Ουστ. Αυτο να κανετε και σεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή