Πασχαλινό event

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16353
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser16353

Guest
Ανοίγω το θέμα από τώρα, με την ελπίδα να αλλάξει κάτι.

Το πασχαλινό event, με τη μορφή που είχε, ήταν ο ορισμός του "βοηθάω για να βοηθηθώ". Ήθελε να ασχοληθείς, ήθελε να ψάξεις και παιζόταν επί ίσοις όροις για όλους. Και κατά την ταπεινή μου άποψη ήταν το καλύτερο event της χρονιάς.

Με τη μορφή που ανέβηκε στον beta, μετατράπηκε σε άλλη μια σειρά από ψιλοχαζές (ή εντελώς χαζές) αποστολές, τις οποίες όσοι είναι στο τέρμα θα βγάζουν με μερικά κλικ και όσοι είναι πιο πίσω θα ματώνουν για να τις βγάλουν. Και παρόλο που τα δώρα είναι εξαιρετικά, όσοι είναι πίσω στις έρευνες θα τα χάνουν.

Μια πρόταση, λοιπόν: "ανεβάστε", όταν έρθει η ώρα, το event με την παλιά του μορφή!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Τωρα για να μην ..φαμε κανενα πασχαλινο δωρο -εν δικαιω μεταξυ μας-
θα μιλαμε -εγραφως ορατα- υποθετικα για ολα
εμεις επισημα δεν ξερουμε πολλα πολλα εεεεεε
Οντως υποθετω οτι εχεις απολυτο δικιο σχεδον σε ΟΛΑ
το σχεδον παει στο σημειο ..οτι τα δωρα ειναι καλα
Τα 2 βασικα νεα κτιρια ειναι κατι μεταξυ μικρου αδελφου του τυμπανιστη και του κανω 6-7 ενεργειες σε φιλους επιπλεον
Το μεν στρατιωτικο (υποθετω παντα) εφοσον ειναι μεσα στο στρατευμα σου μια μοναδα απο τους πολυχρωμους ζοκλερ ( ας τους ονομασουμε ετσι για χαρη της συζητησης) δινει σε ολες μοναδες του στρατου σου επιπλεον μπονους επιθεσης 12%
ομως δινει το επιπλεον μπονους αμυνας 12% σε 1 μονο μοναδα απο τις υπολοιπες 7
εαν συνυπολογισει και καποιος τα στατιστικα του -αντιστοιχα με των τυμπανιστων- κατεβαινεις ουσιαστικα με μια μοναδα λιγοτερη
Τωρα οσο για τον Ναο ...των Δεησεων θα πρεπει να τον παροτρυνουν για να δωσει 1 τυχαιο σχεδιο καθε 48 ωρες
προφανως ..θα παρει το ονομα του απο τις ..Δεησεις που θα πρεπει να κανει, οποιος επιλεξει να τον κτισει στην πολη του
τι θελει να πει η ....ταλα εδω ? καλα με χερι βοηθειας απο την μαντα
1 Για να τον παροτρυνουν -δεν τον επιλεγει το συστημα στις αυτοματες ενεργειες - οποτε θα πρεπει οι φιλοι και γειτονες να μην κανουν αυτοματη βοηθεια για να τον ..πετυχουν
2 Για να ΜΗΝ σου δωσει μετα απο 48 ωρες αναμονης ...1 σχεδιο του Κολοσσαιου (ζητω σγμ απο τους φιλτατους Ιταλους αλλα δεν ειναι απο τα αγαπημενα μου ΜΚ στο FOE το Κολοσσαιο)
Οσο για τα υπολοιπα καλα δωρα ( υποθετω) για να τα πετυχεις στα μπαουλα ..'η θα πρεπει να εχεις τυχη του στυλ μου εκατσαν οι αριθμοι του τζοκερ 'η εχω λεπτα αισθηματα και δεν το κρυβω ..σχετο διαμαντι ειμαι
Φυσικα υποθετω παλι οτι δεν θα ειναι ετσι οπως υποθετουμε
υποθετω οτι θα ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
Ασχετο μεν αλλα νομιζω οτι εβαλα και γω 1 χερακι ..για την ακριβεια ..φτερουγα
νοερα τους τρομοκρατησα ... εβαλα την πανοπλια μου της μαχης των αβγων και τους δηλωσα οτι ειμαι ετοιμη για πολεμο εαν δεν αλλαξει
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser16353

Guest
Και καλά έκανες και έβαλες ένα χεράκι ;-)

Τα δώρα είναι όντως καλά. Και φωλίτσα, και ναός, και ευχούλης και υποθέτω πως θα εμφανιστεί και η κρυψώνα και το καταφύγιο του πρωταθλητή και μακάρι να εμφανιστεί και το μπαζάρ. Στον C τα έχεις, όμως στον D θα κάνεις (και θα κάνω) αμάν για να τα αποκτήσεις!

Όσον αφορά δε το διαμάντι... έπεσες μέσα 100%!

Τέλος πάντων, εγώ την άποψη μου την είπα και την πρόταση μου την έκανα. Ας πουν τη δική τους και άλλοι που παίζουν στον beta.
 

DeletedUser28431

Guest
χμμμμμμμμμ
εγώ έχω αρχίσει πάντως, καθιστική διαμαρτυρία για τα αυγουλάκια που δεν θα ψάχνω φέτος στην πόλη μου...
αλλά για να πω την αλήθεια, φοβούμαι, ότι θα έχει τα αποτελέσματα που έχουν όλες οι λαϊκές διαμαρτυρίες...
σνιφ... σνιφ... σνιφ...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημεραααααααααααααα
συνεχιστε ειμαστε σε καλο δρομο
ο freakazoid με τις -φωνες η jin-jun με την καθιστικη διαμαρτυρια
και εγω με την ετοιμοπολεμη πανοπλια μου τους καναμε να το ξανασκεφτουν

http://prnt.sc/aa50tx
επεσαν και οι τιμες απο 250 σε170
http://prnt.sc/aa5c63


Ακολουθει ενα ..συνηθισμενο ασχετο ταλιο μνμ
Ερωτω εγω ( γνωστη μετριοφρων) δεν πρεπει να γινει μια σεμνη τελετη και να μας απονειμουν το μεταλλιο τιμης του FOE εεεεε??
αφου σωσαμε το πνευμα .... των αβγων του Πασχα?
 

DeletedUser16353

Guest
Αν και τα αυγά ήταν εκτός πόλης, λες και κόλλησαν σε κανένα μπλόκο.
 

DeletedUser31290

Guest
εγω δεν παιζω στον μπετα ξερω ομως παιδια που παιζουν εκει.......και μου εχουν πει τα ...χειροτερα για το πασχαλινο ιβεντ
θα ηθελα λοιπον η διαχειριση να το κοιταξει το πραγμα . και να προτινει η ιδια στην εταιρια . την διαφοροποιηση η την τροποποιηση . και η καθε διαχειριση να κανει το ιδιο αναλογα την χωρα και τον σερβερ......το πασχαλινο ιβεντ ηταν ο ορισμος του παιζω. και γινοταν καλο νταβαντουρι.με την σπαζοκεφαλια του που να δωσω τα αυγουλακια μου ......ακομα και εχθροι γινοντουσαν φιλοι .
τωρα ομως οπως λενε τα παιδια . και να σηκωθουμε ολοι και να παμε στα χωρια για το .....αρνι.και να χασουμε το ιβεντ..
δεν εγινε και τιποτα .
αυτα τα ολιγα.....:eek:
 

DeletedUser31199

Guest
καλησπερα,πρεπει να χαλασεις αρκετα λεφτα και να εισαι και τυχερος με το χρυσο μπαουλο
http://prntscr.com/aaab85
http://prntscr.com/aaac9u
παω για το τριτο μηδενισμα
http://prntscr.com/aaacum
οποτε μιλαμε για τρελλα πραγματικα λεφτα
τα οποια εδω φυσικα δεν θα τα δουνε τουλαχιστον απο εμενα
ο μπετα στην πραγματικοτητα δεν ειναι μπετα αλλα κανονικος σερβερ και πολλοι λιγοι (αυτοι που αγοραζουν διαμαντια)ανοιγουν χρυσο μπαουλο καθημερινα,οποτε δεν εχεις πιθανοτητα να μαζεψεις 150 αυγα για το δωρο της ημερας
γιατι μονο το χρυσο μπαουλο αξιζει τα υπολοιπα τιποτα προσωπικα μονο χρυσο ανοιγω στον μπετα και εχω κερδισει
4 ρενοκιτ
2 ευχες
2 ναους γνωσης
1 ναο εμπνευσης
αυτα τα ολιγα
 

DeletedUser16353

Guest
Να το το άλλο κουφό:

http://prntscr.com/aazczu

Ξαφνικά εμφανίζονται κάτι αυγά εκτός πόλης, λες και οι κότες της εξοχής δεν είχαν άλλη δουλειά να κάνουν.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Το ειχα αλλου το φερνω εδω που ειναι σχετικο το νημα.
Ενα ωραίο ηβεντ ειχε το f.o.e και το χάλασαν οι σχεδιαστές ....τρομάρα τους...κάνουν ότι μπορούν να μας αποτρέψουν απο το f.o.e αλλα εμεις εδω...γερααααα κολλημένοι μέχρι τελικής απογοήτευσης....Αντε χαλάστε και το καλοκαιρινό...ναναι ολα ιδια....πάρτε δυο τομείς χωρίς μάχη...κατακτήστε μια επαρχία....κι άλλα τέτοια συγκλονιστικά......Δεν κοιμάμαι πια τα βράδια...στα ηβεντ του f.o.e πίνω χάπια ...Ελπιζοντας οτι θα το αλαξουν και θα παψουν επιτελους να μας θεωρουν iq ραδικιου....θελουν και να βγαλουν λεφτα τρομαρα τους...με την παραλαγη του τυμπανιστη βρε??????????Ελεος
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα παιδια μην ανησυχειτε η προνοητικη .... ταλα σε συνδυασμο με την πανεξυπνη ... μαντα , δηλ εγω, σας εχουν λυση
καλα οκ ισως υπερβαλω λιγο για τα προσοντα της ταλαμαντα δηλ .... τα δικα μου
Τωρα για τον διχασμο προσωπικοτητας λεω να τον παραβλεψουμε για την ....ωρα
Παμε λοιπον να σας δωσω .. χρησιμες συμβουλες για να ειστε προετοιμασμενοι για το Πασχαλινο παιχνιδι
Οχι μην απελπιζεστε ..για ολα υπαρχουν λυσεις
1 Αγοραστε ..βαρβατο αλεκτωρ.. (κοινως κοκορα) για το κοτετσι της πολης σας
ετσι ωστε μολις τον βλεπουν οι κοτουλες σας να τρεχουν μακρυα ... εκτος πολεως δηλ
2 Αρχιστε να προπονειτε καθημερινα (απο τωρα ) τις κοτουλες σας στο αλμα εις υψος (να μην σας πω να παρετε και εχτρα προπονητη)
Ο συνδυασμος των 2 συμβουλων μου σιγουρα θα σας εξασφαλισει και το οτι οι κοτουλες σας θα γινουν ... οσονουπω αλανιαρες
αλλα και το πως θα καταφερνουν να πηδουν στις κορυφες των δενδρων για να σας αφηνουν τα Πασχαλινα αυγουλακια σας
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Από ότι θυμάμαι (γιατί είμαι και μεγάλη γυναίκα) δεν έχει ανακοινωθεί κάτι για την Πασχαλινή Εκδήλωση ακόμα... Ούτε έχει ξεκινήσει....
Συζητάτε κάτι που δεν έχει ξεκινήσει ακόμα στον server μας. Όπως θα γνωρίζετε, από παλαιότερες εκδηλώσεις, δεν επιτρέπεται να συζητάμε για αποστολές, δώρα και γενικά για μία εκδήλωση πριν αυτή ξεκινήσει.
Αφού παίζετε στον Beta και έχετε δει την εκδήλωση εκεί, μπορείτε να γράψετε τις προτάσεις σας στο φόρουμ του Beta.
Όταν με το καλό ξεκινήσει η εκδήλωση και στον δικό μας, μπορείτε τότε να μας πείτε τα παράπονα - γνώμες για διορθώσεις κλπ.


Το θέμα κλειδώνει
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή