Συζήτηση Πολιτιστικός Οικισμός Αζτέκων

COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ

Ενεργό Μέλος
Καλό φαίνεται θα το δούμε στη πράξη
Αζτεκους έχουμε και στη ζούγκλα τα κτίρια είναι σχεδόν ίδια εμφανίζονται δεύτερη φορά.

Ο ελληνικός πολιτισμός είναι ο σημαντικότερος και έδωσε πολλά σε όλο το κόσμο και το αναγνωρίζουν όλοι.

Για την εταιρία είναι ανύπαρκτος η αξία του είναι ένα κτίριο που δεν δίνει τίποτα και δεν υπάρχει σχεδόν σε καμία πόλη.
Είδα ένα όνειρο χθες δεν υπήρχε ζούγκλα στο παιχνίδι είχε αντικατασταθεί με Ελλάδα
ταξίδι σε όλες τις αρχαίες πόλεις λέτε να βγει αληθινό.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Η εταιρεία έχει αφιερώσει ολόκληρο παιχνίδι πάνω στον ελληνικό πολιτισμό και την ελληνική μυθολογία (Grepolis), άρα δεν ισχύει αυτό που λες.
Επίσης υπάρχουν Μεγάλα Κτίρια στο FoE που προέρχονται από τον ελληνικό πολιτισμό και να μη ξεχνάμε πως το παιχνίδι είναι πολυ-πολιτισμικό (ελπίζω να το λέω σωστά και να μη με κραξεις ο fin). Στηρίζεται πάνω στην εξέλιξη του ανθρώπου μέσα στους αιώνες. Άρα μέσα σε αυτό θα δούμε κτίρια και χαρακτηριστικά από όλους τους πολιτισμούς.


Μέσα στα 8+ χρόνια από την ημέρα που έχει κυκλοφορήσει το παιχνίδι βλέπουμε ότι δε σταματά να εξελίσσεται και να προσφέρει συνεχώς νέο περιεχόμενο και φυσικά δε θα σταματήσει τώρα.

Οι Αζτέκοι είναι ο 4ος Οικισμός και να είσαι σίγουρος ότι θα ακολουθήσουν πολλοί ακόμα.

προς το παρόν όμως, ξανά κοιμήσου LOL
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
θελουμε αθλητικο πολιτισμο.. σαν πρωταθλημα σουπερ λιγκ φαση..
να σκοτωνομαστε κ εκει για τα αθλητικα.

Δε θέλω να κάνω spoiler, αλλά έρχεται αθλητικός οικισμός.
Θα ξεκινάει κάθε Κυριακή με τους ομίλους και νέο Μεγάλο Κτίριο το Μπερναμπέου που θα σε κάνει να σκοράρεις στο '93 (ξέρεις εσύ LOL)
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Οι Αζτεκοι μου φαινονται ενδιαφεροντες και ειδκα απο την στιγμη που εχω τελειωσει Αιγυπτιους εδω και καιρο και ηθελα κατι νεο.

Αλλα αυτο με τα αθλητικα φαινεται πιο σουπερ!!!!!!! Ειρηνη προωθησε το σαν ιδεα! Οι Γερμανοι ξερουν απο μπαλα, δεν πιστευω να αρνηθουν!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Οι Αζτεκοι μου φαινονται ενδιαφεροντες και ειδκα απο την στιγμη που εχω τελειωσει Αιγυπτιους εδω και καιρο και ηθελα κατι νεο.

Αλλα αυτο με τα αθλητικα φαινεται πιο σουπερ!!!!!!! Ειρηνη προωθησε το σαν ιδεα! Οι Γερμανοι ξερουν απο μπαλα, δεν πιστευω να αρνηθουν!

Παίζει να είναι ο καλύτερος οικισμός μέχρι τώρα, αν και πάλι λόγο χρόνου δεν έχω καταφέρει να τον ολοκληρώσω.
Ελπίζω να σας αρέσει :)
 

DeletedUser

Guest
Οι απεσταλμένοι του εκάστοτε Οικισμού γιατί προσφέρουν τόσα λίγα;

Σχετικά με τους Αζτέκους, θα υπάρχει κάποιο χαρακτηριστικό (δωρεάν προσπάθειες, ανταμοιβές στο μίνο παιχνίδι) που από ολοκλήρωση σε ολοκλήρωση θα αυξάνεται όπως η απόδοση 4χ στους άλλους οικισμούς;

Επίσης, στους Αιγύπτιους ο πόρος που χρησιμοποιείται για παραγωγή αγαθών είναι τα λάφυρα που αποκτάμε από τις μάχες, ενώ τα ντέμπεν είναι για οικοδομήσεις, δρόμους, σε αντίθεση με τους άλλους οικισμούς όπου ο πόρος για την παραγωγή αγαθών είναι όντως τα νομίσματα.

Θα επανέλθω μόλις ολοκληρώσω τον οικισμό των Αζτέκων :) Καλή αρχή!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Καραρχας .....κουραγιο παιδια -ασχετο μεν με το θεμα αλλα ξερετε εσεις που παει-
Εγω λοιπον τωρα που εμπεδωσα λιγο καλυτερα τους Φοεκικους Αζτεκους -αναφερομαι στον βετα-
τον θεωρω και τον πιο ...ασυμφερτο οικισμο μεχρι τωρα
και αρκετα δυσκολο ως προς την ολοκληρωση του χωρις χρονικη ποινικη εαν δεν τα ..σκασεις
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
καλη συνεχεια στο νεο οικισμο σε ολα τα παιδια.εγω δεν υπαρχει περπτωση να τον πιασω οπως ακριβως δεν ξεκινησα και τους αιγυπτιους ποτέ.
Καλησπέρα σας,θέλετε να μας πείτε,σας έχει δυσκολέψει κάτι,είναι κάτι που δεν σας άρεσε,είναι κάτι άλλο;:)
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα σας,θέλετε να μας πείτε,σας έχει δυσκολέψει κάτι,είναι κάτι που δεν σας άρεσε,είναι κάτι άλλο;:)

τι αλλο να πω? δεν μου αρεσει καθολου. θελω αθλητικο τουρνουα να παιξουμε λιγο μπαλιτσα.
να ακυρωθει ο οικισμος.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα σας,θέλετε να μας πείτε,σας έχει δυσκολέψει κάτι,είναι κάτι που δεν σας άρεσε,είναι κάτι άλλο;:)

οι οικισμοι Δημητρη μια χαρα ειναι.απλως εχω ψυχαναγκασμο και θελω να τους τελειωνω.απαιτει πολυ χρονο και ο οικισμος των βικινγκς μου ειχε παρει μηνες.απο τοτε ορκιστηκα να μην ξαναπιασω κανεναν τους.ηταν πολυ ψυχοφθορο για μενα.καθε 3 και λιγο επρεπε να μπαινω να τσεκαρω, ειχα πολυ αγχος για το αν θα προλαβω το χρονο κλπ...το υγκντρασιλ βεβαια ηταν κορυφαιο κτιριο και αξιζε.
τα επομενα κτιρια -πρσωπικα για μενα παντα- δεν αξιζουν να διαθεσω μηνες απο το χρονο μου για να τα βγαλω.οι αιγυπτιοι μου φανηκαν αρκετα μπερδεμενοι ουτως ή αλλως στον beta.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
τι αλλο να πω? δεν μου αρεσει καθολου. θελω αθλητικο τουρνουα να παιξουμε λιγο μπαλιτσα.
να ακυρωθει ο οικισμος.
Καλημέρα σας,οι αθλητικές δραστηριότητες του παιχνιδιού μας προς το παρών διεξάγονται στο γνωστό ποδοσφαιρικό event :).
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
οι οικισμοι Δημητρη μια χαρα ειναι.απλως εχω ψυχαναγκασμο και θελω να τους τελειωνω.απαιτει πολυ χρονο και ο οικισμος των βικινγκς μου ειχε παρει μηνες.απο τοτε ορκιστηκα να μην ξαναπιασω κανεναν τους.ηταν πολυ ψυχοφθορο για μενα.καθε 3 και λιγο επρεπε να μπαινω να τσεκαρω, ειχα πολυ αγχος για το αν θα προλαβω το χρονο κλπ...το υγκντρασιλ βεβαια ηταν κορυφαιο κτιριο και αξιζε.
τα επομενα κτιρια -πρσωπικα για μενα παντα- δεν αξιζουν να διαθεσω μηνες απο το χρονο μου για να τα βγαλω.οι αιγυπτιοι μου φανηκαν αρκετα μπερδεμενοι ουτως ή αλλως στον beta.
Καλημέρα σας, ευχαριστούμε που μοιραστηκατε τις σκέψεις σας μαζί μας.Το παιχνίδι μας είναι ένας "μαραθώνιος" υπομονής και διαχείρισης που σκοπό δεν έχει αποκλειστικά τον τερματισμό αλλά την διαδρομή την εξέλιξη την διασκέδαση,σας παροτρύνουμε να συνεχίσετε την προσπάθεια,παίζοντας έρχεται η όρεξη :).
 

DeletedUser

Guest
Επειδή πέραν των βραβείων που ο κάθε Οικισμός παρέχει είναι όντως ανούσιοι ως ένα βαθμό (γι αυτό και βαρετοί στην ολοκλήρωσή τους) ο μόνος τρόπος που εγώ βρήκα ώστε να ξεπεράσω τη βαρεμάρα είναι να τους δω ως άρρηκτα συνδεδεμένο μέρος του παιχνιδιού που και να θελα δεν μπορώ να αποφύγω. Για να το κάνω λίγο πιο εύκολο ψυχολογικά, βάζω μόνο ημερήσιες παραγωγές αγαθών με ωριαίες παραγωγές νομισμάτων (δεν σκιάζομαι να μπαίνω πάντα στην ώρα για το μάζεμα... το ξεχνάω αρκετές φορές) και μέχρι στιγμής τελειώνω εντός τελευταίου χρονικού περιθωρίου και στους Βίκινγκς (σε 4 κόσμους) και στους Αιγυπτίους (σε έναν) και φυσικά μόλις ολοκληρώνεται ο οικισμός τον ξεκινάω κατευθείαν χωρίς δεύτερη σκέψη ειδάλλως πάμε στο 1ο σενάριο που εστιάζεις στο ότι είναι (που είναι) μια βαρετή διαδικασία κτλ. Διαμάντια δεν έχω ξοδέψει σχεδόν καθόλου' λίγα στις αρχές στον Δ' που είναι ο βασικός μου κόσμος και είχα ψαρώσει με τη Ρουνική Λίθο που ήθελα να μαζέψω γρήγορα τα κομμάτια της.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Καλησπέρα σε όλη την παρέα παρακολουθήστε το πολύ ωραίο βίντεο για τον πολιτιστικό οικισμό των Αζτέκων στο κανάλι του παιχνιδιού μας στο you tube :) :+1:.
 

GREEN WOLF

Νέο Μέλος
Καλησπέρα! Δεν έπρεπε να είχε ξεκινήσει σήμερα αυτός ο οικισμός οπως γρά;φει στην κεντρική σελίδα;;;
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Καλησπέρα! Δεν έπρεπε να είχε ξεκινήσει σήμερα αυτός ο οικισμός οπως γρά;φει στην κεντρική σελίδα;;;
Καλημέρα σας,ξεκίνησε ο οικισμός των Αζτέκων,έχετε κάποιο πρόβλημα κάποια απορία να σας βοηθήσουμε;
 
Κορυφή