Επιλυμένο ΣΦΑΛΜΑΤΑ...μκρα ή μεγαλα...!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dio21

Καμένος Χρήστης
Μιας, και με την παροτρυνση της αγαπητης Ταλας, παραπανω, αρχισαμε τα του θεματος σε Ιβεντ, να συμπληρωσω και εγω....
Εχει ξαναθιχτει το θεμα...

1. ζητοντας πολλα "καθισματα" και πολλα νομισματα ταβερνας,σε Ιβεντ, τι εχουμε?
- τους μεν να μην αδειαζουν ταβερνες ωστε να μαζεψουν το ανωτερο δυνατον σε νομισματα, τους δε, να μη βρισκουν να κατσουν...

2. ζητοντας σε ενα Ιβεντ, υπερογκα πολλες Τελ/Παρ, τι εχουμε?
- ολους να μην κανουν τις τελ/παρ, σε καθημερινη βαση, περιμενοντας τη μια -αντε δυο- μερες που θα ζηταει η αποστολη Τελ/παρ...αποτελεσμα, σχεδον σε ολα τα Ιβεντ, κατα τη διαρκεια τους, εγω τουλαχιστον, να μαζευω τη πολη αγιαλυστη...

3. ζητοντας σε ενα Ιβεντ, σε καθε Ιβεντ πλεον- αγορα ποντων, μας ανεβαζετε τη τιμη της αγορας...καλο θα ηταν να πεφτει η τιμη της αγορας ποντων στην προ Ιβεντ τιμη, οπως γινετε και με τα μεταλλια που δαπαναμε για να αγορασουμε προσπαθειες στη Ζουγκλα...αυτο θα κραταει τη τιμη του ποντου στο επιπεδο που θελει ο παικτης και οχι το παιχνιδι, νταηλικι...

η συνεχεια στο επομενο Ιβεντ.... :rolleyes:

ΥΓ... το σφαλμα τη δημοσιευση μου παραπανω (#39), ηταν αλλο, και ελπιζω να επιληφθει καποιος τεχνικος...
 

COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ

Ενεργό Μέλος
Μετα απο αρκετες φορες που το παρατηρησα, ας το αναφερω και εδω....

Σημερα....Περασα απο ολη τη μπαρα φιλων, Τ/Π και σε οποιον ειχε χωρο να κατσω και ταβερνα, να βγαλω και την αποστολη που ηθελε 45(!!!) καθισματα..
καταφερα να κατσω σε 39...
οι υπολοιπες Ταβερνες εδειχναν ή πληρες ή οτι καθομουν ηδη...
καταφερα να τελειωσω την αποστολη, αφου περασα και απο τις πληρης Ταβερνες και ως εκ θαυματος ΔΕΝ ηταν πληρης...
Την αποστολη την εκανα εγω, αλλα ειναι οκ το παραπανω?

Και εγώ το ίδιο κάνω στης αποστολές και αυτό συμβαίνει από τότε που άλλαξε ο τρόπος που καθόμαστε στης ταβέρνες
και αυτό που λέει ο diokomo αν κάθεσαι με τον παλιό τρόπο ανοίγοντας μία μία η ψεύτικες πλήρες είναι πολλές
αν κάνεις και ξεκαθάρισμα στους φίλους γιατί δεν κάνουν ταβέρνες τη πάτησες
 

SCORPIOS

Banned
ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΩΣ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΥΝΟΝΤΕ
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΕ ΛΥΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΟΙ
 
Τελευταία επεξεργασία:

COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ

Ενεργό Μέλος
ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΩΣ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΥΝΟΝΤΕ
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΕ ΛΥΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΟΙ

Αγαπητέ συμπαίκτη έχεις δίκιο ότι τα προβλήματα δεν λύνονται η είναι λίγα αυτά που λύνονται η αργούν πολύ.

Όμως να ξέρεις ότι δεν μεταφέρουμε <<ευθύνες σε ευθυνόφοβους >> αναφέρουμε τα προβλήματα τα μαζεύουν
οι συντονιστές και τα κάνουν γνωστά στην εταιρεία αυτό μπορούν να κάνουν άλλοι δίνουν λύση σε αυτά.
Να ξέρεις ότι αυτοί οι <<ευθυνόφοβοι>> μας βοηθούν στο παιχνίδι και στο φόρουμ χωρίς να πληρώνονται
δεν είναι ούτε υπάλληλοι της εταιρείας ούτε δικοί μας και αξίζουν ένα ευχαριστώ και όχι χαρακτηρισμούς.

Με εκτίμηση
Γιώργος

Υ.Γ.Αυτό αφορά όλους μας γιατί το έχουμε παρακάνει και χαράς την υπομονή τους.
Είναι αναγκασμένοι να ακούν να δέχονται να μας ζητούν συγνώμη για κάθε πρόβλημα που έχουμε ο κάθε ένας στο κεφάλι του.
Είναι ένα δωρεάν παιχνίδι παίζουμε η φεύγουμε δεν μας δεσμεύει κάνεις απαιτήσεις να έχουμε για ότι πληρώνουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

SCORPIOS

Banned
ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΣΕΡΝΕΤΑΙ 24/2/2016 6/4/2016 27/10/2019 2/7/20 ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΡΙΝΩ ΕΚ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΕΤΟΣ https://prnt.sc/yoe6dd
ΤΟ ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ Η ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΘΕΜΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ
ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ
 

Zeus

Νέο Μέλος
Είναι ένα δωρεάν παιχνίδι παίζουμε η φεύγουμε δεν μας δεσμεύει κάνεις απαιτήσεις να έχουμε για ότι πληρώνουμε.
Δε θα διαφωνησω....
αλοιμονο μονο σε αυτους που πληρωνουν και δεν εχουν την ποιοτητα για αυτο που πληρωνουν...
 

Bowery King

Νέο Μέλος
ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΙ ΣΕΡΝΕΤΑΙ 24/2/2016 6/4/2016 27/10/2019 2/7/20 ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΡΙΝΩ ΕΚ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΕΤΟΣ https://prnt.sc/yoe6dd
ΤΟ ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ Η ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΘΕΜΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ
ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ
Μην περιμενετε να φτιαξουν τους χαρτες. Το χρημα ειναι στα κινητα/ταμπλετ και οι Χαρτες δεν ειναι στην εφαρμογη.
Οποτε μην περιμενετε να ασχοληθουν. Τσαμπα το χρονο σας. Ο μονος τροπος ειναι οσοι παιζουν και απο PC να τους μαυρισουμε την εφαρμογη με 1 αστερι με αιτιολογια αυτο, οτι δεν ασχολουνται με το PC. Απο εκει που ξεκινησαν, τωρα μας γραφουν...
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Λυπούμαστε που αντιμετωπίζετε προβλήματα στο παιχνίδι.
Οι τεχνικοί μας προσπαθούν σε κάθε ενημέρωση να διορθώνουν όσο το δυνατό περισσότερα λάθη, χωρίς να επικεντρώνονται σε ένα μόνο χαρακτηριστικό, τόσο στην έκδοση περιηγητή όσο και στην έκδοση για φορητές συσκευές.
Το παιχνίδι μη ξεχνάτε πως σε όλες του τις εκδόσεις παρέχεται δωρεάν και οποιοδήποτε προνομιακό χαρακτηριστικό ή αντικείμενο επιθυμεί να χρησιμοποιήσει κάποιος παίκτης του παρέχεται άμεσα. Μη μπερδεύετε τα πράγματα.

Τώρα αν έχετε συγκεκριμένο πρόβλημα να αναφέρετε μπορείτε να το κάνετε μέσω του κέντρου υποστήριξης δίνοντας μας αναλυτική περιγραφή για να μπορέσουμε να το αναφέρουμε.
Υπάρχουν φορές που μπορεί το παιχνίδι να γίνεται αργό σε συγκεκριμένες ώρες και συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, αλλά αυτό έχει να κάνει με την κίνηση εκείνη την ώρα τον server.
Ένα 'σέρνετεεεεεεε' εδώ και 5 χρόνια, μόνο για εσάς, μπορεί να σημαίνει ότι είναι πρόβλημα της συσκευής ή της σύνδεσης σας στο διαδίκτυο. Σίγουρα αν ήταν γενικό πρόβλημα θα είχε διορθωθεί.

Αγαπητέ SCORPIOS, παρακαλώ μη γράφετε χρησιμοποιώντας μόνο κεφαλαία γράμματα, αφού στη γλώσσα του διαδικτύου αυτό σημαίνει ότι φωνάζετε
 

Bowery King

Νέο Μέλος
Αγαπητή Iris,

Για το συγκεκριμένο θέμα, δεν τίθεται σαν τεχνικό πρόβλημα.

Διαπιστώνετε και από άλλους λογαριασμούς που συνδέονται ταυτόχρονα ή είναι συνδεμένοι εκείνη την ώρα και συγκεκριμένα στις 8:00μμ. Το πρόβλημα είναι ξεκάθαρα από την πλευρά του σέρβερ που δεν μπορεί να εξυπηρετήσει τον όγκο των συνδέσεων, κινήσεων και δεδομένων. Να συμπεριλάβουμε το «κοινό» μυστικό με τα λεγόμενα «κλικεράκια» ή macro recorder, τα οποία δεν εγκαθίστανται στον Browser και είναι δύσκολο να ανιχνευτούν, εξομοιώνοντας τις κινήσεις του παίκτη αλλά με χρονικό περιθώριο μιλισέκοντ, που είναι σχεδόν αδύνατον να γίνει από ανθρώπινο χέρι, που φυσικά επιδεινώνουν την κατάσταση.

Φυσικά και αυτό προκαλεί θέματα και στις άλλες λειτουργιές του παιχνιδιού. Δλδ εκείνη την χρονική στιγμή από τις 8:00μμ και μέχρι τις 8:10μμ/8:15μμ που γίνετε χαμός στους Χάρτες, αργεί πολύ να σε βάλει στις Τεχνολογίες ή ακόμα να ανοίξεις τα μηνύματα. Από τις 8:20μμ, όλα επιστρέφουν στους κανονικούς ρυθμούς.

Άρα λοιπόν, είναι ξεκάθαρο θέμα σέρβερ και ειλικρινά δεν υπάρχει περίπτωση να λυθεί το θέμα, γιατί απλά η Inno δεν ενδιαφέρετε να το λύσει. Αν την ενδιέφερε θα το είχε κάνει προ πολλού που σίγουρα έχουν ανοιχτοί Tickets κατά καιρούς.

Το να επενδύσει σε έναν ισχυρότερο σέρβερ, μόνο και μόνο για να λύσει το θέμα στους Χάρτες, θεωρώ ότι δεν είναι στις προτεραιότητες τις, διότι όπως προείπα και ποιο πάνω, ξεκάθαρος στόχος είναι οι φορητές συσκευές. Εκεί είναι η μόδα και τα μεγάλα έσοδα.

Οι Χάρτες είναι απλός εκεί για την νοσταλγία και να μην φύγουν παλιοί λογαριασμοί που επίσης ρίχνουν χρήμα, αλλά σε μικρότερο ποσοστό από τις φορητές συσκευές . Κατά τα άλλα αν η Inno την ενδιέφερε πραγματικά να βελτιώσει τους Χάρτες, θα είχε βάλει όλες τις εποχές και θα τους είχε εμπλουτίσει και με άλλα στοιχεία.

Δεν λέω ότι η Inno δεν κάνει αναβαθμίσεις στο παιχνίδι ή δεν κάνει διορθώσεις. Απλός οτιδήποτε κάνει είναι προς όφελος της εφαρμογής και κατ’ επέκταση στον Browser. Κοντά στο βασιλικό, ποτίζετε και η γλάστρα.
 

SCORPIOS

Banned
Εχω βαρεθει να στελνω στην υποστηριξη μνμτα και να μην λυνεται τπτ αν θελετε να σας στειλω ολες τις φορες τα μνμτα στη διαχειριση και τι μου εγραψαν δλδ το opy paste μνμ που στελνετε καθε φορα ευχαριστως να το κανω δεν γινεται ομως καθε φορα να γραφω οτι το συγκεκριμενο προβλημα συνεχιζει να υπαρχει αυτο σημαινει οτι μπαλωνεται και δεν το λυνεται ποτε με προχειροδουλεια ποτε δεν λυνεται τπτ και παντα θα εμφανιζεται μπροστα
Ο serner σας ειναι προβληματικος δεν γινετε ολοι οι broswer και ολοι οι υπολογιστες μας να εχουν προβλημ;α
 

wanda

Νέο Μέλος
Καλησπέρα.
Σε φορητή συσκευή, μετά την αναβάθμιση 1.214, παρουσιάζεται σφάλμα στα στρατιωτικά κτίρια.
Συγκεκριμένα, αφού πατήσω "εκπαίδευση" στρατιώτη, το κτίριο συνεχίζει να απεικονίζεται ως αδρανές κι έτοιμο για παραγωγή.
Το σφάλμα δεν παρουσιάζεται πάντα και παραμένει και μετά την αναβάθμιση 1.215.
 

loukperi

Νέο Μέλος
Στην έκδοση του κινητού 1.216.14 δεν εμφανίζει στο κάστρο το εικονίδιο ότι έχεις να μαζέψεις πόντους.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Στην έκδοση του κινητού 1.216.14 δεν εμφανίζει στο κάστρο το εικονίδιο ότι έχεις να μαζέψεις πόντους.
Το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό εγκαταστάθηκε μόνο στην έκδοση των περιηγητών και όχι στην έκδοση φορητών συσκευών το αναφέρει και η σχετική ανακοίνωση για την αναβάθμιση 1217
 
Τελευταία επεξεργασία:

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής


καλησπέρα, ενώ έχει κατακτηθεί η περιοχή ακόμη παραμένει η αποστολή και δεν ολοκληρώνεται..
Καλημέρα σας.
Λυπούμαστε ειλικρινά που αντιμετωπίζετε πρόβλημα παίζοντας Forge of Empires.
Παρακαλώ πολύ όπως, αφού πρώτα καθαρίστε τα cookies και την κρυφή μνήμη (cache), εάν το πρόβλημα συνεχίσει να παραμένει, να υποβάλλετε σχετική αναφορά στο Τμήμα Υποστήριξης για περαιτέρω έλεγχο.
Σας ευχαριστώ πολύ.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Θα πρεπει να ξαναρυθμισουν στην αποθηκη, το εξης...
Οταν φτιαχνουμε κατι απο πολλα κομματια που μαζευουμε, αυτο το αντικειμενο να πηγαινει για το πρωτο ανοιγμα της αποθηκης μπροστα και να φωτιζετε το κουμπακι της αποθηκης, οπως ακριβως γινετε για καθε ΝΕΟ αντικειμενο που μπαινει στην αποθηκη μας...
Αυτη η λειτουργεια υπηρχε και βολευε, αλλα οπως μας εχει μαθει ΜΟΝΟ το ΦοΕ, σε καθε αναβαθμιση γινετε και κατι στραβο, που πρεπει να το επισημανουμε ωστε να ξαναδιορθωθει...οταν...
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Θα το εξετάσουμε και αν όντως υπάρχει πρόβλημα θα το επιλύσουμε το συντομότερο δυνατόν.
Καλή συνέχεια και καλές μάχες εύχομαι!
 

COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ

Ενεργό Μέλος
Από το μεσημέρι δεν μπαίνει στο χάρτη ηπείρων φορτώνει και μετά σε πετάει έξω από το παιχνίδι.
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Το πρόβλημα διορθώθηκε σήμερα.
Καλό θα ήταν κάθε φορά που αντιμετωπίζετε τέτοιου είδους προβλήματα, να καθαρίζετε τα cookies και την κρυφή μνήμη (cache) του browser σας και αν δεν διορθωθεί να ενημερώνετε το Κέντρο Υποστήριξης, στέλνοντας κατά προτίμηση και screenshot ώστε να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες για το πρόβλημα.
Καλή συνέχεια και καλές μάχες σας εύχομαι!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή