Συγχαρητηρία στους Royal Guard

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser28743
  • Ημερομηνία έναρξης
  • Ετικέτες
    cigard

DeletedUser28743

Guest
H συντεχνία Αρμαγεδδών με αφορμή την πορεία του παιχνιδιού και την εξέλιξη των μαχών στον πόλεμο των συντεχνιών ένοιωσε την ανάγκη να δώσει συγχαρητήρια και να εκφράσει τον θαυμασμό της για την θεαματική μετάλλαξη αλλά και την ''υπερηχητική'' απόδοση της συντεχνίας των Royal Guard.
Eπιτέλους μετά από καιρό αποφασίσατε να βγείτε από την αφάνεια και να γίνετε οι πρωταγωνιστές του παιχνιδιού! Αφήσατε στην άκρη την γκρίνια και την κακομοιριά και προχωρήσατε σε καίριες αλλαγές στον τρόπο παιχνιδιού σας.
Προχωρήσατε σε μεταγραφές γρήγορων παικτών με ''ιδιαίτερες'' γνώσεις στον τρόπο με τον οποίο βάζετε πολιορκία σε τομείς αλλά και σε σημαντικές επενδύσεις στον τομέα της ''τεχνολογίας'' με αποτέλεσμα να έχετε γίνει ακαταμάχητοι!!! Έμαθα δε ότι οι επενδύσεις έγιναν με την μέθοδο του ''ρεφενέ''!! Η αποθέωση της ομαδικής δουλειάς και της συνεργασίας!!!!!
Με δέος παραθέτω ορισμένα παραδείγματα που φανερώνουν ότι έχετε περάσει σε άλλο ''επίπεδο'' παιχνιδιού!
Παράδειγμα πρώτο :
Τομέας ελεύθερος που εφάπτεται στις συντεχνίες μας : έχουμε βάλει πολιορκία και χρειάζεται μια μάχη να τον κατακτήσουμε ενώ εσείς χρειάζεστε 6 μάχες για να σπάσετε την πολιορκία μας ,είμαστε μέσα πέντε άτομα και προσπαθούμε να πατήσουμε τέλος μάχης. Αποτέλεσμα? Εμείς ακόμα προσπαθούμε, ενώ εσείς κάνατε 6 μάχες σπάσατε την πολιορκία μας, βάλατε πολιορκία και πήρατε και τον τομέα. Εκπληκτική επίδοση!!!!
Συχνότητα εμφάνισης φαινομένου? Μόνο με την δική σας συντεχνία...
Παράδειγμα δεύτερο : Πολιορκούμε τομέα σας και θέλουμε λίγες μάχες για να τον κατακτήσουμε, μας σπάτε την πολιορκία και βάζουμε νέα... Αμ δε!! Το σηματάκι της πολιορκίας ''μπλοκάρει'' για 3-4 δευτερόλεπτα και με το που σβήνει έχετε ήδη τοποθετήσει 4 άμυνες. Μαγεία!!!
Συχνότητα εμφάνισης φαινομένου? Μόνο με την δική σας συντεχνία...
Παράδειγμα τρίτο : Πολιορκείτε ελεύθερο τομέα και σας σπάμε την πολιορκία για να βάλουμε εμείς .
Με το που σπάει η πολιορκία το μόνο που εμφανίζετε είναι ξανά το σημαιάκι της συντεχίας σας ότι πολιορκεί τον τομέα, ούτε καν το πορτοκαλί βελάκι της πολιορκίας ενώ πάνω από τον τομέα στον χάρτη αναβοσβήνει διπλά (δηλ. μια πολιορκία πάνω στην άλλη)το σήμα με τα σπαθιά ότι ο τομέας πολιορκείται. Ούτε ο Λούκυ Λούκ τέτοιο πράγμα...
Συχνότητα εμφάνισης φαινομένου? Μόνο με την δική σας συντεχνία...

Με τα παραπάνω παραδείγματα θέλαμε απλώς φανερώσουμε το ''μέγεθος'' της διαφοράς σας από τις άλλες συντεχνίες πολλές από τις οποίες θα έχουν ανάλογα περιστατικά να διηγηθούν και θα ήταν χαρά μας να τα μοιραστούν μαζί μας, δημόσια!!
υγ1: Στον αθλητισμό όταν πιάνεται ντοπαρισμένος ένας αθλητής τιμωρείται και η ομάδα του γιατί το γνώριζε και τον παρακινούσε....ενώ επιστρέφει όλα τα μετάλλιά του και αποκαθίστανται οι υπόλοιποι στην κατάταξη.Εδώ άραγε?
υγ2: Θα θέλαμε πολύ να έχετε το θράσος να μας απαντήσετε προτού όμως σας ανακαλύψουν γιατί μετά θα είναι αργά... δεν θα μπορείτε να γράψετε εδώ μέσα..
υγ3: Για όσο συνεχίζετε αυτό εμείς θα χτυπαμε όλες τις συντεχνίες που σας βοηθούν και σας κάνουν πλάτες..
υγ4: Μην βιάζονται οι υπόλοιπες συντεχνίες να μοιραστούν τους τομείς που αφήσαμε, θα είναι κρίμα να χαθούν τα αγαθά τους...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1355

Guest
αυτα που περιγραφεις συνεβησαν και σε μας στον Α σε κοντρα που εχουμε με μια συντεχνια, καναμε 2-3 παιχτες αναφορα με επισυναπτομενα κιολας πριντσκριν, αλλα τουλαχιστον εγω, ουδεμια απαντηση πηρα και κλειδωσαν και την ερωτηση μου στην υποστηριξη. βρωμανε οντως αυτα τα σκηνικα φιλε μου, καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις!
 

agdim

Μέλος
φιλε μου μαλλον εχεις παθει αμνησια.ποσο καιρο μας κανατε εσεις αυτα ολα που περιγραφεις;τωρα τι βγηκες και κλαις στο γενικο φορουμ;για να σας λυπηθουν οι αλλες συντεχνιες;
 

DeletedUser27883

Guest
τα μπερδευετε τα παραγματα λιγακι η μου φαινετε;
εμεις ποτε δεν πολεμησαμε με μποτακια, οτι παθενατε ολα αυτα τα χρονια ηταν απωρεια της δυναμικης της συντεχνιας μας, σε αντιθεση με εσας που ξαφνικα γινατε σουπερ συντεχνια, αλλα βαβαια εμεις δεν βαζουμε ρεφενε να αγορασουμε μποτακια η "ρομποτακια" οπως σας αρεσει να τα λετε....εδω μαλλον ισχυει το ρητο που λεει...φωναζει ο κλεφτης να φυγει ο νοικοκυρης!!!
θα ηταν καλυτερα να μη μιλατε στην συγκεκριμενη φαση γιατι πλεον αποκαλυφθηκαν ολα!!!
 

agdim

Μέλος
μεγαλη ιδεα εχετε για τον εαυτο σας.εσεις δηλαδη ειστε οι λεφταδες και εμεις τα μπατιρακια;δεν μας κανετε παλι την χαρη να πατε διακοπες τρεις μηνες μπας και ξαναμαζεψετε τα κομματια σας και να μας ξαναρθετε για να σπαμε πλακα.
 

DeletedUser28743

Guest
Δηλαδή απ' ΄όλα αυτά που σας καταλογίζουμε το μόνο που σε πείραξε είναι ότι ο Αισχύλος σας είπε ότι βάλατε ρεφενέ για να αγοράσετε το παράνομο πρόγραμμα και να το έχουν ''φορτωμένο'' αρκετοί παίκτες για να μπορείτε να μοιράζεστε σε όλες τις εποχές. Παρεξηγήθηκες επειδή θεώρησες ότι δεν σε έχει ικανό να το πληρώσεις μόνος σου!!! Τι περισσότερο να περιμένω όμως από παίκτες που πάνε σε ένα παιχνίδι και κλέβουν με παράνομα λογισμικά μόνο και μόνο για να ικανοποιήσουν την ματαιοδοξία τους?
 

DeletedUser30791

Guest
Kαλησπερα παιδια. Εχω ενα απιστευτο Deja Vu.... Ευχαριστω τον georgiatec και tον ΑΙΣΧΥΛΟ για την καταγραφη οσων εχουμε περασει μεχρι σημερα σαν συντεχνια απο τους Αρμαγεδδων. Γιατι οσα λετε δεν μπορει παρα να περιγραφουν την κατασταση που επικρατησε στον μεταξυ μας πολεμο για περισσοτερο απο 1 χρονο. Ειναι πραγματικα σημαντικο οτι αποφασισατε τελικα να κανετε αυτοκριτικη και να παραδεχτειτε δημοσια τις πρακτικες σας και τον τροπο ενεργειας σας σαν συντεχνια, απλα στην καταγραφη των γεγονοτων κανατε ενα λαθος στο προσωπο της εξιστορησης σας και μεσα στην συγχυση που σας εχει κυριευσει το τελευταιο διαστημα λογω της απαξιωσης της αλλοτε κραταιας συντεχνιας σας (-12000 ποντους καταταξης, - 26 μελη, καθημερινο κολυμπι σε διαφορες εποχες και απειρες σφαλιαρες) και μιλατε για πραγματα που εμεις κανουμε και καλα,ενω στην πραγματικοτητα αφορουν εσας και μονο εσας. Μεχρι σημερα θα μπορουσα να σας πω οτι αν και αντιπαλος, ειχα εστω και λιγο σεβασμο απεναντι σας, γιατι μπορει να μας πληγωσατε χιλιαδες φορες με χιλιους τροπους θεμιτους και αθεμιτους (μαιμουδες, κλωνοι, τρελλο παρασκηνιο σε ολα τα επιπεδα), ομως ποτε δεν κλαψατε τοσο πολυ οσο κλαιτε τωρα. Δεν γνωριζω τους λογους που σας οδηγησαν σε εναν τετοιο ξεπεσμο, αλλα δεν μπορω παρα να το απολαμβανω και εγω και ολη μας η συντεχνια. Σας ευχομαστε ''ΕΙΣ ΚΑΤΩΤΕΡΑ'' παραφραζοντας την γνωστη εκφραση, γιατι το βαρελι που σας εχει καταπιει, δεν εχει πατο.Εμεις εδω ειμασταν και εδω θα ειμαστε και στα ευκολα και στα δυσκολα, γιατι ειμαστε μια συντεχνια με αρχη και τελος, δεμενη σαν παρεα και σαν ομαδα. Ακομα και στις μαυρες στιγμες μας δειξαμε την στοιχειωδη αξιοπρεπεια και ποτε δεν μπηκαμε στην διαδικασια να ριξουμε ευθυνες σε καθετι αλλο εκτος απο τους εαυτους μας, οπως εσεις παρα πολυ ευκολα κανετε τωρα, κατηγοροντας τα παντα και τους παντες σε σχεση με εμας και καθολου τον εαυτο σας. Δεν εχουμε ιδεα σε ποιους αναφερεστε οταν λετε οτι θα χτυπατε οσους μας εχουν βοηθησει, γιατι πλην ελαχιστων περιπτωσεων, μονοι μας πορευτηκαμε και ετσι θα συνεχισουμε. Προφανως και εχουμε και ειχαμε παντα φιλικες συντεχνιεςε εδω μεσα αλλα και αδελφικες, αλλα τις δουλειες μας τις καναμε και τις κανουμε παντα πονοι μας αντιθετως απο εσας. Απο ολο σας το δακρυβρεχτο μηνυμα κραταμε τα συγχαρητηρια που μας δινετε και τιποτα αλλο. Ολα τα υπολοιπα ειναι σεναρια και αποκυηματα της καλπαζουσας φαντασιας. Για τους απαξιωτικους σας χαρακτηρισμους σας προς την συντεχνια μας αλλα και τον καθενα μας ξεχωριστα στην ουσια για Ρφενεδες κ.λ.π θα σας πω οτι εδω ειναι και η διαφορα μας σαν ανθρωποι και χαρακτηρες (μιλαω για εσας που λετε οτι λετε και με τιποτα για το συνολο των μελων σας, γιατι εχω αρχη στην ζωη μου να αναφερομαι μονο σε οτι ξερω και σε οσους ξερω απο τις συζητησεις που κατα καιρους ειχαμε στο γκειμ και στο σκαιπ). Εμεις δεν εχουμε τοσο μεγαλη ιδεα για τον εαυτο μας οπως εσεις. Ξερουμε ποιοι ειμαστε και που παταμε. Το χρημα δεν κυβερναει τις ζωες μας και δεν εχουμε κανενα κολλημα με την πρωτια και τα μεγαλεια οπως εσεις. ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΙΟ ΤΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΣΧΕΣΕΩΝ. ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜαΝΤΙΚΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΡΙΣΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ! ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΑΝ ΣΥΝΤΕΧΝΙΕΣ, ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΕΜΑΣ, ΑΠΟΧΩΡΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΜΕ ΟΤΙ ΖΗΤΙΑΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΑΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝΙΖΟΝΤΑΣ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ, ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ ΕΙΣΤΕ, ΤΟ ΠΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ, ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΤΡΩΤΗ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ! ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΛΕΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΠΙΚΡΑ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ. ΑΝ ΜΑΣ ΕΙΧΑΤΕ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΕΙ ΟΠΩΣ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ GAME, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΟΤΙ Η ΑΞΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΑΤΕ ΤΟΤΕ. ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΛΕΟΝ, ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΟΙ. ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΕ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΩΣΤΟΥΜΕΝΑ ΟΜΩΣ. ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΧΤΕΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΠΕΙΡΕΣ. ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΜΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΑΙΡΟΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ, ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ ΤΩΡΑ. Σας ευχομαστε καλη συνεχεια. Δειξτε λιγο αξιοπρεπεια και μην πεφτετε τοσο χαμηλα. Ειναι κριμα για την προσπαθεια και τον αγωνα της συντεχνιας σας ολο αυτο το διαστημα. Καλη συνεχεια!
 

Apostle Paul

Νέο Μέλος
Kαλημερα σε ολους!Θα ηθελα να εκφρασω κ γω την αποψη μου για το ολο θεμα.Χρονια τωρα σε αυτο το παιχνιδι,αυτο που εχω κερδισει ειναι καλους φιλους κ καλη παρεα.Ο Αγγελος(agdim) με ξερει απο παλια κ τα εχουμε πει καλα για αρκετα θεματα..Eδω κ καποιους μηνες αποφασισα να παω σε μεγαλη συντεχνια για να ζησω καλα τον πολεμο συντεχνιων.Θαρρω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη που πηγα σε μια τοσο καλη κ δικαιη παρεα οπως οι Αρμαγεδδωνες.Το γραφω στο προφιλ μου,το εχω πει στον Αγγελο κ προσωπικα,οτι σκοπος μου δεν ειναι να αποκτησω εχθρους.Αυτος ο πολεμος των 2 συντεχνιων στις μαχες ειναι ο λογος που με κραταει πια στο παιχνιδι.
Πανο δε σε ξερω προσωπικα αλλα αυτα που αναφερουν οι συντεχνοι μου,τα ζω καθημερινα στις 20:00.Δεν εχω επηρεαστει απο τις αποψεις τους.ΤΑ ΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!Το fair play ειναι τροπος ζωης για μενα..Αν οντως δεν χρησιμοποιειτε παρανομα προγραμματα,τοτε το παιχνιδι εχει σοβαρο προβλημα κ θα μας αναγκασει ολους να το παρατησουμε.Οι Αρμαγεδδωνες δεν ντρεπονται να πουν οτι εχασαν αρκει η ηττα τους να βασιζεται στο fair play..
10 ατομα πανω απο τομεα ειμαστε!Δε μπορει να εχουμε ολοι προβλημα συνδεσης!Δεν εμφανιζονται πλεον οι επιλογες πολιορκιας,μας πεταει ολους εκτος χαρτη,δε μας αφηνει ουτε μαχη να κανουμε,τη στιγμη που εσεις βαρατε κανονικα κ με λιγοτερα ατομα εκεινη την ωρα!Εχετε παρει κ τομεα την ωρα που ειχαμε εμεις πολιορκια..
Αυτα τα φαινομενα με αηδιαζουν φιλε μου και οχι το να χανω!!!
Ευχομαι να βρεθει λυση για να κρατησει το ενδιαφερον ΟΛΩΝ μας..
 

DeletedUser29841

Guest
Θα παρακαλούσα να μιλάμε με αποδείξεις και να μην θίγουμε άτομα τα οποία δεν ξέρουμε….
Δεν μπορεί να λέμε για παράνομα λογισμικά και αλά τέτοια....
Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι καταγγελία στους διαχωριστές και αυτή να κάνουν τον έλεγχο.

ΥΓ. Για παράδειγμα και εγώ θα μπορούσα να πω ότι μελή τον Αρμαγεδδών πίνουν καφέ στο Θησείο με άτομα της διαχείρισης αλά όταν δεν έχεις αποδείξεις καλύτερα να μην λες τίποτα
Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Θα παρακαλούσα να μιλάμε με αποδείξεις και να μην θίγουμε άτομα τα οποία δεν ξέρουμε….
Δεν μπορεί να λέμε για παράνομα λογισμικά και αλά τέτοια....
Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι καταγγελία στους διαχωριστές και αυτή να κάνουν τον έλεγχο.

ΥΓ. Για παράδειγμα και εγώ θα μπορούσα να πω ότι μελή τον Αρμαγεδδών πίνουν καφέ στο Θησείο με άτομα της διαχείρισης αλά όταν δεν έχεις αποδείξεις καλύτερα να μην λες τίποτα
Ευχαριστώ
χα χα χα αυτο με τις αποδειξεις και τους διαχειριστες ειναι το καλυτερο ανεκδοτο!!!! χα χα χα βρε ο ανθρωπος περιγραφει πολυ ομορφα προβλημα που το εχουμε και εμεις μονο!!! με μια συντεχνία (δεν την αναφερω γιατι θα παρεξηγηθουν χα χα ) Σε αυτο απαντηση δεν βλεπουμε.....εχει κανεις να δωσει μια απαντηση??εεε η θα κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας......Στην χωρα που ζουμε η λουβιτουρα ειναι προτέρημα τωρα πια....
 
Κορυφή