Πεδίο μάχης συντεχνιών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31585
  • Ημερομηνία έναρξης

Maniac11

Μέλος
Το να παίζει ο καθένας στην εποχή που ανήκει;
Στη γειτονιά δεν έχω ούτε έναν κάτω από Εικονικό, ενώ στο ΠΜΣ καμιά 20αριά.
Στη γειτονιά προφανώς έχει θεωρηθεί ότι θα ήταν άδικο για αυτούς.
Στο ΠΜΣ δεν αδικείται μια ολιγομελή συντεχνία;
Όλα τα ποστ εδώ αυτό δεν αναφέρουν;
 

nikosch

Banned
Στη γειτονιά δεν έχω ούτε έναν κάτω από Εικονικό, ενώ στο ΠΜΣ καμιά 20αριά.
Στη γειτονιά προφανώς έχει θεωρηθεί ότι θα ήταν άδικο για αυτούς.
Στο ΠΜΣ δεν αδικείται μια ολιγομελή συντεχνία;
Όλα τα ποστ εδώ αυτό δεν αναφέρουν;
στο ΠΜΣ φυσικα κ αδικειται μια ολιγομελη συντεχνια οσο ενεργη κ μαχιμη μπορει να ειναι.
Η ομαδα διαχειρισης μπορει να γραφει τα δικα της αλλα αυτη ειναι η αληθεια.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Πιστευω οτι μετα απο τοσο καιρο στα Πεδια, η καθε ομαδα ειναι εκει που της αξιζει...
και γινετε ακομα η εξελιξη βαση της δυναμηκοτητας της Συντεχνιας και οχι βαση των μελων...
για να εισαι λοιπον αν εχεις μια Συντεχνια 10 ατομων, απεναντι σε μια αλλη των 50, το λογικο ειναι απο τους 50 αλλους να μη βαρανε στα Πεδια παρα ελαχιστοι...γιαυτο και αλλωστε εχετε κοντινο συντελεστη...
Σορρυ, αλλα αυτο λεει η δικη μου λογικη...
Και θα ξαναπω....φτιαξτε καλυτερα και με σωστοτερη επιλογη τους ομιλους...
5 διαμαντενιες και 2 πλατινες, στο ιδιο Πεδιο, δεν ειναι δικαιο...

ΥΓ....μια διευκρινηση αν ξερει καποιος, μονο...
Ξερω οτι τα αγαθα που ζηταει ο καθε τομεας για χτισιμο κτηριων ειναι εξαρτομενος απο τα Δημαρχεια μια Συντεχνιας...
Το πληθος των αγαθων που ζηταει, ειναι αναλογο με τον αριθμο των μελων????
γιατι αν δεν ειναι, εκει ειναι η αδικια, οταν εχεις ομαδες με 10 και με 70 μελη στο ιδιο πεδιο...:rolleyes:

ΥΓ2... θα ξαναζητησω επισης, η διαχειρηση να μεταφερει τις εδω γραμμενες αποψεις και αποριες μας και προβληματισμους μας, στο κυριως θεμα για τα Πεδια... καλο θα ηταν να ειναι εκει συγκενρωμενα, και εγω παρασυρομαι και συνεχιζω να γραφω εδω....
 
Τελευταία επεξεργασία:

panostall

Banned
Eγω δεν καταλαβαινω καμια απολυτως λογικη απο αυτα που υποστηριζει η διαχείρηση.
Ας υποθεσουμε οτι στο ΠμΣ υπαρχει μια συντεχνια 5 ατομων παρα πολυ ενεργων.
Μαθηματικως αν το παρουμε με maximum φθορα αυτα τα 5 ατομα αντε να καταφερουν μεσα στην μερα να κατακτησουν 5-6-7 τομεις ???
Πως λοιπον λετε και ξαναλετε τα ιδια πραγματα οτι δεν παιζει ρολο ο αριθμος των μελλον μιας συντεχνιας στο ΠμΣ ???
Μαθηματικα ειναι ολοκληρο το παιχνιδι και οι πραξεις πως να το κανουμε.....δεν βγαινουν...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kalhmera =Kαλημερα
Ας μιλησουμε εξω απο τα ..ουλα
Στα ΠΜΣ παιζουν μεγαλο ρολο τα κατωθι :

1 Απο το ποσα ..εχτρα προγραμματα εχουν τα μελη μια συντεχνιας ( ομιλω για αυτα που σε κανουν να μετρας εκ του καναπεος αντι για προβατακια τις 1111111111111....μαχουλες των αντιπαλων )
2 Απο το ποσα υλικα εχουν στις απανταχου τσεπες τους
αναφερομαι στις ατομικες αποθηκες των μελλων της συντεχνιας στις αποθηκες των κρυφο-συγγενων τους και ασφαλως στο ποσα διαμαντια ξοδευουν τα μελη της
μπορει λοιπον μια συντεχνια με 4 ατομα να καλυψει ολο τον χαρτη απο την 2 μερα της εναρξης των ΠΜΣ
3 Απο τον αριθμο των διαφορετικων εποχων που βρισκονται τα μελη της συντεχνιας
Το σε ποια εποχη ειναι οι αντιπαλοι δεν παιζει ρολο στα ΠΜΣ
4 Με το ποσο ενεργη ειναι /ηταν μια συντεχνια στον ΣεΣ (αναφερομαι στις κανονικες εποχες φυσικα και εξαιρω την Ολων των Εποχων λογω μεταλλιων)
Οι παλιες συντεχνιες υστερουν στα ΠΜΣ τρομερα σε σχεση με τις ολιγομελεις συντεχνιες στο θεμα των υλικων που χρειαζονται για το κτισιμο των ΜΚ (αλλο ειναι να χρειαζεσαι υλικα απο δυο εποχες και αλλο ειναι να χρειαζεσαι υλικα απο 8 διαφορετικες εποχες)
με συνεπεια οι παιχτες των παλαιων συντεχνιων να δυσκολευονται να κανουν ευκολες μαχες λογω ελειψεως υλικων για ΜΚ με αποτελεσμα να ''μενουν '' στους εξωτερικους -δηλ περιξ του αρχηγειου τους τομεις
και να κανουν πολυ λιγοτερες μαχες καθημερινα αφου η τριβη τους ανεβαινει σε καθε μαχη
και τι νομιζετε δηλ οτι οι υπολοιπες συντεχνιες θα τους περιμενουν μεχρι να φτασουν στους κεντρικους τομεις χωρις να κανουν μαχες ενω μπορουν με 0 τριβη να κανουν οσες μαχες θελουν?

υποσημ
για να μην μπερδευτειτε οπου ΜΚ εννοω τα Κτηρια Εκστρατειας
(εγω και αυτα φυσικα ΜΚ ειναι γνωστο αλλωστε οτι .. ταλια ομιλω και ..μαντια εκφραζομαι )
θελω να ευχαριστησω δε την hmm γιατι
εγω δεν καταλαβαινα οτι μπορει να σας μπερδευα εαν δεν λαμβανα ενα μνμ πριβε απο την αγαπημενη μου hmm η οποια πολυ σωστα το παρατηρησε και απο ευγενεια δεν θελησε να με διορθωσει δημοσια
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα. μετα απο ενα μηνα καταναγκαστικων εργων επανηλθα. για το ποσο θα φανει :p
να προλαβω να γραψω κατι πριν ξαναμπω αλκατραζ...
η αγαπημενη μας ιρις μπερδευτηκε μαλλον. με ειδε να ανεβαζω αλακτραζ κ σου λεει οκ να το κανουμε κ λιγο ρεαλιστικο..παρε ενα μηνα να γουσταρεις :p

1) οσο δεν κανουν κατι απ το παιχνιδι θα ξεφυτρωνουν ολο κ περισσοτερα τετοιο κλικ.απλα πραγματα
2) το τι αποθηκη εχει μια συντεχνια οφειλεται καθαρα στην συντεχνια. δεν εχει ευθυνη καμια αλλη συντεχνια. δεν εχει ευθυνη το παιχνιδι δεν εχει ερθυνη κανεις περα τις ιδιας τις συνετχνιας. μας αρεσει η οχι ειναι η πραματικοτητα.
3) ταλα η νεες συντεχνιες δυσκολευονται να χτισουν αποθηκες οχι οι παλαιες.
4) η λογικη των τουρνουα ειναι η εξης. δεν εξεταζουν ποσα μελη εχει μια συντεχνια. αλλα ποσο δραστηρια ειναι αυτα τα μελη. ποσες επαρχιες μαζευουν κ γραφουν βαθμους. οι βαθμοι δινουν την θεση στα τουρνουα οχι ο αριθμος μελων.
κατα την γνωμη μου εχει ενα κενο.
μια συντεχνια 5 ατομων μπορει να φτασει στην ανωτερη κατηγορια τουρνουα. δεν μπορει ομως να το υποστηριξει λογο αγαθων.μια συντεχνια 50 ατομων που δεν ασχολειται ιδιαιτερα με τα πεδια θα εχει σιγουρα καλυτερη αποθηκη απο την συντεχνια των 5. κ ας ειναι το ιδιο ενεργες σε μαχες. εχουν ενα πλεονεκτημα εκ των πραγματων. ο αριθμος μελων θα επρεπε να παιζει ρολο κατα την γνωμη μου.
 
Κορυφή