Συζήτηση: Αναβάθμιση στην 1.124

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της αναβάθμισης 1,124
 

dio21

Καμένος Χρήστης
χα.....αυτη δεν ειναι αναβαθμιση....
ειναι σχεδον ανακαινιση.... αναγεννηση... :):):)
πηρε κανενα "κιτ" το τμημα διορθωσεων?....;)
τι να λεμε? καιρο τα λεγαμε, αντε να τα δουμε και στη πραξη τωρα....
Μπραβο τους παντως....ευχομαι και αναλλογη συνεχεια, οπως ηδη εχετε ανακοινωσει....
Ευχαριστουμε...!!!!
 

DeletedUser29206

Guest
Ωραίες αλλαγές και να συνεχίζεται έτσι. Μόνο τέτοια!
 

Razzi

Νέο Μέλος
καλημερα,
φοβερα ολα και το καλυτερο για μενα ηταν στις ημερησιες που βγηκε το -1, ενα μπραβο ειναι λιγο.
Τωρα για το κομματι με την αποθηκευση των κτιριων ομως δεν μου πολυ αρεσε, και το γτ?
γτ αν γινει κατι τετοιο το παιχνιδι θα γινει πολυ πολυ ευκολο και θα μπορει ο οποιοσδηποτε να αποθηκευση ενα κτιριο και να μη το βγαλει εξω αν θελει
(δεν αναγραφετε καπου οτι μπορει η δε μπορει να το εχει στο χωρο αποθηκευσης ή το προσωρινο που λετε ειναι καποιων ημερων η οχι)
αρα κατα αυτο τον τροπο θα μπορει ο καθενας απο εμας να βαλει εκει καποια κτιρια τα οποια δεν ειναι πολυ χρησιμα στην πολη του
και αργοτερα στο μελλον να τα ξανα βγαλει εξω οταν θα εχει πλεον μερικες επεκτασεις παραπανω.
Χανετε πιστευω η ουσια του παιχνιδιου στο οτι δε θα σκεφτει κανεις μα κανεις αν πρεπει ή αν δεν πρεπει να σβησει καποιο κτιριο για να βρει χωρο ωστε να βαλει καποιο αλλο στη θεση του ή το πως θα βαλει τα κτιρια για να βρει χωρο στην πολη του για να μπορεσει να την αναδιαμορφωσει.
Σε προσωπικο σταδιο πιστευω πως αν μπορω να κανω κατι τετοιο θα το βαρεθω πολυ ποιο γρηγορα απο το να μην μπορω να το κανω. (δε ξερω αλλοι τι κανουν)
Αυτη ειναι η γνωμη μου αν θα γινει τελικα η αναβαθμιση στο προσεχες μελλον για τα κτιρια!
Ευχαριστω παρα πολυ! :)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
καλημερα,
φοβερα ολα και το καλυτερο για μενα ηταν στις ημερησιες που βγηκε το -1, ενα μπραβο ειναι λιγο.
Τωρα για το κομματι με την αποθηκευση των κτιριων ομως δεν μου πολυ αρεσε, και το γτ?
γτ αν γινει κατι τετοιο το παιχνιδι θα γινει πολυ πολυ ευκολο και θα μπορει ο οποιοσδηποτε να αποθηκευση ενα κτιριο και να μη το βγαλει εξω αν θελει
(δεν αναγραφετε καπου οτι μπορει η δε μπορει να το εχει στο χωρο αποθηκευσης ή το προσωρινο που λετε ειναι καποιων ημερων η οχι)

Καλησπερα
η εν λογω αποθηκευση δεν ειναι μονιμη δηλ μπορει να αποθηκευσεις προσωρινα μεν καποια κτιρια
αλλα για να σωθει και να ισχυει η αλλαγη
πρεπει να εχεις τοποθετισει ξανα στην πολη σου ολα τα προσωρινα αποθηκευμενα κτιρια
διαφορετικα τα ξαναγυρναει ολα στην αρχικη θεση τους
η προσωρινη αποθηκευση δεν εχει σχεση με την κανονικη αποθηκη ειναι ξεχωριστη
κατα την εφαρμογη της δεν μπορεις να πουλησεις // ή να κανεις ανταλλαγη θεσης μεταξυ δυο κτιριων
http://prntscr.com/j7gaqx
http://prntscr.com/j7g9qg

και μια συμβουλη μην δοκιμαστε να αποθηκευσετε στην προσωρινη αποθηκη ολα τα κτιρια εφ απαξ της πολης σας
θα σας κολλαει στα τελευταια κομματια ..θα σας περισσευουν δρομοι κλπ
τμηματικα ειναι πιο ευκολο και λειτουργει καλα
Τωρα οσο αφορα την δικη μου γνωμη σχετικα με την προσωρινη αποθηκευση
..επιφυλασσομαι να σας την ....πω (εγγραφως ορατα) στο μελλον
γιατι ως ιδεα ειναι μεν καλη μεμονωμενα εαν την ορεις
ομως η προσωρινη αποθηκευση** σε συνδυασμο με την δυνατοτητα ευκολης και συχνης αλλαγης ονοματος
με βαζουν σε ''πονηρες'' σκεψεις
** (αρα δυνατοτητα αλλαγη της ''οπτικης'' εικονας μιας πολης χωρις απωλειες κτηριων γιατι ποσα πια κιτ αποθηκευσης μπορει να εχει μαζεψει καποιος ?)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Razzi

Νέο Μέλος
Καλησπερα
η εν λογω αποθηκευση δεν ειναι μονιμη δηλ μπορει να αποθηκευσεις προσωρινα μεν καποια κτιρια
αλλα για να σωθει και να ισχυει η αλλαγη
πρεπει να εχεις τοποθετισει ξανα στην πολη σου ολα τα προσωρινα αποθηκευμενα κτιρια
διαφορετικα τα ξαναγυρναει ολα στην αρχικη θεση τους
η προσωρινη αποθηκευση δεν εχει σχεση με την κανονικη αποθηκη ειναι ξεχωριστη
κατα την εφαρμογη της δεν μπορεις να πουλησεις // ή να κανεις ανταλλαγη θεσης μεταξυ δυο κτιριων
http://prntscr.com/j7gaqx
http://prntscr.com/j7g9qg

και μια συμβουλη μην δοκιμαστε να αποθηκευσετε στην προσωρινη αποθηκη ολα τα κτιρια εφ απαξ της πολης σας
θα σας κολλαει στα τελευταια κομματια ..θα σας περισσευουν δρομοι κλπ
τμηματικα ειναι πιο ευκολο και λειτουργει καλα
Τωρα οσο αφορα την δικη μου γνωμη σχετικα με την προσωρινη αποθηκευση
..επιφυλασσομαι να σας την ....πω (εγγραφως ορατα) στο μελλον
γιατι ως ιδεα ειναι μεν καλη μεμονωμενα εαν την ορεις
ομως η προσωρινη αποθηκευση** σε συνδυασμο με την δυνατοτητα ευκολης και συχνης αλλαγης ονοματος
με βαζουν σε ''πονηρες'' σκεψεις
** (αρα δυνατοτητα αλλαγη της ''οπτικης'' εικονας μιας πολης χωρις απωλειες κτηριων γιατι ποσα πια κιτ αποθηκευσης μπορει να εχει μαζεψει καποιος ?)


ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση και οι "πονηρες" σκεψεις ηρθαν και απο εδω μερια..τωρα εγω να ρωτησω και το αλλο, για ποιο λογο δε μπορω να μπω στον Beta κοσμο? παω να βαλω ονομα και κωδικο και μου λεει οτι εινια λαθος ζηταω νεο και μου λεει οτι δεν υπαρχει το ονομα αυτο.
ειναι προς ολους τους παιχτες ανοιχτο η ειναι ακομη σε λειτουργια προς κατασκευη και μπορουν μονο διαχειριστες να μπουν?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
εαν αλλαξες ονομα δεν μπορεις να το ξαναπαρεις εαν δεν περασουν 60 μερες
με τι ονομα παιζεις βετα εαν θες μου απαντας
να δω κι γω την πολη σου
βασικα εχεις κανει εγγραφη στο βετα?
ασχετο εγω δεν εχω ουτε ειχα ποτε σχεση με την διαχειριση
ουτε εδω ουτε στον βετα ουτε σε καποιο αλλο σερβερ
απλως εχω καλους φιλους που φροντιζουν να μου λυνουν αποριες στον βετα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Razzi

Νέο Μέλος
εαν αλλαξες ονομα δεν μπορεις να το ξαναπαρεις εαν δεν περασουν 60 μερες
με τι ονομα παιζεις βετα εαν θες μου απαντας
να δω κι γω την πολη σου
βασικα εχεις κανει εγγραφη στο βετα?
ασχετο εγω δεν εχω ουτε ειχα ποτε σχεση με την διαχειριση
ουτε εδω ουτε στον βετα ουτε σε καποιο αλλο σερβερ
απλως εχω καλους φιλους που φροντιζουν να μου λυνουν αποριες στον βετα

αμα θελει να κανω εγγραφη τοτε δεν εχω κανει οχι, τωρα αν πρεπει να κανω θα κανω με το ιδιο ονομα που εχω και εδω.
αν μπορω βασικα να βαλω το ιδιο, αλλα τι γινεται με ολα αυτα που εχω ηδη σε αυτο τον λογαριασμο, χανονται?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ναι μπορει να βαλεις το ιδιο ( εαν ειναι ελευθερο εκει) 'η και αλλο εαν θες
αλλος σερβερ ειναι ξεκινας εκει απο την αρχη
αυτα που εχεις εδω δεν χανονται αλλα ειναι σε ισχυη μονο για τον ελληνικο σερβερ δεν μεταφερονται σε αλλους σερβερς
ο καθε σερβερ ειναι ανεξαρτητος
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! μπορει καποιος υπευθυνος του παιχνιδιου να μου λυσει την εξης απορια?
πως διαλο το καταφερνετε και σε καθε ανακοινωση αναβαθμισης-διορθωσης σφαλματων κυριως χαλατε αυτο που ανακοινωνετε??
σεσ! ανακοινωσατε διορθωση! να σας πω 3 προχειρες υποβαθμισεις που θυμαμαι???
1) http://prntscr.com/j7jcxz βλεπετε κανεναν τομεα που δεν βλεπω? :p
2) http://prntscr.com/j7jehf σας εφυγαν λιγο ελαφρα προς τα επανω! χαχαχαχαχαχα
3) κανεις μαχες και παιρνει πισω τις μοναδες που εχεις αντικαταστησει...
αν εχετε κανει ποτε μαχες οι διαχειριστες (που πολυ αμφιβαλω μιας κ δεν γινεται να μην βλεπετε το χαλι του σεσ) οταν γινει μια επιθεση κ εχουμε 1-2 τραυματισμενες μοναδες,κανοντας αντικατασταση εχουμε 8 μοναδες ετοιμες για επιθεση σωστα? σωστα θα πω εγω! αλλα! οταν πατησεις επιθεση ξαφνικα παιρνει πισως τις μοναδες που εκανες αντικατασταση κ πηγαινεις η με χτυπημενες η με καθολου αν αντι για τραυματισμος υπαρχει απωλεια! χαχαχαχαχαχ
πως.....το....καταφερνετε?? αληθεια πως?χαχαχαχαχαχ

προταση!
μηπως να αλλαξετε τον τιτλο τον αναβαθμισεων?μηπως να το κανουμε ανακοινωση-υποβαθμισης?? μιας κ αυτο γινεται μονιμα..

αυτα! απαντηση δεν περιμενω ετσι κ αλλιως απο κανενα υπευθυνο..ποτε πηραμε να παρουμε κ τωρα?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα
τι ακουω δηλ πιστευετε και σεις οτι φταινε αμιγως για τα εν λογω σφαλματα
....η αναβαθμιση , το λογισμικο , το pc κλπ
εγω και η μαντα παντως περισσοτερες πιθανοτητες δινουμε να φταιει η κακοκαιρια , ο αερας και οι ..φουσκοθαλασσιες παρα οι αναβαθμισεις
κατι μου λεει οτι αλλου ειναι το ζουμι των ''επιλεκτικων'' παραισθησεων
Αληθεια εχει προβληματισει καποιον παιχτη
μηπως ...οι επιλεκτικες παραισθησεις εχουν υπεροχη εμφανισης ...σε συγκεκριμενες μερες της εβδομαδος (πχ λεω εγω τωρα Πεμπτη(βραδυ)-Παρασκευη-Σαββατο.-Κυριακη..... ?)
Για αρχιστε να το τσεκαρετε λιγο
α και για συνδυαστε και ποτε το τμημα ελεγχου των τεχνικων της ''μαμας'' εταιρειας ...εχει ρεπο
Ασχετο
ως προς τελευταιο.. την απαντηση θα την βρειτε ευκολα εαν ψαξετε στο φορουμ του βετα
υπαρχει ηδη απαντηση απο επισημα χειλη εκει
αρα δεν επιδεχεται και αμφισβητηση απο κανεναν
 
