Πολιτιστικοί Οικισμοί

DeletedUser25588

Guest
ΠΡΟΣΟΧΗ συμπαικτες....
καθε φορα που πατατε το drakkar των Βικινγκς για να μεταφερθητε στο Πολιτιστικο Οικισμο, εξαφανιζονται ΟΛΑ τα περιστατικα που τυχον ειναι διασπαρτα εκεινη την ωρα στη πολη σας, και δεν τα εχετε συλλεξει....:eek::confused:
Αν κρινω οτι παταω καθε 10-20 λεπτα, οση ωρα ειμαι εντος παιχνιδιου, το καραβακι, καταλαβαινω γιατι τις τελευταιες 3 μερες εχω μαζεψει τοσο λιγα περιστατικα...
επισης μια φορα μαζεψα απο το χωριο των Βικινγκς, απο το δρομο και ΜΟΝΟ (το τονιζω), περιστατικα και τελος...δεν τα ξαναειδα...
καποιο ΧΟΝΔΡΟΕΙΔΕΣ σφαλμα εχουν κανει παλι τα τζιμανια της ΙΝΝΟ....:mad::mad::mad:





Υπαρχουν περιστατικα γυρω απο τις πολεις; αχχααχχα και γιατι δεν εχω δει ουτε ενα, δεν εχω μαζεψει ουτε ενα τοσες μερες και παιζει να ειμαι απο τους ποιο ενεργους με 5λεπτα και 15λεπτα ολη μερα;;; χαχαχα μας δουλευετε οσοι λετε για περιστατικα γυρω απο την πολη;;;

Υ.Γ. ΕΙΝΑΙ ΒΑ-ΡΕ-ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΙΚΙΝΚΣ.......
Θελετε να λεγεστε πολεμικο παιχνιδι και αντι να κανετε τους βικινς σαν την εκστρατια να γινεται και αυτο μια φορα την βδομαδα με μαχες και στο τελος να περνεις τις ανταμοιβες που ειναι να παρεις απο κει μας κανατε να ειμαστε με 15λεπτα η 5λεπτα ολη μερ να μαζευουμε αγαθα για 10-15 μερες για να παρεις τι στο τελος τον 10-15 ημερων μετα απο τοση ασχολια;;;;; κάποια ανβαθμιση..... ημαρτον πια.
Σοβαρευτειτε και αλλαξτε το αμεσως γιατι πολλοι οχι απλα δεν θα παιζουν τους βικινκς αλλα μην παρατησουν και το παινχιδι κιολας....
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ας αφησουμε το παιχνιδι να εξελιχθει παιδες....και οποιος θελει παιζει οτι θελει....
Δεν νομιζω οτι θα τους βγαλουν τους Πολιτιστικους Οικισμους, οσα και να λεμε εδω...
Δεν θα ηταν και λογικο αλλωστε οταν εχουν ασχοληθει τοσα ατομα και εχει ξοδεψει εργατοωρες και χρηματα η εταιρεια γιαυτο το project...
Αναλογα με την κινηση θα το αξιολογησουν θεωρω....
Το μονο που μπορουμε και ΠΡΕΠΕΙ να κανουμε, ειναι να δινουμε ιδεες για το καλυτερο και να εντοπιζουμε σφαλματα...
 

DeletedUser30097

Guest
θα το δοκιμασω..αλλα αν ειναι να αλλαξω την αναλυση τοσο κ να στραβωθω που μεγαλωνουν τοσο πολυ ολα..ειναι θεμα παιχνιδιου η οχι?? :))) αν πηγαινε καλα το παιχνιδι θα επαιζε σε οποιαδηποτε αναλυση κ οχι σε προιστορικη αναλυση.
Τι να πως κι εγώ που όλες τις άλλες ώρες έχω την ρύθμιση στα 1920Χ1080 σε 48αρα οθόνη, και για το ελάχιστο αυτό κρίσιμο διάστημα «ζορίζομαι» ελαφρώς στην περιορισμένη θέαση που προσφέρει η ανάλυση 1024Χ768. Δοκίμασα και σε 800Χ600 αλλά δε το άντεξα.
Περισσότερο αφορά το «ξαλάφρωμα» του μηχανολογικού σου εξοπλισμού, παρά την ταχύτητα σύνδεσης. Ξαλαφρώνει πολύ τη κάρτα γραφικών, δίνοντας έμφαση στις επιδόσεις κι όχι στην ποιότητα. Χαμηλότερη ανάλυση και 16 bit αντί για 32 στο βάθος χρώματος την κάνουν σαφώς ταχύτερη. Ιδίως αν η κάρτα γραφικών είναι ενσωματωμένη στη μητρική (on board) θα δεις μεγαλύτερη διαφορά μιας και θα ξαλαφρώσεις και τον επεξεργαστή κατά κάτι.

