Πλήρης Οδηγός Παιχνιδιού

  • Δημιουργός θέματος Devant
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser31516

Guest
Γεια σας. Δεν μπορω να βρω τον οδηγο. Χαθηκε το αρχειο?
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Ετσι κι αλλιως αυτος ο οδηγος ειναι γραμμενος 5 χρονια πισω με πολλες απο τις σημερινες λειτουργιες του παιχνιδιου να μην υπαρχουν τοτε.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Talamanta καταρχας μπραβο που εγραψες τα link να βρει το παιδι τους υπαρχοντες οδηγους γιατι εγω το αμελησα.

Προφανως το παιδι εννοει το οδηγο που εγραψε ο devant πριν χρονια και εχει ανενεργο Link στο πρωτο μηνυμα του thread.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Talamanta καταρχας μπραβο που εγραψες τα link να βρει το παιδι τους υπαρχοντες οδηγους γιατι εγω το αμελησα.

Προφανως το παιδι εννοει το οδηγο που εγραψε ο devant πριν χρονια και εχει ανενεργο Link στο πρωτο μηνυμα του thread.
..Ως τιμωρια η μαντα θα σε υποχρεωσει ..ακουστικα να ''υποστεις'' τις μουσικες της επιλογες
 

DeletedUser31516

Guest
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Ναι αυτο ενοουσα οτι εχει ανενεργο link. Ψαχνω απεγνωσμενα κανεναν οδηγο μαχης, διοτι τωρα μαθαινω το παιχνιδι και δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε μια μαχη εχω χασει 15 φορες ως τωρα και δεν μπορω να την βγαλω!!
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Ναι αυτο ενοουσα οτι εχει ανενεργο link. Ψαχνω απεγνωσμενα κανεναν οδηγο μαχης, διοτι τωρα μαθαινω το παιχνιδι και δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε μια μαχη εχω χασει 15 φορες ως τωρα και δεν μπορω να την βγαλω!!


το wiki που πε η talamanta το κοιταξες??

για μαχες δες στο Link
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Ναι αυτο ενοουσα οτι εχει ανενεργο link. Ψαχνω απεγνωσμενα κανεναν οδηγο μαχης, διοτι τωρα μαθαινω το παιχνιδι και δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε μια μαχη εχω χασει 15 φορες ως τωρα και δεν μπορω να την βγαλω!!

Καλημερα
Oπως σας ειπε και o ανωθεν φιλος μου στο wiki μαλλον θα βρειτε την απαντηση στον προβληματισμο σας
Μια φιλικη συμβουλη προσεχτε τι μπονους επιθεσης και αμυνας εχει ο στρατος του τομεα /αντιπαλου
και τι μπονους αμυνας εχει ο δικος σας στρατος επιθεσης

μελετηστε στα + και τα - των στρ μοναδων του αντιπαλου
και τοποθετηστε τις δικες σας στρ μοναδες σε τετραγωνα (εδαφος) που δινουν επιπελεον μπονους /ιδιοτητες
και μια ακομη συμβουλη (που συνηθως ισχυει για τις μη αυτοματες μαχες )
.. μην κανετε στην πρωτη κινηση πολλα πολλα βηματα
αφηστε τους αντιπαλους να κατεβαινουν πρωτοι (για να εχετε εσεις το ατου της πρωτης επιθεσης)

Εδω θα βρειτε τις πληροφοριες:

https://gr.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Μονάδες

εαν πατησετε επανω σε καποιον τυπο στρ μοναδας τοτε θα μεταφερθειτε αυτοματα στο τμημα με τις ξεχωριστες πληροφοριες για τις ιδιοτητες τους ανα κατηγορια τυπου

http://prntscr.com/f34f9j

http://prntscr.com/f34eyj
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Τελικά πολύ χρήσιμο το wiki. Όπως είχα αναφέρει πως δεν ήξερα πολύ καλά για ΣεΣ και ρώτησα σε ένα θέμα (κάποιοι θα ξέρετε) τι γινόταν στις 8 οκτώ (και πήρα προσβλητική απάντηση), έψαχνα πρόσφατα στο παιχνίδι και συγκεκριμένα εκεί στα ερωτηματικά "?" και δεν έβρισκα την απάντηση. Τέλος πήγα στο Wiki (αν και άργησα, αλλά ποτέ δεν είναι αργά) τα είχε όλα αναλυτικά!!! Έμαθα και με το παραπάνω :). Να το χρησιμοποιείτε το Wiki είναι καλή πυγή γνώσης του παιχνιδιού!
 

DeletedUser30097

Guest
τωρα εφτιαξα το φορουμ φιλε μου τωρα τα διαβαζω και οπου θελω απανταω
Έτσι ακριβώς όπως τα γράφεις είναι! Όπου θες απαντάς, μην αμελήσεις όμως να παραμείνεις συνδεδεμένος με το φόρουμ αναμένοντας και την ...απάντηση.

ΥΓ
Συγγνώμη για την 19ήμερη καθυστέρηση για τη δημοσίευση της παρούσης. Η προγραμματισμένη για της 03/08/2017 δημοσίευσή της, δεν κατέστη δυνατή για λόγους ανωτέρας βίας. :p
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή