ΣΕΣ το ποιο υποβαθμισμένο και ποιο παραμελημένο μέρος του παιχνιδιού

SCORPIOS

Banned
ΣΕΣ εγκαταλειμμένο μέρος του παιχνιδιού πλέον
1 δεν εμφανίζει το όνομα της συντεχνίας που σε πολιορκεί
2 όταν μπει μια καινούργια συντεχνία στο χάρτη δεν εμφανίζει το πραγματικό όνομα αλλά κάθε φορά και ένα διαφορετικό άσχετο με τη συγκεκριμένη συντεχνία
3 όταν βαράνε με μποτ κολλάει όλος ο τομέας με αποτέλεσμα να σε πετάει εκτός παιχνιδιού
4 δεν μπορείς να αλλάξεις τομέα όταν βαράς μένεις κολλημένος μέχρι να παρθεί ο τομέας
5 το ημερολόγιο γεγονότων δεν αναφέρει τα ονόματα όλων των παικτών που κάνουν ενέργεια στο χάρτη
 

Vilya

Ενεργό Μέλος
Μα @Scorpios η ίδια η εταιρία έχει πει οτι δεν θα ασχοληθεί με την ανάπτυξη άλλο του ΣΕΣ!
Ποιος ο λόγος να λέμε πάλι τα ίδια και τα ίδια?

Με κάθε καλή διάθεση...
 

Vilya

Ενεργό Μέλος
Κατ' αρχάς να σ ευχαριστήσω για το :-1: αν και θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου το εξηγούσε. Θα θελα να ξέρω προς τι η δυσαρέσκεια. Κατά δεύτερον νομίζω ότι κάτι το οποίο ξέρουμε ότι δεν θα λάβει καμία περαιτέρω βελτίωση πως περιμένεις να φανεί αντάξιο τον υπόλοιπον αναβαθμίσεων;
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

SCORPIOS

Banned
Κατ' αρχάς να σ ευχαριστήσω για το :-1: αν και θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου το εξηγούσε. Θα θελα να ξέρω προς τι η δυσαρέσκεια. Κατά δεύτερον νομίζω ότι κάτι το οποίο ξέρουμε ότι δεν θα λάβει καμία περαιτέρω βελτίωση πως περιμένεις να φανεί αντάξιο τον υπόλοιπον αναβαθμίσεων;
Καταρχήν δεν μιλάμε για ανάπτυξη μιλάμε για την συνεχιζόμενη προσθήκη νέων σφαλμάτων στο ΣΕΣ
Ανάπτυξη δεν υπήρξε πότε στο ΣΕΣ πάντα υποβάθμιση υπήρχε
Ελπίζω να σε κάλυψα
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ναι ενω στα αλλα που υπαρχει "αναπτυξη" την ειδαμε...χαχαχαχαχ
σαν την αναπτυξη που εχουμε στην Ελλαδα ειναι ενα πραμα, που καπως το δικαιολογω το θεμα, αν σκεφτω οτι και η χωρα με οδηγιες Γερμανων (κυριως) βαδιζει....προς το μελλον....:rolleyes::rolleyes:
 

Vilya

Ενεργό Μέλος
Καταρχήν δεν μιλάμε για ανάπτυξη μιλάμε για την συνεχιζόμενη προσθήκη νέων σφαλμάτων στο ΣΕΣ
Ανάπτυξη δεν υπήρξε πότε στο ΣΕΣ πάντα υποβάθμιση υπήρχε
Ελπίζω να σε κάλυψα
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Ομολογώ ότι με εξέπληξες. Στο θέμα μας όμως... Λάβε υπ' όψιν σου ότι το κάθε λογισμικό όσο εξελίσσεις ένα κομμάτι του τόσο αλλάζει όλο! Κι όταν αλλάζεις κάτι, όλο και κάτι άλλο δεν θα ταιριάζει ακριβώς.... Νομίζω αντιλαμβάνεσαι τι θέλω να πω. Έτσι;
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα!! Υποθετικά άς συμφωνήσω σε αυτό που λες ( οτι κάποια διορθώση σε κώδικα ίσως επηρεάσει κάποιον άλλο κώδικα.) για την οικονομία της κουβέντας.
Έχω την εξής απορία.
Πώς γίνεται σε μια αναβάθμιση που γίνεται διορθώση σε ένα κείμενο να επηρεάστει ο σεσ κ όχι το πεδιο πχ.?
Πως γίνεται σε μια αναβάθμιση να διορθωθεί ένα σφάλμα στις επαναλαμβανόμενες αποστολές κ α επηρεάστει ο σεσ κ όχι το πεδιο?
Πώς γίνεται σε μια αναβάθμιση να διορθωθεί ένα σφάλμα στην ζουγκλα κ να επηρεαστεί ο σεσ κ όχι το πεδίο??
Δηλαδή όλες οι διορθώσεις σφάλματων επηρεάζουν μόνο τον σεσ κ ποτε αλλά ( κερδοφορα) χαρακτηριστικά του παιχνιδιου.?

Υ. Γ απορία έχω δεν ειρωνεύομαι.. Τα γραπτά Παραξηγουνται συνήθως.
 

Vilya

Ενεργό Μέλος
Καλησπέρα!! Υποθετικά άς συμφωνήσω σε αυτό που λες ( οτι κάποια διορθώση σε κώδικα ίσως επηρεάσει κάποιον άλλο κώδικα.) για την οικονομία της κουβέντας.
Έχω την εξής απορία.
Πώς γίνεται σε μια αναβάθμιση που γίνεται διορθώση σε ένα κείμενο να επηρεάστει ο σεσ κ όχι το πεδιο πχ.?
Πως γίνεται σε μια αναβάθμιση να διορθωθεί ένα σφάλμα στις επαναλαμβανόμενες αποστολές κ α επηρεάστει ο σεσ κ όχι το πεδιο?
Πώς γίνεται σε μια αναβάθμιση να διορθωθεί ένα σφάλμα στην ζουγκλα κ να επηρεαστεί ο σεσ κ όχι το πεδίο??
Δηλαδή όλες οι διορθώσεις σφάλματων επηρεάζουν μόνο τον σεσ κ ποτε αλλά ( κερδοφορα) χαρακτηριστικά του παιχνιδιου.?

Υ. Γ απορία έχω δεν ειρωνεύομαι.. Τα γραπτά Παραξηγουνται συνήθως.
Υποθετικά μιλώντας και με γενικότερη εμπειρία που έχω και όχι επι του θέματος (δεν έχω μιλήσει με τους developers/προγραμματιστές) και έχοντας επίγνωση ότι ίσως δεν ισχύει, όταν αναβαθμίζεις κάτι μπορει να "κλωτσήσει" με κάτι "άλλο". Όταν σου λένε ότι δεν ασχολούμαστε μ΄ αυτό το κάτι "άλλο" ε μην περιμένεις να το φέρουν κι αυτό up-to-date/ενημερώσουν/εναρμονίσουν.

Μ' άλλα λόγια θεωρώ πολύ πιο νορμάλ να αναρωτιόμαστε γιατί λήφθηκε μια τέτοια απόφαση παρά να αναλωνόμαστε και να λέμε μα δεν δουλεύει.
ΥΓ: Δεν παρεξηγώ εύκολα
 

SCORPIOS

Banned
Υποθετικά μιλώντας και με γενικότερη εμπειρία που έχω και όχι επι του θέματος (δεν έχω μιλήσει με τους developers/προγραμματιστές) και έχοντας επίγνωση ότι ίσως δεν ισχύει, όταν αναβαθμίζεις κάτι μπορει να "κλωτσήσει" με κάτι "άλλο". Όταν σου λένε ότι δεν ασχολούμαστε μ΄ αυτό το κάτι "άλλο" ε μην περιμένεις να το φέρουν κι αυτό up-to-date/ενημερώσουν/εναρμονίσουν.

Μ' άλλα λόγια θεωρώ πολύ πιο νορμάλ να αναρωτιόμαστε γιατί λήφθηκε μια τέτοια απόφαση παρά να αναλωνόμαστε και να λέμε μα δεν δουλεύει.
ΥΓ: Δεν παρεξηγώ εύκολα
Γιατι ο ΣΕΣ δεν παίζει σε κινητό γι' αυτό
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα ισως.....το μονο πραγμα που συμφωνω με την εταιρια η καταργηση του ΣεΣ....
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Φίλε μου αν καταργηθει ο σεσ θα πατωσει το παιχνιδι.. Οι παλαιοτεροι κ οι πιο φανατικοί παιχτες του παιχνιδιου που κρατάνε συντεχνίες με ότι αυτό συνεπάγεται απλά θα σταματήσουν το παιχνίδι..
Η εταιρεία το ξέρει αυτό κ γι'αυτό δεν "τολμά" Να το κάνει..
Αν δεν ίσχυε το παραπανω πίστεψε με δεν θα υπήρχε σεσ εδώ κ 3-4 χρόνια.
Δεν προσφερει τίποτα στην εταιρεία. Μόνο χασουρα.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Όπως έχουμε ήδη αναφέρει εδώ και αρκετό καιρό, η ανάπτυξη του χαρακτηριστικού ΣεΣ σταμάτησε όταν το παιχνίδι έγινε διαθέσιμο στην εφαρμογή για φορητές συσκευές.