ΜΦΧ
Γιώργης.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Τι να πως κι εγώ που όλες τις άλλες ώρες έχω την ρύθμιση στα 1920Χ1080 σε 48αρα οθόνη, και για το ελάχιστο αυτό κρίσιμο διάστημα «ζορίζομαι» ελαφρώς στην περιορισμένη θέαση που προσφέρει η ανάλυση 1024Χ768. Δοκίμασα και σε 800Χ600 αλλά δε το άντεξα.
Περισσότερο αφορά το «ξαλάφρωμα» του μηχανολογικού σου εξοπλισμού, παρά την ταχύτητα σύνδεσης. Ξαλαφρώνει πολύ τη κάρτα γραφικών, δίνοντας έμφαση στις επιδόσεις κι όχι στην ποιότητα. Χαμηλότερη ανάλυση και 16 bit αντί για 32 στο βάθος χρώματος την κάνουν σαφώς ταχύτερη. Ιδίως αν η κάρτα γραφικών είναι ενσωματωμένη στη μητρική (on board) θα δεις μεγαλύτερη διαφορά μιας και θα ξαλαφρώσεις και τον επεξεργαστή κατά κάτι.

ΜΦΧ
Γιώργης.

εχω μια rtx 2080 δεν νομιζω να ειναι θεμα καρτας θεμα παιχνιδιου ειναι.....:)))))
 

DeletedUser31374

Guest
Απεσταλμένους σου δίνει από την ολοκληρώσει του πρώτου οικισμού
που τους βρίσκεις και τη τους κάνεις ξέρει κάποιος;;;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Απεσταλμένους σου δίνει από την ολοκληρώσει του πρώτου οικισμού
που τους βρίσκεις και τη τους κάνεις ξέρει κάποιος;;;
Kαλημερα
Απο οτι εχω καταλαβει απο τον σερβερ βετα -μπορει να κανω καπου λαθος ομως-
στο Δημαρχειο της κανονικης πολης σας
εχει προστεθει μια νεα επιλογη
http://prntscr.com/m6i9g2
Οταν αποκτισετε καποιον/ους απεσταλμενο/ους τοτε εμφανιζεται/ονται στο κατω μερος ο/οι διαθεσιμος/οι απεσταλμενος/οι που εχετε κερδισει μετα την ολοκληρωση του/ων πολιτιστικου/ων οικισμου/ων
http://prntscr.com/m6icgg
-ο καθενας μπορει να προσφερει ενα ''μπονους'' στην κανονικη σας πολη ( προσοχη μονο εαν και οσο τον/ους εχετε ενεργο/ους)
στο πανω μερος υπαρχουν καποιες θεσεις που θα πρεπει να τους τοποθετησετε για να γινει ενεργο το μπονους τους
-καποιες θελουν ξεκλειδωμα-
Μπορειτε δε να τους εναλλαζετε εαν εχετε περισσοτερους απ οτι ειναι οι ανοιχτες θεσεις
 

DeletedUser31374

Guest
Kαλημερα
Απο οτι εχω καταλαβει απο τον σερβερ βετα -μπορει να κανω καπου λαθος ομως-
στο Δημαρχειο της κανονικης πολης σας
εχει προστεθει μια νεα επιλογη
http://prntscr.com/m6i9g2
Οταν αποκτισετε καποιον/ους απεσταλμενο/ους τοτε εμφανιζεται/ονται στο κατω μερος ο/οι διαθεσιμος/οι απεσταλμενος/οι που εχετε κερδισει μετα την ολοκληρωση του/ων πολιτιστικου/ων οικισμου/ων
http://prntscr.com/m6icgg
-ο καθενας μπορει να προσφερει ενα ''μπονους'' στην κανονικη σας πολη ( προσοχη μονο εαν και οσο τον/ους εχετε ενεργο/ους)
στο πανω μερος υπαρχουν καποιες θεσεις που θα πρεπει να τους τοποθετησετε για να γινει ενεργο το μπονους τους
-καποιες θελουν ξεκλειδωμα-
Μπορειτε δε να τους εναλλαζετε εαν εχετε περισσοτερους απ οτι ειναι οι ανοιχτες θεσεις

Ευχαριστώ πολύ talamanta ναι τώρα που ξεκίνησα το δεύτερο οικισμό
δίνει έπαθλο απεσταλμένο και βγάζει στο δημαρχείο την επιλογή έχεις δίκιο.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Σε συνεχεια των προηγουμενων "απαιτησεων" μου, οσο αφορα τα Πολιτιστικα Χωρια και τη συνδεση τους με τους Κυριως Κοσμους μας....

Καλο θα ηταν οι παραγωγες νομισματων/εργαλειων (κοινο θεωρω στα Χωρια) καθως και Αγαθων στους Οικισμους, να μετρανε στη Κυριως πολη μας...
οταν δλδ μια αποστολ μας ζηταει χ πενταλεπτες παραγωγες, να μετρανε και οι πενταλεπτες του Χωριου....
ή οταν μας ζηταει καποια αποστολη χ αγαθα να μετρανε και τα αγαθα του χωριου...
Και οταν λεμε Αποστολες εννοουμε και Ιστοριας και Επαναλαμβανομενες και απο τα διαφορα Ιβεντ...
Δεν πιστευω οτι ειναι δυσκολο αυτο ουτε οτι δεν εχει νοημα....
 

Λινος

Νέο Μέλος
καλησπερα
μια ερωτηση εχω πως γινεται να παει η διπλωματια 375 http://prntscr.com/m76ten χωρις φυσικα διαμαντια
ο χορος δεν φτανει ουτε κ η τεχνολογια .εκτος κ βεβαια πουλισω τη πρεσβεια(δεν γινετε το ξερω)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
καλησπερα
μια ερωτηση εχω πως γινεται να παει η διπλωματια 375 http://prntscr.com/m76ten χωρις φυσικα διαμαντια
ο χορος δεν φτανει ουτε κ η τεχνολογια .εκτος κ βεβαια πουλισω τη πρεσβεια(δεν γινετε το ξερω)
Καλημερα στην αρχη αυτης της ενοτητας εγγραψα καποια ..τρικ
Θα σας συμβουλευα
1 εφ' οσον εχετε μαζεψει απο τα εργαστηρια που εχετε ηδη στην πολη σας ικανο αριθμο υλικων τουλαχιστον για τις δυο επομενες τεχνολογιες
απο τα εργαστηρια που εχετε ηδη στην πολη
2 τα γκρεμιζετε μαζι με οτι παραγκες εχετε απο το επιπλεον πληθυσμο
3 ..γεμιζετε την πολη με ρουνικες λιθους- κτιζονται αμεσως-
4 οταν συμπληρωθει ο αριθμος της διπλωματιας * που σας ζηταει ως προυποθεση η τεχνολογια την ξεκλειδωνετε
5 ξαναγκρεμιστε ολες τις ρουνικες λιθους και κτιστε παλι σπιτακια -παραγκες κτιζονται αμεσως - και τους δρομους
ετσι ωστε να εχετε πληθισμο για να μπορεσετε να κτισετε εργαστηρια υλικων απο το/α ειδη που σας λειπει/ουν για τις επομενες τεχνολογιες

*εαν δεν φτανουν τα κενα και γκρεμιστε κι ολους τους δρομους και βαλτε και εκει ρουνικες λιθους
 

Nightvisitor

Μέλος
Μπραβο στο νεο χαρακτηριστικο , Αυτο που μου αρεσει αρκετα ειναι ότι δεν εχει χρονικο οριο που σου καθοριζει ποτε να το φερεις εις περας .
Βαριεσαι και δεν το κανεις; Αφησε το στην μοιρα του.Θες να το πας cool ; Θα βγει. Θες να καεις στα 5λεπτα ; Θα βγει νωρίτερα και θα παρεις και μερικα κομματια Ρουνικης λιθου.
Τα γνωστα προβληματα με τα κοληματα του παιχνιδιου ειναι ενα άλλο ζητημα..
Μπραβο !!!!
 

DeletedUser29206

Guest
Μπραβο στο νεο χαρακτηριστικο , Αυτο που μου αρεσει αρκετα ειναι ότι δεν εχει χρονικο οριο που σου καθοριζει ποτε να το φερεις εις περας .
Βαριεσαι και δεν το κανεις; Αφησε το στην μοιρα του.Θες να το πας cool ; Θα βγει. Θες να καεις στα 5λεπτα ; Θα βγει νωρίτερα και θα παρεις και μερικα κομματια Ρουνικης λιθου.
Τα γνωστα προβληματα με τα κοληματα του παιχνιδιου ειναι ενα άλλο ζητημα..
Μπραβο !!!!
Μου αρέσει η αισιοδοξία σου που βλέπεις την πλευρά ότι θα βγει.
Το πρόβλημα είναι το πότε θα βγει!
Δεν είναι ένα κτίριο το δώρο και θα κτίζεις ένα κτίριο κάθε οικισμό που τελειώνεις αλλά σου δίνει κομμάτια αναβάθμισης!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Με τις 8 ωρες που κανει να φτιαχτει η ΙΤΙΑ μας .... ρημαξε.......:mad::mad::mad:
τουλαχιστον αν μπορουσα να κανω χρηση καποιων (πολλων) ΚΙΤ που εχω στην αποθηκη να καθονται, κατι θα γινοταν....:(:(
και τα αγαθα στο χωριο δεν τελιωνει η παραγωγη με διαμαντια , ε????
πως και ετσι?
:D:D:D
 

dio21

Καμένος Χρήστης
https://prnt.sc/m9a7ka
:mad::confused::confused::mad::eek::oops:o_O:mad::(o_O:confused::mad::oops:

Πλακα μας κανετε ε?????
και παιδευομουν να φτασω στη τελευταια αποστολη μεσα στο χρονο, αλλα και να ειμαι τσιμα τσιμα????
ενας χριστιανος (ή και μουσουλμανος, δεν πειραζει) δεν βρεθηκε να μας το πει εδω να μην σκαμε τζαμπα?????????????
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
https://prnt.sc/m9a7ka
:mad::confused::confused::mad::eek::oops:o_O:mad::(o_O:confused::mad::oops:

Πλακα μας κανετε ε?????
και παιδευομουν να φτασω στη τελευταια αποστολη μεσα στο χρονο, αλλα και να ειμαι τσιμα τσιμα????
ενας χριστιανος (ή και μουσουλμανος, δεν πειραζει) δεν βρεθηκε να μας το πει εδω να μην σκαμε τζαμπα?????????????
Εδω ..θελει κολπο
πρεπει να εχεις ξεκλειδωσει ολες τις τεχνολογιες λιγο πριν το τελευταιο 10 ωρο
και αρχιζεις να ασχολησε με τις τελευταιες αποστολες
για την τελευταια λοιπον αποστολη ..
γκρεμιζεις τα παντα βαζεις 4 καλυβες περιμενεις 1 ωρα (εαν δεν εχεις ηδη στην πολη σου) να γινουν για να εχεις πληθυσμο για 6 υδρομελα
αφαιρεις ολους τους δρομους
και γεμιζεις ολα τα υπολοιπα κενα με τοτεμ (αυτα θελουν μια ωρα)....κλεουσες ιτιες (αυτες θελουν 8ωρο) αντε και μερικες ρουν λιθους
και μετα βαζεις 6 υδρομελα ..δεν σε ενδιαφερει ουτε να ειναι συνδεδεμενα ουτε εαν ειναι υπο κατασκευη η αποστολη σου θα ολοκληρωθει
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
ΝΑι, οκ....
τωρα που πηγα στη ασημενια κασελα του χρονου, θα τα καταφερω.....:(
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Αλλη μια προσθηκη που πρεπει να δουνε οι δημιουργοι, ειναι η προσθηκη του εργαλειου ανοικοδομησης στους Πολ. Οικισμους...
Δεν ξερω αν ειναι δυσκολο, εμενα ευκολο μου φαινεται και χρησιμο....
 

DeletedUser29206

Guest
Ναι συμφωνώ. Και μάλιστα είναι πιο χρήσιμο αφού στους οικισμούς αυτό το πράγμα κάνουμε: βουλάμε και ξανακτιζουμε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30097

Guest
βουλίζουμε και ξανακτιζουμε
Ετυμολογία
βουλίζω
< μεταγενέστερη ελληνική από μεσαιωνική ελληνική < βολίζω (< βολή)
Ρήμα
βουλίζω, παθ. φωνή: βουλίζομαι, παθ. μτχ.: βουλισμένος

  1. γκρεμίζω (στη ναξιακή και ευρύτερη κυκλαδική διάλεκτο)
Να 'σαι καλά Μάριε. Έμαθα κάτι ακόμη.
 
Κορυφή