Πολιτιστικοί Οικισμοί

nouliadis

Καμένος Χρήστης
α καλα....δεν υπαρχει περιπτωση τωρα ποτε να πιασω το χρυσο σεντουκι.ανεβαινουν και καλα οι πιθανοτητες για το Χ4 αλλα το κερδιζεις σπανια.οποτε ο οικισμος τελειωνει σε πανω απο 15 μερες για μενα
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Mετα τις αλλαγες στα ζητουμενα των τελευταιων αποστολων στους Βικινκγς, θεωρω οτι το χαρακτηριστικο εχει χασει...
και εξηγω...
η τελευταια αποστολη με χαλαει...ειναι μεν ευκολοτερη απο την προηγουμενη, αλλα αφηνει κενα...
καταρχην δεν εχει σημασια πλεον να τελειωσεις το χτισιμο του τελευταιου κτηριου που ανοιγεις...της Αιθουσας Δεξιωσεων δλδ...
απλα το βαζεις, τελειωνεις την αποστολη και κατευθειαν το γκρεμιζεις ωστε να εχεις πληθησμο να βαλεις καποιο αγαθο που θα χρειαστεις για να μαζεψεις τα 10 της τελευταιας... πριν το περιμενες να σου δωσει διπλωματια για να κλεισεις τη τελευταια -τοτε- αποστολη...
Ωραια....μειωθηκαν οι χρονοι κτισιματος καποιων (απο τα τελευταια) κτηριων απο 8ωρα σε 4ωρα (καλο αυτο) αλλα πρεπει να περιμενεις τουλαχιστον 8ωρο (αν εχεις ολα τα αγαθα απο 1) να μαζεψεις τη 10αδα...κουφο?
και τα αγαθα δεν τα τελειωνεις με διαμαντια....:eek:
τι εγινε ρε παιδια, πως σας ξεφυγε αυτο?
που θα τα φαμε τα διαμαντια μας εμεις δλδ? :p
Τεσπα, θεωρω οτι ειναι καλυτερα δομημενο το προτζεκτ Ιαπωνια, και ποιο στρωτο...απλα εκει δεν παιζουν πολλες επεκτασεις παλι...
Οπως και να εχει θα προτεινα να αλλαζουν τα ζητουμενα των αποστολων καθε φορα ωστε να υπαρχει ενδιαφερον...τουλαχιστον οι 1-2 τελευταιες αποστολες...δειτε το...
 

DeletedUser29206

Guest
Η τελυταία αποστολή με καθυστερεί πολύ περισσότερο
Με την προηγούμενη μέσα σε μία ώρα ξεμπέρδευα
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
μιλατε απλως για καθυστερηση χρονικη παιδια ετσι;γιατι δεν ειναι δυσκολη η τελευταια αποστολη.
 

DeletedUser29206

Guest
Εγώ ορίζω δύσκολο το χρονοβόρο και όχι το ακατόρθωτο
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
μαριε δεν μπορεις να προγραμματισεις να τελειωσεις την τελευταια αποστολη σε 2-3ωρες απο την ολοκληρωση της προτελευταιας; γιατι δεν βαζεις τα κτιρια απο νωριτερα να κανουν τις 8-ωρες παραγωγες και να ειναι ετοιμα αμεσως μετα;εγω ετσι κανω.οταν τελειωνω την προτελευταια μετα απο 1 ωρα τελειωνω και την τελευταια.μου φαινεται αρκετα ευκολη και καθολου χρονοβορα
 

aketilenios

Μέλος
Ερώτηση. Αν ξεκινήσω 2η φορά τους βίκινγκ, θα κερδίσω και 2ο Ύγκντρασιλ? Αν και έψαξα δε βρήκα πουθενά απάντηση
 

Handler

Μέλος
οχι βεβαια..οσες φορες παιζεις σ δινει κ διαφορετικο δωρο..σ λεει αναλυτικα αν πατησεις πανω τι θα σ δινει καθε φορα που τερματιζεις..το ιδιο ισχυει κ για τους αλλους οικισμους
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ερώτηση. Αν ξεκινήσω 2η φορά τους βίκινγκ, θα κερδίσω και 2ο Ύγκντρασιλ? Αν και έψαξα δε βρήκα πουθενά απάντηση

Μεχρι την 15η φορα θα περνεις ανα 1 με 2 φορες αναβαθμιση του Ινγκντασιλ...
μετα σταματαει και δινει μονο 50 ποντους, οποτε ειναι ασκοπο...
πατωντας εδω...
θα σου δειξει που βρισκεσε και ποιοι ειναι το επομενο δωρο...
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
για αυτό βάζουν και άλλους οικισμούς, θα σε αφήνανε έτσι χωρίς να τρως την ώρα σου στο παιχνίδι; Τι νόμιζες;

Παντως Μαριε δεν ξεκιναω αλλον οικισμο γιατι εχω ψυχαναγκασμο.αν δεν τελειωνω κατι δεν μπορω και το σκεφτομαι συνεχεια...
οποτε τωρα που τελειωνω τους βικινγκς δεν αρχιζω κανεναν αλλον οσο καλο και να ειναι το κτιριο που θα δινει.
για να τελειωσω τους βικινγκς που τωρα θελω ακομα 2 οικισμους μου εχει παρει μηνες.και κανω ωριαιες παραγωγες γιατι αλλιως
δεν πηγαινει γρηγορα.
 

aketilenios

Μέλος
Μάλλον δε την έγραψα καλά την ερώτηση. Αν τελειώσω όλη τη σειρά αποστολών των Βίκινγκ (αυτή τη στιγμή είμαι στη τελευταία με τους πόντους), θα έχω επιλογή να τους ξεκινήσω πάλι από την αρχή ή όχι? Και αν ναι, θα είναι πάλι όπως την 1η φορά, θα υπάρχει η δυνατότητα να κερδίσω 2ο ?
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
μπορεις να παιξεις τους οικοισμους οσες φορες θελεις !
δευτερο υνγρασιλ ομως δεν θα παρεις, απλα μπορεις να φτασεις το πρωτο στο μεγιστο επιπεδο
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
μετα τον 15 οικισμο δεν μπορεις να ξεκινησεις απο την αρχη παρα μονο τις επομενες φορες που θα παιζεις θα κερδισεις 50ποντους
 

DeletedUser29206

Guest
Ναι και εγώ περίμενα εννοείται να τελειώσω τους Vikings. Οι ιάπωνες πάντως είναι πιο ξεκούραστοι γιατί έχουν τον έμπορο
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Ναι και εγώ περίμενα εννοείται να τελειώσω τους Vikings. Οι ιάπωνες πάντως είναι πιο ξεκούραστοι γιατί έχουν τον έμπορο
Στους Ιάπωνες ήταν η πρώτη φορά που πρόλαβα το χρυσό σεντούκι κι αυτό καθαρά εξαιτίας του εμπόρου!!!
 
Κορυφή