Ο λόγος είναι ότι οι χάρτες ΣεΣ είχαν αρχικά προγραμματιστεί για την έκδοση του περιηγητή και ο σχεδιασμός τους είναι αρκετά πολύπλοκος για να μεταφερθεί στην εφαρμογή. Για αυτό το λόγο αποφασίσαμε να σχεδιάσουμε τα Πεδία Μάχης Συντεχνιών, όπου οι παίκτες των συντεχνιών μπορούν να συνεργαστούν και να παίξουν όλοι μαζί σε όλες τις πλατφόρμες.

Ωστόσο, συνεχίζουμε να ελέγχουμε τις αναφορές σφαλμάτων που παίρνουμε και να εφαρμόζουμε διορθώσεις όπου είναι δυνατό.
 

poiuy22345

Ενεργό Μέλος
Έχω ξαναγράψει πως η δύναμη είναι στους παίκτες... Και γι'αυτό και δεν τον καταργεί η εταιρεία γιατί ξέρει, όπως το λέει ο Σκορπιός τις επιπτώσεις. Οπότε
Μ' άλλα λόγια θεωρώ πολύ πιο νορμάλ να αναρωτιόμαστε γιατί λήφθηκε μια τέτοια απόφαση παρά να αναλωνόμαστε και να λέμε μα δεν δουλεύει.
ΥΓ: Δεν παρεξηγώ εύκολα
επαναφέροντας το θέμα εδώ και όπου μπορεί ο καθένας δείχνουμε ότι μας αρέσει αυτό το χαρακτηριστικό, ότι ενδιαφερόμαστε, ότι μας νοιάζει κι ασχολούμαστε. Επίσης αναδεικνύουμε πόσοι υπάρχουν που ασχολούνται με ΣεΣ. Έτσι υπενθυμίζουμε έμμεσα ή άμεσα την αντίθεσή μας σε αυτήν την απόφαση της εταιρείας που οδηγεί στην παραμέληση του ΣεΣ και στον αργό θάνατό του. Τέλος με τις προτάσεις μας υπενθυμίζουμε πως όρεξη να υπάρχει και μπορούν να γίνουν πολλές βελτιώσεις κι ακόμη περισσότερες διορθώσεις.

Τώρα όσων αφορούν τις υπολογιστικές δυνατότητες των φορητών συσκευών κι αν είναι θέμα επιλογής ή δυνατοτήτων... Αυτό με την πολυπλοκότητα και την συνεπαγόμενη μη φορητότητα αναφέρθηκε τότε, όταν βγήκε η εφαρμογή. Τώρα, μετά από πόσα χρόνια(ακριβώς δεν γνωρίζω, αυτό που γνωρίζω είναι ότι όταν ξεκίνησα το FoE πριν από 7 χρόνια το ξεκίνησα στην εφαρμογή) διατείνονται το ίδιο πράγμα, όσο κι αν προχώρησε η τεχνολογία. Τα κινητά έχουν γίνει σχεδόν φορητοί υπολογιστές, κι αυτοί εκεί... Μα πώς γίνεται αυτό; Μήπως το έλεγξαν; Ή μήπως το είχαν δοκιμάσει τότε κι από εκεί και πέρα τελείωσε η δουλειά; Κι αν περάσουν ακόμη δέκα χρόνια, μήπως πάλι τα ίδια θα μας λένε; Λέω μήπως... Γι'αυτό επιβάλλεται εμείς πρώτοι να δείξουμε ενδιαφέρον μήπως κι αφυπνιστεί, η μεγάλη η Inno...
 

Προφήτης 7

Νέο Μέλος
Καλησπέρα. 1,5 χρόνο συνεχόμενα, έκανα αναφορές για το θέμα του ΣΕΣ, με τα κλικεράκια και τα προβλήματα που δημιουργούνται στους άλλους παίχτες.
Δυστυχώς δεν έκαναν τίποτα για να το αντιμετωπίσουν. Αόριστες απαντήσεις και πράξεις τίποτα. Ίσα ίσα που είχαν βγάλει και ανακοίνωση να μην στέλνουμε συχνά αναφορές για το ίδιο θέμα και αν συνεχίσουμε θα τιμωρήσουν αυτούς που κάνουν αναφορές! Εδώ και έναν χρόνο σταμάτησα καν να ασχολούμαι με αναφορές για το ΣΕΣ. Μάλλον θα νομίζουν ότι όλα είναι τέλεια και δίκαια.
Υπάρχουν 2 περιπτώσεις, ή δεν μπορούν να κάνουν κάτι, που προσωπικά δεν το πιστεύω, γιατί αν μπούνε μια ημέρα στην αλλαγή στο ρολόι, θα δούνε ακριβώς ποιοι χρησιμοποιούν παράνομα λογισμικά, ποιοι περνάνε πολιορκίες με μποτ και ποιοι κάνουν 80 μάχες σε 5 δευτερόλεπτα. Η άλλη περίπτωση, που πιστεύω ότι ισχύει, είναι ότι δεν θέλουν να τους μπανάρουν, γιατί δεν τους συμφέρει και γιατί είναι γνωστοί και φίλοι οι συγκεκριμένες συντεχνίες με τους διαχειριστές. Όταν ανήκουν στην ίδια συντεχνία σε έναν σέρβερ και ο ένας είναι διαχειριστής σε άλλον σέρβερ, τότε εννοείτε μεταχειρίζεται αλλιώς τον φίλο του στον 2ο σέρβερ. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.
Αυτά είναι γνωστά σε όλους, άλλο που δεν λέγονται και που δεν γράφονται. Κανένας δεν θέλει να φανεί ο κακός της παρέας.
Για να επανέλθω στο ΣΕΣ, το κλείδωμα των τομέων που παρατηρείτε, δηλαδή να μην μπορούμε να βάλουμε πολιορκία, οφείλετε στο ότι έχουν βάλει το μποτ σε έναν άλλον τομέα και δεν αφήνουν τους άλλους παίχτες να παίξουν, μέχρι να πάρουν τον τομέα που έχει κλειδώσει το μποτ. Οπότε στην ουσία δεν επιτρέπουν τους υπόλοιπους νόμιμους παίχτες να παίξουν. Αν δεν είναι αυτό αδικία, τότε τι είναι;
Γιατί και κλέβεις τους άλλους παίχτες και την εταιρία, αλλά ούτε καν τους αφήνεις να παίξουν ελεύθερα και ίσα το παιχνίδι.
Επίσης είχα προτείνει να κλειδώσουν το ΣΕΣ, μέχρι να βρούνε τρόπο να αντιμετωπίσουν τα παράνομα λογισμικά. Μόνο όταν κάνουν το ΣΕΣ δίκαιο για όλους, τότε να το ξεκλειδώσουν. Πως λειτουργούν έναν τομέα του παιχνιδιού άδικο και άνισο;
Τέλος να σας θυμίσω ότι το ΣΕΣ, καθορίζει στον πιο μεγάλο βαθμό και την γενική ημερήσια κατάταξη των συντεχνιών. Το πιο σημαντικό στην κατάταξη και το έχουν υποβαθμίσει τόσο, επιτρέποντας τα κλικεράκια από συγκεκριμένες συντεχνίες. Είναι παράλογο.
Σταματήστε το ΣΕΣ μέχρι να μπορέσετε να το κάνετε δίκαιο, ή βγάλτε το ΣΕΣ από την γενική βαθμολογία των συντεχνιών.
 

SCORPIOS

Banned
Μήπως υπάρχει και τρίτος λόγος?
..................................................................................................................................................................................................
 

SCORPIOS

Banned
Όπως έχουμε ήδη αναφέρει εδώ και αρκετό καιρό, η ανάπτυξη του χαρακτηριστικού ΣεΣ σταμάτησε όταν το παιχνίδι έγινε διαθέσιμο στην εφαρμογή για φορητές συσκευές.

Ο λόγος είναι ότι οι χάρτες ΣεΣ είχαν αρχικά προγραμματιστεί για την έκδοση του περιηγητή και ο σχεδιασμός τους είναι αρκετά πολύπλοκος για να μεταφερθεί στην εφαρμογή. Για αυτό το λόγο αποφασίσαμε να σχεδιάσουμε τα Πεδία Μάχης Συντεχνιών, όπου οι παίκτες των συντεχνιών μπορούν να συνεργαστούν και να παίξουν όλοι μαζί σε όλες τις πλατφόρμες.

Ωστόσο, συνεχίζουμε να ελέγχουμε τις αναφορές σφαλμάτων που παίρνουμε και να εφαρμόζουμε διορθώσεις όπου είναι δυνατό.
Στα Πεδία Μάχης Συντεχνιών δεν υπάρχει ημερολόγιο γεγονότων ρωτάω εγώ ο αδαής ποιον βολεύει αυτό μήπως αυτούς που χρησιμοποιούν παράνομα λογισμικά?
 
Κορυφή