Επιλυμένο ΣΦΑΛΜΑΤΑ...μκρα ή μεγαλα...!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Παρεμπιπτόντως, δείτε σας παρακαλώ και τη δική μου' είμαι στον Πρώιμο Μεσαίωνα και δεν έχω πρόσβαση στον οικισμό των Αζτέκων!
 

finrοd

Banned
Για κάθε νέο σφάλμα θα πρέπει να κάνεις νέα αίτηση και κάθε φορά που θα το μεταφέρουμε στους τεχνικούς μας θα κλείνει.
Αυτή είναι η διαδικασία.
Επειδή δε μπορώ να θυμάμαι όλες τις αιτήσεις απ' έξω, κάνε σε παρακαλώ άλλη μια να το δούμε (του Μήτσου ήταν φρέσκια :p)
Αν δεν έκανες βέβαια, θα έπρεπε να είχες κάνει
*Ο τονισμός από 'μενα.
Σας αρέσει το Forge of Empires όσο κι εμάς αλλά έχετε παρατηρήσει κατά καιρούς προβλήματα στο παιχνίδι; Σε αυτό το θέμα σας δίνεται η δυνατότητα να αναφέρετε αυτά τα προβλήματα ώστε να τα προωθήσουμε στους τεχνικούς και να επιλυθούν το συντομότερο δυνατό!

Η συγκεκριμένη ενότητα θα λειτουργεί ως εξής:
Αν διαπιστώσετε κάποιο bug στο παιχνίδι θα έρχεστε σε αυτή την ενότητα και θα δημιουργείτε ένα νέο θέμα με την περιγραφή του προβλήματος, με το prefix "Νέο".

Γεια χαρά!
Πάλι στο ρόλο τού «κακού γκρινιάρη».
ΔΕΝ είναι απαραίτητη η αναφορά σφάλματος του παιχνιδιού στο ΚΥ, μέσω αίτησης.
Υπάρχει η συγκεκριμένη ενότητα εδώ, στο φόρουμ, για γνωστοποίησή του, και στην ομάδα διαχείρισης αλλά και στα υπόλοιπα μέλη τής κοινότητας του ΦοΕ, έτσι ώστε να το ελέγξουν κι εκείνα, προσθέτοντας τη δική τους ανατροφοδότηση, δίνοντας επιπλέον πληροφορίες για να διευκολύνουν το έργο όσων την διόρθωσή του επιμεληθούν.
Μετά την δημοσιοποίηση εδώ, όπως σημειώνεται και στο εισαγωγικό δημοσίευμα για την λειτουργία και το σκοπό τής ενότητας αυτής, το σφάλμα μεταφέρεται αρμοδίως στους ...αρμόδιους και, αναλόγως τής ευσυνειδησίας των διαχειριστών, υπάρχει ΕΔΩ ενημέρωση για την πορεία, για το στάδιο στο οποίο βρίσκεται η αντιμετώπισή του. (πχ, μεταφέρθηκε στους τεχνικούς, εντοπίστηκε το αίτιο, δρομολογήθηκε η διόρθωσή του, θα επιλυθεί στην ερχόμενη αναβάθμιση κτλ).
Αν πάλι κριθεί από την διαχείριση ότι κάποιοι περαιτέρω έλεγχοι στους λογαριασμούς, που το σφάλμα έχουν αναφέρει, θα φανούν χρήσιμοι για την αντιμετώπισή του, τότε, πάλι ΕΔΩ, μπορεί να ζητηθεί από τους κατόχους των λογαριασμών αυτών ΚΑΙ η αποστολή αίτησης προς το ΚΥ.

Παρεμπιπτόντως, και σε μένα, στο ΚΜ, το κείμενο στα μηνύματα των εμπορικών προσφορών, σαν αυτές γίνουν αποδεκτές, είναι «Αυτό το μήνυμα διαγράφηκε από "διακριτικό όνομα παίκτη"».

Αυτά!
Την καλημέρα μου και καλό μας ΣαββατοΚύριακο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Παρεμπιπτόντως, δείτε σας παρακαλώ και τη δική μου' είμαι στον Πρώιμο Μεσαίωνα και δεν έχω πρόσβαση στον οικισμό των Αζτέκων!
Καλημέρα σας,επικοινωνήστε με την ομάδα υποστήριξης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Παρεμπιπτόντως, δείτε σας παρακαλώ και τη δική μου' είμαι στον Πρώιμο Μεσαίωνα και δεν έχω πρόσβαση στον οικισμό των Αζτέκων!

Αίτηση παρακαλώ.
Παιδιά, πρέπει να καταλάβετε κάτι.
Το φόρουμ είναι για γενική συζήτηση. Δε μπορούμε να κάνουμε ελέγχους στους λογαριασμούς σας επειδή μας το ζητάτε στο φόρουμ, ούτε να σας δίνουμε απαντήσεις σχετικά με τους λογαριασμούς σας εδώ

++++ Πρέπει να ξεκλειδώσεις τις "αποικίες" στην Αποικιακή Εποχή, το γράφει και στη σχετική ανακοίνωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
*Ο τονισμός από 'μενα.


Γεια χαρά!
Πάλι στο ρόλο τού «κακού γκρινιάρη».
ΔΕΝ είναι απαραίτητη η αναφορά σφάλματος του παιχνιδιού στο ΚΥ, μέσω αίτησης.
Υπάρχει η συγκεκριμένη ενότητα εδώ, στο φόρουμ, για γνωστοποίησή του, και στην ομάδα διαχείρισης αλλά και στα υπόλοιπα μέλη τής κοινότητας του ΦοΕ, έτσι ώστε να το ελέγξουν κι εκείνα, προσθέτοντας τη δική τους ανατροφοδότηση, δίνοντας επιπλέον πληροφορίες για να διευκολύνουν το έργο όσων την διόρθωσή του επιμεληθούν.
Μετά την δημοσιοποίηση εδώ, όπως σημειώνεται και στο εισαγωγικό δημοσίευμα για την λειτουργία και το σκοπό τής ενότητας αυτής, το σφάλμα μεταφέρεται αρμοδίως στους ...αρμόδιους και, αναλόγως τής ευσυνειδησίας των διαχειριστών, υπάρχει ΕΔΩ ενημέρωση για την πορεία, για το στάδιο στο οποίο βρίσκεται η αντιμετώπισή του. (πχ, μεταφέρθηκε στους τεχνικούς, εντοπίστηκε το αίτιο, δρομολογήθηκε η διόρθωσή του, θα επιλυθεί στην ερχόμενη αναβάθμιση κτλ).
Αν πάλι κριθεί από την διαχείριση ότι κάποιοι περαιτέρω έλεγχοι στους λογαριασμούς, που το σφάλμα έχουν αναφέρει, θα φανούν χρήσιμοι για την αντιμετώπισή του, τότε, πάλι ΕΔΩ, μπορεί να ζητηθεί από τους κατόχους των λογαριασμών αυτών ΚΑΙ η αποστολή αίτησης προς το ΚΥ.

Παρεμπιπτόντως, και σε μένα, στο ΚΜ, το κείμενο στα μηνύματα των εμπορικών προσφορών, σαν αυτές γίνουν αποδεκτές, είναι «Αυτό το μήνυμα διαγράφηκε από "διακριτικό όνομα παίκτη"».

Αυτά!
Την καλημέρα μου και καλό μας ΣαββατοΚύριακο!

ΔΕΝ ειναι απαραίτητο, αλλά σημαντικό να γίνεται αίτηση γιατί μπορούμε να δούμε κι εμείς και οι τεχνικοί περισσότερα πράγματα που βοηθάνε στην αναπαραγωγή ενός σφάλματος και στη συνέχεια τον εντοπισμό και την επίλυση του.

*Το συγκεκριμένο με τα μηνύματα έχει αναφερθεί και αν δε κάνω λάθος διορθώνεται στην επόμενη αναβάθμιση
 

finrοd

Banned
ΔΕΝ ειναι απαραίτητο, αλλά σημαντικό να γίνεται αίτηση
Σωστό!
Εξακολουθώ όμως να υποστηρίζω ότι η δημοσιοποίηση στο φόρουμ είναι χρησιμότατη, και γιατί ενημερώνει την κοινότητα, και γιατί δίνει δυνατότητα ελέγχων κι ανατροφοδότησης από περισσότερα μέλη τής κοινότητας, και γιατί αποσυμφορίζει το ΚΥ από αιτήσεις.
Όπου χρειάζεται μπορεί η διαχείριση να ζητήσει την αποστολή αίτησης από όσα άτομα θέλει και να κάνει τους επιπλέον απαραίτητους ελέγχους.
:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

DeletedUser

Guest
Εγώ είπα απλά να ελαφρύνω την κουβέντα, προφανώς και αστιεύτηκα :) Νόμιζα πως θα γίνει η «σύνδεση» καθώς ήδη με σχόλιό μου στη συζήτηση για τον Οικισμό φαινόταν ότι ήδη γνωρίζω την επισήμανση περί Αποικιακής :)
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Εγώ είπα απλά να ελαφρύνω την κουβέντα, προφανώς και αστιεύτηκα :) Νόμιζα πως θα γίνει η «σύνδεση» καθώς ήδη με σχόλιό μου στη συζήτηση για τον Οικισμό φαινόταν ότι ήδη γνωρίζω την επισήμανση περί Αποικιακής :)
Εγώ είπα απλά να ελαφρύνω την κουβέντα, προφανώς και αστιεύτηκα :) Νόμιζα πως θα γίνει η «σύνδεση» καθώς ήδη με σχόλιό μου στη συζήτηση για τον Οικισμό φαινόταν ότι ήδη γνωρίζω την επισήμανση περί Αποικιακής :)
Μην ανησυχείτε,δόθηκαν κάποιες διευκρινίσεις :).
 

DeletedUser

Guest
Δεν ανησυχώ απλά επειδή ξεκάθαρα φάνηκε ότι δεν έγινε αντιληπτό το αστείο μου, όφειλα να διευκρινίσω καθώς ουδέποτε θα απευθυνόμουν έτσι για κάποιο πραγματικό πρόβλημα με το παιχνίδι, ειδικά από τη στιγμή που όσες φορές έχει χρειαστεί να στείλω κάποιο πρόβλημά μου, αυτό έχει λυθεί :)
 

finrοd

Banned
Μια πρόταση:
Να κλείσει το παρόν θέμα και ν' ακολουθήσουμε τις οδηγίες που έχουν δοθεί από Malfiore για την δημοσίευση εδώ τυχόν σφαλμάτων, βάζοντας ΠΑΝΤΑ στο θέμα, επιγραμματικά, περιγραφή τού σφάλματος, έτσι ώστε να μπορούμε να το παρακολουθούμε και σαν επιλύεται να μεταφέρεται στην αντίστοιχη ενότητα των επιλυμένων.

Κάθε δε άλλη αναφορά, σε νέο θέμα, για σφάλμα που έχει ήδη δημοσιευθεί, θα πάιρνει ως απάντηση σύνδεσμο προς το αρχικό θέμα όπου το σφάλμα αναφέρθηκε και θα κλείνει το νέο πλεονάζον θέμα.
Σ' ένα θέμα δηλαδή να γίνεται όλη η κουβέντα και να υπάρχει η ενημέρωση για το κάθε τυχόν σφάλμα.
Έτσι θα μπει μια ταξή θαρρώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα και παλι...
Να διευκρινησω απλα οτι το ΚΥ το χρησιμοποιω μονο οταν υπαρχει θεμα στο λογαριασμο μου...
τοτε θα κανω και βεβαια αιτηση και -ισως- το αναφερω και εδω, προς γνωση και των υπολοιπων συμπαικτων...
Αν υπαρχει προβλημα στο παιχνιδι γενικοτερα, το αναφερω εδω στο ΦΟΡΟΥΜ, για ευννοητους λογους...
Παντως το σφαλμα που ανεφερα παραπανω δεν ειναι κατι σοβαρο που μου χαλαει το παιχνιδι, και δεν θεωρω οτι αξιζει αναφορα στο ΚΥ...
Για το τυπικο της υποθεσης, αν θελετε το προωθητε....
μη "χαλασουμε" και κανεναν τεχνικο, ξερω ποσο αυστηροι ειναι οι Γερμανοι στα λαθη....;)
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Καλησπερα και παλι...
Να διευκρινησω απλα οτι το ΚΥ το χρησιμοποιω μονο οταν υπαρχει θεμα στο λογαριασμο μου...
τοτε θα κανω και βεβαια αιτηση και -ισως- το αναφερω και εδω, προς γνωση και των υπολοιπων συμπαικτων...
Αν υπαρχει προβλημα στο παιχνιδι γενικοτερα, το αναφερω εδω στο ΦΟΡΟΥΜ, για ευννοητους λογους...
Παντως το σφαλμα που ανεφερα παραπανω δεν ειναι κατι σοβαρο που μου χαλαει το παιχνιδι, και δεν θεωρω οτι αξιζει αναφορα στο ΚΥ...
Για το τυπικο της υποθεσης, αν θελετε το προωθητε....
μη "χαλασουμε" και κανεναν τεχνικο, ξερω ποσο αυστηροι ειναι οι Γερμανοι στα λαθη....;)
Όπως αναφέρει η εταιρεία στην αναλυτική ανακοίνωση για την αναβάθμιση 1.191,ήταν σφάλμα σε φορητές συσκευές το οποίο διορθώθηκε.
 

finrοd

Banned
Όπως αναφέρει η εταιρεία στην αναλυτική ανακοίνωση για την αναβάθμιση 1.191,ήταν σφάλμα σε φορητές συσκευές το οποίο διορθώθηκε.
Λάθος μέγα, μη κατανόησης του τι στην ανακοίνωση για την αναβάθμιση 1,191 η εταιρεία γράφει!
Εκεί η εταιρεία ΔΕΝ αναφέρει ότι «ήταν σφάλμα σε φορητές συσκευές», (δηλαδή ότι η εμφάνισή του περιοριζόταν ΜΟΝΟ στην εφαρμογή για φορητές συσκευές), αλλά ότι «Διορθώσαμε ένα σφάλμα, όπου οι Προσφορές της Αγοράς που είχαν επισυναφθεί σε ένα μήνυμα και είχαν γίνει δεκτές, εμφανιζόταν ως διαγραμμένα μηνύματα στο Κέντρο Μηνυμάτων»
Το διορθώσανε, κατά πως λένε, στις φορητές συσκευές, μα όχι και στην έκδοση για Η/Υ.

Επίσης ο Διο...το επισήμανε ότι του παρουσιάζεται ενώ χρησιμοποιεί Η/Υ
Παιζω απο PC-laptop....δεν ειδα διορθωση εγω...

Να συμπληρώσω πως και σε μένα στην έκδοση για Η/Υ μου το εμφανίζει.

Συνεπώς, δεν είναι σφάλμα που εμφανίστηκε μόνο στην έκδοση για την εφαρμογή και δεν έχει διορθωθεί όσον αφορά την έκδοση για Η/Υ.

Εξάλλου η CΜ, (στην ανάρτηση με α/α 25 στις 14/11/2020 στο παρόν θέμα), έχει ήδη ενημερώσει ότι:
*Το συγκεκριμένο με τα μηνύματα έχει αναφερθεί και αν δε κάνω λάθος διορθώνεται στην επόμενη αναβάθμιση
Από την άλλη, η αναβάθμιση 1,191 «τρέχει» από 11/11/2020 ενώ η ανάρτηση του Διο..., για την επιμονή τού σφάλματος να εμφανίζεται, έγινε στις 13/11/2020, ενώ η δική μου αναφορά στο συγκεκριμένο σφάλμα έγινε στις 14/11/2020.
Έχοντας αυτά υπ' όψιν της, η CM, ενημέρωσε πως, εκτός λάθους, στην επόμενη αναβάθμιση, (επόμενη της 1,191), το σφάλμα θα διορθωθεί ΚΑΙ στην έκδοση για Η/Υ.
Εκείνο για το οποίο δεν μας ενημέρωσε, (ούτε καν μας προϊδέασε), είναι για το τι θα «χαλάσει» στην επόμενη αναβάθμιση. Κρατά το στόμα της κλειστό, μιας και, ζώντας εκ των έσω την ΙΝΝΟ, γνωρίζει πως είναι ικανή για τα πιο απίθανα κι αφάνταστα!!! χαχαχαχα

Ας φροντίζουμε να 'μαστε ενήμεροι σαν υπεύθυνες «χρωματιστές» απαντήσεις δίνουμε!
Αυτά και πολύ, πάρα πολύ «συγκρατημένα».

ΥΓ
Παρεμπιπτόντως, μήπως έχει «ξεχαστεί» η αναγραφή κάποιου προθέματος, (γλωσσοραγιαδιστί: prefix);
ud.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
dl.jpg
Η προηγούμενη αντίδραση του ίδιου ατόμου στη συγκεκριμένη μου ανάρτηση ήταν η «Wow». Την άλλαξε μετά την δική μου αντίδραση αποδοκιμασίας στην δική του ανάρτηση εδώ.
Τέτοιου είδους «αποδοκιμασίες» την καλύτερη επιδοκιμασία, που δύναται να 'χει η όποια ανάρτηση, αποτελούν!

Τι όμως οδήγησε στην αλλαγή τής αντίδρασης του στην συγκεκριμένη ανάρτηση;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν διευκρινίζεται το τι ακριβώς γράφεται στην επίσημη ανακοίνωση της ΙΝΝΟ σχετικά με την αναβάθμιση στην 1,191 και το συγκεκριμένο θέμα τού σφάλματος στο ΚΜ;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν υπενθυμίζεται κι αποκαθίσταται αυτό που έτερο μέλος είχε γράψει σχετικά με το συγκεκριμένο σφάλμα;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν η αλήθεια αναφέρεται και η ύπαρξη του σφάλματος και στην έκδοση για Η/Υ πιστοποιείται;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν, με ημερομηνίες, καταδείχνεται πως δεν υπήρξε αντιμετώπιση του σφάλματος, στην έκδοση για Η/Υ, με την αναβάθμιση 1,191;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν το εκτός τόπου και χρόνου, το ανακριβές και παραπειστικό περιεχόμενο της ανάρτησης του συγκεκριμένου ατόμου, την οποία κι αποδοκίμασα ως της πρέπει, επισημαίνεται; Και η αποδοκιμασία δόθηκε διότι αναρτήθηκε ως επίσημη, ως απάντηση μέλους τής ΟΔ. Όφειλε ενήμερο να 'ναι και να μην παραπληροφορεί. Αν δεν ήταν «χρωματιστή», αν την είχε κάνει ως απλό μέλος τής κοινότητας του ΦοΕ, ουδόλως θα με είχε απασχολήσει.

Η απάντηση επί του θέματος του συγκεκριμένου σφάλματος δόθηκε ήδη από τις 14 τρέχοντος από τα πιο επίσημα χείλη τής κοινόττητας του ΦοΕ.
Τι το πείραξε το συγκεκριμένο άτομο, σαν η παραπληροφόρηση που μας πρόσφερε στις 16 τρέχοντος αποδοκιμάστηκε;

Το 'χα πει. Θα το ξαναπώ. Η ποιότητα είναι εκείνη π' απουσιάζει. Κι είναι ξεκάθαρο από την αντίδραση του συγκεκριμένου ατόμου στην απολύτως δικαιολογημένη αποδοκιμασία στην ανάρτησή του.
Άλλαξε την αρχική δική του, (σε αντιποινά;;;; χαχαχα), στην δική μου ανάρτηση!!! Οποία ποιότης!!!

Αισθάνομια όμως την ανάγκη να αιτιολογήσω την δική μου αντίδραση, (την αποδοκιμασία), στην δική του ανάρτηση.
Η κάτωθι παρατιθέμενη ανάρτηση αποδοκιμάστηκε από εμένα διότι το περιεχόμενο της εμφανίζεται ως επίσημη απάντηση της ΟΔ, (χρωματισμένο κείμενο), και είναι ανακριβής, αναληθής, παραπειστική και παραπληροφορεί τα μέλη τής κοινότητας του ΦοΕ
Καλησπερα και παλι...
Να διευκρινησω απλα οτι το ΚΥ το χρησιμοποιω μονο οταν υπαρχει θεμα στο λογαριασμο μου...
τοτε θα κανω και βεβαια αιτηση και -ισως- το αναφερω και εδω, προς γνωση και των υπολοιπων συμπαικτων...
Αν υπαρχει προβλημα στο παιχνιδι γενικοτερα, το αναφερω εδω στο ΦΟΡΟΥΜ, για ευννοητους λογους...
Παντως το σφαλμα που ανεφερα παραπανω δεν ειναι κατι σοβαρο που μου χαλαει το παιχνιδι, και δεν θεωρω οτι αξιζει αναφορα στο ΚΥ...
Για το τυπικο της υποθεσης, αν θελετε το προωθητε....
μη "χαλασουμε" και κανεναν τεχνικο, ξερω ποσο αυστηροι ειναι οι Γερμανοι στα λαθη....;)

Όπως αναφέρει η εταιρεία στην αναλυτική ανακοίνωση για την αναβάθμιση 1.191,ήταν σφάλμα σε φορητές συσκευές το οποίο διορθώθηκε.


Κατανοητή η τυχόν αδυναμία να αιτιολογηθεί, αρχικά η αλλαγή της αντίδρασης του συγκεκριμένου ατόμου στη δική μου ανάρτηση και στη συνέχεια η επιλογή του να την αποδοκιμάσει.

ΥΓ
Τα 'θελε και τα 'κουσε. 3η είναι. Υποσχέθηκα βέβαια. Όχι όμως κι ετσι. Άδικο δεν έχω. Εδώ είναι όλα γραμμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Προβολή συνημμένου 1521
Η προηγούμενη αντίδραση του ίδιου ατόμου στη συγκεκριμένη μου ανάρτηση ήταν η «Wow». Την άλλαξε μετά την δική μου αντίδραση αποδοκιμασίας στην δική του ανάρτηση εδώ.
Τέτοιου είδους «αποδοκιμασίες» την καλύτερη επιδοκιμασία, που δύναται να 'χει η όποια ανάρτηση, αποτελούν!

Τι όμως οδήγησε στην αλλαγή τής αντίδρασης του στην συγκεκριμένη ανάρτηση;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν διευκρινίζεται το τι ακριβώς γράφεται στην επίσημη ανακοίνωση της ΙΝΝΟ σχετικά με την αναβάθμιση στην 1,191 και το συγκεκριμένο θέμα τού σφάλματος στο ΚΜ;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν υπενθυμίζεται κι αποκαθίσταται αυτό που έτερο μέλος είχε γράψει σχετικά με το συγκεκριμένο σφάλμα;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν η αλήθεια αναφέρεται και η ύπαρξη του σφάλματος και στην έκδοση για Η/Υ πιστοποιείται;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν, με ημερομηνίες, καταδείχνεται πως δεν υπήρξε αντιμετώπιση του σφάλματος, στην έκδοση για Η/Υ, με την αναβάθμιση 1,191;
Μήπως τ' ότι σ' αυτήν το εκτός τόπου και χρόνου, το ανακριβές και παραπειστικό περιεχόμενο της ανάρτησης του συγκεκριμένου ατόμου, την οποία κι αποδοκίμασα ως της πρέπει, επισημαίνεται; Και η αποδοκιμασία δόθηκε διότι αναρτήθηκε ως επίσημη, ως απάντηση μέλους τής ΟΔ. Όφειλε ενήμερο να 'ναι και να μην παραπληροφορεί. Αν δεν ήταν «χρωματιστή», αν την είχε κάνει ως απλό μέλος τής κοινότητας του ΦοΕ, ουδόλως θα με είχε απασχολήσει.

Η απάντηση επί του θέματος του συγκεκριμένου σφάλματος δόθηκε ήδη από τις 14 τρέχοντος από τα πιο επίσημα χείλη τής κοινόττητας του ΦοΕ.
Τι το πείραξε το συγκεκριμένο άτομο, σαν η παραπληροφόρηση που μας πρόσφερε στις 16 τρέχοντος αποδοκιμάστηκε;

Το 'χα πει. Θα το ξαναπώ. Η ποιότητα είναι εκείνη π' απουσιάζει. Κι είναι ξεκάθαρο από την αντίδραση του συγκεκριμένου ατόμου στην απολύτως δικαιολογημένη αποδοκιμασία στην ανάρτησή του.
Άλλαξε την αρχική δική του, (σε αντιποινά;;;; χαχαχα), στην δική μου ανάρτηση!!! Οποία ποιότης!!!

Αισθάνομια όμως την ανάγκη να αιτιολογήσω την δική μου αντίδραση, (την αποδοκιμασία), στην δική του ανάρτηση.
Η κάτωθι παρατιθέμενη ανάρτηση αποδοκιμάστηκε από εμένα διότι το περιεχόμενο της εμφανίζεται ως επίσημη απάντηση της ΟΔ, (χρωματισμένο κείμενο), και είναι ανακριβής, αναληθής, παραπειστική και παραπληροφορεί τα μέλη τής κοινότητας του ΦοΕ


Κατανοητή η τυχόν αδυναμία να αιτιολογηθεί, αρχικά η αλλαγή της αντίδρασης του συγκεκριμένου ατόμου στη δική μου ανάρτηση και στη συνέχεια η επιλογή του να την αποδοκιμάσει.

ΥΓ
Τα 'θελε και τα 'κουσε. 3η είναι. Υποσχέθηκα βέβαια. Όχι όμως κι ετσι. Άδικο δεν έχω. Εδώ είναι όλα γραμμένα.
Αγαπητέ παίχτη του παιχνιδιού και μέλος του φόρουμ παρακαλώ όπως δεχτείτε την συγνώμη μου για την ενέργεια μου dislike στην ανάρτηση σας, ευχαριστω.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ενας διαχειριστης του φορουμ δεν πρεπει να παταει dislike,.,
διαφωνει? γραφει την διαφωνια του για να γινεται κουβεντα.
 

finrοd

Banned
Αγαπητέ παίχτη του παιχνιδιού και μέλος του φόρουμ παρακαλώ όπως δεχτείτε την συγνώμη μου για την ενέργεια μου dislike στην ανάρτηση σας, ευχαριστω.
Συγγνώμες στους Θεούς που συγχωρούν και στον ...Τσακ Νόρις που, τουλάχιστον στις ταινίες του, δίνει 2η ευκαιρία. Ο Φιν δεν τους μιμείται! :smiling_imp:

Πάντως ουδόλως ...σκοτίστικα για την αποδοκιμασία. Ρίξε όσες θες. Άλλο είναι που ενόχλησε.Εσυ βέβαια συνεχίζεις περί άλλων να τυρβάζεις. Έτσι σε βολεύει; Κρίμα!
Η αδυναμία αυτοκριτικής, ελέγχου για το εάν αυτά που αναφέρονται στην ανάρτησή μου που αποδοκίμασες ευσταθούν, είναι δίκαια, καθώς και το θάρρος τη δική σου άτοπη και παραπλανητική ανάρτηση, με νέα να διορθώσεις. Αυτά ενοχλούν. Σ΄ αυτά αναφέρεται και το περιεχόμενο της ανάρτησης στην οποία έδωσες την παραπάνω παρατιθέμενη απάντηση, αδυνατώντας ή, στην χειρότερη, εσκεμμένα παραβλέποντας την ουσία της.
Εκτός του ότι η ανάρτησή σου αυτή πλεονάζει, από τη στιγμή που δόθηκε έγκαιρα έγκυρη απάντηση από την CM, είναι και παραπλανητική, αναληθής και του «ποδαριού», δείχνοντας ασέβεια προς τα μέλη τού φόρουμ και μη επιγνωση της ευθύνης τής θέση που υπηρετείς, από τη στιγμή που αρκούσε ν' αφιερώσεις ελάχιστο χρόνο στην ανάγνωση του νήματος για να χεις πήρη γνώση τού θέματος.
Τέλος πάντων, όλοι δικαίωμα στο λάθος έχετΕ.χαχαχαχα
Χρήσιμα και τα λάθη σας, αν μπορείτε το ορθό από αυτά να διδαχτείτε.

Για να κλείσουμε και το παρόν:
1, Το σφάλμα στο ΚΜ συνεχίζει να εμφανίζεται στην έκδοση για Η/Υ.
2. Η αναβάθμιση στην 1.191 το επίλυσε στην εφαρμογή κι ουδόλως στους Η'/Υ.
3. Ο Διο... ξακάθαρα ανέφερε πως του εμφανίζεται, μετά την αναβάθμιση στην 1.191 στην έκδοση για Η/Υ, γεγονός που επιβεβαώθηκε κι από μένα.
4. Η CM έγκαιρα κι ΕΓΚΥΡΑ ενημέρωσε πως η επίλυση του σφάλματος στην έκδοση για Η/Υ, πιθανόν θα γίνει στην επόμενη της 1.191 αναβάθμιση.
5, Η ανάρτησή σου αυτή απέχει από την πραγματικότητα και θαρρώ πως χρειάζεται νέα που να την διορθώνει.

Τέλος, θεμιτή θαρρώ η απαίτηση, αυτά που με «χρωματιστό» κείμενο γράφονται, καταδεικνύοντας έτσι πως είναι επίσημα λεγόμενα της ΟΔ, να ισχύουν, να είναι ελεγμένα, να είναι έγκυρα.

Καλύτερη συνέχεια σου εύχομαι, ελπίζοντας ν' αντιμετωπίζεις με περισσότερη σοβαρότητα το έργο τ' οποίο θέλησες να προσφέρεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Πιστεύω πως το θέμα πρέπει να κλείσει εδώ, αφού το μέλος μας παραδέχτηκε τουλάχιστον την απρεπη συμπεριφορά του και δε θα επαναληφθεί.
Το σφάλμα, όντως διορθώνετε και στην έκδοση για περιηγητές στην 1.192 σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση που έχω, αλλά θα ενημερωθείτε πιο έγκυρα στην ανακοίνωση της επόμενης αναβάθμισης.
Επειδή πρόκειται για 2 διαφορετικές εκδόσεις κάποια σφάλματα είναι πολύ πιθανό να μην εμφανίζονται ταυτόχρονα και στις δύο και για αυτό το λόγο δεν είχε συμπεριληφθεί στην 1.191.
παμε για τα επόμενα ! :)
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Μετα απο αρκετες φορες που το παρατηρησα, ας το αναφερω και εδω....

Σημερα....Περασα απο ολη τη μπαρα φιλων, Τ/Π και σε οποιον ειχε χωρο να κατσω και ταβερνα, να βγαλω και την αποστολη που ηθελε 45(!!!) καθισματα..
καταφερα να κατσω σε 39...
οι υπολοιπες Ταβερνες εδειχναν ή πληρες ή οτι καθομουν ηδη...
καταφερα να τελειωσω την αποστολη, αφου περασα και απο τις πληρης Ταβερνες και ως εκ θαυματος ΔΕΝ ηταν πληρης...
Την αποστολη την εκανα εγω, αλλα ειναι οκ το παραπανω?
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
καλο μηνα
κατα την προσωπικη *μου γνωμη ( οχι δεν ειναι λεκτικος πλεονασμος δηλ της ταλαμαντας και ουχι της ταλας μαντας και λοιπης σιας)
δεν θα επρεπε σε εκδηλωσεις να υπαρχουν τετοιες αποστολες δηλ που να απαιτουν
μεγαλο αριθμο ....καθισματων
ο φιλτατος ανωθεν μου εχει κανει πολυ σωστα αναφορα σε αυτο

το αδειασμα της καρεκλας μιας ταβερνας φιλου δεν εξαρταται απο τον παιχτη που εχει την αποστολη αλλα απο την ...ορεξη του ταβερνιαρη
να μην μιλησω και για την αλλη αποστολη που ζηταει να ξοδεψει χψ ταβερνο λιρες
γιατι μεταξυ μας ποσες καρεκλες να εχουν οι σχετικα νεοι παιχτες
ποιος θα πρωτο κατσει σε αυτες
και το κλου ποσες ταβερνο λιρες να μπορει να μαζεψει ενας νεος παιχτης για να τις ξοδεψει κι ολας σε ενισχυσεις
αυτο καλο θα ηταν να ...το επανεξετασουν οι ''φοεκικοι γραφολογοι'' στις επομενες εκδηλωσεις
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή