Πολιτιστικοί Οικισμοί

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Όπως κάνεις διαπραγματεύσεις στην εκστρατεία, έτσι σου βγάζει έναν έμπορο και στους Ιάπωνες.
Οπότε, κάνοντας διαπραγματεύσεις, παίρνεις αυτά που χρειάζεσαι για να ξεκλειδώσεις τα επόμενα κτήρια με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να περιμένεις πολλά 8ωρα, άρα τελειώνεις και πιο γρήγορα τον κάθε οικισμό.
 

DeletedUser29206

Guest
Ακόμα χρυσό σεντούκι δεν πρόκειται να πάρω, πηγαίνω μόνο για το βασικό κτίριο. Το παιχνίδι είναι προβληματικό και σιγά που θα ασχοληθώ με λεπτομέρειες σαν και αυτές.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ειμαι στον τελευταιο οικισμο των βικινγκ.να παρω επιτελους την τελευταια αναβαθμιση του υγκντρασιλ.κυνηγαω επισης και τα κομματια για την ρουνικη λιθο.θελω ακομα 3 για να παρω και την τελευταια αναβαθμιση που δινει 2 fp. κοιταξτε τωρα τι γινεται....
το τελευταιο σεντουκι θα μου δωσει 2 μονο κομματια και κινδυνευω να μη την βγαλω για 1 κομματι....το μεσαιο σεντουκι δινει 4 οποτε αυτο πρεπει να παρω. για να το παρω θα πρεπει να τελειωσω πιο γρηγορα τον οικισμο. οι προμηθειες λεει το συστημα εχουν 24% πιθανοτητα να δωσουν Χ4. η πιο μεγαλη πιθανοτητα μεχρι τωρα στον 15ο οικισμο... παιζω 6 μερες και ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν εχει κατσει το Χ4. αρα παπαλα η τελευταια αναβαθμιση της ρουνικης λιθου....
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ναι, υπαρχει αυτο το θεμα απο την αρχη των οικισμων, οτι δλδ δεν μπορεις ουτε ,εστω, με διαμαντια να τελλειωσεις παραγωγη αγαθων (???)....
παραξενα πραματα....:rolleyes:
εδω δεν το σκεφτηκαν να βγαζουν διαμαντια, δλδ?
Οκ φιλε μου, εσυ μη σκας....
παιξε ακομα εναν οικισμο...15 εβγαλες, στον 1+ θα κολλησεις?;)
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ξερεις που κολλαω; στο γεγονος οτι αν δεν παρω τα απαιτουμενα κομματια τωρα στον 15ο οικισμο, τοτε στον 16ο θα ειναι ακομα δυσκολοτερα να τα παρω. πολυ σωστα λες οτι δεν πειραζει να παιξω αλλον ενα μιας και μου πηραν μηνες μεχρι τωρα αλλά αν δεν μπορεσω να τελειωσω τον 15ο οικισμο σε 9 σχεδον μερες, τοτε με τιποτα δεν θα τελειωσω τον 16ο οικισμο σε λιγοτερες μιας και καθε φορα μειωνονται....
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ΝΑι, οκ σε καταλαβαινω....
απλα ειπες οτι θες 3 κομμαται για την τελευταια αναβαθμιση της Ρουνικης...
αν παρεις τωρα τα 2 θα θες μονο ενα κομματι...οποτε και στο 3ο μπαουλο να τελειωσεις στην 16η, λογικα θα παρεις 2....
Αυτες ειναι οι αμοιβες χρονου και οι μερες τους 16ου Οικσμου, παντως, αν σε βοηθανε.:
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ετσι οπως παει δυστυχως τωρα στον 15ο οικισμο ουτε το τελευταιο μπαουλο δεν θα παρω οποτε με βλεπω να θελω παλι 3 κομματια...
εχω παιξει 5 μερες τωρα και κανω 6 παραγωγες τη μερα.30 παραγωγες μεχρι τωρα και δεν εχω παρει ουτε μια φορα το Χ4...στατιστικα ειναι
αδυνατο αυτο...με 24% πιθανοτητα τη φορα....απογοητευση πραγματικα
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
τελικα δεν τα καταφερα να παρω το μεσαιο μπαουλο και πηρα το τελευταιο που εδινε 2 κομματια.αρα μου λειπει μονο 1 για την τελευταια αναβαθμιση.τωρα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω...να κανω και αλλον εναν οικισμο;και ποιος μου λεει οτι τωραπου θα ειναι λιγοτερος ο χρονος δεν θα παρω κανενα μπαουλο και θα βρεθω παλι εδω που ειμαι;
με εχει κουρασει αυτος ο οικισμος μηνες τωρα...
 

DeletedUser29206

Guest
Εγώ δεν έπαιζα εξαρχής για τα μπαούλα και τώρα είμαι στα μισά των Ιαπώνων.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
γατακια θα παρω τα τελευταια κομματια που θελω για τελικη αναβαθμιση της ρουνικης λιθου.χρειαστηκαν 16 οικισμοι τελικα και μηνες προσπαθειων για να τα καταφερω και μπραβο μου.
 

DeletedUser31374

Guest
Χρόνια πολλά καλή χρονιά να έχουμε.
Σας έχω πει τη να κάνετε !!!!! :(
Screenshot_5.jpg
index.php


Screenshot_4.jpg Screenshot_6.jpg

Το πρωί θα πάρω 70 πίνακες και μπορεί και Χ4 7 κομμάτια είναι συν το τη θα δώσει ο έμπορος

Screenshot_7.jpg
 

Συνημμένα

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    99 KB · Προβολές: 88
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31374

Guest
Καλημέρα τη πήρα το πρωί με το μάζεμα χωριού και εμπόρου.

Χωριό:
7 κτίρια 5Χ10 =50 Πίνακες και 2Χ40 =80 Πίνακες ( 2 κτίρια με το Χ4 έχω το 22,5% ) σύνολο 130 πίνακες

Έμπορος:
Έβγαλε δυο με πανοπλίες (11 και 14 ) και ένα μουσικά όργανα (10 )
πανοπλίες : 14Χ4 =56 (έβγαλε Χ4 με 22,5%) και ένα με 11 σύνολο 67 πανοπλίες

μουσικά όργανα: 10

Συγκομιδή:
130 πίνακες 67 πανοπλίες 10 μουσικά όργανα

Τώρα κάνω αυτό μαζεύω για το βράδυ.

Screenshot_2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31374

Guest
Τελειώνω τα υλικά ( 10 ακόμα ) για τους 50 πόντους στο χωριό και έχω το χρυσό σεντούκι.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31374

Guest
Δείτε με αυτό το τρόπο πόσες φορές τους έχω ολοκλήρωση.

Screenshot_2.jpgScreenshot_3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Στους Vikings δεν πρόλαβα να χρησιμοποιήσω το σύστημά σου, αλλά στους Ιάπωνες που ακολουθώ κατά γράμμα τον τρόπο σου, σε 7 φορές που έχω ολοκληρώσει τον οικισμό μέχρι τώρα, δεν έχω χάσει το χρυσό μπαούλο καμιά φορά.
 

DeletedUser31374

Guest
Άλλες συμβουλές

Όταν φτιάξετε στους Vikings το Υγκντρασιλ μετά πηγαίνετε στους Ιάπωνες
έχουν καλύτερα κτίρια και με τον έμπορο βγαίνουν ποιο εύκολα και στο χρυσό σεντούκι.

Ο πρώτος στόχος είναι να ξεκλειδώσετε τον έμπορο ότι πάρετε από εκεί τα κάνετε
επεκτάσεις αλλά δεν θα ξοδεύετε πάνω από 8 από κάθε υλικό ξεκινώντας πάντα από το πρώτο 8αρι κατά σειρά τα υλικά.
Η επεκτάσεις να είναι χωρίς βράχια και επιλεγμένες έτσι ώστε να χωράνε πολλά.
Βάζετε μετά καλύβες και ναούς όσα χωράει ας είναι η καλύβες χωρίς παραγωγή ναούς θέλουμε και μαζεύετε νομίσματα

Δεύτερος στόχος βάζετε παραγωγή υλικών για να ξεκλειδώσετε το σπίτι ώστε να αντικαστήσουν τις καλύβες για να έχετε περισσότερο χώρο.

Μετά χαρτί και μολύβι καταγράφετε τη υλικά θέλετε μέχρι το τέλος από το κάθε ένα
και βάζετε παραγωγές από το πρώτο αν όλα τα κτίρια είναι τα ίδια υλικά
έχετε περισσότερες πιθανότητες στο Χ4 για να παίρνετε μεγάλες ποσότητες.
Ανεβάζετε τη ποσότητα κοντά σε αυτά που χρειάζεστε γιατί θα σας δίνει και ο έμπορος.

Τα υλικά που παίρνετε από τον έμπορο τα κάνετε επεκτάσεις 8 υλικών μέχρι τα μουσικά όργανα να γίνουν 19 μετά αν σας δώσει
και περισσεύουν βάζετε επέκταση με τα μουσικά όργανα μόνο και αν τη χρειάζεστε.

Τις αποστολές τις ξεχνάτε όταν βάζετε ναούς για παραγωγή οποίες είναι έτοιμες τις ξεκλειδώνετε.

Όταν φτάσετε στη έπαυλη βάζετε μια και ανάλογα με το πληθυσμό που θέλετε σπίτια για να τα βάζετε σε κενούς χώρους.
Νομίσματα μαζεύετε πάντα από ναούς όχι άλλα κτίρια που χτίζονται γρήγορα.
Στη τελευταία αποστολή βάζετε διπλά κτήρια παραγωγής από 5 υλικά όλα τα κτίρια σε πληθυσμό θέλουν μια έπαυλη και ένα σπίτι
εάν ο έμπορος είναι κοντά θα πάρετε από εκεί κάποια υλικά μην τον μαζέψετε πριν την αποστολή.
Οι 18 πύλες μας δίνουν πάνω από 640 διπλωματία για τις τελευταίες αποστολές θέλουν μια ώρα
άρα τις βάζουμε σε κενά ανάμεσα στα κτίρια όταν θέλουμε.

Εύχομαι να βοήθησα.
Καλή επιτυχία σε όλους.
Γιώργος
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εχω ξανα αναφερθει στο θεμα, για τον οικισμο των Βικινγκς...
Τα ιδια και στους Ιαπωνες...
τα ζητουμενα των τελευταιων -2 τουλαχιστον- αποστολων, ειναι του ασχετου...
ειδικα το Ντοτζο, νομιζω οτι κανενας δεν το αφηνει να τελειωσει, σαν χτισιμο...
δεν εχει νοημα κιολλας...
και κριμα γιατι ειναι ενα πολυ ωραιο κτηριο...απιστευτη λεπτομερια απο πλευρας σχεδιαστικου...)))
αλλα... τι νοημα εχει να το χτισεις?
αν η τελευταια αποστολη σου ζητουσε στο πρωτο μερος, διπλωματια αντι για νομισματα, ισως θα αλλαζε το παραπανω...
 

DeletedUser31374

Guest
Είμαι στις 2 αποστολές πριν το τέλος έχω 2 επαύλεις και 14 ναούς παραγωγή νομισμάτων
και 2 μέρες ακόμα στο χρυσό σεντούκι.

Screenshot_1 αααα.jpg
 

DeletedUser31374

Guest
Ειρήνη πότε αρχίζει καλό φαίνεται για να δούμε. ;)

Τώρα το πρόσεξα το γράφεις.
Ο τρίτος από τους Πολιτιστικούς Οικισμούς μας ξεκινά στις 18 Μαρτίου.
 
Κορυφή