Επιλυμένο Προβλημα με καταθεση ποντων

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser25588
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser25588

Guest
Καλησπερα. σε 2 μερες μου ετυχε τριτη φορα το να παω να καταθεσω ποντους ξαφνικα με το που παταω το ποσό να κολαει το κτηριο δηαλδη σαν να βγαινει απο τον δρομο και να μην αποροφαει το ποσο και οταν κανω επανακινηση και μπαινω κξανα στο παιχνιδι και στο κτηριο βλεπω να εχει κλεισει το λεβελ και ολοι οι ποντοι να ειναι δικοι μου.
πριν λιγο εκλεισε γαλαξιας 2965/2965 ποντους ολοι δικοι μου..... πληρης καταστροφοη.... χθες μεσιμερι το ιδιο επαθα με ενα μοντε που μπηκα ακιρβως το ιδιο εκανε. και το βαρδυ χθες παλι τα ιδια σε αλλο κκτηριο.....
5.000 ποντοι ζημια......
πριν πειτε οτι δεν προσεξα και πατησα παραπανω. οσοι με ξερουν στον δελτα για χρονια σχεδον ουτε ενα λαθος δεν εχω κανει με τους ποντους την καταθση που μπαινω συνεχεια.... ξαφνικα απο χθες εχει δημιουργηθει αυτο το φαινομενο.... δεν ξερω αν το εχετε παθει κανεις απο εσας
 

Συνημμένα

  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    409,4 KB · Προβολές: 24
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    405,5 KB · Προβολές: 22

finrοd

Banned
Όχι, δε μου 'χει τύχει.
Απ΄ ότι καταλαβαίνω, από τ' αποτυπώματα που επισυνάπτεις, συνεισφέρεις πόντους σε ΜΚ άλλου παίκτη.
Λογικά, επιλέγοντας το πεδίο των πόντων, μηδενίζει τούς προτεινόμενους, πληκτρολογείς τον αριθμό των πόντων που επιθυμείς να συνεισφέρεις και, στη συνέχεια, επιλέγεις το εικονίδιο με τους πόντους για να ολοκληρώσεις την ενέργεια.
Αν τα παραπάνω έκανες, με την αυτή σειρά, τότε κάπου υπάρχει δυσλειτουργία.
 

DeletedUser25588

Guest
ο Peris21 εγω ειμαι... εκανα οτι κανω καθε φορα.. δεν εκανα κατι διαφορετικο.... απο χθες εχει γινει οτι εχει γινει και μαλισταν πριν λιγο εγινε ζημια σε αλλο παιχτη που με περασε ενω ειχα βαλει πρωτη θεση και του εκλεισε το κτηριο και εχασε ο παιχτης τα μπνους των αλλων 3 θεσεων που ειχε. περιμενω μηνυμα του να δω αν το εκανε επιτηδες η του τελικα ειναι προβλημα παιχνιδιου... αν και επειδη τον εχω φιλο χρονια δεν νομιζω ο αλλος να εκανε τετοια βλαακεια..
 

finrοd

Banned
Καλησπερα. σε 2 μερες μου ετυχε τριτη φορα το να παω να καταθεσω ποντους ξαφνικα με το που παταω το ποσό να κολαει το κτηριο δηαλδη σαν να βγαινει απο τον δρομο και να μην αποροφαει το ποσο και οταν κανω επανακινηση και μπαινω κξανα στο παιχνιδι και στο κτηριο βλεπω να εχει κλεισει το λεβελ και ολοι οι ποντοι να ειναι δικοι μου.
πριν λιγο εκλεισε γαλαξιας 2965/2965 ποντους ολοι δικοι μου..... πληρης καταστροφοη.... χθες μεσιμερι το ιδιο επαθα με ενα μοντε που μπηκα ακιρβως το ιδιο εκανε. και το βαρδυ χθες παλι τα ιδια σε αλλο κκτηριο.....
5.000 ποντοι ζημια......
πριν πειτε οτι δεν προσεξα και πατησα παραπανω. οσοι με ξερουν στον δελτα για χρονια σχεδον ουτε ενα λαθος δεν εχω κανει με τους ποντους την καταθση που μπαινω συνεχεια.... ξαφνικα απο χθες εχει δημιουργηθει αυτο το φαινομενο.... δεν ξερω αν το εχετε παθει κανεις απο εσας
ο Peris21 εγω ειμαι... εκανα οτι κανω καθε φορα.. δεν εκανα κατι διαφορετικο.... απο χθες εχει γινει οτι εχει γινει και μαλισταν πριν λιγο εγινε ζημια σε αλλο παιχτη που με περασε ενω ειχα βαλει πρωτη θεση και του εκλεισε το κτηριο και εχασε ο παιχτης τα μπνους των αλλων 3 θεσεων που ειχε. περιμενω μηνυμα του να δω αν το εκανε επιτηδες η του τελικα ειναι προβλημα παιχνιδιου... αν και επειδη τον εχω φιλο χρονια δεν νομιζω ο αλλος να εκανε τετοια βλαακεια..
Ναι, έτσι κατάλαβα κι εγώ, ότι είσαι το άτομο πίσω από το διακριτικό «Peris21», και ότι συμμετέχεις σε ΜΚ άλλου παίκτη, λόγω του εικονιδίου τής ανταμοιβής που εμφανίζεται στα δεξιά των πόντων που έβαλες στο ΜΚ.

Να ρωτήσω, από περιέργεια, χρησιμοποιείς την έκδοση τού παιχνιδιού για flash ή για html5;
Αν θες απαντάς, μιας και δεν μπορώ να σε βοηθήσω στο θέμα που αντιμετωπίζεις. :)
 

DeletedUser25588

Guest
ενεργοποιημενο το δευτερο. οχι το φλας αλλα το αλλο....
 

finrοd

Banned
Να σου προτείνω ν' απενεργοποιήσεις τον html5 client και να επιστρέψεις στη χρήση του flash, μόνο και μόνο για να δοκιμάσεις το εάν εκεί, η συγκεκριμένη δυσλειτουργία, θα επαναληφθεί.
Η συνέχεια ...γνωστή. Αποστολή αιτήματος στο Κέντρο Υποστήριξης, για παροχή βοήθειας, περιγράφοντας το πρόβλημα κι επισυνάπτοντας ό,τι θεωρείς πως μπορεί να βοηθήσει στον εντοπισμό τής αιτίας του.
Καλή τύχη!!
 

DeletedUser25588

Guest
σιγα μην γυρισω στον flash.... αυτο εγινε αυτες τις μερες... αν ξαναγινει και ειμαι γρηγορος θα κανω πριν σκριν να δειτε.. εχω στειλει στην διαχειρηση. απλα ανοιξα αυτο το μηνυμα για να δω αν εχει συμβει και σε αλλους.
 

DeletedUser25588

Guest
Μου το ξαναεκανε 2 φορες το προβλημα σημερα. μαλιστα την δευτερη φορα προλαβα και εκανα πριν σκριν τι ποντους κατεθεσα τι ποντους εβαλε το συστημα.
αισιως εχω παει στους 6.000 ποντους ζημια... ποιος θα μου τους δωσει πισω αυτους;;;;
 

Συνημμένα

  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    699,8 KB · Προβολές: 22
  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    725,5 KB · Προβολές: 22

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Θα κάνω μία αφελή ερώτηση... μήπως κάνεις διπλό κλικ στο κουμπί με τα νομίσματα; Γιατί έχει μπει ακριβώς το διπλάσιο από αυτό που δήλωσες...
Έχει μία λογική το ερώτημά μου: αν κάνεις διπλό κλικ, πιάνει το πρώτο αλλά πιάνει και το δεύτερο προτού προλάβει να ενημερώσει το κουτάκι εισαγωγής πόντων... εικασία βέβαια :confused:
 

DeletedUser25588

Guest
στις ποιπ πανω εικονες που εχω βγαλει δεν ειναι το διπλασιο ποσο. και πως ειναι δυνατον να κανω διπλο κλικ βρε παιδια. αφου αν το πατησις το ποσο τελειωνει το δεχετ και τελος......
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
στις ποιπ πανω εικονες που εχω βγαλει δεν ειναι το διπλασιο ποσο. και πως ειναι δυνατον να κανω διπλο κλικ βρε παιδια. αφου αν το πατησις το ποσο τελειωνει το δεχετ και τελος......
Στα αλλα στιγμιοτυπα δεν εχω εικονα των ποντων που προσπαθησες να βαλεις.
Παντως, ενημερωτικα, δεν μου εχει συμβει κατι τετοιο. Παιζω σε φλας.
Δε μενει παρα να απευθυνθεις στην υποστηριξη.
 

finrοd

Banned
Σε μια προσπάθεια για βοήθεια!
Έχεις, στην αποθήκη, απόθεμα πόντων, το οποίο υπερκαλύπτει τούς πόντους που απαιτούνται για να ολοκληρωθεί το επίπεδο του ΜΚ.
Λογικό, στο πεδίο αναγραφής των πόντων συνεισφοράς, κατά την είσοδό σου στην καρτέλα του ΜΚ, να αναγράφεται το ποσό των πόντων που υπάρχει διαθέσιμο στη ράβδο πόντων της πόλης σου.
Συνεπώς, αυτό πρέπει να μηδενιστεί, να πληκτρολογηθεί, στο συγκεκριμένο πεδίο, η ακριβής ποσότητα των πόντων που εσύ θέλεις να συνεισφέρεις και, στη συνέχεια, να επιλέξεις το εικονίδιο επιβεβαίωσης της συνεισφοράς.
Λογικά, από τη στιγμή που το ποσό των πόντων που συνεισφέρεις, είναι μεγαλύτερο του ποσού των πόντων που στη ράβδο πόντων υπάρχουν, θα πρέπει να βλέπεις το μήνυμα προειδοποίησης για τη χρήση πόντων και από την αποθήκη.
Συμβαίνει αυτό;
(Λογικά, οι αναγραφόμενοι πόντοι, μηδενίζονται με το που επιλέγεις το πεδίο αναγραφής τους, με το αριστερό πλήκτρο του δρομέα, ενώ στη συνέχεια πληκτρολογείς, στη θέση τους, τους πόντους που θες να συνεισφέρεις, ολοκληρώνοντας την ενέργειά σου με την επιλογή τού εικονιδίου επιβεβαίωσης).
Σαν το κάνεις αυτό, δηλαδή σαν επιλέγεις την επιβεβαίωση της συνεισφοράς, στο πεδίο αναγράφονται οι πόντοι που εσύ πληκτρολόγησες;
Σου συνέβει και στην έκδοση του παιχνιδιού για flash;

Θα σε λυπήσω, όμως από τα στιγμιότυπα που επισυνάπτεις, δεν τεκμαίρεται το ποιο ποσό πόντων είχε αναγραφεί στο πεδίο συνεισφοράς, κατά την στιγμή τής επιβέβαιωσής της.
Και πως να υπάρξει τέτοιο στιγμιότυπο άλλωστε.
Είτε τους προτεινόμενους από το σύστημα είχε, είτε αυτούς που εσύ πληκτρολόγησες, (άσχετα τι ποσότητα τελικά πήρε), δεν είναι δυνατόν να παρθεί στιγμιότυπο κατά την στιγμή της επιβέβαιωσης.
Μόνο αν το καταγράψεις σε αρχείο ταινίας με κάποιο πρόγραμμα εγγραφής.
Αν σ' ενδιαφέρει μπορώ να σου προτείνω ένα, πανεύκολο στην εγκατάσταση, την παραμετροποίηση και τη χρήση. Σε 3 λεπτά θα μπορείς να δημιουργήσεις το αρχείο και να το τηλεαντιγράψεις σε κάποιον διακομιστή, (πχ Youtube), παραθέτωντας εδώ τον σύνδεσμο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Αν σ' ενδιαφέρει μπορώ να σου προτείνω ένα, πανεύκολο στην εγκατάσταση, την παραμετροποίηση και τη χρήση. Σε 3 λεπτά θα μπορείς να δημιουργήσεις το αρχείο και να το τηλεαντιγράψεις σε κάποιον διακομιστή, (πχ Youtube), παραθέτωντας εδώ τον σύνδεσμο.
Με το screencast-o-matic μπορεί να γίνει online η λήψη και να αποθηκευθεί στο cloud. Δε χρειάζεται καν εγκατάσταση*. Μετά μπορεί να παρατεθεί εδώ ο σύνδεσμος.

*έχει φυσικά τους κινδύνους που έχει κάθε ονλάιν ενέργεια - το χρησιμοποιήσα ως εργαλείο και αντικείμενο εργασίας στα πλαίσια σεμιναρίου, οπότε -φαντάζομαι- είναι λίγο πιο ασφαλές από άλλα αντίστοιχα web εργαλεία
 

DeletedUser25588

Guest
οι εικονες που στελνωω ειναι πριν απο λιγο.. τι δεν εχετε κταλαβει να σας το πω πιο απλα; στην φωτογραφια 12 που θα δειτε έγραψα το ποσό πατα διπλα να το δεχτει και εκει κολαει..... εκει ακριβως σε εκεινο το σημειο που πατηα το συγκεκριμενο ποσό κολαει τελειως το παιχνιδι και δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο καμια αλλη λειτουργια. το μονο που κανω μετα απο μερικα δευτερολεπτα ειναι να κανω επανακκινηση του παιχνιδιου. και οταν μπαινω βλεπετε τι ποσό εχει δώσει στην Εικόνα 5....... συνεχεια απο την παρασκευη μου το εχει κανει και σημερα έφτασα τοςυ 7.500 ποντοςυ σε ζημια.... ε καποια στιγμη η αποθηκη θα στερεψει.... γιατι δεν μου τα εκανε αυτα πριν την νεα εκδοση;; τοσοςυ μηνες ειναι αυτο το συστημα και δεν ειχα ουτε ενα προβλημα. ξαφνικα απο την παρασκευη συνεεια το παθαινω. φοβασαι πλεον να βαλεις ποντοςυ........

Υ.Γ. Το γύρισα και σσε Flash και συνεχιζει και μου το κανει
 

Συνημμένα

  • 5.png
    5.png
    669,9 KB · Προβολές: 15
  • 12.png
    12.png
    914,6 KB · Προβολές: 16

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Προσπαθούμε να βοηθήσουμε. Τα στιγμιότυπά σου τα κατανοούμε... δείχνουν να μπαίνουν οι διπλάσιοι πόντοι από αυτούς που δηλώνεις. Ωστόσο έχει δίκιο ο finrod. Είναι στιγμιότυπα και δεν καταγράφονται όλες οι κινήσεις. Καλύτερα να επικοινωνήσεις με την υποστήριξη (δεξί κλικ στην πόλη σου) και ακόμη καλύτερα να τους στείλεις και βίντεο.
 

finrοd

Banned
Χμμμ, αυτό ακριβώς λέω. Ότι δεν τεκμαίρεται το ποσό των πόντων, που είναι γραμμένο στο πεδίο, κατά τη στιγμή που επιλέγεις την τοποθέτησή τους στο τρέχον επίπεδο του ΜΚ.
Βέβαια τώρα, στο στιγμιότυπο της εικόνας 12.png, παρατήρησα κάτι που θαρρώ πως επιβεβαιώνει ότι είχες αναγράψει το ποσό που η θέση απαιτούσε για να είναι κατοχυρωμένη, ενώ, στο στιγμιότυπο της εικόνας 5.png, είναι ξεκάθαρο ότι τοποθέτηθηκαν ακριβώς οι διπλάσιοι.
Αυτό που παρατήρησα και θεωρώ ότι επιβεβαιώνει πως είχες αναγράψει τη μισή ακριβώς ποσότητα των πόντων που τελικά τοποθετήθηκαν, είναι το χρώμα που έχει το εικονίδιο επιβεβαίωσης της συνεισφοράς στα δεξιά του πεδίου αναγραφής των πόντων.
Έχεις αναγράψει τους πόντους που φαίνονται, 2.318, αυτοί έχουν τοποθετηθεί στο ΜΚ, φαίνεται στην επικεφαλίδα όπου γράφει 2.566/4.884, δηλαδή 248 του κατόχου συν τους 2.318 που εσύ συνεισφέρεις, αλλά έχει κολλήσει η σελίδα, δεν σε εμφανίζει στον κατάλογο των θέσεων και αγνοώ το γιατί, σαν ανανεώνεις τη σελίδα, διπλασιάζει τους πόντους τής συνεισφοράς σου.
Ναι, για μένα, αυτά τα στιγμιότυπα, αποδεικνύουν πως το πρόβλημα υπάρχει.
Συμβουλή, μέχρι να επιμεληθούν την λύση του αυτοί που οφείλουν:
Βάζε τους μισούς πόντους από αυτούς που κανονικά θα έβαζες!!!!
Δηλαδή, στο συγκεκριμένο, αντι για 2.318 να έβαζες 2318/2=1159 πόντους, έτσι ώστε, μετά τον ...διπλασιασμό (κοίτα χουβαρνταλίκια το σύστημα), να τοποθετηθεί η επιθυμητή σε σένα ποσότητα.
Αυτό!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Πάντα!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Και να μου το θυμάστε! Για όλα, για τα πάντα, για κάθε στραβό, κάθε κουτσό, κάθε ανάποδο, κάθε κακό, κάθε δυσοίωνο καθώς και για ό,τι άλλο κακόσημο μπορείτε να φανταστείτε,
τα ΠουΜουΣου φταίνε. ΠΑΜΕ ΣεΣ !!
 

DeletedUser25588

Guest
χαχχαχαααχχαα κλαιω.... θα ακολουθησω την συμβουλη σας οταν ειμαι στον υπολογιστη και να ριχνω τα μισά.. για να δοουμε τι θα δουμε....
 

dio21

Καμένος Χρήστης
παντως μια απορια εχω...
στις φοτο που δειχνεις, το συνολο των ποντων που δειχνει επανω στη μεση δεν συμβαδιζει με τους ποντους που εχει εκεινη την ωρα το επιπεδο...
το προσεξες αυτο?

ΥΓ...Σορρυ,τωρα ειδα του Γιωργη την απαντηση καλυτερα...μαλλον εχει δικαιο...
τους βαζεις και τους ξαναβαζεις για καποιον λογο...
πατα μια φορα και οταν δεις το συνολο να αλλαζει, βγες και ξαναμπες στο ΜΚ να δεις....
ή βαζε με τον παλιο καλο τροπο...10αρικα κτλ....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή