Σκεψεις και αποριες σχετικα με τις αναβαθμισεις

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Καλο Σ/Κ οκ θα ομιλησω κανονικα ως talamanta
Δανειζομαι την προσφατη απαντηση της iris σε αλλο τμημα για να ξεκινησω το νεο ταλιο σεντονακι μου
και για να μην ειμαι εκτος οριων καποιων θεματων με την ''στενη'' εννοια τους
τα οποια ομως κατ εμε ειναι συναφη και αλληλενδετα
Κάποια σφάλματα μπορεί να χρειάζονται περισσότερο χρόνο για να διορθωθούν από ότι κάποια άλλα.
Σε καμία περίπτωση όμως δεν αγνοούνται.
Ποσο χρονο πια χρειαζονται για να διορθωθουν τα βασικα σφαλματα
και για να βελτιωθουν /''κλεισουν'' τα αξεπεραστα κενα -απο τους φυσιολογικους παιχτες-
Επειδη μαλλον οι διαχειριστες του ελληνικου φοε δεν κατανοησαν την σχετικοτητα των ανεμων και των υδατων με την νεα αναβαθμιση
και ναι μαλλον φταιω κι εγω που δεν ημουν πιο ξεκαθαρη και ισως ηταν λαθος μου που θελησα να γινω ..ευγενικως λαλωμιλουσα (ομολογουμενως μου λειπει η ..μαντα)
και με εμμεσο τροπο (και σπανιως για την ταλα λακωνικο)
θελησα να αποφυγω την ξεκαθαρη κριτικη μου για την νεα αναβαθμιση και το περιεχομενα της

Θα ρωτησω ευθεως τους ιθυνοντες ετσι ωστε να κανουν κι οι ιδιοι κριτικη διαμεσου της επισημης απαντησης-εαν δωθει -
η οποια θα εινα ορατη και σε ολους τους υπολοιπους παιχτες
Αγαπητοι ιθυνοντες του φοε - αναφερομαι κυριως στους προγραμματιστες -
οταν 1-χψ σφαλμα/τα 'η αντιστοιχως εμμεσο/α κενο/α του παιχνιδιου διαιωνιζονται χρονια και αφορα/ουν τα θεμελια 'η εστω τις κολωνες του ισογειου
ποσο σχετικο και ποσο οφελιμο θεωρειτε οτι ειναι
το να φορτωνει καποιος με ''αγαλματα και γλαστρες'' το ρετιρε
ειτε να ασχολειται με τον καλλωπισμο των διακοσμητικων φυτων του ρετιρε
πριν επισκευασει (κανονικα και οριστικα) τα θεμελια (η' τις κολωνες του ισογειου)
φυσικα οχι με ψευδο σοβαδες που κρατουν για μια /δυο επομενες αναβαθμισεις και μετα μια απο τα ιδια *
Ποσο λογικο ηχει -εγγραφως ορατα- οτι ναι μεν καθυστερει πανω απο ..2 χρονια η σωστη επισκευη των θεμελιων
αλλα ως εμμεση λυση τα τελευταια χρονια να εχουν βρει το
''βαζω μερικα νεα δωματιακια παραπανω στον τελευταιο οροφο και ..ολα καλα θα πανε ''
πχ και τι εγινε εαν δεν μπορει να χρησιμοποιησει η πλειοψηφια των παιχτων
ουσιαστικα ενα απο τα βασικοτερα τμηματα του φοε δηλ τον χαρτη του πολεμου των συντεχνειων
αφου μπορει να μπαινοβγαινει σε νεα δωματιακια του στυλ κτιζω 'η μαζευω ''τουβλακια''

Παμε λοιπον ξεκαθαρα στην .. ερωτηση κρισεως
Ποσος χρονος νομιζετε οτι εχει απομεινει ακομη για να μην καταρρευσουν τα θεμελια
απο την ορμη των υδατων και των ανεμων της επομενης κακοκαιριας
'η θεωρειτε οτι με βελτιωσεις/επιδιοθωσεις τους στυλ της νεας αναβαθμισης
μπορει να κρατησουν ''γερα'' οι κολωνες κατα την διαρκεια της επομενης νεροποντης ** 'η στον επομενο δυνατο ανεμο *** ?


* -ορα περιεχομενο αναβαθμισων των τελευταιων χρονων , την διορθωση καποιων σφαλματων και ..την επανεμφανιση τους
και το ..κλεισιμο καποιων κενων και την εμφανιση νεων μεγαλυτερων κενων
τα οποια φυσικα μπορουν να αξιοποιουν καταλληλα εν τη γεννεσει μονο οι ιδιοι ολιγοι
και ασφαλως μεχρι να γινει η γνωστοποιηση-εκμαθηση τους κι απο τους υπολοιπους παιχτες
γιατι εντελως τυχαια τοτε ..διορθωνοντα/ικλεινουν και μετα παμε για αλλα νεα ακροβατικα μεντρανο

** οπου νεροποντη = η επιπλεον φορτωση με νεα τμηματα του παιχνιδιου
χωρις πρωτα να εχουν διορθωθει σωστα και οριστικως επιβεβαιωμενα τα ''θεμελια''
*** οπου ανεμος = η ανοχη της πλειοψηφιας των παχτων στην εκμεταλλευση των ''κενων'' απο τους ολιγους
χωρις μετα την διορθωση/κλεισιμο/σταματημα των κενων
να αφαιρουνται απο αυτους που επωφεληθηκαν τα ..οφελη ?
Και για να ξεκαθαρισω πιο καλα τι εννοω
αλλο ειναι η αφαιρεση των ''κερδων'' που απεκτισαν παιχτες εξ αιτιας κενων και σφαλματων -σκοπημων 'η μη -
και αλλο ειναι η ατομικη ποινη για την σκοπημη χρηση των ''κενων'' και των ''σφαλματων''
το δευτερο ειλικρινα εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει και τοσο
γιατι τι νοημα εχει να μενει 1 απο τους ''ολιγους'' εκτος παιχνιδιου για 1, 2,.....1000 μερες
εαν δεν αφαιρουνται οι βαθμοι , οι τομεις κλπ απο ολους τους ολιγους 'η τους ''πολλους''
οι οποιοι τυπικα 'η ατυπα επωφεληθηκαν εμμεσως πλην σαφως
συγκριτικα ''ορωντας'' το μετρημα εις βαρος των υπολοιπων?
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
θα προσπαθήσω να αποκωδικοποιήσω το σεντονάκι σου και να το στείλω στους προγραμματιστές για να το έχουν υπόψη τους.

Αλλά βρε κορίτσι μου... γιατί δε γράφεις αυτό που θες να πεις με τη μία και πρέπει να ψάχνουμε πίσω από τις παραβολές και τις παρομοιώσεις τι θες να πεις?
 

DeletedUser29206

Guest
Χαχαχα...! Εγώ το διάβασα 3-4 φορές για να καταλάβω το ζουμί.
Έτσι είναι η talamanta μας!!! :D
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ναι, αλλα αν τα γραψεις στα ισα, κινδυνευεις....;)
οποτε καλα κανει η Ταλα...αντε κανε μεταφραση στο σεντονι της και να καταλαβει ο ντοιτς τι λεει....χαχαχαχα
στο τελος παρατουνται και αυτοι, και ολα καλα....
αβυσσος η ελληνικη γλωσσα βρε....που να μας πιασουν?
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ναι, αλλα αν τα γραψεις στα ισα, κινδυνευεις....;)
οποτε καλα κανει η Ταλα...αντε κανε μεταφραση στο σεντονι της και να καταλαβει ο ντοιτς τι λεει....χαχαχαχα
στο τελος παρατουνται και αυτοι, και ολα καλα....
αβυσσος η ελληνικη γλωσσα βρε....που να μας πιασουν?

Δε κινδυνεύεις όταν μιλάς στα ίσα.
Κινδυνεύεις όταν μιλάς και δε ξέρεις τι λες ;)
 
Κορυφή