Τελευταία επεξεργασία:

Razzi

Νέο Μέλος
δε ξερω τι εκανε η αναβαθμηση και αν ειναι καλη η οχι παντως μου αφερεσε ολα τα διαμαντια, καλα ειναι δυνατων?
ασχολιαστο. 0 εχω
 

Razzi

Νέο Μέλος
ενταξει κυριοι κυριοι διαχειριστες? η αναβαθμιση κολλαει τα παντα. πρωτου γινει θεμα δεν υπηρχε με το που εγινε ολο και καποιο θεμα υπαρχει
Τα διαμαντια ηρθαν παλι πισω βεβαια, αφου εκανα αποσυνδεση 2 φορες και μετα αλλα αυτο δεν πρεπει να συμβαινει.
Αντε εγω ειχα λιγα, για να γινει σε ατομα που εχουν 5000 & 10,000+ αυτο, εστω και για τοσο λιγο χρονο!
Εχει τα θεματακια τις παντως. (Απαντηση θα παρουμε παιδια η μπα???)
 

DeletedUser30631

Guest
Καλημέρα.
Αρκετά καλό το να καταργηθεί το ημερήσιο ταξίδι και να προστεθούν οι αμοιβές του στο σεντούκι.
Το καλύτερο θα ήταν να μεταφερθούν όλες οι ημερήσιες αμοιβές στο Δημαρχείο, τυχαίες ή όχι.
Πολύ καλό επίσης θα ήταν οι 24ωρης διάρκειας ενέργειες (ταβέρνα, βοήθεια, δημαρχείο και όλα α άλλα 24ωρα) να γίνουν ημερήσια, δηλαδή να ενεργοποιούνται την πρώτη φορά που μπαίνει ο παίκτης στο παιχνίδι μετά από μια συγκεκριμένη ώρα (π.χ. 00:00 Γερμανίας).
Το παιχνίδι έχει εμπλουτιστεί αρκετά, τώρα πρέπει να βρείτε και άλλους τρόπους μείωσης των κλικ...
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
καλημερα,
φοβερα ολα και το καλυτερο για μενα ηταν στις ημερησιες που βγηκε το -1, ενα μπραβο ειναι λιγο.
Τωρα για το κομματι με την αποθηκευση των κτιριων ομως δεν μου πολυ αρεσε, και το γτ?
γτ αν γινει κατι τετοιο το παιχνιδι θα γινει πολυ πολυ ευκολο και θα μπορει ο οποιοσδηποτε να αποθηκευση ενα κτιριο και να μη το βγαλει εξω αν θελει
(δεν αναγραφετε καπου οτι μπορει η δε μπορει να το εχει στο χωρο αποθηκευσης ή το προσωρινο που λετε ειναι καποιων ημερων η οχι)
αρα κατα αυτο τον τροπο θα μπορει ο καθενας απο εμας να βαλει εκει καποια κτιρια τα οποια δεν ειναι πολυ χρησιμα στην πολη του
και αργοτερα στο μελλον να τα ξανα βγαλει εξω οταν θα εχει πλεον μερικες επεκτασεις παραπανω.
Χανετε πιστευω η ουσια του παιχνιδιου στο οτι δε θα σκεφτει κανεις μα κανεις αν πρεπει ή αν δεν πρεπει να σβησει καποιο κτιριο για να βρει χωρο ωστε να βαλει καποιο αλλο στη θεση του ή το πως θα βαλει τα κτιρια για να βρει χωρο στην πολη του για να μπορεσει να την αναδιαμορφωσει.
Σε προσωπικο σταδιο πιστευω πως αν μπορω να κανω κατι τετοιο θα το βαρεθω πολυ ποιο γρηγορα απο το να μην μπορω να το κανω. (δε ξερω αλλοι τι κανουν)
Αυτη ειναι η γνωμη μου αν θα γινει τελικα η αναβαθμιση στο προσεχες μελλον για τα κτιρια!
Ευχαριστω παρα πολυ! :)

Η αποθήκευση των κτιρίων στη λειτουργία κατασκευής είναι προσωρινή, δηλαδή μόνο για να μπορέσει να γίνει η αναδιάταξη της πόλης.
Κανένα κτίριο από αυτά που είναι ήδη κατασκευασμένα στην πόλη δε θα μπορεί να αποθηκευτεί μόνιμα.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
καλησπερα! μπορει καποιος υπευθυνος του παιχνιδιου να μου λυσει την εξης απορια?
πως διαλο το καταφερνετε και σε καθε ανακοινωση αναβαθμισης-διορθωσης σφαλματων κυριως χαλατε αυτο που ανακοινωνετε??
σεσ! ανακοινωσατε διορθωση! να σας πω 3 προχειρες υποβαθμισεις που θυμαμαι???
1) http://prntscr.com/j7jcxz βλεπετε κανεναν τομεα που δεν βλεπω? :p
2) http://prntscr.com/j7jehf σας εφυγαν λιγο ελαφρα προς τα επανω! χαχαχαχαχαχα
3) κανεις μαχες και παιρνει πισω τις μοναδες που εχεις αντικαταστησει...
αν εχετε κανει ποτε μαχες οι διαχειριστες (που πολυ αμφιβαλω μιας κ δεν γινεται να μην βλεπετε το χαλι του σεσ) οταν γινει μια επιθεση κ εχουμε 1-2 τραυματισμενες μοναδες,κανοντας αντικατασταση εχουμε 8 μοναδες ετοιμες για επιθεση σωστα? σωστα θα πω εγω! αλλα! οταν πατησεις επιθεση ξαφνικα παιρνει πισως τις μοναδες που εκανες αντικατασταση κ πηγαινεις η με χτυπημενες η με καθολου αν αντι για τραυματισμος υπαρχει απωλεια! χαχαχαχαχαχ
πως.....το....καταφερνετε?? αληθεια πως?χαχαχαχαχαχ

προταση!
μηπως να αλλαξετε τον τιτλο τον αναβαθμισεων?μηπως να το κανουμε ανακοινωση-υποβαθμισης?? μιας κ αυτο γινεται μονιμα..

αυτα! απαντηση δεν περιμενω ετσι κ αλλιως απο κανενα υπευθυνο..ποτε πηραμε να παρουμε κ τωρα?

εγώ πάλι πιστεύω πως είσαι απλά υπερβολικός....

*tip: Μετά από μία αναβάθμιση καλό είναι να κάνετε μια εκκαθάριση των cookies και της μνήμης του περιηγητή
 

DeletedUser32026

Guest
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της αναβάθμισης 1,124
επειδη ειμαι λιγο ασχετος με το φορουμ ηθελα νακανω μια ερωτηση ,υπαρχει η δυνατοτητα σε μελλοντικες αναβαθμισεις οι παιχτες που ειναι εκεινη την στιγμη στο παιχνιδι να φαινοντουσαν on line?πιστευω οτι θα βοηθησει την οργανωση των συντεχνειων
 

dio21

Καμένος Χρήστης
επειδη ειμαι λιγο ασχετος με το φορουμ ηθελα νακανω μια ερωτηση ,υπαρχει η δυνατοτητα σε μελλοντικες αναβαθμισεις οι παιχτες που ειναι εκεινη την στιγμη στο παιχνιδι να φαινοντουσαν on line?πιστευω οτι θα βοηθησει την οργανωση των συντεχνειων

Η οργανωση των Συντεχνιων θα μπορουσε να ειναι θεμα της καθε μιας και των ατομων που τις απαρτιζουν....
Αυτο που προτεινεις, θα ηταν η καταστροφη του πολεμου ΣεΣ και του στοιχειου του αιφνιδιασμου στις μαχες....
Επισης θα ηταν εντελως εναντιον της πολιτικης περι προσωπικων δεδομενων....
Προσωπικα δεν θα ηθελα να ξερει ο καθε ασχετος ποτε μπηκα και ποτε βγηκα απο το παιχνιδι, εκτος και αν το "δηλωνα" εγω....με ενεργειες, μνμ ή μαχη...
 
Κορυφή